Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
Rikaveri
Posts: 28
Joined: Thu Nov 20, 2014 12:58 am

Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Rikaveri »

Pozdrav drugari,
Vec oko 3 meseca sam na heroinu, koristim ga svakodnevno, moze se reci da je neki srednji kvalitet kakva se sva gov** mogu naci danas na ulici.
Dnevno mi je potrebno oko 2.5gr da ceo dan budem razbijen kao guzica, kad me cepi kriza dovoljno mi je 4-5 zmajeva na foliju i skroz sam normalan tako da mi nije potrebno puno da se sredim.
Pokusao sam da se skidam pomocu kratoma i bio sam 3 dana bez horsa i bilo je lako ali onda mi proradio rovac i okrenem broj i uzmem semu.
Uglavnom, sada sam rsio da se skinem definitivno. Kupio sam 2 bupa od po 8mg. Izdelio sam ga na cetvrtine, polovine i osmine. Evo koji mi je plan za skidanje.

Dan1 - 4mg pod jezik kad me cepi kriza
Dan2 - 4mg u isto vreme kao juce
Dan3 - 4mg u isto vreme kao i predhodna 3 dana
Dan4 - 2mg
Dan5 - 1mg
dan6 - 1mg
Dan7i8 - ako osetim neku nelagodnost pijem Kratom jos 2-3 dana


Ovim sistemom sam cuo da se dosta ljudi oslobodilo horsa bez puno muke sto kod nas a sto i u inostranstvu..

Neki ljudi su mi rekli da je najbolje da posmrcem pola doze a pola doze ispod jezika.
Sta vi mislite o smrkanju kao i sta mislite o planu skidanja?


Sve najbolje
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Don Dop »

Nemoze... Neces uspeti budi siguran. Prvo, nemoj da cekas da te lupi kriza vec ga popij odmah, cim ustanes i moj ti je savet da ako si vec resio da pijes 4 mg dnevno, onda popij dva kad ustanes i dva za nekoliko sati, najbolje 6 od prvog uzimanja. Taj postupak ponavljaj 5-6 dana i to obavezno sa 4 mg jer si navucen na 2.5g dobrog pajda. Medjutim s'obzirom da ti najverovatnije nece izdrzati samo 4 mg dnevno prvih dana moj Ti je savet da odes kod lekara, a ukoliko imas semu sa Buprenorfin onda kupi jos 2-3 osmice i kreni ovako"

1. dan 8mg, 2x4mg
2. dan 8mg, 2x4mg
3. dan 6mg, 1x4mg {kad ustanes} i 1x2mg, {posle 6 sati}
4. dan 4mg, 2x2mg
5,6,7, dan po 2mg kad osetis potrebu...
Ja sam Bog
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Don Dop »

Sto se smrkanja, fiksanja i ostalih budalastina tice moj ti je savet da nikako to neradis. Prvo nema potrebe, a drugo jedini ispravan nacin je uzimati lek pod jezik. Sve ostalo je zloupotreba i jednostavno spustas sebe na najnize grane. Smrcu oni koji nece da se skidaju ili se skinu na 15 dana pa onda opet. Ti, ako si stvarno resio da ostavis paju, onda pij lek kako se pije. Vidim iz tvog pisanja da ti poseta lekaru nije opcija i iskreno molim Boga da uspes u tome sto si naumio, ali opet sa druge strane razmisli o lekaru. Uradi kucni detoks i onda se ukljuci u program... veruj mi mozes pomoci sebi samo ukoliko prihvatis opciju da lekar moze da pomogne. Dok imas lekove bice ti ok to sam siguran, ali sta ces kad ostanes bez njih? Veruj mi iz prve ruke ti govorim, da se niko nije skinuo na duze staze sa samo 7 dana apstinencije. Svi su vrlo brzo opet zavrsili kod lerdija. Dobro razmisli o svojoj buducnosti...
Ja sam Bog
Rikaveri
Posts: 28
Joined: Thu Nov 20, 2014 12:58 am

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Rikaveri »

Meni je najveci problem sto imam para ne od mojih vec sam kombinujem na sve strane i fino zaradjujem.
Imam sada opciju da napravim preko dobru kombinaciju i da idem na svakih par nedelja na po par nedelja, nije mi dosadno da nemam pojma sta cu sa sobom pa kao ajde da se radim.
iskreno ti kazem da mi se dop smucio, i rad i konzumiranje i sve. I najvise me muci jer sam navucen na njega i osecam se kao rob, tako da mislim da cu se slobodno osecati kad se skinem i mislim da ce mi to biti mnogo bolji filing..

Probacu ovako kako sam napisao u prvom postu, pa ako ne uspem probacu ovaj tvoj metod da vidim da li pomaze.

Nisam mislio da idem kod lekara, bio sam ranije kao klinac u paunovoj zbog duvanja, spida itf, znam koje je to ispiranje mozga i koliko to baca u los trip. Ubedjuju te da si mnogo gori nego sto jesi i uzimaju ti dusu kao sekta.

Nisam dugo na pajdu i mislim da kad se budem skinuo necu se vracati jer imam dosta stvari koje me ispumnjavaju pa mi nece biti tolika zelja za istim.
Pogotovu me boli to ker neki ljudi koji znaju da cepam ujdo su poceli drugacije d ame gledaju i da kod njih imam jako smanjeni autoritet nego ranije.

Ako mi stvarno bude tako da nemam izlaza rado cu se pridruziti terapiji ali prvo cu pokusati ovako sam..

Hvala ti druze na poruci i evo svako ko jos odgovori dobrodosao je.
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Don Dop »

Samo jos jednu stvar nemoj da zaboravis... Sacekaj 24h od poslednjeg uzimanja dopa pa tek onda Buprenorfin... Ukoliko ranije uzmes moze da te doceka zikra gora od one kad zveknes blokator posle dopa.
- Vidi, ovde ces nalaziti pisanja da je minimum potrebno 12 sati da prodje, maltene prespavas dop i ujutru kreni, ali veruj mi nije tako. Moraces citav dan dan da izdrzis bez dopa, pa vidi nasteluj da recimo zadnje uzimanje imas oko 21-22 h, pa iskuliraj uz komp sto duze mozes i sutra prespavaj dan. Nemoj da se zajebes i uzmes pre nego istekne 24h.
Ja sam Bog
Rikaveri
Posts: 28
Joined: Thu Nov 20, 2014 12:58 am

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Rikaveri »

24h?
Iskreno asvi su mi rekli i ovaj lik koji mi je dao ove bupove da sacekam 12h.
I kaze mi da su ovo neki bupovi preko kojih valjd amozes da se radis.
A citao sam na forumu da u drajzerovoj moras da sacekas 17h..
Zasto ona ti mislis da treba sacekati 24h?

Pa za 24h bicu raspad...
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Don Dop »

U Drajzerovoj je 24h minimum i to ukoliko naletis na lekara da hoce da ti da bup tako brzo. Kod njih prvo prolazis detoks program od nekoliko dana pa tek onda razmatraju da li ce ili nece da te ukljuce u program.. Nije bas tako kako ti je taj rekao. Zatim nepostoje bupovi preko kojih mozes da se radis i nemoj da tel azu...
- 24h je jedino sigurno vreme i upravo zato ti govvorim. Gledaj ja te lekove pijem vise godina i veruj mi znam o cemu pricam. Imas ovde iskustva momaka koji su pili bup. ranije i dozivljavali krizu, a rukovodili se takvim kojestarijama koje napisu ili kazu neki ljudi koje nije briga ni da li ce sutra da ustanu. Poslusaj me i budi pametan, a rekao sam ti kako da najlakse iskuliras da vreme prodje. Neces se raspasti budi siguran.
Ja sam Bog
Rikaveri
Posts: 28
Joined: Thu Nov 20, 2014 12:58 am

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Rikaveri »

Verujem ti. Znam da jedu govna ovi na ulici. Pa samim tim kad sam ih pitao kako da uzmem bup rekli su da smrce. Ja im kazem ali bre pa ne bi bio u tableti da se smrce, kazu ne ne obavezno smrci tako ti je najbolje!
Nema sanse da ih smrcem, uzeo sam ih da se skenem a ne da se gudram.
Da mogao bih da do veceras sjebem ovo sve sto imam i onda sutra ujutru kad me cepi ziza iskuliram do kasno popodne i onda bup hop cup.
Ali m ije najteze kad se probudim u zizi tj kad od kako otvorim oci se osecam lose, lakse mi je ako me kriza lupi nocu, lakse mi je i samim tim sto tad nemam gde da nabavim semu jer kao sto je skoro svuda cim prodje 21-22h lerdiji pajda prestaju sa radom.

Sramota me je bilo kome da kazem da sam u zadnja 3 do 3 i po meseca pukao od 150.000 do 220.000 din na dop. Bukvalno me je sramota od samog sebe!!!
Pa jebem mu mater dokle vise,.. Zato mi je muka, nedam pare dileru vise za pdo i tacka.
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Don Dop »

Znas kako, svi da saberemo koliko smo dali dilerima mogli bi godisnji budzet Srbije da sastavimo... ali, najbitnije je da hoces da se skines. Znas, volja je cudo i ukoliko istrpis sta ima da istrpis onda ce ti biti super u zivotu.
- Upravo zbog te fucking jutarnje odvratne zize koja te cepnem i osecas se slabo, prljavo i odvratno dok se ne sredis i postanes opet naj.. u svemu savetovao sam Ti da uvece uzmes pajdo i izmoris se do kasno u noc...pa ces valjda da spavas do 4-5 popodne... Skratices dan, a i sada brze se smracuje pa ce ti jednostavno biti lakse. Popij nesto za smirenje da se iskuliras kad se probudis i onda zvekni Bup. Kako ga popijes videces odjednom staje sve. Ne znam koliko ce tebe da odradi 4mg jer si navucen na veliku kolicinu, ali probaj pa sta bude. Ukoliko za sat vremena ne osetis se bolje onda popij jos 4mg i to ce ti biti vrh. Veruj mi da mozes izdrzati i kad startujes iskljuci fon, odjebi sve koji te podsecaju na dop. Da te ne spopadne rovac vidi resi se love takodje. Jednostavno ostani Ti, bup i dop nasamo.
Ja sam Bog
Fabi
Posts: 6
Joined: Thu Nov 20, 2014 1:49 pm

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by Fabi »

Vidim da si koristio Kratom, cim sam video da si to spomenuo napravio sam nalog i napisao temu o tome:

http://forum.narkomanija.ba/viewtopic.php?f=7&t=4236

Kako to da se nisi skinuo samo sa njim?
I odakle si ga kupio?
Post Reply