Buprenorfin II

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
shonezi
Posts: 16
Joined: Fri Nov 04, 2016 11:10 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: Buprenorfin II

Post by shonezi »

Don Dop wrote:
ziki wrote:Kada sam govorio o privatnim lekarima, to se odnosilo na mesto gde ja zivim a ne na Bg, I to nisu izmisljotine. A sto se tice Beograda i Hemfri je jedno vreme zavrsavao sve kao i mi unutrasnjosti, pa su zatim lekari poceli da insistiraju na izvestaju iz Drajzerove.U svemu sto sam pisao nema trunke neistine. Situacije jesu razlicite i ja sam odavno svestan toga, postoje dupli standardi itd.. Ali ok, da ne gnjavimo vise o tome.
Pises neistine i opet negiras sam sebe. Hemfri nijedom nije napisao da je otisao u dom zdravlja bez izvestaja iz Drajzerove vec je pisao da ih ne obnavlja svakog meseca, a od skoro je poceo da cesce odlazi nego ranije, ali u svakom slucaju uvek je imao izvestaj iz Drajzerove. S' obzirom da ova prepiska traje vec duze vreme podseticu te na neka tvoja pisanja da ti ozivim secanje jer izgleda da vremenom dobijas amneziju

ziki wrote: Takodje masa ljudi recept podize kod privatnih lekara, cak neki odlaze i kod Hirurga, interniste itd..i oni im na osnovu izvestaja izdaju recept koji se takodje uvazava u apotekama.
Jedino sto na privatni recept placas punu cenu leka, umesto 870 placas 1740 din
Za Hemfrija znam da isto sve to obavlja jer mi je pomogao da nadjem apoteku u Bg kad je u mom gradu nestao buprenorfin zbog velike potrosnje..
Vec dve godine to funkcionise na najnormalniji nacin, kao kad ides kod bilo kog drugog lekara specijaliste pa zatim kod svog lekara opste prakse...
Zatim posle ovog mog pisaja
Don Dop wrote: Izgleda kod tebe ide tako u Bg samo Drajzerova i nijedna vise drzavna ustanova
.

takodje tvrdis:
ziki wrote: I u Beogradu isto funkcionise, upravo sam ti napisao za Hemfrija...
Moguce je da po nekim zdravstvenim centrima jos uvek rade po nekoj staroj proceduri, salju u drajzerovu itd..
Takodje je moguce da neuropsihijatri po pojedinim bolnicama jednostavno nece, ili nisu upuceni u lecenje buprenorfinom pa onda to i ne rade.
Veruj mi, ja znam privatnog neuropsihijatra koji moze da ti napise izvestaj, i odmah napise i recept i kraj price.
Pregled verovatno kosta oko 20 evra, odmah bi dobio recept za koliko god ti treba lekova i zakazao bi ti kontrolu za par meseci.
Nakonn toga bi kod njega odlazio redovno po recepte i placao mozda po 1000 dinara, ili cak 500 dinara.


I odakle ti posle ovakvih skrabotina naknadno dodje pamet i govoris da si iskljucivo pisao o tvom mestu bas me zanima.


- Sanela nema netrpeljivosti vec cista razmena misljenja. Ja lepo i ispravno upucujem ljude, a Ziki iz posta u post negira svoja pisanja. Uzivaj nece doci do nikakvog vredjanja i razracunavanja obojica smo pametni i kulturni da znamo da se kontrolisemo toliko. Pozdrav za tebe.
Za svaki dupli recept, govorim o opijatima, jer se jedino oni izdaju na dupli recept (izuzev leka Concerta) treba izveštaj specijaliste, u ovim slučaju psihijatra ili neuropsihijatra, koji sme da prepisuje lekove(pečat je zaokružen isključivo pravougaonikom) iz zvanične tercijalne zdravstvene ustanove i sa istim odlazak u nadležni DZ radi dobijanja recepata!!! Zbog kršenja ovih pravila od nekolicine privatnih psihijatara dolazi i do nestašice Buprenorfina, obično pre i posle Nove Godine, kada treba sve da se sumira i jada se otvara nova knjiga opijate i predviđen broj lekova za narednu godinu!!!
...sve je raj u ovom paklu...
ilkeee
Posts: 1
Joined: Tue Dec 13, 2016 8:22 pm

Re: Buprenorfin II

Post by ilkeee »

Pozdrav ,

Imam 25 godina od 16te sam heroinski zavisnik ,jedno vreme poslednih godinu ipo bio na bupu pa izbacio i bu bio cist 40ak dana skroz pa se vratio na dop ponovo i evo sad na bupu i on je taj koji mi pomaze da uopste ne razmisljam o heroionu ,oraspoloyi me ,nisam depresivan ,sposoban da radim itd itd... da ne duzim to je ukratka prica moja

E sad na relaciji sam Cacak - Beograd ,pokusavam vec 7 dana u Cacku preko drzavnih institucija da udjem u program odrzavanja ali nalecem na toliko ne zainteresovanje od strane doktora i prepisivanja nekih gluposti koje mene ne zadovoljavaju me vec mi samo pogorsavaju psihu ,dok ne dodjem do te famozne im komisije

Ono sto mene interesuje je molim vas ako moze neko u sto kracem vremenom da mi preporuci nekog privatnog neuropsihijatra koji ima dozvolu da prepise buprenofrin (kao sto je to ranije moglo ili su sad drzavne ustanove uzele monopol).Ja sam nasao jednu kliniku u BG koja ima licencu za odrzavanje bup-om (cene ne znam) pa bih vas zamolio ako znate nekoga privatnika i okvirne cene(iz proverenih izvora) po terapiji.
Hvala unapred.
Marko_bgd
Posts: 1
Joined: Sat Feb 11, 2017 8:19 am

Re: Buprenorfin II

Post by Marko_bgd »

Pozdrav dobri ljudi,
nov sam na forumu jer imam problem kao i većina vas, te smogadoh snage da vam se obratim za pomoć! Imam 40 i neku godinu, iz Beograda sam, a postao sam heroinski zavisnik poodavno, još 1998. god. Od 2000. počinjem ozbiljniju borbu protivu toga. Duže vreme sam se lečio u privatnoj klinici Lorijen u Beogradu. Pravio pauze od po najviše godinu dana, pa se više puta vraćao. Prestao sam sa uzimanjem heroina 2012. godine i bio čist godinu dana.Onda, 2013. godine, u septembru mesecu sam opet napravio poslednji i kratak recidiv , od 10-ak dana i onda prešao na bup. Od tada koristim samo bup i do dana danasnjeg ga koristim. najgore je što sam bio prinuđen do sada da ga nabavljam na crno. Ono što je dobro, to je da me heroin vise ne interesuje, hvala dragom Bogu, jer sa bupom se pokrivam skroz. Posle mnogo lomova, gubitka posla, problema u odnosu sa suprugom koja ne radi, i nikad nije ni radila, ali nije nikada ni bila iz ove opijatske priče, uspeo sam da život opet dovedem u red. Ranije sam radio veoma odgovorne poslove i imao solidna primanja, sve do 2010. Medjutim, platu sam primao iz dva dela, crnog i belog, pa kad su prestali da mi placaju crni deo, sto je bilo pola plate, ja sam napustio posao. u međuvremenu sam promenio par manje plaćenih poslova i da ne dužim previše, sada privatno dajem časove matematike, jer sam bio i ostao odličan matematičar, išao na takmičenja i to mi ide veoma dobro, jer sam se potpuno posvetio tome, a uvedeo sam i da odlično prenosim znanje. Imam i decu, i za sada držim pod kontrolom, ali se bojim skorašnjeg potpunog raspada sistema jer jednostavno ne mogu da podnesem finansijski više kupovinu lekova na crno jer su mi prihodi nedovoljni i niski. Inače sam na 2x8 mg dnevno.
Dakle moja molba vama je da mi pomognete i uputite kako bih mogao da dobijam lekove na recept? Da li mogu ikako izbeći Drajzerovu, jer valjda mi za tamo treba i pratioc, a moji ne znaju i ne smeju da znaju. Ili mozda mi i ne treba zbog godina kojih imam podosta? Pročitao sam svih 49 strana ovog dela foruma, i ne nađoh neko konkretno rešenje, tipa idi u ovu ustanovu, uradi to i to, već sve je u fazonu da može i kod privatnog doktora i kod državnog lekara, kod neuropsihijatra, ali posle čitam druge koji kategorično kažu da ne može, pa ipak nekako može , i tako da sam sad skroz zbunjen i bez ideje kako da rešim ovaj moj problem, koji me ozbiljno opterećuje i unosi nemir. Bojim se da će se ova moja porodična situacija, koju sam uspeo , koliko toliko, da dovedem u red, srušiti kao kula od karata, ako hitno ne smanjim drastično troškove, a bez lekova ne mogu. To vam je verovatno svima jasno...Treba mi konkretna pomoć, neko ko će me uputiti i pomoći gde tačno da idem, šta da radim kako bih dobijao recepte i na taj način spasio i decu i porodicu i sebe, smanjio troškove koje ne mogu više toliko da pokrivam.
Izvinite na predugačkom tekstu, i hvala unapred na pomoći.
Victoria
Posts: 7
Joined: Tue Jan 17, 2017 12:15 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Victoria »

Marko ja sam nedavno bila u drajzerovoj i meni su pomogli. U slicnoj sam situaciji kao i ti, niko od ukucana ne zna da sam na bupu, a to uspesno prikrivam vec duzi period. Otisla sam sama bez pratioca i sasvim su me normalno primili, pa nismo vise oni isti klinci od 20 i kusur koji dolaze na zahtev roditelja. Tamo ces popricati sa neuropsihijatrom i reci mu iskreno sta te muci i sta bi ti zeleo. Poslace te na test urina, biohem. analize i moraces da popricas sa internistom, neurologom i soc. radnikom i sve to kod njih u ustanovi. Kad obavis sve to, izlazis pred njihovu komisiju i oni dalje odlucuju o tvom problemu. Predpostavljam da ces za pocetak dolaziti kod njih svakodnevno po dozu leka, a nakon toga dobijas na recept. Nadam se da si razumeo kako sad oni funkcionisu.
Ps. Drajzerova ne uzima novac za tu uslugu, naravno ako imas zdravstvenu knjizicu
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Nicolo b »

Najnormalnije odes kod psihijatra na razgovor,izlozis problem,on te uputi na konzilijum koji vrse svako jutro mislim vec sledeceg dana da ces moci da se javis...E sad od grada do grada,negde te zadrze dva do tri dana da bi odredili dozu nakon negativnog testa na H. Uglavnom je anonimno,mada im nije mnogo stalo do toga.U pocetku svako jutro se dolazi i uzme tableta ispred njih,posle par dana dobija se 15to dnevni recept.Izlazi oko 3600 mesecno ako si na 8mg dnevno....Najdobronamerniji savet ne uzimati buprenorfin preko godinu dana,mnogo vise propada organizam nego na H.(zubi pogopovo)
Mnogo ljudi poznajem na bupu ali samo sam cuo da se njih par skinulo uspesno i oni su na forumu.Put koji su presli je trnovit,mnogima realno i nezamisliv....Slazem se ipak sa svima koji kazu da je buprenorfin jos neistrazen po mnogim pitanjima i da se u startu mora proceniti sta se ocekuje od njega(od osobe do osobe) ali svako koriscenje duze od godinu dana po meni je kobno za organizam i kasnije skidanje sa buprenorfina...
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
puding od vanile
Posts: 2
Joined: Fri Mar 31, 2017 10:14 am

Re: Buprenorfin II

Post by puding od vanile »

Pozdrav svima.
Ni sama nisam sigurna gde da pišem, pa ću ovde, a treba mi pomoć u razumevanju nekih stvari, jer nisam zavisnik, već se dve godine zabavljam sa nekim ko jeste. Odnosno ja sam sigurna da jeste, ali on odbija da prizna: ja sam suviše jak i pametan za to.
Problem traje godinama. Među starim papirima (negde iz 2009) sam našla dijagnozu i terapiju (metadon). Kada sam pitala šta je to, rekao je da je sam otišao kod dr i da mu je taj papir trebao zbog rešavanja nekih stvari na sudu (ako dokaže da je zavisnik, sudija će biti blaži). Iks puta smo pričali na tu temu i svaki put je to neko polupriznanje sa ubeđivanjem "nemam problem" ili "ma ponekad smo šrmrkali na žurkama". U zadnje vreme je, nakon vrlo ozbiljnog zdravstvenog problema i boravka u bolnici, imao priliku da se skine (u bolnici je pokazivao jasne znake apstinencijalnog sindroma). Neko vreme je bio OK, a onda sam primetila napade znojenja, "kljucanje" iliti pospanost, crvenilo lica, promene pogleda, vodnjikave oči, šmrcanje, češanje. Bilo je tu i povraćanja i mršavljenja u jednom periodu - i, naravno, ja sam bila kriva jer nisa "dovoljno posvećena". U dva navrata je izgledao totalno drogirano sa potpunim gubitkom osećaja za bilo šta oko sebe. U paketu sa svim tim idu idiotske ideje poput one da ga varam, ne volim, radim ko zna šta i po pravilu je tada u svađalačkom raspoloženju, preti, fizički nasrće (ali nisam mutava, pa sam krenula da uzvratim i spustio je loptu). Na kraju sam popiz*ela i postavila ultimatum ili ja ili ta sran*a. Tada mi je rekao da uzima buprenorfin (a u ranijim razgovorima njegova majka mi je rekla da je uzimao metadon na crno od jednog tehničara koji ga je krao sa klinike - kasnije sam složila kockice i shvatila gde taj živi i "radi", jer sam sa ovim mojim jednom tamo otišla i bilo je "sačekaj u taksiju 5 minuta dok pitam nešto drugara", a posle toga idemo nanovo sa znojenjem, euforijom i napadima vrućine).
Da ne dužim više, želim da mu pomognem, stalo mi je. Ali ne može doveka da me pravi budalom i isteraću sve na čistac. Pa i ako on želi da laže sebe i mene i ceo svet, ja to ne mogu da dozvolim, uprkos osećanjima, jer puno radim i trudim se i ne treba mi neko ko nema ništa drugo sem slatkih obećanja i gomile izgovora za pravljenje problema ljudima koji ga vole i za sopstvenu nemoć da se suoči sa životom, odgovornošću i zrelošću, jer durgi uzrok za uvaljivanje sebe u ovakvo blato ne vidim.
Može me neko pitati "pa šta onda radiš sa njim". Odgovor je da je on uvek bio, pored svega, dobar dečko, dobar drug (pre nego smo počeli da se zabavljamo), dobar sportista, čak odličan. I kada sam shvatila šta se dešava i kada sam počela da povezujem stvari sa zloupotrebom droga - ipak nisam digla ruke. Sada sam odlučila da našoj priči pružim još jednu šansu, ali želim da se edukujem i da upoznam "neprijatelja".
Za početak me od ljudi koji su prošli muku zanima kako izgleda neko ko uzima buprenorfin i kako se ponaša? Da li kod uzimanja veće doze od potrebne dolazi do ponašanja i fizičkih manifestacija kao kod "klasičnog" uzimanja heroina? Da li se to dešava i onome ko uzima metadon (ovo mogu da premestim u drugu temu, ako me admini upozore)? Pitam jer mi je dva puta rekao: ok, priznajem da bih mogao da imam problem, ali uzmem bup i bude sve ok. Ne verujem u to. Mislim da uzima ili heroin ili nešto drugo, pa me laže, računajući da ću pomisliti da su promene u ponašanju benigne, jer uzima lek "da ne bi upao u problem".
Svaki savet i bilo kakvo pojašnjenje u vezi sa svim ovim je dobrodošlo.
Unapred hvala.
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Nicolo b »

Pa Pudingu,ovo je jedna od najnezahvalinijih situacija u kojoj se moze naci jedan par,mislim da si upravo ti veca zrtva droge nego sam zavisnik...Malo krecem od sebe i svojih nekadasnjih postupaka,a nezahvalno je jer koliko god se ti trudila tvoja polovina to ne smatra uopste za pomoc,vise na to gleda kao provociranje,osudjivanje,kako preterujes,pravis od njega nesto sto nije itd itd...Nema pravila ali to su neki stadijumi zavisnosti kada zavisnici su ubedjeni da su skroz u pravu,imaju opravdanje za svaki svoj postupak i uvek je neko drugi kriv za sve lose sto im se desava....Nemoguce im je udovoljiti,jedino bih se slozio sa tobom kada bih mu rekla"Potpuno te razumem zasto se drogiras i treba to da radis da lakse prevazidjes probleme..."Samo takva vrsta sulude podrske bih izazvalo da ti se otvori i to mozda koliko toliko uz jaku dozu da zacini pricu i njegove postupke opravdanim.Najcrnje od svega je sto verovatno nema ni gram samokriticnosti,nema ni naznaka priznanja da je u problemu i to velikom.Pa ocigledno je da se prebacuje sa heroina na metadon pa heroin pa i na buprenorfin kada nema heroina...Ali ni to nije najgore,najgore je sto na tebe i ostale osobe sto hoce da ga osveste covek u tom stanju samo gleda kao na sputavanje i smetnje u njegovim problemaima,uopste i ne racuna da sutra jednostavno neces biti tu za njega jer po njemu nema ni razloga da ga ostavis,pa ako se on pita za sve ima doobre razloge...I vrlo je tesko takvoj osobi da prizna da ima ne problem nego ogroman problem,na zalost u dosta slucajeva takve osobe ne znaju da stanu sa svojom ludilom sve dok ne udare u zid,uglavnom dok ne zaglave pritvor jer na sve ostale prepreke koje predju sami sebi kao dokazu kako su u pravu,da nisu ne bih ni presli preko toga....Ne mora da znaci ali nagledao sam se tako usijanih glava,koji su bili uvek u pravu,za sve imali izgovor i opravdanje,od svega pozitivnog pravi negativno a i naravno uglavnom je manipulacija u tom stanju na zavidnom nivou...Iskreno i ja sam se nekad davno mogao pronaci u tvojoj prici i tek kad sam se nasao u samnici sa 5 do 15 god optuznici iznad glave sam shvatio.Onda se malo covek dozove pameti (uglavnom ali ne mora da znaci) i krene da polako prihvata sve i trazi put nazad,uglavnom malo je tada kasno ali jbg tako je...Od razgovora obicno nema nista jer uglavnom "Nema o cemu da se prica","To nije tako,to ti tripujes"itd,itd...I sam uzimam buprenorfin 4 god i na njemu covek je jednostavno normalan,nema slicnosti kao sa osobama na heroinu,metadon je vec druga prica...Mislim da dobrim namerama nista neces postici,samo ce zloupotrebiti to sve i kupiti sebi samopouzdanja,mozda da probas i malo prljavo da odigras,da i odglumis da vise ne mozes tako i da oseti da moze da te izgubi,mozda mu i dodje iz d...u glavu...Nemoj pogresno da me shvatis,verovatno da ja i nisam dovoljno kompetentan da ti ponudim resenje ali nekada sam ja bio taj negativac sa istim problemom i sta znam,nekada sam toliko mislio da sam u pravu sve dok ne vidim da se vec 5 dana nisam cuo sa njom,a 5 dana u svakodnevnom drogiranju brzo prodje....Onda naravno padaju kule i gradovi,sve da se pomirimo,malo spustim loptu pa uskoro sa ekipom sve po starom....Sve dok nisam dosao do kraja,cak ni tu nije bio ni blizu kraj problema,to je samo bio zvanican dokaz da imam problem,posledice su tu i 15 god kasnije...Opet nismo svi isti,nadam se da jos neko ce ti dati neki savet,preneti iskustvo,ali sigurno ces morati da saznas koliko je duboko i u kojoj prici,jel njegovi matori znaju za njegov problem itd...Obavezno saznaj jel sam u toj prici ili ima predvodnika,rece da je dobar momak,mozda ga je neko malo uzeo pod svoje ako je povodljiv pa odmah znas odakle da krenes...
Nadam se da ce ti jos neko odgovoriti,ovde na forumu stvarno ima iskusnih ljudi i ako se upecao kao sto izgleda,trebace ti dosta strpljenja a prvenstveno tvoj deckic mora da prihvati da ima ozbiljan problem i da stvori zelju da ga resi,jer prvo i ne kapira da zbog njegovog problema ne pati samo on,veci njegova porodica,prijatelji i naravno ti.
Puno srece i nadam se da ce se decko dozvati pameti na vreme,ali sam nema sanse,treba mu pomoc i to velika.
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
puding od vanile
Posts: 2
Joined: Fri Mar 31, 2017 10:14 am

Re: Buprenorfin II

Post by puding od vanile »

Hvala, Nicolo, na opširnom postu, ponoviću - moram od vas koji ste kroz to prošli da naučim šta je, da bih razumela. Ne njega, jer nikada neću shvatiti šta je to nekome sa toliko potencijala uopšte trebalo, ali ću bar donekle razumeti problem. Bacio si me u razmišljanje konstatacijama tipa da se sam neće moći dozvati pameti. U stvari, potvrdio si ono što i sama mislim. Već sam ga ostavljala, čvrsto je obećao da neće više i posle par meseci primećujem isto. Kada sam se dobro izvikala, nadajući se da će mu dopreti do mozga bar gram onoga što pričam i činjenica velika ko kuća da ja to sve nisam zaslužila, rekao je da povremeno uzima buprenorfin, kako bi se sabrao i odagnao želju. U tom momentu jesam poverovala, ali sam posle čitala i ne verujem da to može tek tako da se uzima - po sporadičnoj potrebi, kao što od starta nisam verovala da neko ko uzme bup izgleda kao da je na heroinu, jer u čemu je onda poenta supstituta? Sad mi ti kažeš da to normalizuje, dakle, laže me svo vreme, što sam i pretpostavljala. Sem toga, u sobi sam jednom našla limuntus. Tada mi je rekao da je drug pravio nešto sa tim, možda krek ili kako već reče. U drugoj fioci mali špric... Dok pišem ovo sad se već i ja pitam što ga ne napušim i ćao. I ne mogu a da se ne zapitam da li bih, da se venčamo, uvek morala da budem na oprezu. sama pomisao na to je iscrpljujuća. Što se metadona tiče, znam da je off topic, ali ako bi ti, ili bilo ko mogao da mi kaže da li izaziva ponašanja kao na "klasičnim" drogama, bila bih zahvalna. To će mi pomoći da izanaliziram društvo u kom se kreće, a jedan majmun mi je već sumnjiv i to debelo. Na fb sam ih uhvatila kako se dopisuju o "slatkišima". A već su ga "drugari" koštali teških telesnih povreda koje je jedva preživeo. Toliko o njima.
Inače, nije podvodljiv, bar ga ja ne znam takvog i ne znam koji će mu đavo sve to u životu.
Da sumiram i ne dužim, posle ostavljanja, obećavanja i svega ostalog, nisam sigurna da mu mogu pomoći. Pokušaću, ali čitajući iskustva ljudi, pa i tebe, Nicolo, svaku reč mogu na njemu da primenim i izgleda da su u ovom slučaju sebičnost, nekritičnost i neodgovornost bezgranične, ali bar otvaram oči.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Dobro vece, dugo me nema ovde..trebalo mi par minuta da se setim pasword-a za log.
Nisam bas stigao da citam postove na ovoj temi, ali vidim da se o Bup-u i dalje razmenjuju misljenja i iskustva.
Da li sam se ja skinuo, pa i nisam bas..moze se tako reci.
Zivim sa 1 mg dnevno vec godinu dana skoro, sto govori samo o tome koliko je zapravo jak taj Buprenorfin.
Moja tolerancija se verovatno smanjila dosta, ali nikakve vajde od toga i nema..na koliko god da si miligrama, ako ga ne uzmes osetis taj nedostatak, pa makar i pola mg da je u pitanju.
Sve u svemu lek mi je postao rutina, tako da se desava i da zaboravim ponekad da ga uzmem i onda me u vecernjim satima na to podsete teske noge...jer kad ga uzmem onda ne postanu toliko teske.
Sto se tica snabdevenosti apoteka ovim lekom, uglavnom ga ima.
Desavalo se da ispliva na povrsinu nemarnost samih radnika u apotekama, i predrasude prema ovom zdravstvenom problemu..dok se ljudi, pacijenti nisu pobunili sa drzavnim receptima u rukama...i praveci tu paralelu kako bi bilo da odjednom ostavite dijabeticare bez insulina.
I u pravu su bili, tako da za sada to ide normalno.
Iznenadjujuce je bilo videti ko sve zapravo koristi taj lek, od profesora u skolama, vozaca teskih kamiona itd.."normalnih ljudi" za koje nikad ne bi ni pomislio da su se i oni rvali sa tim problemom.
Zakljucak je da je mnoge ljude izvukao iz onog najgoreg pakla, vratio ih na put normalnosti pa makar uslovno i privremeno.
Za one koji rade recimo teze fizicke poslove, u jednu ruku cak i pomaze zbog svog narko anelgetskog dejstva..odnosno covek moze da radi dosta vise, pa samim tim i zaradi vise novca od onog koji je prirodno jak i zdrav.
Da li zbog toga moze da se kaze da je koristan - Ne, ali da to treba da se iskoristi to svakako.
Moj savet je jedino taj, znaci radite i budite funkcionalni i korisni sa tom terapijom..nemojte da gubite vreme sedeci kuci i zevajuci u televizor.
To je nesto sto ce da vam vrati i sampouzdanje i materijalnu sigurnost itd.
O skidanju sa Bup-a je vec dosta pricano i tu ne bih da delim savete, na kraju krajeva svako to podnosi na drugaciji nacin.
Pozz od mene
Kad imam vreme svraticu.
...
User avatar
milan979
Posts: 2
Joined: Sun Jun 25, 2017 6:01 pm

Re: Buprenorfin II

Post by milan979 »

Fela Kuti wrote:E moj glumac, pa kad već spadaš u tih 2% iskoristi to, ne gubi vreme po institucijama.
zaista nisam u fazonu da odgovaram na nebulozne postove ali ovaj momak sto je u 3%(planetarni nivo) ljudi koji imaju kontrolu....skidam kapu..poslao bi te na Olimpijske igre da nam doneses medalje...ti i dalje lazes samog sebe...aj to...nego kroz slova se vidi da lebdis iznad svih jer si zajebao sve droge ovog sveta...JOS JEDNOM,SKIDAM KAPU ZA KONTROLU...ULEPSAO SI MI DAN :? :roll: :( :? :( :roll:
elem..lepo ti rekao covek....2% alooo...idi uzivaj ti nemas problem jer promaja duva,duva,duva :!: :!: :!:
Post Reply