Buprenorfin II

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Nicolo b »

Ima ga stanje je redovno,ali posle onakve zabrinutosti mog doktora i njegovih reci*Vidite sta ce te snadjite se sami*ja naravno somina napravim s..nje i zajebem sve preventivno,sad ni osmice koje uzimam skoro godinu ne mogu da me pokriju,drugi dan sam uzeo 20mg i samo sam odspavao dva tri sta,vec 15 dana ne mogu da se vratim u balans koji je bio skoro savrsen,spavanje minimum od jeze do jeze,za ovih godinu dana malo sam nesto eksperimentisao ali nista posebno a nisam ni imao neke potrebe ali sad katastrofa,uh sto zna da se iskomplikuje zivot kad se sudare ta dva sveta.Nikad ne reci nikad ali stvarno vise necu da pokusavam a i ne bih preporucio nikome.E sad malo i lepsih desavanja,konacno su poceli da izdaju recepte na dve nedelje,valjda smo im dok...ili a iskreno i oni su meni,brate svake nedelje cimanje kad se ode po recept samo takvo,normalno nikoga nema u prostoriji gde treba da nam ispisu recepte,pa juris ko je dezuran,ne mozes da ga nadjes iz nekoga samo njima poznatog razloga nekad moze bilo ko da ispise recept a nekad strogo dezurni doktor,pa dok dodje nadrndani i skoro i da se cudi sto smo dosli,pitaju te kako si cisto reda radi i ti pomislis Uh pa ovima je mozda i stalo do nekoga oni se medjusobno ubace sa nekom njihovom temom i tu je prica gotova.A ja se taman spremio da se zalim na usluge i terapiju i naravno da prekinuse pricu temom sa metadonskom terapijom i pacijentima,pocela je i interventna da im dezura dok su im oni tamo,a i jeste haos dranje,svadjanje,tuce,ispadaju ganovi,uterivanje dugova(kubik i slicno)a ljudii gledaju i neveruju,to kad vidim meni se i bup zgadi.E sad dosta sam smarao ali videcu ako se u narednih par dana kod mene sve vrati u normalu da vidim da mi neko ovde da savet ili misljenje kako da smanjim malo ovo jer nije bezazleno ni najmanje,nedeljno 1ili 2mg ili na dve nedelje da bude bez nekog veceg cimanja ali otom potom,inace bup uopste nije losa stvar ali za pametne glavice kao sto ja nisam,iz prilozenog se vidi da sam jos daleko od magicne nule ali ako uspem polako da skinem na 4mg bice dobro,jer tek sad vidim da stvar nije za igranje uopste,ali kakav god da je bup opet je dobar jer da nije njega dobro znam gde bi danas bio,vidim da ima brdo likova po ovom pitanju iskusnijih od mene pa se nadam da neko ima neku pametnu ideju kako malo da olabavim ovo ali tek da vidim kako ce da bude narednih dana za sad jos nije dobro,jesam doktor da zajebem stvar pa to ti je
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Ja nemam uopste te oscilacije da me drma ako uzmem manju dozu. Recimo kad je bila nestasica Bupa od 8 mg bukvalno sam ga zamenio sa onim od 2mg. Uzimao tada polovinu, odnosno 4 mg a onda uzimao jednu od 2 mg i nikakvu razliku nisam osetio. Uhodao sam sa njim, postao mi je rutinska stvar i ako znam da bih bez njega bio malo smoren itd,,ali nista drasticno. imam osecaj da bih i sa 1 mg mogao potpuno normalno da funkcionisem, tako da bi sa dva odlaska kod lekara mogao da podignem lekove koji bi mi trajali cak celu godinu..
...
Krstas1971
Posts: 4
Joined: Fri Jan 09, 2015 10:32 am

Re: Buprenorfin II

Post by Krstas1971 »

:D pozz svima,procito sam zikijev post da je kako sam shvatio..otisao kod drugog lekara da mu napise recept ili izvestaj..interesuje me posto i sam muku mucim sa malom meni terapijom gde i koji to lekari mogu sem u Drajzerovoj da napisu recept,izvestaj,ovde u Bg iskljucivo se iz Drajzerove uzima izvestaj pa u dom zdr po recept.Ziki ako mozes objasni mi koji psihijatar i ge moze da mi napise recept za punu cenu bupa u apoteci.hvala
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Nicolo b »

Ziki koliko para ti je naplatio privatni lekar pregled?Pre par godina u lorijenu su mi naplatili 3500,ne znam sad koliko se krece kod lekara privatno pregled
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

To je privatna ordinacija- neuropsihijatar. Naplacuje 1000 dinara izdavanje recepta, uz izvestaj. E sad, on radi tako sto ima knjigu u koju su upisani svi korisnici Buprenorfina i po njemu izdaje recepte. U slucaju da on nije tu ili je zauzet, medicinska sestra jednostavno proveri evidenciju izda recept i naplati. Tu evidenciju verovatno proverava i policija povremeno. Ne mogu da dam informaciju gde se to nalazi zbog svoje diskrecije, a i da ne izazovem neko masovno dolazenje. A ne verujem i da bi pacijenti sa strane bas tako lako zavrsili posao, mozda ne bi ni izdao recept. I tim privatnicima policija dise za vrat, pa cesto nestaje lek pa se bune apoteke itd itd.. Uglavnom su tu sve lokalni korisnici koje doktor poznaje godinama.
...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Buprenorfin II

Post by sanela »

ziki wrote: Tu evidenciju verovatno proverava i policija povremeno.
Samo da napišem da je ta evidencija povjerljiva i da je policija bez sudskog naloga sigurno ne može provjeravati. Postoji Zakon o zaštiti podataka, tako da se ovisnici često bez razloga boje da budu evidentirani, jer policija može doći do podataka.
Policija može za nekog pojedinca tražiti informaciju da li je evidentiran, ali da ima uvid u medicinsku dokumentaciju tek tako, rutinski, ne može.
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Nicolo b »

Ma to je ok cisto me je cena interesovala posto nisam imao pojma ni okvirno koliko kosta znam da sam dao u lorijenu 3500 samo za razgovor.A zaveden sam skoro godinu dana na bup terapiji nego cisto zbog gospode u drzavnoj ustanovi moracu da odem na privatni pregled da se vidi sta da dodam sta da oduzmem,hvala puno
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Privatnici to naplacuju kao i svaki drugi pregled, odnosno 1500 din. pregled, a posle kada dodjes samo po recept onda 1000 din. Kako gde, po pravilu bi svaki lekar koji u svojoj ordinaciji izdaje recepte mogao da izda i Buprenorfin na osnovu izvestaja specijaliste. U pojedinim mestima je to vec postala rutina i izdavanje Buprenorfina je postalo uobicajeno kao i sa svakim drugim lekom. Samo da ga bude po apotekama, ostalo je lako.
...
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Don Dop »

Krstas1971 wrote::D pozz svima,procito sam zikijev post da je kako sam shvatio..otisao kod drugog lekara da mu napise recept ili izvestaj..interesuje me posto i sam muku mucim sa malom meni terapijom gde i koji to lekari mogu sem u Drajzerovoj da napisu recept,izvestaj,ovde u Bg iskljucivo se iz Drajzerove uzima izvestaj pa u dom zdr po recept.Ziki ako mozes objasni mi koji psihijatar i ge moze da mi napise recept za punu cenu bupa u apoteci.hvala

- Od Zikija pomoc neces dobiti te vrste jer to sto on prica u Beogradu se ne desava. Vec smo diskutovali o tome ranije. Ono sto ti Drajzerova da to ti je amin. Sve ostalo ne pije vodu. Ja recimo nikada nisam cuo ili video da je neko dobio lek na recept i pri tom platio punu cenu tj. podigao lek bez izvestaja Drajzerove. Naravno da ta opcija postoji, ali kod nas ce to zaziveti mozda tek ove godine. Sad su poceli i privatnici da upadaju pod soc.zastitu. Doduse zasad je samo za decu, ali pricaju da ce svi moci uskoro da idu kod privatnika isto kao i u drzavne klinike. Videcemo. Trenutno DRAJZEROVA je sve. Lorijen i ostali ti naplate 3500 dinara razgovor i tamo dobijes lekove. Nema recepta.
Ja sam Bog
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Niko nije ni trazio pomoc od zikija vec informaciju, koliko kosta kod privatnog lekara itd.. A to da nista ne moze bez Drajzerove, sta reci., toliko smo pricali o tome i dalje ista tvrdnja. I ako ja nikad nisam ni usao u Drajzerovu. Zazivelo je odavno to o cemu pricas, tacno je da nije svuda i tacno je da je u Beogradu za pojedine samo Drajzerova opcija. Ali kad bi malo otvorili oci i izasli iz Bg-a videli bi da to funkcionise i malo drugacije, i to odavno. Privatnici vec godinu dana izdaju i drzavne recepte, odnosno one koje fond refundira. Ne svi privatnici vec oni koji su to prihvatili. Ali bez obzira na to, lek se dobija i na privatni recept. Vazno je da je dupli i da ima broj protokola ma njemu, odnosno broj iz knjige narkotika. I tako..
...
Post Reply