Kako da se skinem sa suboxona? Molim pomoć!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Kako da se skinem sa suboxona? Molim pomoć!

Post by ziki »

Nije to neka strasna kriza da ne moze da se izdrzi, uglavnom se svodi na malaksalost, bolove u nogama itd.
Dugo traje, a tu je i nesanica..
Ali nije najstrasnije, ima i gore.
...
User avatar
daninoc
Posts: 7
Joined: Wed Jun 11, 2014 1:20 pm
Location: Hrvatska

Re: Kako da se skinem sa suboxona? Molim pomoć!

Post by daninoc »

Bojim se bolesti i osjećam kako me od svega cigare najviše uništavaju, a sve dok sam na subu ne mogu prestat pušit. Pušim skoro pa dvije kutije dnevno. Dosta mi je svega. Želim biti slobodna od svih mogućih toksina, želim se riješiti štaka...
Neću da robujem više :!:
Usput, hvala svima na odgovorima :D
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: Kako da se skinem sa suboxona? Molim pomoć!

Post by nepopravljiv »

JESTE!cigari su zlo,ja sam na kutiju dnevno a pusilo se nekad i po 3 kutije.urađen cigar na cigar.cak i elektricni cigar sam sa tim nesto probao kao manje cu se trovat.
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Kako da se skinem sa suboxona? Molim pomoć!

Post by Hemfri »

Ja lično mislim da postoji onih DVA (2%) ,koji su u stanju da "drogiranje"DRŽE POD KONTROLOM,tako da ipak uzimaju neku OPI PAS supstanciju-ali nisu u stanju da im je to jedina misao u glavi-već da pored toga ,umeju da se kontrolišu i sasvim normalno funkcionišu tako da niko ne trpi zbog nečije privatne odluke da to rade ali STROGO KONTROLISANO!

P.S. Čuo sam ,zaista da POSTOJI jaaaaako mali procenat (nešto manje od 2%) ,koji se I "drogiraju" I sasvim normalno žive iako uzimaju to što uzimaju-da ,svestan sam da je ovo što sam napisao JAKO KONTRAVERZNA MISAO-PORUKA ,ali verujem da ima nečega u tome i da to nije bajka,eto.
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Kako da se skinem sa suboxona? Molim pomoć!

Post by Don Dop »

Moj ti je savet da za pocetak stanes pred ogledalo i porazgovaras sa sobom. Da se zapitas gde sve to vodi? Uzecu tvoju izjavu da se radis subom kako se radis mogucom i zamoliti te da prestanes sa tim. Vise puta sam ponavljao da je svako nepravilno uzimanje leka zapravo zloupotreba istog i da sami sebe stavljamo u poziciju da postajemo eksperimentalni zecevi. Nuspojave su normalne jer uzimas lek na nacin koji je totalno nepropisan i ocekivano je da ces unistavati sebe. Trebalo bi da krenes sa stavljanjem leka pod jezik i hitnim javljanjem lekaru. Svaka druga opcija je eventualno eksperimentisanje tobom i tvojim zdravljem i zbog toga MORAS da se javis lekaru koji cete uputiti u sve potrebno za tvoj oporavak. Samo pravilan pristup lecenju zavisnosti nosi nekakve sanse da ces se jednog jutra probuditi nasmejana, sve ostalo je padanje u ponor. Puno srece Ti zelim.
Ja sam Bog
andrejko3005
Posts: 2
Joined: Sun Jun 29, 2014 1:16 am

Re: Kako da se skinem sa suboxona? Molim pomoć!

Post by andrejko3005 »

daninoc wrote:Neće nitko da mi odgovori :(
Shvatila sam, vjerovatno ispadam lijena, jer vjerovatno ima odgovora na moje pitanje na forumu, trebala sam prvo pročešljati forum, ali nije mi to palo na pamet danas kad sam odlučila da se registriram.

Pozdrav,nadam se da si vec uspjela rijesiti problem ali samo par rijeci da ti kazem. Nazalost sam vec dugo u tom svijetu malo dop malo hep malo sub,i najgore sta sebi mozes raditi je pucanje s (lijekom koji bi trebalo da ti pomogne a ne da te sredi) intravenozno. Iglomanija je gadna stvar i tesko je se oterasiti. Skidanje sa Suba je vrlo lako kad usporedis dop ili nedajboze hepove! Izadi van,prosetaj,budi okruzena ljudima koji pozitivno utjecu,svaki treci dan 1mg dolje i vjerojatno osim psihe neces osjetiti nista od krize. Ako ne ide bar se mani pucanja s tim,odi kod dr i dogovori nesto pametno. Puno srece ti zelim
Post Reply