Bromokriptin

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
john doe
Posts: 7
Joined: Sun Jul 24, 2005 11:07 am
Location: Novi Sad

Bromokriptin

Post by john doe »

Iskreno, ne znam gde da postavim ovu temu, ako nisam dobro nek admini prebace gde treba. Čitao sam za lek Bromokriptin, koji se koristi u lečenju povišenog prolaktina, da je zapravo dopaminski agonist. Interesuje me mogu li se tim lekom umanjiti simptomi apstinencije? Pronašao sam jedan članak na internetu gde se takvo nešto spominje (pri kraju je teksta): http://www.aafp.org/afp/2000/0501/p2763.html
Da li možda neko ima iskustvo sa ovim lekom?
User avatar
dee_87
Posts: 162
Joined: Sun Mar 06, 2011 12:33 pm

Re: Bromokriptin

Post by dee_87 »

Ja koliko sam upoznata taj lijek se propisuje kao terapija za oboljele od Pakrinsonove bolesti.. Uz Medopar ili Levodopa.. Imam u kuci bolesnika koji korisiti tu terapiju, tako da sam upoznata sa tim.. A sad da li pomaze kod apstinecijske krize ne znam, iskreno ne bih ti ni preporucila da na svoju ruku uzimas.. Pozz
hemicar
Posts: 7
Joined: Wed Aug 06, 2014 9:45 pm

Re: Bromokriptin

Post by hemicar »

Ukratko ti je to zamena za artan ,akineton,mendileks a i ima neku osobinu ....da zaustavlja laktaciju kod zena posle porodjaja.Bas kad nisam imao nista da nebi imao diareju za to je jedino odlican mozda malo i sna no tezak budes kao celo olovo iz trepce.Patis se i do wc-a odsetati pa poszelis da ga u opste nisi ni pio.Osim da krnes mnogo pa pricas sa duhovima,nemozes komunicirati sa ljudima jer pocnes pricu i grenes odgovarati i odjednom prekid.U opste nemas pojma o cemu je bio razgovor.Alkohol olaksava tezinu no 2-4 piva i bez benzosa onda amnezija.Ili sve to pa ta se nesecas patnje no okolina hmmm... to u slucaju nuklearnog rata bi radio da prebolim ako bi bila nestasica lekova a imao sve to.
rogi mash
Posts: 27
Joined: Sat Jun 01, 2013 10:10 pm

Re: Bromokriptin

Post by rogi mash »

mozda nije mesto za odgovor,ali ima par lekova,kao ovaj za dijareju.koji je istinski reaguje na dopaminske receptore,a naravno tu su ti i prazine. nemogu da se setim ime leka za protiv proliva,ali u zuri pomaze ne samo oko wc- vec i oko zije. ako se neko seti neka napishe,a ja cu potraziti kutiju od leka.ono s
bully
Posts: 4
Joined: Sun Apr 26, 2015 2:21 pm

Re: Bromokriptin

Post by bully »

Ukratko ti je to zamena za artan ,akineton,mendileks a i ima neku osobinu ....da zaustavlja laktaciju kod zena posle porodjaja.Bas kad nisam imao nista da nebi imao diareju za to je jedino odlican mozda malo i sna no tezak budes kao celo olovo iz trepce.
Zasto siris dezinformacije,to je lek kojise daje osobama koje boluju od dobrocudnog tumora hipofize,da bi smanjio nivo prolaktina,ja sam ga pio nekoliko godina uz nadzor endokrinologa ovako 3x2 posle obroka,i prati se situacija jel se tumor smanjuje,inace hvala Bogu meni se smanjio i onda mi je doktor rekao da je bromokriptin trenutno prevazidjen,i prepisala mi je dostineks (karbagolin)za koji je rekla da ce mo morati da se pomucimo da ga dobijem preko socijalnog jer 1 mg dostineksa kosta nekih 55-60 evra,i ja sam poceo da pijem dostineks pre nekih godinu -i po nesecam se tacno u dozama od po pola mg utorkom ujutro i pola petkom uvece,i kako su mi rezultati pozitivni izgubio se taj tumor,preporuceno mi je po pola mg svaki utorak preventivno,taj dostinex(karbagolin) je jako tesko naci,i mnogo je skupKonkretno Brookriptin su narandzaste tablete koje vuku na crveno vise i one NEMAJU NIKAKAV UTICAJ NA CENTRALNI NEERVNI SISTEM,a ovaj sto je quotiran je mozda zabio koji mendileks jer artan se ne proizvodi vise pa onda halucinira..i za takve dezinformacije neko treba da odgovara kad je napisao to za bromokriptin staviti ga u kos sa akinetonom,ko zna sta jos radi,TJ.kakva zla smislja i teba mu dati Image opusteno
rogi mash
Posts: 27
Joined: Sat Jun 01, 2013 10:10 pm

Re: Bromokriptin

Post by rogi mash »

evo mene,nije me bilo dugo,no da netupim.ovak u svakoj apoteci bez recepta mozes kupiti LOPERAMID od 2mg pravi ga zdravlje leskovac,obican lek protiv dijareje,ali u zikri pomaze,dodushe to bih preporucio ljudima koji nisu na velioj kolicii opijata,dok 2gima ce pomoci,a ono sto ne odmaze,znaci pomaze.za manje od 300 dinara,mislim oko 180 kupish kutiju,em nema proliva,plus deluje na recepotore.i mogu reci nema nikakav trougao na kutiji u upustvu pishe ne upravljati mashinama i vozilima. a gledao sam na tubu,lik je uzeo 100kom da bih dokazao da nemoze da se umre,ocito lik nije voj,nego je hteo da pokze da ima lekova koji pomazu u zikri,a netreba recepat i nebi ste pomislili d deluje na opij. receptore
Post Reply