Privatne klinike za lecenje ovisnost droge sa metadonom

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

sova22
Posts: 6
Joined: Mon Jun 23, 2014 11:35 pm

Privatne klinike za lecenje ovisnost droge sa metadonom

Post by sova22 »

Zdravo,

Dali imate informacija za privatne klinike ili privatne psihijatriske ordinacije u Sarajevo gde moze se ljeciti o ovisnosti metadona za ljudi koje zive u Sarajevo ali su od Bugarije i slicno?
Hvala vam puno

Pozdrav
sova22
Posts: 6
Joined: Mon Jun 23, 2014 11:35 pm

Re: Privatne klinike za lecenje ovisnost droge sa metadonom

Post by sova22 »

Zar nitko nema nikakva informacija, jer postoji bilo kakva privatna klinika/ordinacija sto se bavi so ovu temu? Molim vas za pomoc!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Privatne klinike za lecenje ovisnost droge sa metadonom

Post by sanela »

sova22 wrote:Zar nitko nema nikakva informacija, jer postoji bilo kakva privatna klinika/ordinacija sto se bavi so ovu temu? Molim vas za pomoc!
Pozdrav,

U Sarajevu, a mislim da ja tako i u BiH inače, nema privatnih klinika koje rade detoksikaciju. Detoksikacija metadonom je jedino moguća u kantonalnim zavodima za bolesti ovisnosti koji su državne institucije. Najbolje je da odeš u Sarajevu u Savjetovalište na Crni vrh i da se raspitaš da li te oni mogu primiti.
http://www.zalcnarc.net/ kontakti i više informacija
sova22
Posts: 6
Joined: Mon Jun 23, 2014 11:35 pm

Re: Privatne klinike za lecenje ovisnost droge sa metadonom

Post by sova22 »

Kako je to moguce da nema nitu jeda privatna klinika? Ja na internetu sam nasla 10 privatni klinike u Beogradu, koje su voglavnom psihijatriski klinike koje imaju zakonsko ovlastcenje da daju terapija zavisnici metadonom. Znaci treba mi kontakt privatnom klinikom koja radi dugotrajno lecenje za koje spicijalizirani privatni psihijatriski klinike rade kao ova u Beogradu sta sam je nasla na interenet: http://www.lecenjezavisnosti.rs/?gclid= ... wgod65UAxw

Dali netko ima nekakva informacija za vakav tip klinika u Saraejevo ili negde u blizini na Sarajevo?
Hvala puno na pomoc
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Privatne klinike za lecenje ovisnost droge sa metadonom

Post by sanela »

sova22 wrote:Kako je to moguce da nema nitu jeda privatna klinika? Ja na internetu sam nasla 10 privatni klinike u Beogradu, koje su voglavnom psihijatriski klinike koje imaju zakonsko ovlastcenje da daju terapija zavisnici metadonom. Znaci treba mi kontakt privatnom klinikom koja radi dugotrajno lecenje za koje spicijalizirani privatni psihijatriski klinike rade kao ova u Beogradu sta sam je nasla na interenet: http://www.lecenjezavisnosti.rs/?gclid= ... wgod65UAxw

Dali netko ima nekakva informacija za vakav tip klinika u Saraejevo ili negde u blizini na Sarajevo?
Hvala puno na pomoc
Beograd je u Srbiji, Sarajevo u Bosni i Hercegovini. Različite države, različiti zakoni, različito uređeni sistemi.
sova22
Posts: 6
Joined: Mon Jun 23, 2014 11:35 pm

Re: Privatne klinike za lecenje ovisnost droge sa metadonom

Post by sova22 »

Dali netko ima informacija za privatna klinika u koja ljecenje je sa substituciona terapija i nalazi se bilo gde na teritoriji Republika BiH (Republika Srpska, Federacija Bosna i Hercegovina, Bosna...) znaci ne mora da je u Sarajevo? Sta radi ljudi koji trebaju pomoc, a treba ih diskrecija privatne klinike ne mi je jasno? Jer svi ode u drzavne ustanove? Mora da postoji bar jedna privatna klinika na teritorija Bosna samo ne znam kako da je nadzem, jer moze mi netko pomoci?
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Privatne klinike za lecenje ovisnost droge sa metadonom

Post by ziki »

Zacarani krug...
Prvo se lecis metadonom od heroina, a posle se lecis od metadona..
Ako nema u Bosni, idi u Srbiju.
I onako hoces privatnu kliniku.
Jedino ako iz nekih razloga ne mozes da predjes granicu.
...
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Privatne klinike za lecenje ovisnost droge sa metadonom

Post by Hemfri »

Prosto ne mogu da verujem da Sarajevo koji je Metropola nema niti jednu jedinu privatnu kliniku?!?
Jako cudno,jos nije imala sankcije,jos je u milosti zapada,i po mnogim stavkama ima poene i pluseve koje Beograd nema jer je...tako kako je...nije ovo politicki forum pa ne bih da produbljujem na tu stranu,a za gospodina Bugarina ,a sto se ne leci u bugarskoj?
Kako god ,mnogo cudan post....
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Privatne klinike za lecenje ovisnost droge sa metadonom

Post by ziki »

Ma ima u sarajevu svega, nego je ovde nejasno sta njemu ili njoj treba.
Da li da se leci metadonom, ili da se ocisti od metadona...
...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Privatne klinike za lecenje ovisnost droge sa metadonom

Post by sanela »

Nigdje u BiH se privatno ne distribuira metadon, niti postoje klinike privatne za detox/supstituciju.
Postoje privatne poliklinike koje se bave raznim drugim bolestima, ali ne i klinike za detox. U svakom kantonu u federaciji postoje državni zavodi za detox/supstituciju, a i u rs postoji u Banja Luci, ne znam za druge gradove u RS.
Post Reply