TRUDNICE

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
TinaRI
Posts: 1
Joined: Wed Dec 26, 2012 7:01 pm

TRUDNICE

Post by TinaRI »

Ja bi molila ako mi neko moze pomoc...
Trudna sam po drugi put a posto sam i prvi put bila navucena i na heroin i na hepove a nisu mi doktori dali da se skidam sad me strah...Kako je receno gore se skidat (za dijete) nego bit na terapijama.
Nazalost opet sta stvar ali u manjim kolicinama.
Mene iteresira dali ima neko ko se skidao na suho ili dali neko zna dali bi posljedice mogle bit gore za dijete ako se odlucim na suho se skidat.
Prijavljena vise nisam tako da terapiju ne dobivam a nibi se ni htjela prijavljivat..
HVALA
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: TRUDNICE

Post by sanela »

Ni slučajno se nemoj skidati na suho, jer je to šok za organizam i tebi i bebi. Može se desiti da dođe do sponatnog pobačaja. Idi ljekaru, nemoj eksperimentisati i sa svojim i sa djetetovim životm, pogotovo što već imaš dijete.
nanana
Posts: 47
Joined: Sat Feb 18, 2012 12:18 am

Re: TRUDNICE

Post by nanana »

nema "nebi se prijavila"- moraš, nemaš izbora. koju god opciju izabrala- skidanje ili održavanje kroz trudnoću- prijavit se moraš. ako ćeš se skidat, moraš čekat drugo tromjesečje i bit pod nadzorom. ako ćeš ostat na terapiji, također moraš sve legalno uradit, jer ako te uhvate da si uzimaš terapiju na crno lako se može desit da ti uzmu i bebu, a i prvo dijete. ništa ti ne bude ako se prijaviš- ti si ovisnik i tako i tako, papir ništa ne znači, nit će imat ikakav utjecaj na tvoj život.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: TRUDNICE

Post by sunrise »

ne igraj se zeno, trci doktorima i reci da si na cemu vec jesi i da si trudna i budi na terapiji,pod kontrolom doktora. Sta ti zamisljas,navucena na ko zna sta,i odci ces u bolnicu i dijete ti drugi dan urla od bolova i da oni nece skuziti sta mu je? Kako mozes biti tako neodgovorna?
Idi na terapiju,budi pod kontrolom,u trudnoci se mozes spustati do nekog minimuma,tako je kod mene bilo.I,kad se mala rodila, je isla na posebni odjel za svaki slucaj da je gledaju i imala je jos skoro 6mj elektrode da joj prate otkucaje srca i disanje.Na pocetku trudnoce sam bila na 8mg suba,na kraju na 2mg. Cim sam se porodila sam dobila tabletu da je ne mogu dojiti i to je to,malena nije bila dugo u bonici (ali to je vani bilo,ne znam kako je kod nas)...Kako se u ovoj situaciji mozes igrati svojim djetetom i jos ti je drugo dijete? Hallo??? Nemoj se slucajno skidati na suho jer posljedice mogu biti katastrofalne,ali ako budes pod kontrolom i malo smanjis dozu time ces utomatski bebi pomoci

Zelim ti sve najbolje i da se sto prije urazumis
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
nanana
Posts: 47
Joined: Sat Feb 18, 2012 12:18 am

Re: TRUDNICE

Post by nanana »

sunrise,
zanima me to za dojenje- kažeš dali ti odma tbl da inhibira laktaciju? jesu te išta pitali? šta su općenito rekli o dojenju i prije koliko vremena (otprilike) je to bilo? baš radi suba ili si možda još neki drugi lijek uzimala? pitam, jer meni svi doktori (od-do) kažu da smijem dojit bebu i uz sub tj buprenorfin. pa mi nije jasno... hvala!
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: TRUDNICE

Post by sunrise »

mene nije nitko nista pitao,samo su mi drugojutro rekli da mi daju pills da ne dojim malu a ja nisam ni nista pitala...ma meni je ne porod nego sve poslije bilo ruzno
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply