Kako da se skinem sa suboxona? Molim pomoć!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
daninoc
Posts: 7
Joined: Wed Jun 11, 2014 1:20 pm
Location: Hrvatska

Kako da se skinem sa suboxona? Molim pomoć!

Post by daninoc »

Pozdravljam sve! Ovdje sam nova i treba mi pomoć. Imam 29 godina. Na subu sam već godinu dana, a od toga 6 mjeseci ga uzimam intravenozno. Uzimam oko 4 mg dnevno. Nisam na liječenju, nabavljam ga od svog momka koji je prijavljen na centar i dobiva svaki tjedan. Znači, dostupan mi je i besplatan i nemam problema oko nabavke.
Problem je u tome što nemam povijest ovisnosti o heroinu. Drogiram se zadnjih 15 godina svim i svačim, ali nisam nikada bila ovisna o dopu, samo sam ga povremeno uzimala. Prije nego što ću početi sa suboxonom bila sam u vrlo teškom periodu u životu, svaki dan sam pila alkohol, patila sam od teške depresije. Ne znam ni sama kako sam se uspjela navući na sub, prvo sam ga šmrkala neko vrijeme, a onda sam probala jedan dan intravenozno i od tada evo već 6 mjeseci ga uzimam na taj način.
U međuvremenu sam sredila neke svoje životne probleme, ponovo sam krenula na fakultet, upravo ga sad završavam. Imam još dva ispita i diplomski :). Učim i idem na ispite na subu, sve obaveze izvršavam na subu....
Međutim, osjećam svaki dan sve više i više koliko mi šteti, ne mogu više podnositi sve silne nuspojave, patim od opstipacije, svako jutro kad se probudim bole me ruke, zglobovi, često imam glavobolje, ne vadim cigaru iz usta,dobila sam hronični bronhitis...
Želim se skinut, po mogućnosti na suho uz pomoć kojeg normabela ili apaurina, ako je to ikako moguće. Treba mi savjet, ne znam smijem li naglo prestat uzimat ili moram pomalo smanjivati. Prijavila bih se na centar, ali trenutno nisam zdravstveno osigurana. Čim počnem radit vjerovatno ću zatražit pomoć, ali želim prije toga pokušati sama.
Molim vas da mi pomognete ponekim savjetom. Hvala.
User avatar
daninoc
Posts: 7
Joined: Wed Jun 11, 2014 1:20 pm
Location: Hrvatska

Re: Kako da se skinem sa suboxona? Molim pomoć!

Post by daninoc »

Neće nitko da mi odgovori :(
Shvatila sam, vjerovatno ispadam lijena, jer vjerovatno ima odgovora na moje pitanje na forumu, trebala sam prvo pročešljati forum, ali nije mi to palo na pamet danas kad sam odlučila da se registriram.
User avatar
MaXX
Posts: 45
Joined: Mon Jul 23, 2012 11:27 am

Re: Kako da se skinem sa suboxona? Molim pomoć!

Post by MaXX »

Ma nije stvar ljenosti...polako ces spustati dozu do minimalne...minimalna moze biti i cetvrtina dvice..i to intravenozno sto prije prestani,kolicina od 4-6 mg pod jezik ce te pokriti da si ne znam koliko navucena..Mora te pokriti...Ja sam sa 14,pa i 16 u pocetku silazio...na 2-4 sada dnevno...ali meni to puno lakse izgleda pada nego tebi...to kad ne uzmem..ali necemo o meni ovdje si ti u pitanju,znaci smanjuj,po pola,po cetvrtinu,take your time.Najbezbolnije ces proci sa tim smanjivanjem ali sebi prilagodi kako ti odgovara-sedmicno po cetvrtinu ili pola,ili jednom u dvije sedmice da smanjis,ili jednom u mjesec-to samo sebi nastimaj kako REALNO mozes i drzi se toga.Trajace,pomiri se sa tim da ce to skidanje trajati-ali sta je tu je,proci ce i to i bices u redu,sa pravim planom i pravom akcijom.
Prvo naravno sto sam htio reci je da se javis doktoru i strucnjaku,da ti daje to i da te vodi,gledaj sto prije da sredis zdravstveno naravno jer ipak je doktor-doktor i detoks u nekoj ustanovi ipak ima mnoge prednosti.A do tada ovo sto sam ti napisao.Zelim ti srecu i uspjeh !
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel
User avatar
daninoc
Posts: 7
Joined: Wed Jun 11, 2014 1:20 pm
Location: Hrvatska

Re: Kako da se skinem sa suboxona? Molim pomoć!

Post by daninoc »

Hvala puno na odgovoru i savjetima. Pokušat ću sa smanjivanjem onda. Evo danas je prvi dan da se nisam sredila :)
Sretno i tebi MaXX sa skidanjem!
cica glisa
Posts: 34
Joined: Thu Aug 12, 2010 5:49 pm

Re: Kako da se skinem sa suboxona? Molim pomoć!

Post by cica glisa »

Nista na svoju ruku. Obrati se nadleznim.
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Kako da se skinem sa suboxona? Molim pomoć!

Post by Don Dop »

Ja jedino nerazumem kako uspevas da se bodes suboxonom? On u sebi sadrzi naltrexon koji je aktivan iskljucivo kad se unosi intravenozno, pa mi nikako nije jasno gde je to kod tebe moguce? alo si pobrkala loncice...
Ja sam Bog
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Kako da se skinem sa suboxona? Molim pomoć!

Post by Hemfri »

Don Dop wrote:Ja jedino nerazumem kako uspevas da se bodes suboxonom? On u sebi sadrzi naltrexon koji je aktivan iskljucivo kad se unosi intravenozno, pa mi nikako nije jasno gde je to kod tebe moguce? alo si pobrkala loncice...
Tako je kolega Don Dop , na koju foru se ti drogiraš Subom Intravenozno-jer je TA varijanta i predviđena,da ako se pokuša,Aktivira se antagonist i ne bi trebalo da je ni teoretski moguće da se ti radiš subom na pomenuti način,,,ali ajde,nešto si ti pobrkala....
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
daninoc
Posts: 7
Joined: Wed Jun 11, 2014 1:20 pm
Location: Hrvatska

Re: Kako da se skinem sa suboxona? Molim pomoć!

Post by daninoc »

Hemfri wrote:
Don Dop wrote:Ja jedino nerazumem kako uspevas da se bodes suboxonom? On u sebi sadrzi naltrexon koji je aktivan iskljucivo kad se unosi intravenozno, pa mi nikako nije jasno gde je to kod tebe moguce? alo si pobrkala loncice...
Tako je kolega Don Dop , na koju foru se ti drogiraš Subom Intravenozno-jer je TA varijanta i predviđena,da ako se pokuša,Aktivira se antagonist i ne bi trebalo da je ni teoretski moguće da se ti radiš subom na pomenuti način,,,ali ajde,nešto si ti pobrkala....
Pozdrav,
nisam neko vrijeme bila na forumu. Još uvijek sam u istoj situaciji, svaki dan na subu i to intravenezno što je itekako moguće. Prije nego što ću pokušati također sam bila uvjerena da je to teoretski nemoguće, ali dejstvo je potpuno isto kako kad se uzima sublingvano, samo što djeluje odmah i dosta intenzivnije. Prvi put mi je radio isto kao heroin.
Nisam pobrkala lončiće ,vjerujte mi, al' zato mislim da su oni koji proizvode ovaj lijek pobrkali lončiće i mišljenja sam da lijek još uvijek nije dovoljno istražen i da postoje mnogobrojne nuspojave koje nigdje nisu navedene u uputama o lijeku.
Mi smo svojevrsni pokusni kunići za sub i zato se želim što prije skinuti s njega....
vojskovođa 007
Posts: 1
Joined: Mon Jun 23, 2014 1:58 pm

Re: Kako da se skinem sa suboxona? Molim pomoć!

Post by vojskovođa 007 »

:D Draga moja ja te apsolutno razumijem što znači suboxon intravenozno uzimati. Ja ga uzimam dugi niz godina i od njega mi užasno trnu ruke i zglobovi te glava me često zna da zaboli..Skidao sam se u više navrata i iz iskustva ti mogu reći da je to mačiji kašalj. Sad sam se oslobodio te navike i jako sam sretan i ispunjen čovjek. Fizičke krize nemoraš da se bojiš al apsolutno. Vjeruj u roku semice dana ti ćeš bit čista kao pruga. Način na koji ćeš to uspijeti je slijedeći. Najprije mani se šprica-ganova. Možeš prvi dan samo malo da staviš pod jezik.odpriike četvrtinu suba. Zatim idući dan izdrži koliko god možeš.ma sve dok ne pođeš da osjećaš zikru. to ti je poznato. Zatim opet uzmi četvrtinu a ne više i nek ti to bude mjera. Vremenom ćeš da primjetiš da ti sve manje treba suba a i dana. Nakon 4-6 dana tj odprilike 6 dan nećeš uopće trebat da ga uzimaš jer će ga tijelo više neće trebat. Ono što je malo zeznuto je psiha u našoj glavi. Psihu ćeš morati da popunjavaš nekim novijim hobijem.ponavljam novijim hobijem. To može da bude nekakva rekreacija.Tipa trčanje.plivanje.čitanje knjiga.pisanje memoara.dnevnika. volontiranja.druženje s ljudima koji te podupiru u tvom naumu..Svaki novi dan bez suba nek ti bude pouzdanje.cijeni svoju žrtvu i ustraj u njoj. Kad ti dođe teško i neka lošina te pođe da hvata samo se sjeti kako je biti na subu.kako je osjećat svako jutro bolove u zglobovima i prstima.kako čovjek bude nervozan.depresivan ustvari nesretan. :cry: Nemoj da se plašiš jer je to najveća prepreka. Želim ti svu sreću i hrabrost da uspiješ.vjeruj vrijedi pokušat. S POŠTOVANJEM 007
User avatar
daninoc
Posts: 7
Joined: Wed Jun 11, 2014 1:20 pm
Location: Hrvatska

Re: Kako da se skinem sa suboxona? Molim pomoć!

Post by daninoc »

vojskovođa 007 wrote::D Draga moja ja te apsolutno razumijem što znači suboxon intravenozno uzimati. Ja ga uzimam dugi niz godina i od njega mi užasno trnu ruke i zglobovi te glava me često zna da zaboli..Skidao sam se u više navrata i iz iskustva ti mogu reći da je to mačiji kašalj. Sad sam se oslobodio te navike i jako sam sretan i ispunjen čovjek. Fizičke krize nemoraš da se bojiš al apsolutno. Vjeruj u roku semice dana ti ćeš bit čista kao pruga. Način na koji ćeš to uspijeti je slijedeći. Najprije mani se šprica-ganova. Možeš prvi dan samo malo da staviš pod jezik.odpriike četvrtinu suba. Zatim idući dan izdrži koliko god možeš.ma sve dok ne pođeš da osjećaš zikru. to ti je poznato. Zatim opet uzmi četvrtinu a ne više i nek ti to bude mjera. Vremenom ćeš da primjetiš da ti sve manje treba suba a i dana. Nakon 4-6 dana tj odprilike 6 dan nećeš uopće trebat da ga uzimaš jer će ga tijelo više neće trebat. Ono što je malo zeznuto je psiha u našoj glavi. Psihu ćeš morati da popunjavaš nekim novijim hobijem.ponavljam novijim hobijem. To može da bude nekakva rekreacija.Tipa trčanje.plivanje.čitanje knjiga.pisanje memoara.dnevnika. volontiranja.druženje s ljudima koji te podupiru u tvom naumu..Svaki novi dan bez suba nek ti bude pouzdanje.cijeni svoju žrtvu i ustraj u njoj. Kad ti dođe teško i neka lošina te pođe da hvata samo se sjeti kako je biti na subu.kako je osjećat svako jutro bolove u zglobovima i prstima.kako čovjek bude nervozan.depresivan ustvari nesretan. :cry: Nemoj da se plašiš jer je to najveća prepreka. Želim ti svu sreću i hrabrost da uspiješ.vjeruj vrijedi pokušat. S POŠTOVANJEM 007
Hvala ti puno na odgovoru i motivaciji. Nemaš pojma koliko mi je ovaj tvoj post dao snage i utjehe. Već duže vrijeme se bojim da nisam bolesna upravo zbog tog trnjenja ruku i prstiju. Nisam bila sigurna da li mi je to od suba, a sad vjerujem da ipak jest. Čak sam išla na sistematske preglede i bilo je uglavnom ok sve i nisu mi znali reći šta mi je.
Ne bojim se u biti puno ove fizičke zikre, bojim se da psihički neću moći podnijeti. Niti jedan dan ne mogu normalno započeti, a da se ne sredim. Osjećam se kao rob. Ne osjećam se slobodno uopće i ne mogu vjerovat da imam 29 godina i da se bodem u venu svakodnevno. Sramim se toga. Ali evo, ovo prijavljivanje na ovaj forum je početak mog skidanja, zadnjih par dana sam smanjila malo, al doduše još uvijek to nije to :) Ovo što govoriš u vezi bavljenja nekakvim drugim aktivnostima kako bih sebi stvorila motivaciju je odličan savjet i hvala! Pokušat ću se sportu okrenut....:)
Puno pozdrava i želim ti da nastaviš tako dobro kako si krenuo, da budeš ispunjen,sretan, zadovoljan i čist :)
Post Reply