Buprenorfin II

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II

Post by Hemfri »

Jel ja sad treba kao nešto da se pravdam ovde sad,pošto sam prozvan.....e ne mogu,mrzi me da se prepucavam,tako je frajla,ako ti je do svađanja,svađaj se sa nekim drugim ili sa svojim egom,imam bitnijih stvari i momenata u životu od bavljenja prozivanjem na forumu :roll:
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Frajla »

Nemam vremena za svadjanje, imam aktivan zivot
Samo kazem da treba dati podrsku ili savet nekome ko ga trazi, ako ima sta pametno da se posavetuje.
Slican komentar sa egom si imao i kod onog decka nedavno, pa si ga posavetovao da dodje ovde na temu brze ce odgovor dobiti. Nesto ne stima sa egom cim se toliko spominje
Sve u svemu reci nesto pametno devojci ipak si ti senior;)
Inkognita
Posts: 8
Joined: Mon Dec 07, 2015 6:22 am

Re: Buprenorfin II

Post by Inkognita »

Hvala Frajla, hvala ziki, puno mi znace odgovori. Hvala i Hemfriju najvise jer je ponudio nesebicnu podrsku i ja to jako cenim. Naravno da necete da se prepucavate, nema zasto. Nesporazum i idemo dalje.
Dakle, rezime je da se smanjuje postepeno kako kaze Frajla, malo na misice kako kaze Ziki, mozda neki lekovi nesto? Ja inace pijem lorazepam. Svela sam na jedan dnevno. Da se pohvalim da sam danas uzela samo pola 8 i uopste mi nije lepo i prijatno, mislim da cu sutra morati ceo. Kako smanjujete, po 0,5 ili 1mg? I kako ja to odokativno da izmerim na bupu ? :shock: haha, pola mogu, I cetvrtinu mozda nekako, al kako preko toga?
Sve u svemu, hvala puno sto imam trip da brinete :)
Oboji mi zivot haosom nevolje.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Frajla »

Previse ti je pola od 8 da skines.
Na ovoj dozi gledaj da skines maksimum nedeljno 20% od doze. Sprzice te zikra treci ili cetvrti dan da ces odstati. Pokusaj kako sam ti rekla po jedan mg nedeljno da skidas da bi imala sto manje krize, ako planiras da nastavis da radis ili studiras.
Ako ti je frka dodaj jos dva mg pa se stabilizuj na 6 mg. Kada se tamo stabilizujes nastavi da skidas po 1 mg dok ne dodjes do 2 mg pa cu ti objasniti kako tamo da nastavis pri manjim dozama i kako da ih meris.
Inkognita
Posts: 8
Joined: Mon Dec 07, 2015 6:22 am

Re: Buprenorfin II

Post by Inkognita »

Vazi Frajlo :) Hvala I da ne duzimo mnogo. Ko SME taj i MOZE i zato krecem odmah.
Cujemo se. Javljam kako ide.
Oboji mi zivot haosom nevolje.
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Param-parcad »

Neverovatno kako farmakološka mafija polako ali sigurno uništava moj grad...Pomislio sam da je kraj heroina jer ima više godina kako su popadali ili poprsali ljudi koji su držali hors da bih do pre godinu dana shvatio šta se zaista dešava.Sretao sam ljude koji su bili na pajdu sto puta življim,naime ovde je moguće otići u bolnicu, reći dobar dan,ja imam problem rokam se horsom da bi odmah dobio recept od dve table osmica sedmično,neki po četiri,pet tabli i ti isti minimum oko sebe povežu ljude kojima prodaju oko četiri pet, tako još zaradjuju,izračunajte koliko ispada njihova "socijalna" plata i to se toliko širi,kao rak kad dobro metastazira.što je najgore oni žive u zabludama,prsavaju psihički(ja nisam uspeo duže od 3 minuta da izdržim da pričam sa takvim osobama)samo melju,pričaju nebitne priče u širinu,pogled kao u zombija,nesvesnost koliko se suše od tog takozvanog leka.i svi do jednog ne znaju kako da se skidaju,kao sve su pokuzšavali ali ovakav otrov nikada...krivo mi je jer su mnogi drugari koji su se rokali jednom mesečno,postaju sjebani u glavu,duh im razori,samo su pod pritiskom da se obezbede za taj dan.Čak i cigani prodaju po ulicama i cena buprenorfina od 8 miligrama je 1000 dinara...pre su se drugari rokali za vikend,podele na četiri dela i rade se...sad ih osmice ne rade...nervira me,mnogo sam drugara igubio,voleo bih kada bi se kod nas u Loznici obratilo malo pažnje...jebeš vutru koju ganjaju...ovo je otrov jedan od žešćih...uzeo sam i ja par puta ali se nije primio kod mene...nerviralo me što posle četiri dana posle toga serem ;) a i nije mi se svideo rad...ali da jeste..sad bih i ja bio u bataljonu zombija koju su ubedjeni da je to lek...to je spora smrt ali brza kad je psiha u pitanju.pozz,evo i smajlija :D 8-) :oops: :roll: :twisted: .to da budem kul i in.
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Param-parcad »

Održavati se,šta znači to vama održavam???bilo da ste na metadonu ili suboxonu,vi ste i dalje narkomani koji nemaju petlju...Šta kaže,nemoj toliko da smanjuješ,pobogu,osetićeš malo svežinu realnosti koja se ovde naziva zikru...samo napred,svuci pola odmah a nećeš ni umreti ako ga prestaneš uzimati...u današnje vreme su svi pičke.Ja nikada neću moći videti život u očima ljudi koji se održavaju(drogiraju) mnogo gorim stvarima...pa mislim stvarno,ljudi ovde prave planove višemesečne sa prestankom...Presmešno...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Sitacija sa Buprenorfinom je ok sad, ima ga u apotekama. Onda je bio zastoj na granici prilikom uvoza, kao sto rece Hemfri.
...
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Lujka »

Svim bivšim i sadašnjim ovisnicima želim sretnu Novu godinu, uz ono, obavezno, bit će bolje!!!
Sanela, carice, jesi li mi dobro, jel držiš ekipu na okupu... :)
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II

Post by Hemfri »

Eeeeej,Lujka,-Pa gDI si ti meni bre ,nema te STO godina dana-k'o da si otišla po "Žute Dunje iz Stambola"-pa te nema TRI GODINE DANA,nema te da se javiš,pišeš a niti dolaziiiiŠ...Pa dalje kaže..."Dođe dragi i donese,žuuuute dunje CariGradske..."..i tako daLJŠe...heheh..CMOK! 8-)
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Post Reply