Da Li je HEROIN-šejtan u prahu(ali DOSLOVNO)?

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Da Li je HEROIN-šejtan u prahu(ali DOSLOVNO)?

Post by Hemfri »

Možda će naslov ove teme zazvučati "maalo" čudno,ali otvaram ovu temu,BAŠ SA OVAKVIM NASLOVOM jer me zanimaju tuđa iskustva na tu temu!

Radi se o tome da sam nešto prevrteo po svojim sećanjima i iskustvima sa Heroinom i nekako je ispalo da
SVAKI J..eni put je ispalo ,da ,kakva god da je bila situacija oko mene,bilo u porodici ,bilo sa nekom curom ili sa nekim drugom,poslom,..šta ti ja znam,ama sa bukvalno SVIME-ispalo je da,kad sam čak i pročitao neke svoje dnevničke zapise od ranije,sam pronašao šablon!

A taj šablon je: SVAKI PUT KADA SAM UZEO TU PROKLETU SUPSTACU zvanu HEROIN,MI SE MALTENE ODMAH,POSLE APSORBOVANJA POMENUTE SUPSTANCE,SE DESILO NEKO ZLO!?!
Ali UVEK! , Čak i jedna devojka sa kojom sam baš danas (u Drajzerovoj) pričao/li o svemu i svačemu i kad smo se dotakli TE TEME,TAČNIJE PROBLEMA NARKOMANIJE I OVISNIŠTVA ,ONA MI JE SAMA REKLA UPITNO,TAČNIJE ME JE UPITALA ,DA LI SAM PRIMETIO DA KAD GOD SAM UZEO HEROIN MI SE VRLO BRZO NAKON UZIMANJA TOG ZLA-I DESILO NEKO ZLO!? ZNAČI NIJE ZNALA DA SU TO I MOJA ISKUSTVA ,VEĆ ME JE PITALA DA LI SAM KOD SEBE TO PRIMETIO KAO ŠTO JE ONA KOD SEBE ITEKAKO PRIMETILA DA JE PRAVILO-SVE JE TAKO KAKO JE,ALI NAKON POŠTO SE UNESE U ORGANIZAM HEROIN,PO NE POGREŠIVO PRECIZNOM PRAVILU SE DOGODI NEKO ZLO,VEĆ POSTOJEĆA SITUACIJA(PORODICA,DEČKO,DEVOJKA,POSAO...itd..)-SVE KRENE DA SE EXPRESNO BRZO RUŠI I KVARI!?

Mislim da sam bio dovoljno jasan ,da me razume ko god bi pročitao ovaj post-želim da čujem,pročitam,da li je ovo što sam napisao u postu da mislim da je HEROIN U BUKVALNO-DOSLOVNOM SMISLU šejtan u prahu,i da kad osoba unese pomenutu supstancu u sebe ISTOVREMENO UNESE I NJEGA,NE PATVORENO ZLO?!?

Znači , da se ne shvati pogrešno u smislu da sad ja morališem ovde i pišem u frazama kako je štetno uzeti Heroin-iz pedagoških razloga,NE ZNAČI JOŠ JEDNOM DA PONOVIM-DOŠAO SAM DO ZAKLJUČKA DA HEROIN SA SOBOM U ORGANIZAM UNOSI I ČISTO ZLO! (bez govora o psiho-fizičkoj šteti,to je posebna priča...)
DA LI I NEKO OVDE IMA JOŠ,KAO I TA CURA IZ DRAJZEROVE I JA,ISTO TAKVO ISKUSTVO I BAR POMISAO AKO NE I SIGURAN SUD-DA JE PO PRAVILU USTALJENO DA AKO SE UZME HORS-ĆE USLEDITI NEKO OZBILJNO DODATNO ...SR..ajde da ne psujem...NEKI JAAAKO OZBILJAN PROBLEM,SUKOB,MALER,ŠTETU...itd,A to sve,kad pogledate i sagledate,što se desilo ružno i zlo,NIJE UOPŠTE TREBALO NITI JE IŠTA NAJAVLJIVALO TU NEVOLJU KOJA ĆE USLEDITI NAKOM KONZUMIRANJA pomenute DROGE! (još jednom se izvinjavam na Pre opširnosti , ali želeo sam da budem što jasniji u pitanju i temi kojoj,čini mi se na ovakav način još NIKO nije pristupio...ok..možda negde neka crkvena udruga ali,ja ovo nisam nigde ,na OVAKAV ZAKLJUČAK naišao),a sve sam sigurniji da je BAŠ TAKO ,AKO I KAD UZMEŠ HEROIN-UNEO/LA SI I ŠEJTANA U SEBE i VRLO BRZO ĆE TI SE DESITI NEKA GADNA I NE TAKO LAKO REŠIVA NEVOLJA!!! Šta ostali o ovome misle?
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Da Li je HEROIN-šejtan u prahu(ali DOSLOVNO)?

Post by Voyager »

Heroin deluje na identican nacin kao i Morfin i jos mnogi Morfinski polusinteticki derivati.
On budi jednu iskonsku silu u osobama koje uzivaju u njemu i znacajno menja svest i ponasanje, mnogo jace no sto je osoba koja je pod uticajem i svesna.

Tu silu je izuzetno tesko kontrolisati.
Na isti sablon se nailazi i kod vecine drugih zavisnika o jakim opijatima.
Tezu da je Heroin djavo u prahu je 70-ih i 80-ih podrzao veliki broj ljudi cak i u strucnim krugovima, ali su vremenom ekstenzivna istrazivanja farmakologije opijata i fiziologije i psihodimanike zavisnosti brzo napustile takve sujeverne stavove.

Poenta je u tome sto nije opijat taj koji izaziva te situacije, vec svest i bice individue - odnosno individua.
Ljudska svest poseduje neizmernu snagu.
U demonologiji, opste je poznato da je upravo svest domacina glavni engine koji pokrece snagu i aktivnosti invazivnog entiteta.

E sada...ja se licno ne mogu odupreti, a da ne pridam jos nesto svemu tome kada je moj stav u pitanju...jer se u principu ne secam vecine stvari iz svojih 12 godina zavisnosti (inace, bio sam Morfinski zavisnik, a kasnije na Metadonskom odrzavanju sto je jos gore).

Pricaju mi da sam bio potpuno neko drugi tokom tih 12 godina, drugacije se oblacio, drugaciju muziku slusaio, drugacije stavove imao, sve potpuno drugacije kao da je u mome telu bio "neko" drugi.

Prvo cega se JASNO secam nakon leta 2000. godine i od tada mi je pamcenje ponovo normalno i u kontinuitetu (cak sada imam izuzetno pamcenje) je noc uoci Svete Petke 2011. godine kada sam ugledao svoju sliku kada sam bio decak.
Od tog momenta, osoba koja je do tada postojala pocela je da se rasipa u etar, nestala je moja teska zavisnost, sve se promenilo totalno...bukvalno sam poceo da urlam od placa i nakon toga sam pogledao kako sam obucen - nije mi se dopao stil.

Nakon toga, tog jutra, morao sam da popijem svoj redovni Metadon - meni je to bilo dovratno.
Kompletna situacija u kojoj sam zatekao samoga sebe mi je bila neverovatna i potpuno odvratna, nisam mogao da verujem sta mi se desava.

Pitao sam u soku koliko to vec traje...moja zavisnost...kazu 12 godina...odmah sam krenuo u proces najagresivnijeg skidanja...

Imao sam nakon toga, tokom narednih par meseci jos ispada koji bi trajali po par sati, u smislu "gubljenja", vracanja one stare osobe kada je u pitanju razgovor, stavovi, itd...ali proslo je nakon nekoliko meseci...

Ne znam sta se desilo, ali sam ubedjen da se u toj celoj prici sa teskom zavisnoscu bude neke iskonske energije i neki egregori koji su definitivno demonske prirode.

Pozz !

V
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Da Li je HEROIN-šejtan u prahu(ali DOSLOVNO)?

Post by Hemfri »

:cry: :(
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Da Li je HEROIN-šejtan u prahu(ali DOSLOVNO)?

Post by Hemfri »

Nismo se mi izgleda naj bolje razumeli.
nisam ja mislio na to da kad osoba uzme H pocne da se ponasa shodno supstanci,pa se ponasa kao"seitan",biva-postaje losiji-sve I TO STOJI(mada je u velikoj meri INDIVIDUALNO OD KARAKTERA DO KARAKTERA).

NE,
NISAM NA TO UOPSTE MISLIO,VEC NA SLEDECE (a i ta cura sa kojom razgovarah):

Moje pitanje-konstatacija-pitanje je bilo da SMO I ONA I JA DOSLI DO ZAKLJUCKA DA JE OSOBA KOJA JE UNELA U SEBE H UOPSTE NE MORA-STA VISE,ILITI DAPACE,MOZE BITI VEZANA ZA ,KREVET,STOLICU,AMA MOZE DA VISI SA HELIKOPTERA-DESICE SE NEKO ZLO A DA POMENUTA OSOBA NIJE FIZICKI NI PRSTOM MRDNULA DA TO IZAZOVE-DAKLE VISE SAM,MISLIO NA EZOTERIJSKI OSVRT NA OVAJ PROBLEM ILI KAKO BI VOYAGER REKAO SUJEVERJE-SA CIME SE NE SLAZEM,
PO TRECI ILI CETVRTI PUT,DA LI SE HEROINOM PRIZIVA ZLO-NE U SMISLU METAFORE I PRENESENOG ZNACAJA ILI SE MANIFESTUJE KROZ PROMENU LICNOSTI KOJA JE U SE TO UNELA-VEC 100% DUHOVNO,EZOTERIJSKI,ENERGETSKI...itd
SAM JESAM IMAO BAS TAKVA ISKUSTVA DA UZMEM I DA AMA BAS NISTA NE URADIM A JAAAKO BRZO SE DOGODI NEKA NEVOLJA,DAL MENI DAL OKO MENE-ALI USMERENA KA MENI,posto moram da pisem sad nasiroko jer vidim da se nismo razumeli-niko nije ni znao da sam uzeo,niti je bilo svadja zbog toga,ne sve kako-tako pod kontrolom DOK ne uzmem H,e u 98% slucajeva je ,ponovo,usledilo ZLO!.

P.S.
Ako sad nisam bio jasan.... :roll: :roll: :roll:
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Da Li je HEROIN-šejtan u prahu(ali DOSLOVNO)?

Post by Voyager »

Razumem sada sta je poenta tvog pitanja.

Po meni ne...to je hemijska supstanca i ne priziva nikakvo zlo - osim ako ga nismo egregorski vezali za tu supstancu mi sami i ljudi u nasoj neposrednoj blizini (sto obicno biva slucaj).

Konkretno heroin je vec uveliko "napucan" negativnom energijom (odnosno bedom) na planetarnom nivou.
Cela civilizacija ga vezuje za mnostvo nedaca i brdo tragicnih preranih smrtnih slucajeva, to je vec vise nego dovoljno.

Odnosim se na princip..."ukletost" recimo.

Ukoliko se nad nekim objektom tokom dugog vremenskog perioda priziva negativna energija cinom vezivanja losih stvari i situacija (u ovom slucaju nad heroinom KOJIM ljudi sebi nanose stetu), stvara se "zapis" koji vremenom postaje sve "postojaniji" i aktivniji kad god se izvrsi najaktivniji primarni cin iliti "ritual" sa tim objektom (u tvom slucaju, uzimanje te odredjene supstance).

To je mehanizam po kojem funkcionisu drevni magijski predmeti pod nazivom "talismani".

Takodje, to je princip i mehanizam mnogih drugih pojava u ezoteriji, ritualnim obredima koji zaista deluju, a koje nauka i dalje za sada ne moze potpuno egzaktno objasniti.

Poznavao sam ljude kojima se to redovno desavalo...ali im se nije desavalo od samog pocetka, vec nakon niza godina provedenih u stanju zavisnosti i ostalih problematika koje takvo dusevno stanje nosi sa sobom - dakle nakon odredjenog vremenskog perioda snaznog "zapisivanja", odnosno ozivljavanja takvog jednog vec globalno postojeceg egregora "heroin je zlo".

Pozz !

V
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Da Li je HEROIN-šejtan u prahu(ali DOSLOVNO)?

Post by ziki »

Slusao sam Antonija Pusica, poznatijeg pod pseudonimom Rambo Amadeus i njegovo prvo i jedino iskustvo sa heroinom..
On je to ovako opisao: Kad uzmes heroin osecas se kao dete koje je za rodjendan dobilo igracku koju je sanjalo svake noci, neopisiv osecaj zadovoljstva..
Kada heroin prestaje da deluje pocinjes da se osecas kao ziv sahranjen, kao jedna vreca kostiju koja uopste nema svrhu postojanja..
Neki ga nazivaju ga i demonskim pricescem..
Kada odes u crkvu i pricestis se, ti kroz hleb i vino uzimas Hristovo telo i krv i tako se sjedinjujes sa Bogom, postajes veci od Andjela u tom trenutku, obožio si se..
A kada uzmes heroin koji je onako simbolicno bas u obliku praha, i sam se pretvaras u prah..
Tako se i osecas..
Dobijes na pocetku tako veliku radost da u jednom trenutku pomislis kako si to trazio celog zivota.
Posle tu radost izgubis i onda celog zivota pokusavas da je vratis..
Ashes to ashes dust to dust...
Izgubio sam sebe zahvaljujuci heroinu, i svoj identitet.
Nadjem se ponekad ali nije to vise to, sad guram sa pola snage kroz zivot..
U kome god smislu da tumacis, na heroinu si uvek u minusu i nista lepo ne moze da ti se desi.
Beda na bedu ide..
...
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Da Li je HEROIN-šejtan u prahu(ali DOSLOVNO)?

Post by Hemfri »

Ziki
...i nije baš tema za hvalu ali TAKO J.b.no si "Lepo",pre i Iznad svega oštroumno precizno napisao post da sam bukvalno zaplakao dok sam te(tvoj post) čitao...strašno i NAJ strašnije-jer je BAŠ TAKO KAKO SI NAPISAO,
NE RAMBO ,VEĆ UPRAVO TI...
Nešto sad razmišljam,takav tekst bi trebalo da bude dostupan i pristupačan da ne kažem pred očima često,svima,pogotovo roditeljima-imali oni problem sa svojom decom ili u preventivne svrhe ali mislim da bi tvoj post sa delovima Voyagerovog trebao da bude na neki način ,na neku foru,inkorporiran u OBAVEZNU školsku literaturu i to ne u srednjoj već u osnovnoj,ono od 5razreda - 12 godina....da....da...
Nemoj da misliš da te sad zezam,jednostavno si me ostavio bez teksta jedno sat vremena,toliko mi je trebalo
da prođe vremena pa da i ja nešto doprinesem na ovu temu,ali TI ziki si me pre...prešišao...možda i u životu,kad tako razmišljaš,znaj da sad imam veliko poštovanje prema tebi iako se ne poznajemo-tvoj post je ....sve rekao....
P.S.
A da ti malo sedneš i malo ozbiljnije napišeš neku,ne mora veliku ali bar neku malu-priručnik knjigu,da ljudi znaju šta je zapravo Heroin,na žalost,Bravo. :shock:
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Da Li je HEROIN-šejtan u prahu(ali DOSLOVNO)?

Post by ziki »

Nazlost brate i jeste za plakanje..
Ja zivim u jednom malom gradu u Srbiji, ovde se jednom 3 momka overilo u jednom danu.
Svi su uzeli od istog dilera i sva trojica umrli.
Kada bi samo svojim ocima video ono sto se desava po nekim velikim svetskim metropolama..
Tamo ljude svakog jutra kamionima skupljaju iz nekih haustora u kojima su se zavukli da se urade i tu zavrsili.
Heroin je masovni ubica..
Koga ne ubije njega osakati i psihicki i fizicki...
...
User avatar
davor
Posts: 403
Joined: Wed Jul 04, 2007 8:32 am
Location: Sarajevo

Re: Da Li je HEROIN-šejtan u prahu(ali DOSLOVNO)?

Post by davor »

Izgubio sam sebe zahvaljujuci heroinu, i svoj identitet.
Ziki svaka cast za ovu izjavu upravo sam se i ja tako osjecao
Najbolje stvari u zivotu su besplatne!
Post Reply