Buprenorfin II

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
pop@j
Posts: 109
Joined: Thu Jun 14, 2012 3:46 pm

Re: Buprenorfin II

Post by pop@j »

danas sam se peglao radi 10 feninga 45 minuta, mislim plaćam kamatu pretvorenu u švicarske franke i uopšte mi nije jasno zašto neko daje pare za drogu.
Mornar sam Popaj ja, žena mi Oliva, sin mi je Kićo, auto Fićo, jer mornar sam Popaj jaaa!!! Tu-tuuuu!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Buprenorfin je pojeftinio u Srbiji za 50 posto, ovo je sveza informacija sad sam ga podigao i kosta 903 dinara kutija od 8 mg. Sad je 50 posto ucesce a pola placa fond, odnosno drzava. Konacno da i nama ovde svane jednom.
...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

I naravno zelim da ponovo napomenem posto sam bio napadnut kada sam objavio informaciju da je buprenorfin dostupan u apotekama u srbiji i da ide preko doma zdravlja, odnosno recepta lekara opste prakse da lazem i dizem prasinu... Znaci ne samo da ga ima u apotekama vec je trenutno i najeftiniji u regionu, kutija kosta 8 evra. Nema vise sverca iz hrvatske, slovenije itd...
ZNACI ZIKI NE LAZE, UVEK GOVORI ISTINU I NIJE CAVA KOJA SEBICNO CUVA INFORMACIJE DA BI UGODIO SAMO SVOM DUPETU.
A za 10-ak godina cemo poceti da otvaramo i kofi shopove i legalizujemo marihuanu tako da cemi svi biti vedri i nasmejani.
...
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Buprenorfin II

Post by zeleni »

ko o čemu djankiji o istinoljubivosti :P

daj ziki ne drami, u trenutku kad si ti to "objavio" kao informaciju, više je bilo za sf rubriku nego što je imalo veze s istinom.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

A tih 50 posto je jeftinije samo na drzavni recept bio sam da pitam, znaci lek nije pojeftinio nego fond pokriva 50 posto a na privatni recept se placa puna cena od 1800 din...
Pa to i jeste bilo u domenu naucne fantastike, prvo se lek pojavio po manjim mestima pa tek sad skoro u Beogradu. On je inace bio registrovan ali po apotekama nisu bili upoznati, niko ga nije trazio i oni ga nisu narucivali, ni lekari nisu znali o cemu se radi i nisu ga ni pisali. Neko ga je ugurao u sistem i dobro je, bar jedna briga manje, da se ustede malo pare...
...
guska
Posts: 12
Joined: Sun May 08, 2011 9:17 am

Re: Buprenorfin II

Post by guska »

neverovatna je ova (ne znam kako je drugačije nazvati) zavera , zid ćutanja oko buprenorfina u ovoj napaćenoj zemlji i milionskom gradu...
informacije i dezinformacije, mistifikacije...niko ništa nikome ne želi - neće da kaže.
ne shvatam - nemam kapaciteta da razumem
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Neverovatna je vasa sposobnost, pojedinih ovde da shvatite, odnosno neshvatite da je buprenorfin dostupan u srbiji, da ga u promet stavlja Allkaloid d.o.o. Beograd i da je klinika u Drajzerovoj nerealno naplacivala lecenje buprenorfinom radi sopstvene finansijske koristi. Prvo su govorili da toliko kosta lek a zatim kad je pusten po apotekama pricaju kako oni ne naplacuju lek 200 evra vec lecenje i druge usluge.
To su obicni lopovi, razlog zasto buprenorfina negde ima a negde nema jeste taj da je lek u nasoj lekarskoj praksi jos uvek negde nepoznat tako da ga nepoznavajuci lekari ne prepisuju a samim tim i apoteke ne narucuju i normalno da ga nema. Po pojedinim mestima se vec skoro 10 meseci i prepisuje i izdaje u apotekama legalno kao i svaki drugi lek. Od 1.og januara zdravstveno cak i pokriva 50 posto, tako da kad se podize na drzavni recept placa se ucesce 50 posto a ne puna cena koja je inace 1900 dinara.
To je vise zavrsena prica jer je zadatak obavljen, buprenorfina ima u Srbiji ide na recept jeftin je i to je to.
Kada sam se registrovao na ovaj forum to je stvarno bila naucna fantastika, ja sam 1.tabletu placao 20 evra a sada za taj novac podizem 2.kutije- 14 tableta.
Nikad mi nece biti jasno zasto se vecina ljudi uvek obracala Drajzerovoj u Beogradu kao da u Srbiji nema drugih lekara. neuropsihijatara i drugih koji takodje i znaju i mogu da pomognu.
Nego svi narkomani imaju predrasude kako ce lekari da ih otkacinju jer su narkomani.
Takvih lekara ima mnogo ali nisu bas svi takvi, ima i onih mladjih od po 30-ak godina koji veoma dobro znaju sta je i zavisnost i sta je i cemu sluzi buprenorfin.
...
juznjaci
Posts: 14
Joined: Sun Apr 14, 2013 12:42 am

Re: Buprenorfin II

Post by juznjaci »

Trenutno pijem loprazepam .laponex .largaktil i jos jedan lik i primam infyziju , ovaj tehnicar sto mi ukljucuje unfuziju kazs da prestanem sve da pijem da bi mogo u ponedeljak uzeti suboteks , 3 dan kako sam cist od opijata i isto kaze da ne smem nijedan lek popit cak ni andol kad pocnem sa subotexom kao ni alkohol...dali je to tacno i dalki trebam prestati sa lekovima ne mogu na suvo izdrzati da se skinem pozz sa juga srbije
juznjaci
Posts: 14
Joined: Sun Apr 14, 2013 12:42 am

Re: Buprenorfin II

Post by juznjaci »

Treba mi hitno neko ko koristi Buprenorfin , narkoman sam od 15 sada imam 31 godina sa najduzom apstinencijom od 4 godina , kada sam se usredio na navijanje i ujedno bio vodja navijaca , pocinjem terapiju buprefnorfinom sutra , a tehnicar koji mi ukljucuje infuziju ova 5 dana ukinuo mi lekove danas , ne da mi da pijem laponex , largaktil ,lorezepam i ne znam jos jedan lek sto se pije po cetvrtina uvece , ne znam dal cu izdrzati krizu , nisam sisa da kukam ali bi mi bilo lakse da popijem bar neki lek da izguram do sutra , jeste skidao sam se x puta na suvo i znam kako je ali sada sam bio zaglibio sa trodonima i kriza je jaka bila bas , prosao sam je ali ipak mislim da trebam popiti bar neki lek.Molim da mi neko da savet ....pozz
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Buprenorfin II

Post by zeleni »

šaneri šabac? :)
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Post Reply