Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
david
Posts: 64
Joined: Tue Sep 23, 2014 11:38 am

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by david »

Ja sam se posljednji put uspio skinuti bez centra za ovisnosti i psihijatara.... doktor opće prakse mi je pomogao sa nešto lijekova za brzi detox i uspio sam biti čist skoro 3 godine ... mislim da je upravo to problem liječenja na svoju ruku.... jer da sam išao redovito u centar za ovisnosti liječenje bi trajalo dugo ali bi i do "izlječenja" došao koje bi sigurno bilo trajnije i kvalitetnije jer cilj odlaženja u centar je i upoznavanje sebe i shvaćanje istinski svoga problema i naučiti živjeti sa njim.... nakon brzox detoxa problem nije suštinski riješen i kad tad kada dođe trenutak slabosti padamo ko pokošeni.... zašto? .... e pa upravo zato idemo na dugotrajno liječenje da bi shvatili i spoznali "zašto", kako bi se mogli nositi ili točnije naučiti se nositi sa takvim situacijama u životu i onda kada i padnemo neće nam to biti ništa strano ni čudno jer ćemo jednostavno znati da smo to mi, ali ćemo isto tako znati da ćemo se i ponovo ustati i tako stalno sa nadom da ćemo uspjeti svaki put naučiti nešto i možda jednog dana i uspjeti doći do cilja....
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje bupom - Da li moze ovako?

Post by sanela »

david wrote:Ja sam se posljednji put uspio skinuti bez centra za ovisnosti i psihijatara.... doktor opće prakse mi je pomogao sa nešto lijekova za brzi detox i uspio sam biti čist skoro 3 godine ... mislim da je upravo to problem liječenja na svoju ruku.... jer da sam išao redovito u centar za ovisnosti liječenje bi trajalo dugo ali bi i do "izlječenja" došao koje bi sigurno bilo trajnije i kvalitetnije jer cilj odlaženja u centar je i upoznavanje sebe i shvaćanje istinski svoga problema i naučiti živjeti sa njim.... nakon brzox detoxa problem nije suštinski riješen i kad tad kada dođe trenutak slabosti padamo ko pokošeni.... zašto? .... e pa upravo zato idemo na dugotrajno liječenje da bi shvatili i spoznali "zašto", kako bi se mogli nositi ili točnije naučiti se nositi sa takvim situacijama u životu i onda kada i padnemo neće nam to biti ništa strano ni čudno jer ćemo jednostavno znati da smo to mi, ali ćemo isto tako znati da ćemo se i ponovo ustati i tako stalno sa nadom da ćemo uspjeti svaki put naučiti nešto i možda jednog dana i uspjeti doći do cilja....
Svaka čast na ovom što si napisao, Davide!
To je suštinska razlika između skidanja nabrzinu i tretmana. Samo, za ovo drugo treba određeni stepen zrelosti (ili da više nemaš kud) i spremnosti na dugoročnu promjenu.
Post Reply