"Skidanje" heroinom sa suba?!? :O

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

figurica
Posts: 7
Joined: Sat Jun 07, 2014 5:15 pm

"Skidanje" heroinom sa suba?!? :O

Post by figurica »

Pozdrav svima.Mesecima pratim ovaj forum,a sada se prvi put ukljucujem na forum posto mi je potrebna pomoc od vas.Znam da ce mnogi reci da pomoc treba da potrazim od strucnjaka ali cu vas preduhitriti,ne zelim da idem po ustanovama,odlucio sam da ovde zatrazim savete.
U najkracim mogucim crtama cu izneti svoju pricu.Poslednjih 6 meseci sam na Subu i to 4-8mg dnevno i jednostavno zelim da prestanem sa uzimanjem.Pokusao sam skidanje na suvo i 4. dan odustao,predpostavljate sta mi se sve desavalo.
Onda sam dosao na "genijalnu ideju" da pokusam da se skinem heroinom :O Vec 13. dan sam na dopu,znaci bez uzimanja Suba za to vreme.Sutra ce mi biti na 14. dan na dopu pa me interesuje da cujem vase savete..sta dalje?!Ponavljam da zelim zivot bez zavisnosti,nadam se da sam zavisnost od suba sveo na minimum ali postavlja se pitanje sta da radim sa novonastalom heroinskom krizom(uzimao sam oko 1g. dnevno,sreca u nesreci je da roba nije nesto).Svaki dobronamerni savet je dobrodosao :)
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: "Skidanje" heroinom sa suba?!? :O

Post by ziki »

Daj mislim stvarno..
Jel ovo skrivena kamera?
Skidas se heroinom sa suba...
Nije ni droga za svakog.
...
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: "Skidanje" heroinom sa suba?!? :O

Post by Hemfri »

...Mislim,sta reci... :) .. ako ovo nije zajebancija - a jeste,svi ukljucujuci i moderatora nismo ni malo citavi...daaaj ziki ,sta se primas na neukusnu-krajnje degutantnu i ni malo simpaticanu provokaciju...cuj jos gram...a posle MENE sanela opominje u pp...ccc...
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: "Skidanje" heroinom sa suba?!? :O

Post by sanela »

Hemfri, ne izazivaj me, ozbiljno ti govorim.
figurica
Posts: 7
Joined: Sat Jun 07, 2014 5:15 pm

Re: "Skidanje" heroinom sa suba?!? :O

Post by figurica »

Post nije sala,ako smatrate da jeste samo ga preskocite!!!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: "Skidanje" heroinom sa suba?!? :O

Post by sanela »

figurica wrote:Post nije sala,ako smatrate da jeste samo ga preskocite!!!
figurice, dobrodošao na forum!
Radiš stvari naopako. Ja ti stvarno nemam šta drugo reći nego da potražiš pomoć stručnjaka, jer ćeš se ovako navući i na dop i na sub i stalno ćeš se vrtiti u krug. Sam se iz tog iščupati nećeš moći. Sorry, ali nemam ti šta drugačije napisati :?
figurica
Posts: 7
Joined: Sat Jun 07, 2014 5:15 pm

Re: "Skidanje" heroinom sa suba?!? :O

Post by figurica »

Hvala Sanela na ozbiljnom odgovoru,a za ostale "pametnjakovice" nemam komenatar,doci ce kad tad vreme kad cete morati da prekinute sa subom pa cu vas pitati jel zajebancija ;) Za razliku od vas ne zelim sub,to je moje pravo i molim bez neumesnih komkentara!!!Hvala ;)
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: "Skidanje" heroinom sa suba?!? :O

Post by ziki »

Da, mi ne znamo kako je kad ostanes bez sub-a...
Niko te ne zeza, ali ideja da se heroinom skidas sa suboxona je u najmanju ruku neozbiljna.
To je kao kad bi sekao nokte motornom testerom...
Sa srecom.
...
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: "Skidanje" heroinom sa suba?!? :O

Post by Don Dop »

Uf bre zajebana situacija. Sta da Ti kazem osim da iz jednog koliko toliko stabilnog i opste prihvatljivog moda skaces u potpuno nepoznat teren. Da se razumemo tebi je teren jako poznat, ali svako novo vracanje je specificno i veliki sok za povratnima. Realno iz tvog pisanja nije navedeno da li si se odrzavao na svoju ruku dozama i nacinima koji su svojstveni osobama bez lekarskog nadzora ili si pak imao striktnu terapiju, kontrolisanu od lekara koji je znao sta radi i kako radi. U svakom slucaju tvoj recept skidanja dopom je bezvezan jer apsolutno nista nisi uradio. Otisao si u gore i neizvesnije podrucje. Sto se tice skidanja sa suba znam da se ide smanjivanjem doza dok se potpuno ne ukinu, ali najteze je kad dodjes do miligrama dnevno kojeg nikako da se resis. Mislim da bi Ti znacila iskustva ljudi koji su uspeli da se skinu sa metadona, a ovde ces naci dosta pisanja o tome. Nijedno nece zvucati lako, ali ukoliko stvarno zelis mislim da mozes da prestanes. Puno srece.
Ja sam Bog
figurica
Posts: 7
Joined: Sat Jun 07, 2014 5:15 pm

Re: "Skidanje" heroinom sa suba?!? :O

Post by figurica »

E pa evo mene opet.Sta da vam kazem sem da sam naravno napravio dar-mar!Znaci dva meseca sam na dopu,sto je najgore od svega dosao sam do PRILICNO kvalitetne robe i bio sam pri parama tako da je tolerancija otisla u orbitu!!! :(
Ako nista drugo siguran sam da sam zavisnost od suba sveo na minimum posle ova dva meseca,plan mi je bio da se pridrzavam uputstva jednog od farmakologa koji je ucestvovao u stvaranju suba(nasao sam na netu),satro plan za najbrze skidanje sa dopa subom,sub se koristi tacno i iskljucivo 7 dana,napisane su i potrebne doze.Ali ne lezi vraze,2 puta sam pokusao transfer na sub ali bezuspesno.Prvi put je proslo 10h,drugi put 16h.Oba puta me je zdrmala neverovatna kriza tako da sam sigurno prerano uzeo(prvi put doza 4mg,drugi put 8mg)tako da verujem da doze nisu premale,nego sam jednostavno prerano uzeo!!!
Planiram da naredni put nekako izdrzim minimum 24h i da me bas dobro strese kriza(nasao sam na netu i skalu po kokoj doc ocenjuju dal' si u krizi i koliko,ali svi mi to znamo i bolje od te skale) ;) Imam samo jednu nedoumicu,a to je sa kojom dozom da krenem?!Dal' da krenem sa 4mg pa lagano da dodajem,ili da krenem odmah sa 8-icom.Znaci 2 meseca sam na dopu,zdanjih mesec dana vukao i po 2gr. jako kvalitetne robe,najvreovatnije cu odmah krenuti sa 8mg dopa,kapiram da je to dovoljno da pokrije krizu.Jesam radio relativno mnogo dnevno i kvalitetne robe,ali u pitanju je period od "samo" 2 meseca tako da ako me osmica ne pokrije nek ide sve...
Znam da medju vama mora postojati neko ko je prosao slicnu situaciju,znam da svako ima ideju kako bi on uradio u mojoj situaciji tako da vas molim da iznesete svoja misljenja,pomoc zavisnicima i jeste svrha ovog foruma.
Uhhhhh,ja se raspisao bas..cekam vase odgovore,unapred zahvalan...POZDRAV ZA SVE,CUVAJTE SE!!!!
Post Reply