Buprenorfin II

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

legi.exe
Posts: 3
Joined: Sun Oct 25, 2020 11:41 am

Re: Buprenorfin II

Post by legi.exe »

Pozdrav svim dragim ljudima ovde.
Moje ime je Nemanja, imam 42 godine i iz Beograda sam.
Da li ima neko ko bi mi objasnio kakva je sada procedura za dobijanje Bupa?
Da li moram bas da idem u Drajzerovu i da li mi treba pratnja?
Moze li recimo moj izabrani neuropsihijatar (koji je od 2009 specijalizovan za rad sa zavisnicima) da mi propise lek ako mu ispricam svoj istorijat ovisnosti?
Hvala svima unapred na odgovorima.
Nikola
Posts: 1
Joined: Tue Mar 09, 2021 12:02 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Nikola »

Dobar dan, ja sam Nikola. Drago mi je da sam Vam se pridružio. Moja priča je sledeća, sa nekih 18 (inače sam 83 god) sam počeo da uzimam heroin na foliju i to je trajalo neko vreme pa se skinem, da Vas ne davim, više puta sam se skidao ali nažalost nije uspelo sve do 2007, tad nije bilo supstitucija nego ono na mišiće. Bio sam čist 10god, oženio se dobio dete i sve je bilo u najboljem redu. Razveo sam se pre nekih 5 god, i sve je naopako krenulo, vratio se u stari kraj i malo po malo eto mene opet na starom. Odlazim u Drajz, bezuspešno lečenje, odlazim kod privatnika, uspevam da se skinem pomoću bup-a, trajalo je nekih 2 meseca. Uspevam da ostanem čist nekih pola godine i onda opet upadam u zlo. Tada odlučujem da je ipak pametnije da predjem na buprenorfin dok ne vidim sta i kako cu dalje.
Pozdrav svima,
Nikola.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Buprenorfin II

Post by xxxana »

Nikola wrote: Tue Mar 09, 2021 12:17 pm Dobar dan, ja sam Nikola. Drago mi je da sam Vam se pridružio. Moja priča je sledeća, sa nekih 18 (inače sam 83 god) sam počeo da uzimam heroin na foliju i to je trajalo neko vreme pa se skinem, da Vas ne davim, više puta sam se skidao ali nažalost nije uspelo sve do 2007, tad nije bilo supstitucija nego ono na mišiće. Bio sam čist 10god, oženio se dobio dete i sve je bilo u najboljem redu. Razveo sam se pre nekih 5 god, i sve je naopako krenulo, vratio se u stari kraj i malo po malo eto mene opet na starom. Odlazim u Drajz, bezuspešno lečenje, odlazim kod privatnika, uspevam da se skinem pomoću bup-a, trajalo je nekih 2 meseca. Uspevam da ostanem čist nekih pola godine i onda opet upadam u zlo. Tada odlučujem da je ipak pametnije da predjem na buprenorfin dok ne vidim sta i kako cu dalje.
Pozdrav svima,
Nikola.
Zasto ne potrazis strucnu pomoc, ako ti je jasno da ne ide?
Ali ne ono samo-da-se-skinem, vec iskreno da pomognes sebi..
Ovde su ljudi imali razna iskustva sa Buprenorfinom, uglavnom losa i ne znam kakav ti se savet moze dati u tvojoj situaciji, jer ipak neki izbor moras napraviti, pa ako je to opcija, onda idi pametno..
Mene stvarno plasi sta coveka natera na to nakon toliko godina str. zivota, meni je tek prva, a ima ovde i drugih slicnih slucaja, pa jbt, nema kraja
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II

Post by Hemfri »

Evo da i ja ,posle duugo vremena napišem nešto o svojim iskustvima i "ključu" kojim sam se ja rešio ,ili kako se pravilno kaže "zalečio" zavisnost o H.

Posle sijaset bezuspešnih skidanja,što na suvo,što u drajzerovoj,pa razne supstitucije,prvo je bio Buprenorfin...brzo sam se vratio poznmatom poroku,pa onda na metadonski program u ,Met.Centru D.Z. Savski Venac (Beograd) , pa sam I TU PAO na "ispitu",i tako sve do pre jedno sad će skoro 6 godina,od kako sam jednostavno (nije ništa jednostavno u ovoj temi),prestao da živim takav život,-a kako?,
Promenilo se mnogo toga u mom životu,ode otac,ostao sa majkom da živim,(neću da pišem sagu o problemima sa sestrom koja mi pravi pakosti od moje 11 godine života(posebna priča),elem,počeo sam da radim na sebi,i da se osamostaljujem,,počeo da zarađujem,došao malo po malo do pristojnih para,i niti jednom nisam dao te moje,zarađene novce za zlo u prahu ili nešto slično...šta hoću da kažem,sve dok nisam rešio sam sa
sobom,neke stvari i odluke,vrteo sam se u začaranom krugu i tu niko nije mogao da pomogne sem JA SAMOM SEBI,kada sam to ODLUČIO,
PRESEKAO,ZAREKAO SE,..stvari su počele same da se popravljaju oko mene,sad imam novca,imam pristojan život,i ne pada mi na pamet da uzmem,
ili KUPIM,a IMAM PARA ITEKAKO,narkotik,e.

Dakle moguće je ,ali kad ti SAM dođeš do toga da PRELOMIŠ i PRESEČEŠ u sebi taj zavisnički način razmimšljanja prvo,pa onda ,korak po korak,
ja sam SVE to uradio SAM samcijat (ne računajući mog doktora iz drajzerove) ,koji mi je pomogao,ali ne mnogo,koliko sam ja samom sebi pomogao
,tako "što sam porazgovarao"ozbiljno sa sobom i ,eto,ništa ne garantuem,ali evo,već 6 ta godina ,ja imam para da se bavim time,ali jednostavno NE.

Moraš SAM naći svoj put i način,ali dok sam to ne prelomiš u sebi,iz ko zna kojih razloga,niko te nemože naterati da prekineš sa zavisnošću,
SAMO i ISKLJUČIVO TI,koliko vidim ,po sebi....pa recimo da je MOGUĆE.
(Neki bi rekli da sam se kasno setio da i dođe i d u glavu,ali tako je - kako je)

Želim i tebi nikola i SVIMA sve najbolje i PRE SVEGA ZDRAVLJA i LJUBAVI...ostalo će se već nekako poređati vremenom kako bi trebalo ili bar blizu,eto,pozdrav Drugari.
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Post Reply