suboxone

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
zana123
Posts: 2
Joined: Mon Jun 30, 2014 1:07 pm

suboxone

Post by zana123 »

Poznajem osobu koja je na 32 mg suboxona i 60 mg apaurina,a ponekad i vise.Posljedice su:depresija,bipolarnost,nervoza,mrsavost i koliko god jede ne moze se udebljati,agresivnost,bezvoljnost za ista,negativni pogled na sve oko njega,bol u kostima,prekomjerno pusenje (znamo da tablete vucu da se pusi cesto),suhoca u ustima,nesanica....ma puno toga jos,tko uzima Suboxon zna o cemu prica,moze se knjiga o tome napisati....imam srecu jer sam uz njega ako ga uhvati kriza da ga smirim..i jos jedna stvar,uzima ovu terapiju vec 6 god ali nazalno,alkohol se ne smije piti i ne pije ga jer je efekt grozan i moze se umrijeti mjesajuci Suboxone,apairine i alkohol
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: suboxone

Post by Don Dop »

Sama cinjenica da neko uzima 32mg suba je porazavajuca. Realno, tu terapiju i kolicinu je prepisao sam sebi jer nijedan lekar nece davati toliku dozu pacijentu. Mozda se i desi da se u prvih nedelju dana i prepise, ali posle toga se obavezno smanjuje i svodi na neki prihvatljiv nivo. Mnogo toga je ovde napisano o velikim dozama suba, a moje iskustvo govori da je 8mg sasvim dovoljno da se provede dan bez ikakvih problema. Vremenom smanjujes i dovodis sebe na neki moguci minimum. 32mg je zaista preteska doza, a koristenjem u periodu od 6 godina je sigurno pogubna. Mislim da je vreme da se tvoj prjatelj javi lekaru.
Ja sam Bog
la noise star
Posts: 17
Joined: Sat Aug 09, 2014 3:07 pm

Re: suboxone

Post by la noise star »

zana123 wrote:Poznajem osobu koja je na 32 mg suboxona i 60 mg apaurina,a ponekad i vise.Posljedice su:depresija,bipolarnost,nervoza,mrsavost i koliko god jede ne moze se udebljati,agresivnost,bezvoljnost za ista,negativni pogled na sve oko njega,bol u kostima,prekomjerno pusenje (znamo da tablete vucu da se pusi cesto),suhoca u ustima,nesanica....ma puno toga jos,tko uzima Suboxon zna o cemu prica,moze se knjiga o tome napisati....imam srecu jer sam uz njega ako ga uhvati kriza da ga smirim..i jos jedna stvar,uzima ovu terapiju vec 6 god ali nazalno,alkohol se ne smije piti i ne pije ga jer je efekt grozan i moze se umrijeti mjesajuci Suboxone,apairine i alkohol
To su po meni mega giga x 3 visoke doze, štaviše, nema nikakvde svrhe, samo možeš gore da uradiš svom organizmu, meni su i 8, 4, 2 mg previsoke doze..
Ja se svakim danom borim s 1,5. do 2mga, ne znam tačno, nije ni važno toliko, bitno je da teška aždaja od leka.
Ne mogu da se zatvorim u sobu 10 dana recimo i da se upustim u čari apst. jer mi jeddnostavno život neda tih 10 dana, ma i 7 je dovoljno... Kako god, bups je odličan za skidanje s heroina, ali to se zna koliko traje i kako ide kodeks uzimanja leka. 10ak dana uzimaš, spuštajući ga do nule, i to je to, posle možda neki benz. čisto psihe radi, ali meni oni u principu nikad nisu nešto preterano pomagali, psihički javiše...
Ima dosta ljudi koje znam koji su prešli na ‚‚održavanje‚‚ bupom, tj. uzimaju 8mg i više dnevno, na svoju ruku naravno, što je po meni teško drogiranje, tako da pažljivo s lekom, nije šala to se i ovde na forumu doktoriralo, srećno svim ljudima koji su u sličnoj borbi, kao i svim ostalim ...
Pozdrav.
User avatar
david
Posts: 64
Joined: Tue Sep 23, 2014 11:38 am

Re: suboxone

Post by david »

Poznajem osobu koja je na 32 mg suboxona i 60 mg apaurina,a ponekad i vise
Pa evo za početak mislim da je najveća efektivna vrijednost buprenorphine-a 24 mg, sve iznad je mlaćenje prazne slame i traženje nečega čega se ne može dobiti od buprenorphine-a , a i uzajamno korištenje 60mg apaurina je samo pokazatelj da je u osnovici problem tvoga prijatelja sasvim nešto drugo tj. on nije na putu liječenja već obratno... to govorim jer sam i sam prolazio tako nešto.
Ono što bi moglo biti utješno u cijeloj toj havariji je jedino to što uz tako agresivni pristup lijekovima mogao bi prije doći do poznanja da taj put ne vodi nikamo osim do tragedije... jer ta zvijer koju svi ovisnici imaju u sebi ne može se nikako zasititi opijata već ona samo traži više i više a osjećaja više faktički ni nema ostaje samo spavanje i kljucanje bez onog filinga koji je bio u početku drogiranja. E sada veliki broj ovisnika dođe do jedne granice kada kao da se otrijezni u jednome momentu i shvati da mora nešto promijeniti i dođe do jednog stupnja zrelosti i prihvati da ne može to tako više ići i tada najčešće dolazi do detoksikacije pa čak i do izlječenja ( ako se nije bilo duži niz godina na lijekovima ili heroinu) ali šta se dešava kasnije... kako vrijeme prolazi crv opet počinje da radi i tada zapravo konačno počinjemo shvaćati da je naš problem zapravo puno ozbiljnije prirode i tek tada počinjemo da se na ispravan način postavljamo prema problemu a samim time i suočavamo...
Atman777
Posts: 61
Joined: Sun Oct 07, 2018 7:33 pm

Re: suboxone

Post by Atman777 »

david wrote: Wed Sep 24, 2014 5:35 pm
Poznajem osobu koja je na 32 mg suboxona i 60 mg apaurina,a ponekad i vise
Pa evo za početak mislim da je najveća efektivna vrijednost buprenorphine-a 24 mg, sve iznad je mlaćenje prazne slame i traženje nečega čega se ne može dobiti od buprenorphine-a , a i uzajamno korištenje 60mg apaurina je samo pokazatelj da je u osnovici problem tvoga prijatelja sasvim nešto drugo tj. on nije na putu liječenja već obratno... to govorim jer sam i sam prolazio tako nešto.
Ono što bi moglo biti utješno u cijeloj toj havariji je jedino to što uz tako agresivni pristup lijekovima mogao bi prije doći do poznanja da taj put ne vodi nikamo osim do tragedije... jer ta zvijer koju svi ovisnici imaju u sebi ne može se nikako zasititi opijata već ona samo traži više i više a osjećaja više faktički ni nema ostaje samo spavanje i kljucanje bez onog filinga koji je bio u početku drogiranja. E sada veliki broj ovisnika dođe do jedne granice kada kao da se otrijezni u jednome momentu i shvati da mora nešto promijeniti i dođe do jednog stupnja zrelosti i prihvati da ne može to tako više ići i tada najčešće dolazi do detoksikacije pa čak i do izlječenja ( ako se nije bilo duži niz godina na lijekovima ili heroinu) ali šta se dešava kasnije... kako vrijeme prolazi crv opet počinje da radi i tada zapravo konačno počinjemo shvaćati da je naš problem zapravo puno ozbiljnije prirode i tek tada počinjemo da se na ispravan način postavljamo prema problemu a samim time i suočavamo...
Najbolji post na forumu. Svaki narkoman ce se slozit. Ali onaj samospoznati narkomancina.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: suboxone

Post by yasujirozu »

Atman777 wrote: Tue Jul 23, 2019 1:03 pm
david wrote: Wed Sep 24, 2014 5:35 pm
Poznajem osobu koja je na 32 mg suboxona i 60 mg apaurina,a ponekad i vise
Pa evo za početak mislim da je najveća efektivna vrijednost buprenorphine-a 24 mg, sve iznad je mlaćenje prazne slame i traženje nečega čega se ne može dobiti od buprenorphine-a , a i uzajamno korištenje 60mg apaurina je samo pokazatelj da je u osnovici problem tvoga prijatelja sasvim nešto drugo tj. on nije na putu liječenja već obratno... to govorim jer sam i sam prolazio tako nešto.
Ono što bi moglo biti utješno u cijeloj toj havariji je jedino to što uz tako agresivni pristup lijekovima mogao bi prije doći do poznanja da taj put ne vodi nikamo osim do tragedije... jer ta zvijer koju svi ovisnici imaju u sebi ne može se nikako zasititi opijata već ona samo traži više i više a osjećaja više faktički ni nema ostaje samo spavanje i kljucanje bez onog filinga koji je bio u početku drogiranja. E sada veliki broj ovisnika dođe do jedne granice kada kao da se otrijezni u jednome momentu i shvati da mora nešto promijeniti i dođe do jednog stupnja zrelosti i prihvati da ne može to tako više ići i tada najčešće dolazi do detoksikacije pa čak i do izlječenja ( ako se nije bilo duži niz godina na lijekovima ili heroinu) ali šta se dešava kasnije... kako vrijeme prolazi crv opet počinje da radi i tada zapravo konačno počinjemo shvaćati da je naš problem zapravo puno ozbiljnije prirode i tek tada počinjemo da se na ispravan način postavljamo prema problemu a samim time i suočavamo...
Najbolji post na forumu. Svaki narkoman ce se slozit. Ali onaj samospoznati narkomancina.
uuu, al si mu rekla/reko! :D

al da, "mislim da je najveća efektivna vrijednost buprenorphine-a 24 mg", nagoni na smijeh :mrgreen:
Atman777
Posts: 61
Joined: Sun Oct 07, 2018 7:33 pm

Re: suboxone

Post by Atman777 »

Ozbiljan sam. E nek mu je rekao. Ja se slazem sa njegovim odgovorom tome decku. SMAJLI
User avatar
Lebowski
Posts: 85
Joined: Wed May 22, 2019 3:43 pm

Re: suboxone

Post by Lebowski »

Mislim da se Buprenorfin i apaurin ne može uzimati skupa jer može doći do respiratorne depresije, barem tako piše u upustvu, a pogotovo ne tako visoka doza Buprenorfina i apaurina. Je li to neki doktor prepisao? Jer ako je onda bi ga trebalo prijaviti.
Post Reply