potrebna pomoc oko buprenofrina

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

rogi mash
Posts: 27
Joined: Sat Jun 01, 2013 10:10 pm

Re: potrebna pomoc oko buprenofrina

Post by rogi mash »

nazalost iz beograda,overio uredno knjizu,bup sam hteo,jer smradovi nece da daju metadon,covek koji je skoro 30godina na horsu,dobija met ono je ljudi zalost ja popijem njegove dve boce,jer se menjamo ja njega uputim na chaj a on meni to sto daju u centru,ishli smo skoro,on jedva stoji,a ja jos imam snage da stignemo da podigne da se sredimo,jer on juri na posao,a ja leteci gajbi cale invalidi,nebitno too nego ono sto im oni daju je tuga,covek koji puca gramipo,e sada svako kaze moj dop najbolji,tako da necu ulaziti u to,ali on spuca dop kvalitet za nashe trziste u fullu i jedva se sredi da bude cool od jutra do veceri i oni njemu daju coveku koji je puco okice,onaj ko zna sta su okice onda zna covekov staz,ja mislim da nekada zivimo u zemlji 4sveta,doshao do informacije da su kosovske vlasti reshile da stanu na put heroinu da se netruju njihova deca i u svakoj apoteci za 7evra boca makedonskog original metadona,a ja se grcim evo sutra neznam kome bogu da se molim da mi da negde za met 70evra 2boce pravog metadona,a samo to moze da me iskulira od chaja i ovog dopa,ako za majchinu grom saseko neke tako da sada ima najmanje zllatne sredine 80% shema je djubre,15%je sredina i onih 5% je oda!! ali i tu nemozete da uzmete sitno vec 5kom ono cinim ti po full ceni,pre nove godine sam reshio,da malo odmorim znate ono da nemislite o zlu,nabavio 3 x 8mg bupa i 2 x 2mg izdrzao sam od subote do nedelje popodne i to sam ono subotu josh i ok ali nedelja je bila mucenje u 13h je krenulo zlo i naopako,brzo kuvaj chaj,onako veo ga ladim u kadi,ma nisam ga ni posteno oladio jaa pola kile popio to je meni oko 2litre. a cuo sam da je draj smanjio na 12hiljada mesecno za bup,ali rekli mom ortaku,koji dop uzima nasve nachine da mu je 20mg taman,ali da ce se skrpiti sa 16,lik nelaze znam ga ceo zivot,ovaj mu reko ufff sine mnogo aj prepolovi ti to pa dodji,pa majku mu!!!a inach biznis cveta dolaze str8 ljudi uzmu 2,3 kutije racunali smo da zarade izmedju 40 i 80 hiljada mesecno,jer su str8 i sve sto dobiju,a dobijaju dnevnu dozu od 12 do 16mg sve ide na prodaju...sve necaci,komsije od doktora pa aj da pravimo posao,pa da je 50 hiljada mesecno,odbijemo 12 ostane 38 hiljada,neka on i doktor po pola ej ljudi 19hiljada,ja lomim grbacu i mnogi drugi za taj novac,a ovaj ruke u dzepove podigne da doktoru koji to prodaje,da neiznosim sve prljavo rublje,poslace mi neko zandare zbog klevete!!!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: potrebna pomoc oko buprenofrina

Post by sanela »

Čitam tvoj post i ne mogu da vjerujem koju količinu energije ulažeš u potpune gluposti.
Jarane, ti bi da se drogiraš, a lafo bi se liječio. Tvoja priča je totalno šuplja.
Il se drogiraj ko čovjek il' se idi liječi zaoprave u neku komunu. Bez veze se patiš ovako. A ako si došao na forum da ganjaš šeme za jeftini bup il metadon, moram ti reći da si pogriješio adresu skroz.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: potrebna pomoc oko buprenofrina

Post by ziki »

Rogi mash..
Koliko sam ja shvatio iz tvog pisanija ti spadas u onu grupu ljudi koji se na neki nacin prosto hvale kolicinom i izborom opijata koje konzumiraju..
Niko ne sumnja da je tvoj problem veliki, ali mislim da ti sam nisi ni svestan zapravo koliki je tvoj problem..
Prvo moras da se malo saberes..
Zavisnost je bolest, i da bi poceo da se lecis moras prvo da se pomiris sa cinjenicom da si bolestan.
Prvo bi trebalo da pocnes da malo smanjujes strast koju osecas prema drogama...
Ako planiras da se lecis uz pomoc zvanicne medicine, onda bi trebalo da znas da Metadon, Buprenorfin i ostali lekovi nisu nesto sto sluzi za jednokratnu upotrebu onda kada nemas heroin, ili nemas mogucnosti da ga platis..
Drugo, ni jedan od tih lekova se ne uzima proizviljno i u kolicinama za koje ti procenis da su ti dovoljne da ti ublaze krizu, ili da te urade ( celu bocu ili dve )... vec to odredjuje lekar na osnovu tezine tvoje bolesti.
Trebalo bi da prestanes da pijes caj od maka i da mesas opijate, vec da budes disciplinovan ukoliko zelis da ozdravis...
Mozda bi trebalo da se malo izolujes i prestanes da se bavis dilerima, i time da li su svoju drogu sekli, miksovali itd..vec da se malo posvetis sebi i svom zdravlju uz pomoc lekara..
Tacno je da kod nas jedan narkoman ne nailazi bas uvek na sirom otvorena vrata, ali mislim da sa iskrenim i postenim pristupom, prvo prema sebi i svojoj bolesti, moze da dobije odgovarajucu pomoc...
Znaci malo manji bistris politiku, malo pogledas sebe i oko sebe i polako trazis nacin da resavas problem...
Ovde ne verujem da neko poznaje tvog Vucka i Groma i te neke ljude koje pominjes ali ima sigurno onih koji mogu i zele da ti pomognu nekim savetom.
Sve najbolje !
...
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: potrebna pomoc oko buprenofrina

Post by Lujka »

sanela wrote:Čitam tvoj post i ne mogu da vjerujem koju količinu energije ulažeš u potpune gluposti.
Jarane, ti bi da se drogiraš, a lafo bi se liječio. Tvoja priča je totalno šuplja.
Il se drogiraj ko čovjek il' se idi liječi zaoprave u neku komunu. Bez veze se patiš ovako. A ako si došao na forum da ganjaš šeme za jeftini bup il metadon, moram ti reći da si pogriješio adresu skroz.
Sanela, ajde molim te, ovo te najozbiljnije pitam, pošto si ti osoba koja radi sa ovisnicima, da li si ikada provela 24 sata u komadu sa osobom koja je debelo navučena?

Moje mišljenje je da nisi, inače ne bi govorila čovjeku da mu je šuplja priča. Ej, da li ti kužiš da on momentalno ne može nikako drukčije, njegov život se sveo na to da se sredi, on ne može drugačije. Pa ja sam nekada trpala 5-icu dnevno u venu, a dok sam bila na održavanju, tip koji je dolazio u ambulantu je bio na 200 mg dnevno, i vjerovala ili ne, nitko nije mogao na oko kužiti da je drugačiji od tzv. normalnog svijeta. Tolerancija je jebena stvar, to bi ti trebala znati.

Čovjeku je pun k...c svega, misliš li da on nije svjestan gdje je i kako mu je, ali teško je naći izlaz, naročito kada ti se na svakom koraku i pri svakom pokušaju da nešto napraviš podmeću noge.


Sjećam se dok sam se valjala po podu, usrana, izrigana, smrdljiva, na koljenima sam se odvlačila do kupaone, nisam mogla stati na svoje noge, a ti si mi savjetovala neka prošetam, nađem zanimaciju, bavim se nekom fizičkom aktivnosti....ej, a ja još ni dan danas, a za 4 dana je puna godina dana da sam čista, još ni danas nisam u stanju uhvatiti se neke ozbiljnije fizičke aktivnosti, radim ono što moram, skuham, operem, peglanje je strogo reducirano, stan čistim parcijalno, dio po dio, koliko skupim snage.

Rogi, ja ti neću davati savjete, nisam kompetentna za to, jer da slušaš mene roknuo bi ravno na dno 9-tog kruga pakla, a onda bi bilo fakat veselo :(

Kažeš da imaš 33 godine, imaš još šansi da se iskopaš, ja sam uspjela nakog 25 godina "ljubavi" sa svim mogućim sranjima koje sam trpala u sebe. Znaj da jako dobro znam kako ti je, i nikako ne mogu shvatiti te vaše doktore, po meni je jedini način da se uspiješ privaliti na metadonsko održavanje, pa onda mic po mic smanjivati, jebaj ga druže, tako su ti pale karte.
Držim ti fige, sretno, i nadam se da ćeš naletiti na doktora koji će ti izići u susret i probati pomoći, a onda iza toga sve ostaje na tebi.
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: potrebna pomoc oko buprenofrina

Post by Voyager »

Covece, pa ako hoces da se lecis, moras da shvatis da to mora malo i da bude neprijatno.
Dobijes Metadon, ali ne 300mg dnevno, jer to nije lecenje, to je trovanje, ne bi poziveo do 40. na takvoj dozi, verovatno bi umro od srca.

Dobijes metadonsko odrzavanje, stabilizujes se na nekoj dozi 100 - 200mg dnevno MAXIMUM i to je to...i to je cak ludilo jaka doza !

Znas li koliko je Metadon snazniji narkotik od Heroina...kakav Heroin, 200mg Metadona (dve 10ml bocice fabrickog Metadona) je kao vise od 5 grama dobrog ulicnog Heroina...odrzavanje je opcija, ali i ono ima svoje granice, ne mogu ti doktori dati dozu od koje ces umreti za koju godinu, to je jednostavno ilegalno.

A Buprenorfin tek...cak i 20mg dnevno da dobijes, nakon mesec dana to ne bi bilo ni priblizno kao 100mg Metadona, jer Buprenorfin spada u parcijalne agoniste i po snazi je za citavu analgeticku lestvicu nizi od Morfina, Metadona, Heroina i ostalih jakih narkotika.
Tako visoke doze Buprenorfina su pride jako stetne po receptorski sistem, ta supstanca nije predvidjena da se daje u toliko visokim dozama, ta praksa je odvratna i nikada to necu podrzavati...to je lek dizajniran da se daje u dozama od 100mcg dnevno, to je 0.1mg, ili u flasterima od recimo 20mcg/h !

Buprneorfin je lek i pogresno je kada se koristi za odrzavanje kao droga, jer ga zbog toga povecavaju na tako nenormalno visoke doze.

Svasta...

V
rogi mash
Posts: 27
Joined: Sat Jun 01, 2013 10:10 pm

Re: potrebna pomoc oko buprenofrina

Post by rogi mash »

ewo reshio da se javim,i dalje razocaran u zdravstveni sistem.no o tome na drugom mestu,citam necije postove,i sada ispade ja sam ovde da se hvalim!!
Kako reche jarane,e moj ti ja,uspeo sam da smanjim chaj,tj da ga pijem 1dnom nedeljno i to sto je do pre par meseci bilo dobro jutro sada bih me ubilo,ali me i koshtalo,ne mislim po dzepu samo.Uspem naci predivnu devojku koja mi cini pa mi daje met ispod svake cena,tako da sa 220-240 kapi je ono izdrzati dan kada mora da se radi,150 je kada smo u fazonu sedimo gajbi i vegetiramo,da hors je josh tu ali je bez cxhaj i shake lekova uz njega,no pishem o tome kako sam reshio okrenuti list i po savetu retko dobre doktorke,ono stara skola pred penziju zena,odem i slazem kako sam na 2lu godinu dana,a shatro se drogiram 2ipo godine,znaci skocko se ma nepitaj i sada meni curka kaze,PAZI OVO a ti nisi ozbiljan problem mozes se prijaviti na terapiju,varijanta pratioc uz mene ujutru i popodne po shaku lekova,ali morash cekati jer neznaju sta ce sa teshkim zavisnicima.joj majko doshlo mi da joj saspem u lice sve,ok precutim odem posle mesec dana jer kao takav je bio "dogovor" iskreno nije bilo nikakvog dogovora vec mi je rekla,kao probaj ti da to SAM smanjish,pa ako ne ide ti dodji,ja doshao,a ono imao sta da vidmi,pa jedno 200 ljudi,murja,sestre vrishte,pacijetri urlaju,samo ih odvoze-dovoze,silni ljudi iz poplavljenih regija doshli u drajz i kunu,cujem bilo potezanja nozeva..no nebito.ocu reci da sam definitivno digo ruke od njih,i da sam uz savete lekarke,koja nemoze da mi prepishe ama bensedin,jer moram kod psihijatra,a on cim vidi sifre,samo kaze idi u drajz.Cudi me kako jednog dana neko im ne usheta sa bombom.. Tako da zelim da se zahvalim svima,pogotovo vama par koji ste mi dali par dobrih saveta i podrske.ali ja ovde stavljam tacku,pokusacu sam da spustim toleranciju na sto manje,bitno mi je da posle 5 meseci,konacno ustajem bez chaja i iskreno popijem solju od komsije kada je bash frka,ali sa dzaka od 500-600grama ujutru na to da zabodem solju jednom u 10dan je uspeh.pakao koji sam prosha i koji prolazim zbog chaja ako ga uporedim sa horsom je da je kriza od pajda smeh naspram chaja, I ako vam neko da predlog ej aj uzmi,probaj chaj,poslushaj te me,bez te od tog zla!!!!

P.S. ko mi veruje ok,ko ne opet ok,ja sam probao,to sto sam slab je nazalost moja stvar!!
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: potrebna pomoc oko buprenofrina

Post by Param-parcad »

Pa dobro...
Post Reply