potrebna pomoc oko buprenofrina

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

rogi mash
Posts: 27
Joined: Sat Jun 01, 2013 10:10 pm

Re: potrebna pomoc oko buprenofrina

Post by rogi mash »

Ma bruka,citam po stranim forumima,sajtovima i blogovima.Sigurno neko ima nekog novinara pa da se objavi u novinama sta se radi na tudjoj muci,ponavljam ja nikad nisam vikao evo uradio sam se i krecem od sutra da se skidam,bilo mi je glupo,aj sto bih sebe lagao nego i najvoljenije i ovo malo prijatelja sto je ostalo(makar znam da su pravi,jer i u dobru a pogotovu u zlu su tu i dalje),nego pod hitno mora da se osnuje udruzenje gradjana,bila je neka "Suza",ali sta se sa njima desilo,neznam.Ako gay ljudi traze da imaju prava kao i svi ostali i ne budu diskraminisani iz drustva,a sto ne bih i mi mogli tako?!
Znam ova zemlja(Srbija) a i ostale u regionu su pune predrasuda,najgore je kada ljudi misle da ako ih dodaknem u busu,gotovo(valjda i oni postaju bolesni,narkomani).ovde se stvari ne menjaju vekovima neke,a neke preko noci,trebalo bih napraviti udruzenje koje ce zastupati nase interese,a nasi interesi su veoma prosti,mogucnost za lecenje,odrzavanje i makar malo informisati ljude o bolesti zvanoj narkomanija,sem sto bih postojala mogucnost da kada se ljudi skinu sa droge opcija da se zaposle,a ne zato sto si narkoman ne mozes da radish,isti princip i za zatvorenike,jer ogromna vecina ljudi koja prodje kroz pakao i vidi stvarnost,gde ga i dalje gledaju isto veoma brzo se vrati porocima.

A to za BUP. ponekad mi se cini da namerno su ostavili rupe u sistemu,tako da ih svaki doktor tumaci kako hoce,ponasaju se kao da mi nismo necija deca,muzevi ili zene,braca i sestre.... Ali josh mi odzvanja recenica u glavi,da je lecenje potpuno besplatno i da se oni-doktori mahom svi bore da se krene sa naplatom lecenja,jer mi smo sami izabrali da budemo bolesni,sto onda lece ljude od raka pluca,sami su izabrali rak kada su zapalili cigaru isto i za hiv pa sami su hteli sex bez zastite...mislim primera je mnogo,nego sam besan!! jer ima neko novih vesti u vezi buprenofrina,pa cak i metadona.Kako doci do zeljenog leka,a nemorati svakom kvazi doktoru gurnuti u dzep par stotki evra?!?
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: potrebna pomoc oko buprenofrina

Post by ziki »

Ovde za svoja prava moras da se boris inace progutace te sistem.
A ovaj sistem je truo i raspada se.
Ljudi umiru jer ne znaju na sta imaju pravo,i ne dobijaju ono sto im pripada.
Sto se tice Buprenorfina trenutno je situacija takva da mozes da se lecis njim, ali jednostavno moras da imas bar jednog normalnog lekara koji ce da stane svojim autoritetom iza tebe i da te leci...
Odnosno da te zakonski pokrije, da ti napise izvestaj, stavi svoj pecat, potpis itd..
To pod uslovom da se ne nadje neki drugi pametniji lekar koji ce da gurne svoju njusku u celu tu pricu i da te blokira...
Odnosno da ti pronadje da ti u stvari nemas prava na to lecenje, i da taj doktor koji ti je odredio Buprenorfin u stvari nema pravo da ti ga odredi, vec mora klinika u Drajzerovoj ili neka druga ustanova.
Buprenorfina ima po apotekama, nema ga svuda ali ga ipak ima.
Po zakonu u svakoj drzavnoj apoteci mozes da narucis lek ukoliko ga trenutno nema, a registrovan je.
Imas prava da ga trazis i oni bi morali da ga naruce.
Ne lome se nesto mnogo da postuju taj zakon, ali moras da insistras na svojim pravima, pogotovo kad je lecenje u pitanju.
Ja sam trenutno pokriven sa dva neuropsihijatra, jedan je ujedno i neurolog, i lekarom opste prakse koji mi ne pravi problem kada treba da mi izda recept.
Posle mnogo godina muka ja sam imao i malo srece jer sam sa tim doktorima u privatno dobrim odnosima, jos iz perioda kada sam bio na heroinu...
Najednostavnije sto bih ja uradio je da bih otisao kod privatnog Neuropsihijatra.
Umesto podmicivanja i neznam cega sve, bolje je platiti pregled u nekoj privatnoj poliklinici i zavrsiti posao.
Te privatne ordinacije imaju svoje cenovnike i pregled kosta oko 20 evra.
Platis 20 evra, dobijes izvestaj, ubaci te u evidenciju, broj protokola i to je to..
On ti izdaje i recepte i kraj..
Ako vec ne moze normalnim putem, na zdravstvenu knjizicu i da ti fond pokrije troskova lecenja, onda bolje platiti tih 50 posto vise i nemati posla sa govnima..
Buprenorfin od 8 mg sad kosta 1730 din kutija, to je puna cena..
Na drzavni recept je duplo jeftiniji, ali ako ne moze drugacije onda prezalis tih 860 dinara i ides dalje.
...
Triton
Posts: 31
Joined: Wed Sep 26, 2012 12:52 pm

Re: potrebna pomoc oko buprenofrina

Post by Triton »

Ziki ti da lepo organizujes nas bivše i sadašnje narkomane i da se lepo okupljeni oko zajedničkih interesa borimo za svoja prava. Ja sam kontaktirao neouropsihijatre i neki koji su me lečili prilikom prvog skidanja nisu baš spremni da kao što ti kažeš "poture svoj autoritet". I nikako na nateram sebe da odem do dr.R.Š. da vidim šta će mi reći i da li ima mogućnosti da mi da recept za Bup. Bilo bi super ako je to kao što ti kažeš 20e pregled i 1700 tabla 8mg (mada bih ja radije 2mg uzimao pošto sam se sasvim solidno sredio) ali mislim da će to biti skuplje. Čak i preskočim neki dan sa Bupom. A za Drajzerovu ne treba trošiti reči oni su napravili jako ozbiljan biznis i pojedinci tu uzimaju ogroman novac i ja tamo ne želim ni da zalazim. Jebeni sistem koji bi trebao da ide u korist društva, i svima su puna usta sistema i kako sve dobro funkcioniše. A on je napravljen tako da pojedinci izvlače korist na račun bolesnih i onih koji se nalaze u teškoj situaciji. Mi koji se borimo sa bolešću zavisnosto smo trenutno najmarginalizovnija, a jako mnogobrojna grupa u ovom društvu.
BTW pre neki dan sam video u Blicu neku kategorizaciju narkotika i video da je Bup tek pretposlednji po lošem uticaju na društvo i organizam, ispod njega su samo pečurke. Dok su kanabis, alkohol i heroin visoko na listi tj. najgori po svom uticaju. Voleo bih da mi neko kaže kako prestati sa Bupom, to pitanje postavljam stalno ali niko da mi pomogne oko toga (jer mi ni ovo nije stalno rešenje).
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: potrebna pomoc oko buprenofrina

Post by sanela »

Triton wrote: Voleo bih da mi neko kaže kako prestati sa Bupom, to pitanje postavljam stalno ali niko da mi pomogne oko toga (jer mi ni ovo nije stalno rešenje).
Samo kazes - Necu vise!
Zezam se. Probaj smanjivati, odnosno preskakati dane. Ako budes imao neke simptome, vidi da uzmes neke lijekove za simptomatologiju. Probaj nesto na biljnoj bazi, vise radi psiholoskog efekta.
Malo se fizicki aktiviraj, bicikl, teretana, planina, hodanje (dok je fino vrijeme). Pij cajeve, da se organizam iscisti.

Eh, da bi napravio trajnu promjenu, trebas naci dobrog psihoterapeuta s kojim mozes razgovarati. Droga je simptom da u nama nesto ne funkcionira na pravi nacin, treba razrijesiti u sebi i sa sobom ono sto te vodi u drogu.
Triton
Posts: 31
Joined: Wed Sep 26, 2012 12:52 pm

Re: potrebna pomoc oko buprenofrina

Post by Triton »

Znam, od prilike šta treba i preskočim neki dan ali nikako da sastavim 3,4 i da onda "batalim". Stvarno sam uradio sve što je bilo potrebno da bih ovaj (drugi) put ostavio heroin. Niti sam viđao dilere niti sam se javljao na tel. ljuduma koji to koriste bio sam 3,4 meseca samo kuća-posao, sam sebe sam izolovao žena nije znala šta se dešava, pošto obično svaki dan "prozujim"(naravno bio sam joj malo sumljiv).A prvi put sam imao podršku svih, ovaj put inkognito skidanje. Ali sada treba da učinim taj završni korak i da prekinem i sa ovim. Moj najveći problem nije fizika, ali psiha mi je verovatno slaba. Mnogo sam (previše) osećajan u nekim trenutcima emocije me razarju do nivoa kada je to nepodnošljivo. U stanju sam da zaplačem kada čujem neku pesmu, gledam film, ili se setim šta sam radio i na šta sam bacao novac a onda vidim svoju decu i kraj, pucam. Eto to je problem. Naručito na poslu bi to bilo problematično. I na prošlom skidanju sam imao svoje trenutke kada bih naprasno počeo da slinim, i onda su doktori ustanovili kako se ja iskreno kajem, i kako mi je teško zbog svega što sam uradio sebi i svojoj porodici, ali to je samo delimično tačno (bar ja tako mislim) to je neki proces u mozgu koji ja ne mogi da kontrolišem.
Da li još uvek postoje skupovi gde se nalaze ljudi sa foruma i dele savete i razmenjuju iskustva, i da li će toga uskoro biti? Čitajući razne postove na forumu video sam da je bio jedan u NS.
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: potrebna pomoc oko buprenofrina

Post by Lujka »

Kažeš da pucaš kada vidiš svoju djecu....
Pucaj čovječe, plači, urlaj, lupaj glavom o zid...sve je to za ljude....
Plakanje je zdravo, to ti je najmanji problem, ja sam se u ovih skoro 9 mjeseci isplakala da su mi skoro oči iscurile...
Ali, evo me, živa i čista nakon 15 godina održavanja metadonom...
O posljedicama otom potom, ali činjenica je da sam se skinula, i to sama, bez pomoći bijelih kuta.
Možda zvuči kao parola, a ja ih užasno mrzim, ali ako ima nešto veliko do čega ti je jako stalo (to su klinci, kod mene je to bilo presudno) onda možeš. Vjeruj mi da možeš, samo odredi dan D, uzmi bolovanje ili godišnji i zakorači u "veliko ništa"...taj čemer i jad te ionako čeka, kad tad, što prije kreneš bit će malo lakše.
Ajde, drži se, navijam za tebe!
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
rogi mash
Posts: 27
Joined: Sat Jun 01, 2013 10:10 pm

Re: potrebna pomoc oko buprenofrina

Post by rogi mash »

joj ljudi na heroinu,ono zvanicno od 17te,probao sa nepunih 16,a sada skoro 33.na caju zadnjih 5 godina,tu sam ospeovao uz pomoc meta da ga ostavim na kratko,dok heroin ne za sve ove godine,ja ujutru popijem caj pa u cim za dop. to su krize takve da sam sebi u zkri slomi zub,pada li mi pritisci,par puta me je keva spasla jel je cula da krkljam u povracki,i da me nije okrenula umro bih....ljudi pojedem u ziji 30 trodona i 150mg bensedina i jedva,da da probao i sa 10 i 20,ma jok,sada sam malo spustio kolicine,tako da ja na 20mg bup prezivim dan a sa 3 radim.no da mi ga neko da stegnem muda i spustim se na 12-14mg i onda polako pomg ili pola mg svake nedelje,ali neema vise caja,pajda... doktori mi neveruju,kada sam nudi da uzmu test krvi da vidi kolicinu opijat u krvi,rekli mi da bih umro,kao lazem da bih dobio mega terapiju a ja solo celu flashu meta,hemofarma na eks i uvece vec bude ono ziza,ali na taj nivi sam naviko,i niko mi nneveruje.kako bih
rogi mash
Posts: 27
Joined: Sat Jun 01, 2013 10:10 pm

Re: potrebna pomoc oko buprenofrina

Post by rogi mash »

za informaciju,josh nemogu doci do bupa,naravno knjiza mi istekla pre mesec ipo,a plus se pojavi grom od h. tako da ocu ali dam 3000 za 2 x 8mg ili pajdo koji je vucko i grom pojacao,pojacao i cenu ali josh jurim vezu a do tada zlo i chaj ponekad. a one u drajzeru treba sve u zabelu,sve lopovi!!!
User avatar
poison
Posts: 75
Joined: Thu Dec 19, 2013 12:14 pm
Location: ready for snatching|||||||||| São Paulo, Brasil

Re: potrebna pomoc oko buprenofrina

Post by poison »

@ rogi mash,hoces reci odakle si,cisto da ti olaksamo,oko nalazenja bupa,msm da si iz Vojvodine negde,
e kao sto rekoh imas sve objasnjeno u prethodnim postovima,overena zdravstvena,izvestaj od psihijatra i kupovni recept puna cena :roll: a recept od tvog dok.a opste prakse ide 50% jeftinije,msm 230 din 2mg i ~800~
+-50-100kinti za 8 mg
joj ljudi na heroinu,ono zvanicno od 17te,probao sa nepunih 16,a sada skoro 33.na caju zadnjih 5 godina,tu sam ospeovao uz pomoc meta da ga ostavim na kratko,dok heroin ne za sve ove godine,ja ujutru popijem caj pa u cim za dop. to su krize takve da sam sebi u zkri slomi zub,pada li mi pritisci,par puta me je keva spasla jel je cula da krkljam u povracki,i da me nije okrenula umro bih....ljudi pojedem u ziji 30 trodona i 150mg bensedina i jedva,da da probao i sa 10 i 20,ma jok,sada sam malo spustio kolicine,tako da ja na 20mg bup prezivim dan a sa 3 radim.no da mi ga neko da stegnem muda i spustim se na 12-14mg i onda polako pomg ili pola mg svake nedelje,ali neema vise caja,pajda... doktori mi neveruju,kada sam nudi da uzmu test krvi da vidi kolicinu opijat u krvi,rekli mi da bih umro,kao lazem da bih dobio mega terapiju a ja solo celu flashu meta,hemofarma na eks i uvece vec bude ono ziza,ali na taj nivi sam naviko,i niko mi nneveruje.kako bih
Au brate napaceni,na kojoj si ti kolicini i koliki staz,znaci bez pauze,kolko sam skontao,jedan si od najjacih za koje sam cuo nazalost,mada ima i jacih od tebe :P Kako ne veruju,kad nemoze da se miksuje opijat preko bupa i obrnuto
tako da ja na 20mg bup prezivim dan a sa 3 radim
nisam razumeo sta ti znaci sa 3 radim,al kako god bilo spusti bup na 18,budi neko vreme,probaj 3dana,kolko mozes da izdrzis,u glavi je 80-90% sve,onda lagano spustaj bup na neku "normalnu" miligrazu,iskuliraj pola gog do 1 god bup u tvom slucaju,onda se javi u Reto,besplatno je,ja idem za par dana,znaci sad posle bozica,neznam kolko cu ostati,oko 1~~1.5 god,iako sam mala beba za tebe,i probao sam hors sa 15,a sa 16 se vec radio na gan...
samo drugo okruzenje,i mislim da mozes da se izvuces kad imas volju,i hvala Bogu normalan si,jedan moj skolski ostao bez ruke od sepse sto je udarila,zbog igle i bodenja,doktore bolelo ja*e,kao nista ti nije,jer niko ne voli komane to je cinjenica,i da su mu pomogli,imao bi danas normalno 2 ruke,jos je sretan sto nije ostao bez obe,i trenutno jedini lik koji pije terapiju,resio se iglomanije bar,i ostali dodju nekad kad su brljali sa dopom,i slicno po mokracu da im da,i poture nju u test,Hocu da kazem zdrav si prav si u odnosu na druge,zahvali se Bogu na tome i okreni novi list konacno,i videces kakva je lepota kad si cist
sve najbolje :bear:
Image
Image






Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: potrebna pomoc oko buprenofrina

Post by Voyager »

Ljudi, kakav Buprenorfin ???
Za ovog momka nije Buprenorfin.

@poison

Potpuno razumem sta je to, jer sam ja bio na cak i visim dozama opijata.
Doktori obicno ne veruju, ali ljudsko telo je sposobno da izdrzi jako puno ako ima dovoljno visoku toleranciju...umeo sam da idem i preko 3 boce Metadona na dan, ili preko 4mg Fentanila IV, to je totalno bolesno.

Trebao bi da predjes na Metadonsko odrzavanje na neko vreme da se stabilizujes i da spustis toleranciju na neku dozu koja se lakse moze tretirati.

Nakon toga, kada dovoljno spustis toleranciju i kada se stabilizujes malo, mozes da predjes na Buprenorfin i da to ima nekog efekta.
Tako visoke doze Buprenorfina nemaju ama bas nikakav terapeutski ucinak i osim sto ti podizu toleranciju jos vise do ludila, bas nista ne cine.

Cak sta vise, Buprenorfin je u tako nenormalno visokim dozama stetniji od Metadona po receptore i regulaciju endogenih opioidnih peptida i poprilicno otezava skidanje ili bilo kakvo smanjenje tolerancije.

Buprneorfin je zaista cudoviste kada se uzima u tako visokim dozama i mogu slobodno reci da je Buprneorfin sah tako visokih doza teze ukinuti nego Metadon...zamisli krize koje ne traju nedelju dana ili mesec dana, nego godinu dana i vise !

Pozdrav !

V
Post Reply