Tramadol - Rekreativno

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
Recreativ
Posts: 2
Joined: Mon Nov 10, 2014 9:39 pm

Tramadol - Rekreativno

Post by Recreativ »

Pozz, kao sto i sam moj username govori, imam par bitnih pitanja i zaista bih cijenio iskren i strucan odgovor potkovan znanjem, iskustvom i upucenoscu u isto.

Unaprijed se izvinjavam ako je vec slicna tema otvorena (iako sam odokativno prelistao forum - nisam nasao ovo konkretno sto me interesuje) i ako pisem u pogresnoj rubrici.

Imam 30 godina a u zadnjih godinu i pol do dvije ne konzumiram nista 'posebno' (da se tako izrazim koliko god djelovalo smijesno). Nekada prije u mladjim danima sam konzumirao speed, rijetko i kokain, a sada, posto vodim drugaciji zivot tj zaposlen sam i koliko-toliko zivim zdravo, pravim jednu iznimku, pa me zanima koliko je opasna i posljedicna.

Zadnjih mjesec dana sam poceo konzumirati tramal odnosno tramadol. Ali samo jednom sedmicno, tj vikendom, petak ili subotu do 3 kapsule. Nisam obracao paznju koliko je mg, znam samo da kupim pola table tj pet komada, od cega ja popijem 3, a djevojka 2 i uz to popijemo 2-3 litra piva.

Uzimam ih iz tri razloga.

1. Zbog vec poznatog blago euforicnog osjecaja.

2. Inace patim od migrene koju redovno rijesavam cafetinima, ali kad popijem alkohol (pivo ili vino, mada najvise pijem pivo), tada mi ni 5 cafetina ne pomaze, a buduci da pijem samo vikendom, tramali mi zaista pomognu i doslovno me nista ne boli, koliko god bio svjestan da nije zdravo mijesati sa alkoholom.

3. Ovo je ujedno i najvazniji razlog i zato sam ga ostavio za kraj - Seksualna moc (da se tako izrazim) - Na tramalima se mogu seksati koliko god ja dugo zelim, a djevojka sa kojom 'furam' takodjer voli dugo, a pored toga, oboje se lozimo na perverzije, a na tramalima to poprilicno dobro proradi, bolji osjecaj i na neki nacin si mozemo opravdati najprljavije misli :)

E sad, iako sam citao na raznim forumima kako su tramali opasni, donekle sam i sam svjestan, posebno kafa citam o tezini skidanja sa istog, ali, vecinom su to slucajevi ljudi koji su ih uzimali duze periode, godinu i preko, i to 'redovno tj svaki dan po vise komada'. Nigdje nisam procitao o mogucoj stetnosti i opasnosti, mogucnosti da se navucem u ovom rekreativnom kozumiranju - ako se mogu tako izraziti.

Da budem iskren, poprilicno mi godi kada je u pitanju seks a i ostalo, raspolozenje i izrazena emotivnost.


Vec cetiri vikenda tako radimo i iskreno jos uvijek ne osjecan neku navucenost i ako se ovaj vikend npr ne bi vidio sa njom, onda nemam problema ni da uzmem. U prevodu, uzimam iskljucivo radi ludjacki dobrog seksa.

E sad, primjetili smo dvije blage posljedice dan poslije konzumiranja. Prvo, malo depresija, emotivni razor, ali mi svakako imamo nekih emotivnih problema u zivotu (oboje) te smo neraspolozeni i iz drugih razloga, a to traje samo taj dan ili maks dva, te smo primjetili odredjenje bolove. E za ovo drugo u vezi bolova, moram biti precizan i priznati da nisam siguran do cega je, jer se mi seksamo po 5-6 sati preko noci, tako da smo i prije imali upale u nogama, rukama i u stomaku, mada imam osjecaj da su ovi malo drugaciji ili je samo sugestija, nisam siguran.

Sad kada sam objasnio sve detaljno (mozda nije zvucalo fino, ali morao sam da bi shvatili situaciju, mene zanima sljedece.

Ako djevojka i ja uzimamo samo JEDNOM sedmicno tj. vikendom (posto se vidjamo samo vikendom - radimo u odvojenim gradovima i vidjamo se samo jednu noc u sedmici - shvatili ste, veza radi seksa) 5 komada, tj ja popijem 3, a ona 2, koliko je to opasno i koliko posljedicno? Mozemo li na taj nacin stvoriti ovisnost ako se stvarno pridrzavamo samo toga da uzimamo JEDNOM SEDMICNO?

Je li opasno u toj mjeri da moram pod hitno prestati ili se mozemo jos neko vrijeme 'igrati', jer svakako planiramo uskoro da se prestanemo vidjati - sada nas samo i drzi taj ludjacki seks na tramalima, toliko dobar da sam spreman na onaj jedan dan poslije posljedica i malo 'kriziranja' (ako se tako moze nazvati) :)

Izvinjavam se zbog ovako sadrzajne poruke i unaprijed zahvaljujem na odgovorima. Pozz.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Tramadol - Rekreativno

Post by ziki »

Evo ja , posto sam godinama pio Trodon i od njega je sve krenulo.
To jednom nedeljno verovatno ne moze da stvori odmah zavisnost, ali ako dodjes u situaciju da 24 sata provodis sa devojkom, onda moze da ti se desi da pocnes stalno da ga uzimas bas zbog seksa.
To je tacno da mozes satima na njemu da izdrzis, licno sam to prosao i moze se reci da sam preterivao u seksu po celu noc..na hiljadu nacina.
Sta reci, osim da sam imao prezadovoljnu partnerku, ali definitivno ne valja za potenciju posle.
Znaci ja sam imao problema posle, doduse ja sam ga uzimao svaki dan..
Ne moze niko da ti garantuje da ces bas da ostanes u extra formi posle duzeg konzumiranja.
...
User avatar
manson4ever
Posts: 36
Joined: Tue Sep 30, 2014 10:30 am

Re: Tramadol - Rekreativno

Post by manson4ever »

:D a da probas sa vijagrom?!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Tramadol - Rekreativno

Post by ziki »

Bolovi hoce od Trodona,sutra dan..kicma, noge itd..glava mutna, mucnina..
...
Recreativ
Posts: 2
Joined: Mon Nov 10, 2014 9:39 pm

Re: Tramadol - Rekreativno

Post by Recreativ »

@ziki, hvala mnogo na vremenu i objasnjenu. Tvoj post ce vjeruj, uticati na mene. Malo sam se i ja skontao nakon citanja istog, ovdje i na drugim site-ovima i forumima. Sve i da se covjek skonta i ogranici na samo jednom sedmicno, vikendom, do tri komada, realno, ima istine u tome da je to na neki nacin laganje samog sebe. Kad sam se 'nacitao' svih mogucih posljedica, koje ne moraju biti obavezne, koje nekim cudom mogu mene i zaobici, ali opet, ne vrijedi rizikovati zbog nekog produzenog, jaceg i ludjeg seksualnog uzitka.

Pozz i hvala jos jednom.
User avatar
W.White29
Posts: 78
Joined: Fri Sep 28, 2012 2:49 pm
Location: RS

Re: Tramadol - Rekreativno

Post by W.White29 »

Da se malo i pohvalim nisam uzeo tramal skoro 2 i po godine:)
Uzimao sam ga u jednom periodu par mjeseci slicno ko ti,ustvari cesce malo po 3-4 kapsule,iako se ne cini puno vjeruj treba proci vremena da cvrsto odlucis da ga ne gutas vise.Pomogli su i ljudi koji su pisali svoja iskustva vezana za njega,sto vise citas shvatas koliko govno unosis u sebe.Nije vrijedno.

I jos nesto ne mjesaj ga s alkoholom,ako vec cugas taj dan pokusaj da ne munes tramal,moji halfovi su se najvise zalili na bolove u stomaku kidalo ih,a plus mozes da brze budes kandidat za episku.
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: Tramadol - Rekreativno

Post by nepopravljiv »

naucijo si djevojku na duge staze,guslate se po citavu noc.kakvi tramal neko gore napisa VIJAGRU uzmi :D mada ruku na srce vecinu droga kojih uzmes mos guslat po citavu noc ali to uvjek bude nekako ka da ga ne meces ti nego gledas sa strane nekog drugog.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Tramadol - Rekreativno

Post by ziki »

Ima istine u tome, malo izgubis onaj pravi osecaj..
Guslas..sto rece, ali kao da si stavio dva kondoma jedan preko drugog, nesto se tu gubi culo dodira..
Nije to to.
...
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Tramadol - Rekreativno

Post by Don Dop »

Sve sam procitao, ali ovo je vrh uzimanja droge.... :-D :-D :-D
- Probaj sa Bromom. On ce ti dati takodje mogucnost da duze seksas, ali vremenom ces imati problem oko potencije, isto kao i sa trodonom. Medjutim Brom mozes dobiti kroz pakovanje vitamina, sumece tablete itd... dok trodon ima daleko gore posledice. Takodje i anti-depresivi su ti odlicni za produzenje seksualnog odnosa. Medjutim salu na stranu mislim da bi trebalo da se spojis sa devojkom koju ces vidjati svakodnevno i koja ce biti zadovoljna seksom koji ti je od Boga dat. Ja se recimo secam svojih nekih perioda kad sam taslacio toliko dugo da me penis zaboli i na kraju i ne zavrsim posao. To je bilo dok sam bio na heroinu i mogu ti reci da nijedna devojka nije bila srecna zbog tog dugometraznog odnosa. Cak je vecini bilo jako neprijatno jer izgube tecnost i pocinje da i njih boli. Poenta je da nadjes devojku i treningom produzavas trajanje odnosa. Pozdrav
Ja sam Bog
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Tramadol - Rekreativno

Post by ziki »

Ja sam se uhodao jer sam sad u taze vezi,i to traje sad taman koliko treba..cak i solidno dugo.
Ali mi je vazno da to ne bude odmah vec se prvo opustim, malo se ceskamo, pa zapalim cigaru itd..sve to ide lagano i onda dodje do kulminacije.
Posle onoliko opijata zadovoljan sam..
Psiha je tu presudna, te stvari ne trpe stres..
...
Post Reply