transfer sa metadona na suboxon

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

how is teodor
Posts: 5
Joined: Thu Apr 02, 2015 10:48 pm

Re: transfer sa metadona na suboxon

Post by how is teodor »

Svesno odlazim u off ali sa metadona na subotex ne mora ta pauza i spushtanje da se pravi ili mora??
Josh jedno izvinjenje moderatorima ako sam u ofu :oops:
V.Warrior
Posts: 12
Joined: Wed Apr 08, 2015 7:03 pm

Re: transfer sa metadona na suboxon

Post by V.Warrior »

Ja mislim da mora da se napravi pauza jer metadon se zadrzava na receptorima, u mastima organizma njegovi metaboliti ostaju i po 1-2 nedelje. Za reakcija buprenorphina ili subotexa da bude uspesna potrebno je da se organizam malo ocisti od metadona, da se osete simptomi krize i to bas onako jake krize, koje nastaju nakon 30-48h zadnje doze metadona- jer metadon pokrije ponekad i 2 dana bez doze, to znas i sam. Moraju receptori da se ociste od metadona, da bih mogao na njima da se zakaci metabolit subotexa i opstane. Pri prvom uzimanju subotexa ili buprenorphina osetices jos jace krize koje ce biti uzrok samog subotexa jer on u prvo vreme uzrokue krizu dok se organizam cisti od metadona i nakon 48 h ces osetite poboljsanje odnosno smirenje krize kada se adaptira organizam na subotex!!!
ja smatram da je pauza neminovna i obavezna bar 30h sacekaj od zadnje doze metadona,( bez razlike dali je niska doza ili malo veca) da bi zapoceo polako sa buprenorphinom i to po 2mg na svakih pola sata sacekas pa uzmes jos dok se kriza ne smiri. Moguce je da ti bude potrebno i 16mg-32mg da bih smirio krize metadona!!! Ali nemo uzimati vise od 32mg subotexa jer moze da bude zajebano i vrlo opasno!!!
Pozdrav i zelim ti srecu i uspeh da se skines sa tog sranja i uspes u transferu!!
To isto i ja trentno radim sam kuci!!!
There is no reality except the one contained within us :!:
gonzo88
Posts: 11
Joined: Tue Jun 09, 2015 3:24 pm

Re: transfer sa metadona na suboxon

Post by gonzo88 »

pozdrav svim forumasima..

evo mene malo da razjasnimo jednu situaciju jer meni je dosta laganja ,citav zivot dok sam bio ovisnik a boga mi nije malo to trajalo sam lagao i mene su lagali i slusao sam price poput ove koju je napisala doticna sandra..igrom slucaja sam lezao na transferu kada i ova doticna gospodjica tj.ona je dosla samo par dana poslje mene,laze da je dobila 16 miligrama suboxona i laze da je imala krizu,cak sta vise bila je samo tako raspolozena.ja sam se skidao isto sa metadona tj radio transfer i poslje 24h. kriziranja od istog(poslje nuliranja metadona)sam dobio 2mg.suba pod jezik i cim je poceo da djeluje mene je oblio znoj i istog trenutka nisam vise osjetio krizu,ko je bio na metadonu zna kako su zajebane krize od istog i zna da je hors mala maca za metadon i njegove krize..toliko se uvuce u kosti da sam znao udarati u sto nogom da bi me prestale tj.da bi osjetio bilo kakvu drugu bol samo da to nije ona ruzna fuj..znaci ja sam poslje samo 2 mg suba prestao da kriziram.dali su mi jos jednu tabletu od 2 mg.i rekli da ce povecavati svaki 2 sata ako osjetim krizu,poslje 2 sata sam bio i vise nego dobar,posto sma morao na razgovor kod dr.(takav je bio dogovor)na kontrolu htio je da mi poveca jos dozu,nisam zelio ali na njegovo insistiranje i objasnjene da tako treba sam i pristao.mada sam vise pristao radi toga sto sam citavu moju "karijeru"s heroinom radio na svoju ruku i mislio da sam najpamentiji,tada sam sebi rekao ok radicu po njegovom receptu,znaci uzeo sam jos jednu dvicu i to je bilo ukupno 6 mg.znaci nije mi vise trebalo nit pola miligrama i to 6 mi je bilo puno a bio sam navucen kao pas na metadon..taj isti dan sam dobio nekada navece jos jednu tabletu od 2 mg i to je bilo to.kada smo sutra imali vizitu ja sam se osjecao dobro poslje moje doze koju ujutro primamo tako da sam na viziti i rekao da sam dobar i ne zelim vise..znaci mene je 8 mg suba pokrivalo tako dobro da taj osjecaj ne mogu da opisem,sub nema haj efekat i ako te pokrije 4 mg isto ce ti biti i ako popijes 24mg.znaci on nije metadon ili heroin pa da povecanjem doze pojacavas i opijenost.znaci tvrdim odgovrno da ova sandra laze jer sam bio prisutan i izasao sam par dana prije nje i znam koliko je pokrivalo i koliko je uzimala.
svi smo mi kasnije povecavali dozu samo iz jednog razlgoa a to je bila prodaja istog.zato sto je tabla subova od 8mg.tada bila 80km iz ruke u ruku na brzaka a ako si htio da se peglas po tabletu da prodajes mogao si za duple pare da je prodas.ja sam digao dozu na 12 mg,jer su me 2 dvice pokrivale a kutiju 8 -ca sam prodavao.i to su radili svi od prvog do posljednjeg.kasnije su ljudi radili transfere sa metadona na sub samo radi prodaje..
eto to je cjela istina o sandri i o sub i njegovom djelovanju i ko god kaze da ga pokrije recimo 6 mg a da mu je duplo bolje ako uzme 12mg.suba taj laze..pozz :ugeek: :mrgreen: :lol: :o :roll:
Post Reply