Buprenorfin II

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Buprenorfin II

Post by Voyager »

Da, vid mi je ostao trajno poremecen, u pocetku mi je sve bilo dosta mutno na 2 metra i dalje, posle se normalizovalo tokom narednih meseci, ali nije se sredilo u potpunosti ni nakon godinu dana.

Dobio sam diopriju...+ 0.75, nije strasno, ali eto.

Poz !

V
salee
Posts: 2
Joined: Tue Aug 27, 2013 3:16 pm

Re: Buprenorfin II

Post by salee »

Dugogodisnji sam narkoman "20" i kusur godina.Na blokatorima (nalorex) sam bio oko dve godine sa povremenim izletima.Od prosle godine sam poceo ponovo"vikendaski",ali dokle imam pet banki?.Zvao sam Drajzerovu sa predlogom da pocnem metadonsko odrzavanje,dr.Ljiljana mi u startu kaze da to ZABORAVIM,sutra bi trebao da idem u Drajzerovu da probam sa bupom sumljam da cu ici,cujem da moze da ga prepise i moj neuropsihijatar.E sad ljudi mene interersuje ko meni moze da odredi terapiju i na koji period(mesec)?
Koliko bi me MG pokrpilo za(nedelju ili mesec)kako vec ide,ako neko zna koliko izadje cifra za taj period?
Cist sam.
Treba mi za odzavanje a ne da se radim.Pomagajte.
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II

Post by Hemfri »

-Dragi saleee,
ako se pitas zasto ti do sada niko nista nije odgovorio i napisao-to je (99%) iz razloga sto ovde niko nema prava da na sebe preuzme odgovornost lekara koji i da ti daje savete,na ovaj jos nacin,moras-morate,otici kod lekara i sa LEKAROM,DOKTOROM,PSIHIJATROM,NeuroPsihijatrom,itd,se ispricati i videti sta i kako.
Ovde ljudi znaju dosta i mogli bi da Vam salee pisu svakakve predloge ali tu obavezu-odgovornost(pored sopstvenih problema),a nije ni eticki,a bogami nije ni po zakonu- prosto ne zeli niko da uzima na sebe.
Mislim da moje misljenje deli vecina ljudi koja je procitala Vas post salee(persiram Vam jer sam shvatio da ste u godinama koje to traze-50 tak jel?),ne bitno na kraju krajeva.
Drugi savet,sem da ODETE DO LEKARA ,sumnjam da cete ovde dobiti,pozdrav i svako dobro i zdravlje Vam re svega zelim.
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
salee
Posts: 2
Joined: Tue Aug 27, 2013 3:16 pm

Re: Buprenorfin II

Post by salee »

Hvala Hemfri
Bio sam u Drajzerovoj.Svodi se na cenu od 15.000-20.000 hiljada mesecno.Da li neko zna koliko dugo trebam da odlazim svakodnevno,da bi mi na kraju dali recept da podizem lek u apoteci,da ne placam toliku cifru.
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II

Post by Hemfri »

pa,salee,koji mesec,dva,tri....elem,DANAS SAM OTKRIO HAOS U vidu,(ajde neću više velikim slovima),nestašice BUPRENORFINA ,posebno od 8mg,da skratim ,trašio sam u više Beogradskih apoteka i nisam nigde mogao da nađem sem na kraju na karaburmi(011/2085-615),ali sad se već pitam šta će biti sledeće nedelje,,,da li je ovo početak novog problema u vidu Nestašice Buprenorfina Alkaloid Skopje?!?
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Ne verujem da ce biti nestasica Buprenorfina, to je Alkaloidov lek a oni su na nasem trzistu prisutni oduvek sa svim vrstama lekova, a i pitao sam pre neki dan u apoteci rekli su da verovatno nece biti nestasice.
Ono sto sam cuo je da ce malo smanjiti a mozda i prestati da izdaju Buprenorfin na privatan recept, i onima koji dodju sa takvim receptom uglavnom govore da nemaju lek.
Navodno mnogi zloupotrebljavaju trenutnu situaciju, dobijaju recepte od privatnih lekara bez izvestaja i podizu velike kolicine lekova...
I malo se vise kontrolise ta evidencija po apotekama..
Tako sam cuo.
...
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II

Post by Hemfri »

..zasto sam jeeedva nasao onda ja-koji dobijam drzavni recept koji se izdaje na osnovu Lekara iz drajzerove?,ja ni ne mislim da treba da uopste postoji "privatni recepti"...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Pa verovatno da to sto si ga jedva nasao ima veze sa tom velikom potrosnjom.
Verovatno se sa tim privatnim receptima zalihe Buprenorfina koje oni naruce istrose za 2 dana, oni se posle ne zure da ga narucuju bas odmah.
Najbolje ti je ako mozes da ga podizes stalno u jednoj apoteci, da se dogovoris recimo sa sefom neke apoteke da ti narucuje mesecno koliko ti je potrebno, i da te ima uvek u vidu..
...
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II

Post by Hemfri »

Ja probo-al 'ne mere tako.Bog te mazo,ovaj moj doktor Vujosevic postade DIREKTOR CELE DRAJZEROVE ,sad se ufode nove mere i pravila.
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II

Post by Hemfri »

Evo ,neću da dižem PANIKU ,ali sad sam pozvao korisnučki servis inrformacije o lekovima(za srbiju) 011/2435-008,i pošto treba da podignem sutra novu terapiju,pitao sam ih gde ima Buprenorfina,čisto da potvrdim da se za proteklih 7 dana se ipak stabilizovalo stanje i da je sad sve ok ,kad ,lik koji se javio mi je rekao DA JE NESTAŠICA BUPRENORFINA I DA GA NEMA NIGDE VIŠE I DA SE NE ZNA KAD ĆE GA I KAKO BITI!?! Šta ćemo sad? Sad se već vidi da se ne radi o rutinskoj situaciji-postoji negde ozbiljan problem,a šta ćemo u međuvremenu,ovaj koji se javio na Koričkom servisu apoteka,mi je zvučao kao da ga(BUPRENORFINA),neće više NIKADA NI BITI U APOTEKAMA!?! Ljudi ovo ne sluti na dobro :(
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Post Reply