transfer sa metadona na suboxon

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

sandra dedic33
Posts: 1
Joined: Sat Sep 21, 2013 3:03 pm

transfer sa metadona na suboxon

Post by sandra dedic33 »

bila sam na metadonskom odrzavanju 5god. i prije mjesec dana otisla sam u bolnicu da me skinu sa metadona i prebace na suboxon u bolnici sam bila 28 dana kada sam dosla do 20mg.metadona prestali su mi ga davati da bi doslo do apstencijalne krize u kojoj sam bila 25 sati i nakon toga dobila prva 2mg.suba,ali to mi nista nije djelovalo tako da sam se za 10 dana popela na 16mg.suboxona ali jos uvijek osjecam nakon nekih par sati od uzimanja suboxona krizu i neznam sta mi je ciniti molim vas za savijet . sancy
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: transfer sa metadona na suboxon

Post by sanela »

Jesi li o tome razgovarala sa svojim ljekarom koji ti je propisao suboxon?
Triton
Posts: 31
Joined: Wed Sep 26, 2012 12:52 pm

Re: transfer sa metadona na suboxon

Post by Triton »

Provereno znam da su u jednoj Beogradskoj klinici liku koji je bio na metadonu a hteo je da predje na Bup rekli pred zgranutim roditeljima da se vrati na hors 7-10 dana pa da dodje na terapiju Bupom. "On je to iskoristio krajnje podlo". I počeo je uspešno sa terapijom 30-ak dana a onda počeo da brljavi. Ali ako 16 mg Suba ne može ljudski da te iskulira to je baš ludilo. I taj metadon je stvarno užasna stvar, i drago mi je što se prilikom skidanja nisam sreo sa njim. A ti vidi sa docama šta ti je činiti, ne znam da li metadon ima rad ili ne, ali rad od Bupa, Suba neočekuj. A ako si već iskulirala par dana na MET se nikako ne vraćaj!!!! Svaka čast onima koji su iskulirali met po meni to je loša i davno prevaziđena terapija.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: transfer sa metadona na suboxon

Post by ziki »

Suboxon ili Buprenorfin moze i sam da izazove krizu ukoliko je u organizmu prisutan jos neki opijat tog morfjumskog sastava, zato je i potrebno da prodje vreme da se ocistis od recimo metadona ili heroina, da bi Suboxon mogao da deluje kako treba.
Na 16 mg Suboxona ja mislim da je nemoguce imati krizu pa koliko god da si bio navucen.
On nema taj neki "rad" ali sto se tice krize nema ni k od krize..
Njegovo dejstvo je sigurno bar 30 sati, i kad se stabilizujes na njemu onda vise nema zurbe i straha od krize.
Mozes da uzmes recimo jedan dan ujutru pa tek sutra uvece i nikakav problem nije.
Ti mozes da osecas krizu jedino ako je u tebi jos uvek prisutan taj Metadon ili ako uz Suboxon uzimas jos neki opijat, tu je dovoljna mrvica nekog drugog opijata i da dodje do osecaja krize.
Ja mislim da ti treba da se strpis jos malo i sacekas da se potpuno ocistis od Metadona..
Ako to vremenom i dalje bude tako onda stvarno moras da vidis sa lekarom jer tu nesto nije kako treba.
16 mg je bas velika doza, to da si bio na 10 grama heroina godinama, sa 16 mg bi pokrio krizu.
...
hemicar
Posts: 7
Joined: Wed Aug 06, 2014 9:45 pm

Re: transfer sa metadona na suboxon

Post by hemicar »

Ja sam bas to sad uradio i ok zadovoljan sam za sad.Na metu ne osecas ni smrad od konjtenera kad prolazis pored njega zombiran si a na bupu em sto ti smrdi pa smeta jos bi i da pocistis.No ima i rupa tipa na koliko si meta bila i sta je bila ako je bila DOPUNSKA terapija bensi,rivosi,leponex itd.Za bolove 90 kapi metadona 30mg je ekvivalentno 8mg brupenorfina.Mogu reci da se i slazem ( 2 saobracajke nekoliko padova sa kuca sva rebra su mi iskrivljena levi taban skemban isto padom skemo sam kicmu dobro) no treba vremena da se tvoje telo adaptira na brupenorfin a to nemoze za 1 dan i da se akumulira u krvi za to mu treba pa 7-10 dana u mom slucaju.No ne zalim video sam posle nasta mi je soba izgledala SUPETINA i 250 kapi popijem a djavo ti govori ma jos jos jos ako nema meta benzosi,rivosi i florka no retko.U pocetku mi je i 16 mg bilo malo sad i sa 8mg lepo jer se nakupio a funkcionisem tj vratio sam se na posao posle 7-8 meseci neplacenog i na upalama misica radio za jos 2-icu.No jos eksperimentisem.NIJE BENSEDIN I RIVOS I UOPSTE BENZODIAZEPATI ISTO NA METADONU I BRUPENORFINU!!!DA i alkohol u stvari sve sto deluje na sve GABA receptore .Prestanem sa bensima i rivosima 16mg phh..sranje.Pomislim pa sto sam se u opste i skidao sa meta a jos i placam.Cim pocinjem da ih vracam benzose rad je mnogo jaci tipa dopa UPS STA JE SAD OVO J...sve.I ladno moze se i preskociti i ceo dan bez bupa imaga u krvi no samo dodati bensa sa rivotrilom i to ispod doza sto su mi prepisane.90 kapi=30mg meta mu dodje 8mg bupa za ubijanje bola.Samo treba biti pazljiv za bensima i rivosima a razlikuju se po nacinu delovanja i bas primetim da cim smanjujem bup a povecam benzo...ke lekove efekat je isti.Evo sad me i caj od kantariona hvata da idem da spavam kao PRIRODA a to i na formidalu nemam iako mi je prepisan.Ma sve je hemija!!!Od lubavi do THC-a dopa,meta,codeina,bupa,samo ZAVISI DALI JE PSIHOLOSKI DOSLO DO IZLIVANJA SEROTINANOADRENALINA ADRENALINA ILI JE POPIJENA PILULA DIMIC TRAVE ILI PAJDA.kAKVA PRIRODA PROCITAJTE MALO O VEGETI NATRIJUM GLUTAMINAT-pojacivac ukusa sta sve radi telu.Orbit zvake zasladjivaci cancer mokracnih kanala i jos da ne nabrajam.Pa ipak smo u 21 veku a priroda je iznad 1000 metara na planini.Svima sve najbolje vam zelim ubi me PRIRODNI kantarion.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: transfer sa metadona na suboxon

Post by sanela »

Pozdrav hemičar, dobrodošao na forum!
Vidim da odgovaraš na temu staru godinu dana, pa da te uputim samo da pogledaš datum prije nego što budeš odgovarao.
I iz tvog posta ne kontam jesi li ti na buprenorfinu radi terapije ili se uz njega na svoju ruku droguiraš raznim tabletama? Čisto, informacije radi, jer je malo konfuzno napisano.
hemicar
Posts: 7
Joined: Wed Aug 06, 2014 9:45 pm

Re: transfer sa metadona na suboxon

Post by hemicar »

Hvala na savemu no tema je vrlo aktuelna bar u NS-u u sadasnjem vremenu a informacija nema ni na netu o prelasku sa metadoma-hepa na brupenorfin pa mislim da ako 1 pomognem ucinio dobro delo.Sve informacije na netu su kao u kutiji od leka tj. zalosne a ovo nema a vazno je
1 POSLE UZIMANJA BUPA NEPALITI CIGARETU MINIMUM 40 MINUTA.
2 PRVI OBROK POSLE BUPA TREBA DA BUDE NAKON 60 MIN I OBAVEZNO OPRATI DESNI DA SE SKINE SLOJ MASNOCE DA LEK PRODRE STO VISE U KRVOTOK.
3 NE PITI KOKA KOLU ILI TI COCA COLU JER UBIJA DEJSTVO LEKA!!! 2L ILI EKSTREMNE KOLICINE PONISTAVAJU DEJSTVO BUPA.TO MI JE LEKAR REKAO.Posle 0,5l me krenuse kolena da bole i depra me neka uhvati posle rashladjivanja.I u sebi upss.. sta se sad dogodilo? Tek mi je lekar objasnio.
Kola originale ima 13 sastojaka ali nisu svi napisani na ambalazi no ja sam listu prosirio na sva gazirana pica jer se isti svuda ponavljaju otofosforna kiselina (topi kosti i pomaze u stvaranju osteoporoze krtost i lomljivost kostiju) zasladjivaci itd.Keva kad skuva a ja mesam sirup e to je sok.
Drugo posle 15 godina staza tj. pola zivota predje na odrzavanje metom iako sam ga kupovao na crno hronicno od 2007 pa sto da placam kad moze jeftinije.I tad sam brljavio pojacavao dejstvo opijata 30-40% lekovima koji u opste nisu opijati dokupljivao... pa kad mi je bilo jasno ludara u Vrscu ili da pokusam nesto drugo odlucih se za drugo da bih mogao raditi jer sam zaposlen.Jeste da sam da izvines propisao majcino mleko skidali mi prvo na svaka 2 dana po 10 kapi. Nisam ni osetio cudno no na psihijatriji su me isekli 100 pa u petak 80 u subotu 40 nedelja 0.Tad su mi suze isle na oci od bolova.Drugar konta placem i vuce me medicinaru a znam da nemoze nista bez doktora no nisam imao snage da mu se oduprem.
Sad mi je terapija 16mg bupa ,bensi 1x1x2,rivos1x1x1,formidal0x0x1 i rissar od 2 mg 0x0x1/2 .No jednom sa drugom sa psihi..nakon kontrole posastismo ke tim mojim povecanjem od 30-40-% radi i na bupu ali ipak netreba.Pravio sam i krokodil u ziji 2-3 puta no NIKAD VISE bar po vintu kako rusi nazivaju.Pa na metu kad sam brljavio.Kakav DS .Mee.....skrivam naziv da se narod ne drogira bio je koristen u SSSR-u do 196neke kao anti depresiv.Mogu misliti kad su ne hodali nego leteli.Nesto slicno nekadasnjim obedijalima tabl.. za mrsavlenje na bazi amfetamina.
Ne drogiram se no na bupu sve osetim dobra ekipa meni kul.Losa meni bedak i to sve u delicima sekunde.A na poslu mi je ratno stanje.Pokusavam da smanjim i dvojica - kolege pocnu svadju a meni pocnu ruke da se tresu.U glavi misao da ih pobijem ma belo mi pred ocima.Odem od njih nista.Ruke se tresu srse samo sto nepukne.Vadim terapiju 8 mg ujutro popio a nemogu drugu 8 da prelomim razletece se.Da pre toga bens i rivos i da mi se tableta bup ne raspadne ispadne celu stavljam i polako nakon 30-40 min normala.To me muci lose okruzenje na poslu koje me cepa strasno.Prvo mislim kako da ih pobijem a nakon 5 min gde bi bilo najbolje da se obesim a da mi se telo nepronadje.Dolazim kuci normalno sve osim pitanja A KAKO JE BILO NA POSLU? odgovor LEPO i nastavim ili krenem da kuvam kafu.Ako ti treba neki ekksplosives da pravis vatromet pa videcu sobzirom da ipak si prva osoba koja je nesto i procitala a iz 2-3 puta naucices kako mozak funkcionise na bazi hemije.Nemoj me terati da kacim slike neurona.Pa kad ti bude dosadno ili nesto neznas a zanima te pisi no malo duze.Hvala.
P.S. MOLIM TE PROMENI SLIKU.SAD SAM VIDEO MISLIM JOJ SA KAKVIM KONLIMA MAGARCIMA MAJMUNIMA JA RADIM PA TI BI PEVALA.SAMO OKACI NESTO VEDRIJE.DOBRA IDEJA DA MOJE KOLEGE.
andrejko3005
Posts: 2
Joined: Sun Jun 29, 2014 1:16 am

Re: transfer sa metadona na suboxon

Post by andrejko3005 »

Evo ja sam prije mjesec dana nakon 7god bio na transferu sa hepova na bup,13.dan jos pozitivan na hep sam uzeo 2 po 2mg bupa svakih sat vremena i taj jedan dan sam bio malo u banani ali drugi dan na 12mg sve 5. Stvar je u tome da svakom drugacije legne,dobro ja nisam Suboxone uzimao ali bi trebalo biti isto jer to malo Naloxona u tableti kad je popijes ni ne dospije do receptora. Iskren savjet,bio sam na Subutexu 3 godine prije nego sam zajebo i opet na hepove presao; istrpi koliko treba. Zivot na subu i hepu su dve razlicite sfere,puuuuno bolji i kvalitetniji zivot imas na bupu. I to ti govorim na krizi jer sam opet zabrljao i pijem isljucivo bup! Svako dobro
karantena35
Posts: 28
Joined: Tue Dec 23, 2014 6:02 am

Re: transfer sa metadona na suboxon

Post by karantena35 »

hemicar wrote:3 NE PITI KOKA KOLU ILI TI COCA COLU JER UBIJA DEJSTVO LEKA!!! 2L ILI EKSTREMNE KOLICINE PONISTAVAJU DEJSTVO BUPA.TO MI JE LEKAR REKAO.Posle 0,5l me krenuse kolena da bole i depra me neka uhvati posle rashladjivanja.I u sebi upss.. sta se sad dogodilo? Tek mi je lekar objasnio.
Kola originale ima 13 sastojaka ali nisu svi napisani na ambalazi no ja sam listu prosirio na sva gazirana pica jer se isti svuda ponavljaju otofosforna kiselina (topi kosti i pomaze u stvaranju osteoporoze krtost i lomljivost kostiju) zasladjivaci itd.Keva kad skuva a ja mesam sirup e to je sok.
Znam da je mrvicu offtopic, ali oprostit ćete mi. Coca Cola općenito nije zdrava za piće. Pogledajte tablicu kalorija za Coca Colu, odnosno šta sve piše o tom piću u tekstu ispod i pored tablice. Posebno ističem ovaj dio:

Coca Cola je zaslađena glukozno-fruktoznim sirupom dobijenim od kukuruza. Zbog ogromne količine ovog zaslađivača, Coca Cola nikako nije dobar izbor za vaše zdravlje i možemo reći da je posebno nezdrav proizvod. Posebno ovo može da škodi mlađim osobama gdje je dokazano da djeca i omladina koja konzumiraju zaslađena gazirana pića imaju niži unos kalcijuma, magnezijum, vitamina B i vitamina A od potrebnog. Coca Cola takođe sadrži kofein koji može da uzrokuje fizičku ovisnost. Glukozno fruktozni kukurzni sirup je poznat i kao uzrok dijabetesa tip 2.
V.Warrior
Posts: 12
Joined: Wed Apr 08, 2015 7:03 pm

Re: transfer sa metadona na suboxon

Post by V.Warrior »

Postby andrejko3005 » 10 Aug 2014, 21:31

Evo ja sam prije mjesec dana nakon 7god bio na transferu sa hepova na bup,13.dan jos pozitivan na hep sam uzeo 2 po 2mg bupa svakih sat vremena i taj jedan dan sam bio malo u banani ali drugi dan na 12mg sve 5. Stvar je u tome da svakom drugacije legne,dobro ja nisam Suboxone uzimao ali bi trebalo biti isto jer to malo Naloxona u tableti kad je popijes ni ne dospije do receptora. Iskren savjet,bio sam na Subutexu 3 godine prije nego sam zajebo i opet na hepove presao; istrpi koliko treba. Zivot na subu i hepu su dve razlicite sfere,puuuuno bolji i kvalitetniji zivot imas na bupu. I to ti govorim na krizi jer sam opet zabrljao i pijem isljucivo bup! Svako dobro

Da se nadovezem !!! Ja sam nakon godinu dana koriscenja heroina probao da predjem na bup ali nisam uspeo. Cekao sam oko 27 h nakon zadnje doze heroina(1gr horsa) i poceo sa 2 mg pa nakon 30 min jos 2 mg pa nakon sat vremena jos 2 mg i tako sam isao do 10 mg Buprenorphina, ali tvrdim da sam jos osecao krize i bolove jakog intenziteta!!! kada je proslo 48h i poceo vec treci dan bez spavanja, bez energije, tusevi toplo hladno, pa se najezim odjednom, osecao sam bas svaki simptom krize i nakon treceg dana mi nije bilo dobro jos sam imao krize. Ali nakon cetvrtog dana mi je bilo malo bolje. Alo to kazem kad sam radi transfer od Heroin na Buprenorphin. Nakon toga sam opet zabrljao stvar i 6 meseci uzimao metadon relativno nisku dozu 40mg - 50 mg/ 24h i sad hoc da smanjim doz na 20 mg dnevno i napravim transfer za metadona na Bup jer na bup-u mi je bilo mnogu bolje tvrdim da je stvarno kvalitet zivota mnogo bolji!!! Ali malo se bojim i skeptican sam dali cu uspeti da izdrzim kriziranjje koje ce sigurno duze trajati nego na heroinu prosli put. Mislim da ce mi biti potrebno minimm 5-6 dana nakon zadje doze metadona za visokim dozama Bup-a od 16-24 mg dnevno da bih uspeo da napravim ta jebeni transfer. Vec danima se pripremam da startujem, smanjenje doze meta koje ce trajati sigurno mesec dana da se stabilizujem na 20 mg dnevno i stopiram met, sacekam 30h-34h i startujem sa prvim bup-om 2 mg pa nakon 30 min jos 2 mg pa nakon 1h jos 2 mg i tako idem mozda i do 20 mg za start!!! Naravno sve planiram da odradim sam kuci bez ikakvih klinika, doktora ustanova isl. Hvala svima na ovom forumu Pno znace ova iskustva i informacije, a posebno kad se pomogne nekome koji ima isti problem kao i svi mi... Pozz i sve najbolje iz Skoplja i suncane Makedonije!!!
There is no reality except the one contained within us :!:
Post Reply