Buprenorfin II

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
juznjaci
Posts: 14
Joined: Sun Apr 14, 2013 12:42 am

Re: Buprenorfin II

Post by juznjaci »

zeleni wrote:šaneri šabac? :)
Nije zajebancija reci cu ali nec u ime jer ces znati odmah ko sa , Juznog fronta!!! i za te ce da gine :-D
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Pa dobro ti je rekao doktor, te lekove iz grupe sedativa benziodiazepina i druge psihoaktivne ne bi smeo da pijes zajedno za buprenorfinom, a takodje ni alkohol. E sada za Andol ja nisam cuo i pio sam ga dosta puta kada sam imao visoku temperaturu ili glavobolju.
Doduse ja sam popio par puta diazepam od 5.mg i ako nebi smelo, trebalo mi je nesto za smirenje i grceve u nogama i uzeo sam na svoju ruku. Ono sto sam osetio je kako se buprenorfin aktivira i ono vec lici na rad, kao da sam uzeo neku drogu koja dize i to se u toj kombinaciji buprenorfin i diazepam stalno desava ali nije nikako preporucljivo, zabranjeno je. Mada deluje privlacno kad probas.
Ali kazu da moze da dodje do prestanka disanja i rada srca i to vec nije za zezanje.
Isto tako i kada popijes pivo preko buprenorfina ono ga pojaca i oseti se neki rad..
Najbolje je drzati se uputstva i saveta lekara.
...
juznjaci
Posts: 14
Joined: Sun Apr 14, 2013 12:42 am

Re: Buprenorfin II

Post by juznjaci »

ziki wrote:Pa dobro ti je rekao doktor, te lekove iz grupe sedativa benziodiazepina i druge psihoaktivne ne bi smeo da pijes zajedno za buprenorfinom, a takodje ni alkohol. E sada za Andol ja nisam cuo i pio sam ga dosta puta kada sam imao visoku temperaturu ili glavobolju.
Doduse ja sam popio par puta diazepam od 5.mg i ako nebi smelo, trebalo mi je nesto za smirenje i grceve u nogama i uzeo sam na svoju ruku. Ono sto sam osetio je kako se buprenorfin aktivira i ono vec lici na rad, kao da sam uzeo neku drogu koja dize i to se u toj kombinaciji buprenorfin i diazepam stalno desava ali nije nikako preporucljivo, zabranjeno je. Mada deluje privlacno kad probas.
Ali kazu da moze da dodje do prestanka disanja i rada srca i to vec nije za zezanje.
Isto tako i kada popijes pivo preko buprenorfina ono ga pojaca i oseti se neki rad..
Najbolje je drzati se uputstva i saveta lekara.
Hvala brate puno evo 21h je , izdrzavam jbg musku ziku ali moram proslo je vise od 30h od uzimanja polsednjeg leka a sigurno 4,5 mozda i 6 dana od velikih doza trodona ,dopa i bensendina , izdrzavao sam svasta pa mogu i ovo a i sam znas kriza nije tako jako , mislim fizicka koliko je psihicka .....pozdrav i hvala jos jednom sutra pocinjem sa terapijom!!!
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Buprenorfin II

Post by Voyager »

Nije nikakav problem davanje drugih psihoaktivnih lekova uz Buprenorfin ukoliko je to kontrolisano od strane strucnog lica i u kontrolisanim dozama.

Naravno, alkohol ne dolazi u obzir uz bilo kakve depresore CNS-a, to je jasno.

Ali Buprenorfin nije kontraindikovan ni sa benzodiazepinima ni sa antipsihoticima, vec ti lekovi jednostavno potenciraju depresivno dejstvo na centar za disanje uz Buprenorfin.

Ukoliko osoba vec ima kao terapiju neki benzodiazepin ili nesto drugo i naviknuta je na te lekove, nakon uvodjenja Buprenorfina, ukoliko je neophodno nastaviti terapiju tim drugim lekovima, sve sto je potrebno je precizno redukovati dozu istih i nema nikakvih problema.

Ali dan pre uvodjenja Buprenorfina, svakako bi morao da iscistis organizam od lekova koje uzimas, to je snazna antipsihoticna terapija koju dobijas i osim Lorazepama ti lekovi, a pogotovo Leponex i Hlorpromazin, dugo se zadrzavaju u plazmi i mogu da naprave problem naredni dan kada ti budu dali Buprenorfin.

V
juznjaci
Posts: 14
Joined: Sun Apr 14, 2013 12:42 am

Re: Buprenorfin II

Post by juznjaci »

Znaci ne verujem , ujutru odem kod svog doktora , uredno mi da izvestaj za kutiju buprefonina , odem kod lekara opste prakse , prepise mi taj dupli recept , u 15h dolazi tehnicar kod mene na gajbi ,da mi 5 infuziju ili 6 ne znam ni sam vise od nervoze, radi mi urin test na 10 vrsta droge ,test pokaze 9 negativnih i 1 pozitivan rezultat na bzo .Tehnicar zove doktora ovaj mu kaze da sacekam i da mi u 20h da Buprenorfin.U 20h me zove tehnicar i kaze da dodjem sutra ujutru u 9h da pred lekarima uzmem lek jer je rizicno posto sam bio pozitivan na bzo............................KAKVA NEBULOZA PA ON MI PREPISAO LOROSEPAM I TO 4 TABLETE DNEVNO , i laponex i largaktila 9 komada ,sa tim lekovima sam prestao u subotu ,bzo se pokazuje na testu izmedju 2-5 dana u manjim kolicinama a ako svakodnevcno pijes cak od 4-14 dana.....Kakav ludak ja ne verujem pa citava 3 dana na suvom , psihicki se spremio za lek i sve bilo ok i poludeo sam od 20-22 , srecom ostao sam karakter kao nekada u svom zivotu i evo pijem caj od kamilice i molim boga da se uspavam i da mi da jebeni lek sutra u 9h..........smorio sam ........otiso sam....pozzzzzzzzzzz
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Buprenorfin II

Post by Voyager »

A sta ces...procedure, protokoli...ne mozes nista uciniti, iako je istina na tvojoj strani - oni jednostavno nemaju cvrst dokaz da ti zaista taj dan kada su te testirali nisi uzeo neki BZD i to je to.

Strucnjaci se maksimalno distanciraju od svakog rizika, jer ipak su se u praksi desavali smrtni slucajevi, a niko od njih to ne zeli da nosi na grbaci - u prevodu, sta je sigurno, sigurno je.

V
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Meni zadnju kontrolu nisu ni radili test, mada ja stvarno nista drugo i ne uzimam.
Ovo je prvi put posle mnogo godina da mi je ta procedura mnogo nekako jednostavnija i prvi put da me vodi doktor koji je stvarno covek od znanja.
Mnogi su se upustili u tu pricu sa buprenorfinom bez izvestaja i bez dijagnoze, jednostavnu odu kod privatnog lekara po recept i to je to. I nekako mi se cini da ti privatni lekari lakse daju recept nego pre za Trodon itd..
Sad se zna da se Buprenorfin koristi za lecenje zavisnika i njima je lakse da napisu recept, stave dijagnozu F11 i sve je regularno. Pre kad sam uzimao Trodon kod privatnog doktora on izmisli dijagnozu na primer nesto sa bubrezima-bolovi da bi bilo opravdano izdavanje leka.
Ja sam se ipak odlucio da budem disciplinovani pacijent i stvarno u zadnjih 5 meseci nisam imao ni jedan nagovestaj neke krize, a nisam na nekim velikim dozama. Cak mi i preticu lekovi jer ih sam smanjujem, nekad uzmem 1.mg manje i nema razlike.Tako mi je i receno da ga sam smanjujem kad mogu.
Jedno je sigurno a to je da je na heroin stvaljena tacka definitivno. Ovde u mom kraju gotovo vise i da nema dilera, par njih se jos koprca po malo ali je gotovo.
Sve te bivse narkomane vidjam kako nesto rade po malo trude se koliko je moguce,neki vise neki manje ali ipak je bolje nego pre.
...
juznjaci
Posts: 14
Joined: Sun Apr 14, 2013 12:42 am

Re: Buprenorfin II

Post by juznjaci »

Ja sam danas u 9h dobio 4mg Buprenorfina i veoma sam zadovoljan , 2 godine se nisam osecao ovako dobro ,na nista lose nisam pmisljao , razgovarao sam sa suprugom posle ne znam koliko vremena o sasvim drugim temama o renoviranju gornjeg sprata kuce na primer , nekim dugirocnim planovima i veoma sam zadovoljan ovom terapijom a proso sam sve i svasta u zivotu....Meni je doktor prepisao 2x4mg dnevno i mislim da mi je ta doza odgovarajuca i da cu nastaviti tako.Inace ovo je prvi dan i ovaj lek ima nesto u sebi i uopste ne razmisljas o crnim stvarima kao na blokatoru kadf si u fazonu kako daprevarim fa ne popoijem blokator i te fore , MA NISAM POMISLIO NIJEDNOG TRENUTKA NA GUDRU , MA NI NA LEK BILO KOJI....kao narkoman sa bas dugim stazom iako mi je prvi dan terapije preporucujem je svima pozz
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Lujka »

Ful mi je drago da ti odgovara terapija, sretno ti bilo...
Ja bolje da šutim i da se pokrijem po ušima, čini mi se da je svaki dan sve gore....da se ne lažem, nemam više nekih frka sa fizikalcem...ono, klasika, trnci kroz kosti, malo suze oči, kišem kao da sam alergična na sve i svašta, još tu i tamo trčim na zahod, čak me ni glava ne jebe, kako da me jebe kada mi se čini da više nemam ni mrvu zdravog mozga...jebe me nedostatak snage, ne mogu se ni pomaknuti, samo da ustanem i odem do kupaone zahtijeva nadljudski napor. Aktivna sam nula, danas sam naručila neku pizu (sinu), ne mogu ni najobičniji ručak skuhati, ma nisam ni gladna, ni žedna, samo želim da legnem i nestanem... :(
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
juznjaci
Posts: 14
Joined: Sun Apr 14, 2013 12:42 am

Re: Buprenorfin II

Post by juznjaci »

Sto se tice ovih zloupotreba ne verujem da ce biti toga jos dugo , ja kada sam juce uzeo kutiju Buprenorfina , morao sam na oba recepta otpozadi da napisem puno ime i prezime , adresu ,br.lk,i sup gde je izdata ista ,na receptu se pise i broj protokola , tako da mislim da nema sanse da budu zloupotrebe i da ti privatni lekari mogu izgubiti dozvolu za rad , nije ovo zajebancija ljudi !!!
Post Reply