Buprenorfin II

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Bez namere da nesto kazem protiv tog tretmana, ali meni to lici malo na suplju pricu, ili mlacenje prazne slame. Ides malo u stacionar primas injekcije i posle nedelju dana resen problem ? Sve mi se cini da je to bombardovanje Trodonima i Bensedinima u prvom naletu krize, nesto kao prva pomoc ..i posle toga idi kuci pa se snalazi sam kako znas i umes, mi smo svoje obavili..A sto se tice Buprenorfina ne treba vise da se ide prvo u Drajzerovu,to je moje misljenje.. ide se ako nas lekar to zatrazi...Inace sto se njih u Drajzerovoj tice, oni su tu igracku odavno dobili..mislim na Bup, i pokazali se vrlo neodgovorno i halapljivo sa njom.
...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Da dodam, ako daju recimo Trodon Injekcije to jos i resava problem, bar privremeno..ali ako je ono klasika Diklofenak u kombinaciji za Bensedinom..onda je to srednji vek medicine.
...
dzankoza
Posts: 106
Joined: Thu Dec 09, 2010 1:16 am

Re: Buprenorfin II

Post by dzankoza »

Mislim da trodon daju samo tri dana posle ostaje bensedin i diklofen. najbitnije je da nema krize u tih par dana. Mada je to sve sranje ako posle svega nema adekvatne terapije. po meni je bolje biti u stacionaru tih desetak dana nego dolaziti dva puta dnevno za inekcije.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Dobro 3 dana Trodon je ok, s obzirom da i on brzo stvara zavisnost.Ti prvi dani i jesu najtezi i zato mora jak lek, ali tacno je da ako nema posle adekvatne terapije, onda je sve to kratkorocno poluresenje..
...
User avatar
Okolo
Posts: 5
Joined: Tue Oct 13, 2015 1:31 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Okolo »

Sve što sam uspela da saznam je da daju opioid - a trodon jeste opiod, tzv. opiod druge grupe, tako da i ja mislim da se radi o njemu, u tim injekcijama. Videću, još ništa nisam odlučila. I da, što se tiče suba, u drugoj poseti mi je odmah rečeno da to podrazumeva 15.000 din, tako da ne znam kako preskočiti Drajzerovu, očigledno njima idu te pare, ne verujem da dozvoljavaju da neko dobije terapiju bez te cifre (možda ti u DZ daju i uplatnicu, stvarno nemam pojma kako su razradili taj "deo" terapije)...
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Re: Buprenorfin II

Post by nenormalan-a-lud »

Ja koliko sam cuo placa se tih 15 ili 12 hiljada 6 meseci,a posle se dobija besplatno tj placa se samo u apoteci cena koja je plus valjda se detekcija placa,sad ne kapiram zasto bi te skidali nekim koktelima trodona i bendzosa kad je bup za skidanje odlican,kao i za substituciju.
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II

Post by Hemfri »

Ziki,ej,rođače-podseti me ako nije tajna,koliko ti beše imaš prepisanu na reept dnevnu dozu Buprenorfina (ja 2x8mg)-4 Kutije od 8mg na dve nedelje,što sam kao i ti ,jeeeedva sad uspeo da nađem u Beogradu,jer je ,kao što smo konstatovali-neka ebena opet nestašica,pitam jer me zanima,koliko si TI sad pokriven terapijski jel isto kao i ja 14 dana ili ti uzimaš manje pa ti tih četiri kutija traju (po receptu) DUŽE nego meni?
Pitam jer moram da već razmišljam šta ću za dve nedelje da radim ako ne bude bilo bupa po tekama....kapiraš šta te pitam....P.S. Eto ,sto posto sam ubeđen da za razliku od Buprenorfina ,MORFINA IMA garant u svakoj državnoj apoteci-još ima "rad",kako je pisao onaj momak david :)
Pazi Te ljudi,i meni u tom smislu Buprenorfin NE Odgovara jer "ne oponaša heroin",aLI kad sam skapirao da supstitucija ,bar kako sam skapirao i ne bi trebala da bude drogiranje na recept-već poštapalica koja mi daje prostor i vreme da SAM napravim "RAD"u realnom životu i situacijama oko sebe,kroz posao,ljubav,druženje,hobi,...šta god,,,bup mi daje bazu da ČISTE GLAVE i čistog uma gradim ZDRAV način življenja i funkcionisanja a ne da se u potpunosti prepustim opijatskom euforičnom radu tako da nemam potrebe za dopom kao i svaki redovni zavisink koji PRE i IZNAD svega ima cilj da bude pokriven u TOM smislu i polju-da pod jedan nemam rovca da posežem za horsom jer imam zadovoljen taj deo u mozgu na hemijski ,veštački način...hahaha....o gospode,,ne mogu da verujem šta je lika ladno sve pisao o Morfin Sulfat terapiji ,još ,što je naj luđe,on smatra da je TO poenta supstitucije...a buni se kad mu napišemo da po svemu što piše njemu ispada da "odgovara"samo heroin,jer zaboga,on je na Morfijumu a NE na horsu...popravljam komp ,ne spavam,pa sam naleteo na neke svoje video dnevnik logove i podsetio sam se kako sam razmišljao na početku supstitucije a kako sad gledam na celu stvar...inače,bup ne uzimam kako mi je prepisano 16mg dnevno,već toliko uzimam da mi se nađe,a pogotovo kao sad kad dođe do nestašice...baš me je na neki način isprovocirao sa stavom oko toga ŠTA zapravo treba da bude Terapija Supstitucije,da li supstitucija treba da u POTPUNOSTI ZAMENJUJE U SVAKOM SMISLU I OBLIKU DROGU ili bi možda ipak PRE trebala da mi da prostor da se ratosiljam opijata...pitanje je sad ;)
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Pa meni u izvestaju pise 1x4 mg. znaci pola dnevno..a kod lekara opste prakse mi zakazuju jednom mesecno gde mi doktor prepisuje po 4 kutije ili me pita koliko mi treba, ali obicno je to 4 kutije. Ali on sam cesto ne vodi bas racuna i napise na receptu da ja to pijem 2x4, ili 1x8 ..ili cak napise 2x8 mg.. znaci ne vodi nesto nesto strogo racuna o tome , tako da ja uglavnom dobijem i vise nego sto mi je potrebno jer ja jesam na 4 mg dnevno. Ako bih se strogo drzao toga meni je mesecno potrebno 2 kutije i jos 1,2 tablete..
...
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II

Post by Hemfri »

Koga zanima:
Buprenorfina nema u celoj zemlji (Srbiji),jbg ovo je internacionalni forum pa iako pricamo istim jezikom sa malim razlikama u dijalektu i akcentu,mora se precizirati(i samog sebe uhvatim da pisem hrvatske reci ne iz zaj..bavanja vec iz prostog razloga sto sam ja u osnovnoj skoli ucio SHJ a u Hrvatskoj se isti predmet zvao HSJ,e nemam pojma kako su ga zvali u Bosni?....elem,POtrosena je zaliha na republiockom nivou ali zato NOVA isporuka VEC stoji na granici sa makedonijom i Srbijom i,po mojim informativnim podatcima ,u ponedeljak bi taj sleper trebao da udje u zemlju,sto ce reci-sledece nedelje bi trebalo da dodje do normalizacije u snabdevanju sa istim lekom,eto toliko na tu temu-javi dalje ziki.
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Inkognita
Posts: 8
Joined: Mon Dec 07, 2015 6:22 am

Re: Buprenorfin II

Post by Inkognita »

Cao svima, imam par pitanja ako moze bilo ko da mi odgovori. Nova sam na forumu, i znacilo bi mi par odgovora. 8-)
Da skratim, nikad nisam bila na dopu, metu ni sl. Koku sam uzimala mesecima, malo ds, vikendasica klasicna. :oops: Ali, sad imam problem. Poslednjih 8 meseci sam svakodnevno na bupu, pocelo je tako sto sam se prekinula prvi put od cetvrtine dvojke iz zezanja kao da probam cime se to ljudi spustaju posle nekih ozbiljnijih izlazaka, i tako narednih par puta, sad uzimam osmicu dnevno, nekad I 10mg (8+2pred spavanje). Radim i zavrsavam master I imam prilicno normalan zivot dakle ne mogu da se zatvorim metar dana u kucu i da se skidam. Sta da radim??? Vec sam preplasena od prica i postova ovde po forumu. Ne dolaze u obzir nikakve institucije i nikakva savetovalista.
Idem kod psihijatra ne vezano od toga (malo sam agresivna, hiperaktivna i sl.) I ona pojma nema nista niti je dozivljavam nesto strucno da bih joj se poverila. U principu su mi svi oni idioti sa onim moronskim 'da, da, slusam te, nastavi' pogledom. :shock: Imam dg. Granicni poremecaj licnosti (to tripujem da je zbog tih mojih 'pucanja' i 'napada' kao posledice visegodisnjeg nocnog zivota, alkohola i zezalica i jer sam navikla da nema posledica sta god da uradim sve do poslednjeg puta kad sam pukla vise nego inace I to ce navodno da ispari do tridesete )i emocionalni posttraumatski (navodno su mi ostale traume od perioda kad sam cekala decka iz zatvora i posecivala taj prokleti zatvor i tamo boravila svaki bogovetni dan tri godine, bukvalno sam zivela na relaciji kuca-cz-fakultet-kuca-provod, pritom je taj slucaj bio medijski propracen pa sam tu naravno imala probleme sa porodicom i to se desavalo dok sam imala 20-21-22god) pijem 3x1 lorazepam od 2,5mg. Eto,valjda sam uspela ukratko da objasnim svoju situaciju pa se nadam da ce neko moci da mi da neki savet ili me bar usmeri. Hvala unapred svima koji budu voljni da procitaju I odgovore. A da, da napomenem da imam 25godina ako to ikome znaci i da sam ocajna i da ce mi bilo kakav odgovor zaista znaciti. Pozdrav svima.
Oboji mi zivot haosom nevolje.
Post Reply