Privatne klinike za lecenje ovisnost droge sa metadonom

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

sova22
Posts: 6
Joined: Mon Jun 23, 2014 11:35 pm

Re: Privatne klinike za lecenje ovisnost droge sa metadonom

Post by sova22 »

Vo Makedoniju ima privatne klinike za ljecenje sa substituciona terapija sa metadonom, jel znate negde blize do Bosna gde ima? U Hrvatskoj-Splitu? Tko zna u koje drzave u blizina Bosn aima privatne klinike za ljecenje sa metadonom? Nije mi jasno sta rade svi politicari, dzvezde koji imaju ovaj problem a moraju ostati anonimni? Gde oni odlaze na ljecenje?
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Privatne klinike za lecenje ovisnost droge sa metadonom

Post by ziki »

Izvini, ali stvarno vec 4,5 puta postavljas isto pitanje.
Na internetu postoje informacije verovatno o svim klinikama u regionu, i to cudjenje da li je moguce pa da li je moguce...mislim stvarno, odmori malo.
Kao sto rece Sanela u Bosni nema, od mene imas odgovor da u Srbiji ima i lecenje metadonom i lecenje suboxonom,
Takodje za Hrvatsku isto mogu da ti odgovorim, tamo takodje ima i lecenje metadonom i lecenje suboxonom...
To su substitucuje i postoje klinike u obe drzave koje primenjuju to lecenje.
Ima i privatnih u kome ce ti biti zagarantovana diskrecija, znaci rade za novac i ne interesuje ih da tvoje lecenje objavljuju na dnevniku u pola 8..
Ajde sad pitaj jos jednom isto, pa da odem da skocim sa mosta.
...
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Privatne klinike za lecenje ovisnost droge sa metadonom

Post by Hemfri »

@sova22 ,

Što kolega ziki reče - ti ga druže Bugarine,zaista sad pretera sa ponavljanjem"da li je moguće,pa da li je moguće....pa ima li...ima li ima li...",da li ti nas ,onako malo zekiš ovde?

IMA apsolutno SVEGA ŠTO možeš da poželiš ,i to bez mnogo traženja po novinama-oglasima,a o internetu i da ne govorim,dakle,čim umeš da koristiš kompjutor-a izgleda da umeš,MOGUĆE JE DA ISTO TAKO ,umesto što nama pišeš ovde jedno te isto-potražiš i to je to!
Ili možda hoćeš da ti neko od NAS ovde sa foruma potraži ,istraži SVE opcije i mogućnosti ,pa da umesto tebe to sve kad obavi-tio samo javi ,kome precizno da se obratiš!? (pa nije VALJDA TAAAJ TRIP....)Ooo bože.. :roll:
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Privatne klinike za lecenje ovisnost droge sa metadonom

Post by Don Dop »

Realno trazis hleba preko pogace. Sanela Ti je lepo objasnila sta i kako ide u Sarajevu. Drugo Ti si drzavljanin druge drzave i nemas prava na lecenje u drzavnim klinikama u Srbiji, Bosni, Hrvatskoj, SAD, Rusiji... ma nigde. Da bi se lecio potrebna Ti je zdravstvena knjizica te drzave koja te zanima, a Ti je nemas i sve sto trazis spada u domen privatnog tretmana. Taj tretman moze se obavljati i u drzavnim bolnicama, ali cena je priblizno ista kao i u privatnim. Bosna ima svoj program tretmana pacijenata koji se razlikuje od onog u Srbiji, ali uglavnom su to nijanse koje su zanemarljive. Moj Ti je savet da potrazis brojeve neuro-psihijatara u Sarajevu pa se raspitaj kod njih o svemu sto te zanima. Sto se tice linka koji si postavio tu kliniku Ti ne bih preporucio ni u ludilu. Preskupa je, a lecenje im se bazira na zamazivanju ociju. Pricaju o nekakvom brisanju secanja, a u praksi dobijes implant pod ruku i cajeve. To kosta za godinu dana oko 5 hiljada evra.
Ja sam Bog
rogi mash
Posts: 27
Joined: Sat Jun 01, 2013 10:10 pm

Re: Privatne klinike za lecenje ovisnost droge sa metadonom

Post by rogi mash »

nazalost zivimo na balkanu gde su narkomani ne taboo teme,vec nas smatraju leproznima,tj. ako dodirnemo nekoga postaje narkoman,tctc no klinike koje prepisuju metdon uglavnom te oshure,racunao sam da bih legalno dobo bocu treba mi minimum 100e,pa posle te zezaj psihijatar-ide od 20do50e pa plus recept da ti da istresi josh 20e... dok na crno za 30e lepo imash da birash oces alkaloidov ili hemofarm.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Privatne klinike za lecenje ovisnost droge sa metadonom

Post by sanela »

rogi mash wrote:nazalost zivimo na balkanu gde su narkomani ne taboo teme,vec nas smatraju leproznima,tj. ako dodirnemo nekoga postaje narkoman,tctc no klinike koje prepisuju metdon uglavnom te oshure,racunao sam da bih legalno dobo bocu treba mi minimum 100e,pa posle te zezaj psihijatar-ide od 20do50e pa plus recept da ti da istresi josh 20e... dok na crno za 30e lepo imash da birash oces alkaloidov ili hemofarm.
Nažalost, ovisnicima umjesto da se olakša liječenje, dovodi ih se u situaciju da im se lakše nastaviti drogirati, nego doći dod potrebne pomoći :?
Ipak, ne treba odustati i treba birati teži put, ako se želi ponovo živjeti.
gonzo88
Posts: 11
Joined: Tue Jun 09, 2015 3:24 pm

Re: Privatne klinike za lecenje ovisnost droge sa metadonom

Post by gonzo88 »

ko kaze da nema u sarjaeuv privatna klinika za ljecenje narkomanije,postoji privatna klinika u sarajevu samo je pitanje cime ce te skidati..moguce cak da ti nabave i metadon ako ces platiti dobro ali da skidaju s suboxonom to znam 100%,imaju svoje sobe za spavnaje odma iznad klinike tako da mogu i ljudi van sarajeva da dolaze da ne moraju da putuju tu mogu da spavaju..tako da druze bugarine javi se na pp ja cu ti dati broj privatne klinike u sarajevu pa se ljeci..a druga stvar mislim ja da ti neces da se ljecis nego ti tuta bugarin nas zajebajes hehe
Post Reply