Buprenorfin II

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Buprenorfin II

Post by sanela »

Lujka wrote:Svim bivšim i sadašnjim ovisnicima želim sretnu Novu godinu, uz ono, obavezno, bit će bolje!!!
Sanela, carice, jesi li mi dobro, jel držiš ekipu na okupu... :)
Hej draga, i tebi sretna Nova! Nadam se da si dobro i da sve držiš pod kontrolom...
Ovdje se iste priče vrte, ekipa se mijenja, ali sve ja taman kako treba biti...
Čuvaj se i piši šta se dešava kod tebe... :*
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Lujka »

Frajla wrote:
dzankoza wrote:Vidis da ovde neki ljudi dolaze iz ciste dosade i radoznalosti,neki po savet kako da se drogiraju,neki sto su utripovali da su u problemu zato sto su ispusili dzoint.Kao da vise nema ljudi sa pravim problemom koji ovde dolaze po savet za svoje lecenje.
Sta je pravi problem za nekoga to je relativna stvar! Vi ste face jer sto dosli do horsa, to vam je najveci zivotni uspeh.




Malo reći da je ovo prestrašno, reći nekome, ustvari vrijeđati nas konstatacijom da nam je najveći životni uspjeh korištenje horsa, i da mislimo da smo radi toga face???
Nemam komentara na ovo, zbilja nemam pojma što odgovoriti na to...
Uglavnom, htjedoh napisati što mi se sve izdogađalo za ovo vrijeme dok nisam pisala, ali se uhvatih čitanja propuštenog, i tek sada vidim kako je proletjelo vrijeme, već je 4,30...tražila sam dininu ispovjest, da vidim što joj je sa sinom...pozdrav svima koji nalete na post, nastavit ću sa svojom storijom slijedećih dana...
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Frajla »

Ne vredjam ja vas i ja sam jedna od tih sto su na zalost dosli do toga, ali je vredjanje kada se kaze da ljudi koji dolaze nemaju pravih problema, zato i kazem sta je za koga pravi problem je relativna stvar. Ako je neko popusio jedan dzoint ili nesto drugo to nije nikakav problem. Tu dolazimo do onoga nisi narkoman ako nisi na teskim drogama, i onda se klinci zabodu i bude kasno
nadam se da je storija pojasnjena
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Lujka »

OK, ja sam tupasta, pa nisam razumijela tvoj post (po tebi), ali sam jako dobro razumjela rečenicu u kojoj kažeš " Vi ste face jer ste dosli do horsa, to vam je najveci zivotni uspeh." :shock:
I dalje mislim da je ta rečenica, malo reći prestrašna, jer bez obzira što si i ti došla do tog najvećeš životnog uspjeha nemaš nikakvog prava tako se obraćati nekome.
Ali dobro, to je tvoj stil, a o tome nema potrebe komentirati :|
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II-OPET NESTAŠICA

Post by Hemfri »

Nadam se da je ovo NOVO što sam SAD-UPRAVO SAZNAO samo "privremeno" (ziki je lepo nepisao-neko tamo ODOZGO kaže"ma polako sa tim Buprenorfinom jer je on ionako samo za NARKOMANE,a oni su nam POSLEDNJI NA BILO KAKVOJ LISTI "prioriteta")
U ponedeljak treba da podignem na recept novu Dvo NEdeljnju terapiju i ,čisto iz radoznalosti...ne znam ni sam zašto sam pozvao apoteku u koju redovno idem da podignem Buprenorfin na trgu,kad,mi rekoše "NEMAMO UOPŠTE VIŠE TOG LEKA I NE ZNAMO ZAISTA KADA ĆE GA OPET BITI-A I OVO ŠTO VAM GOVORIMO NE BI TREBALO PREKO TELEFONA,VEĆ MORATE LIČNO DA IDETE I TRAŽITE PO APOTEKAMA,ALI U DRŽAVNIM GA ISTO NEEEEEEEMA! Jebote pa meni sad ZAISTA NIJE JASNO ŽAŠTO BRE AMAN VIŠE!?! Bila je nestašica pred Novu Godinu i taman kad se "stabilizovalo stanje po apotekama"-što se tiče Buprenorfina,dođe vreme da podignem NOVU terapiju za naredne DVE NEDELJE i kažem,naj verovatnije sam intuitivno pozvao da pitam,čisto-eto ,KAD ONO-NEMAAAA!Mislim ja imam u šteku bogu hvala ali ,šta će oni koji NEMAJU i na kraju krajeva ŠTA ĆEMO MI kada nam NESATANE tih "Ratnih zaliha"!? :shock:
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Mora da ga bude dokle god je na pozitivnoj listi, bar bi tako trebalo da bude. Moze da bude nestasica, deficit ali da ga uopste nema..jedino da ga skinu sa liste pa onda nisu duzni ni da ga narucuju. Koga briga za bolesne ljude uopste, a kamoli jos za narkomane koji sami sebe razbole.I ja imam zalihe bar za mesec dana, pa ako ga bas ne bude uopste onda ce taj mesec da bude za skidanje..1mg dnevno, znaci jedna tableta traje 8 dana, pa na pola miligrama i kako bude bice na kraju. Samo toga ne sme da bude u "demokratskom drustvu". Ne sme biti diskriminacije bolesti,i da to bude razlog za nestasicu. Ako nema Buprenorfina Alkaloid koji se proizvodi u Makedoniji postoje drugi prozvodjaci.
...
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: Buprenorfin II

Post by dina_d »

Lujka wrote:
Frajla wrote:
dzankoza wrote:Vidis da ovde neki ljudi dolaze iz ciste dosade i radoznalosti,neki po savet kako da se drogiraju,neki sto su utripovali da su u problemu zato sto su ispusili dzoint.Kao da vise nema ljudi sa pravim problemom koji ovde dolaze po savet za svoje lecenje.
Sta je pravi problem za nekoga to je relativna stvar! Vi ste face jer sto dosli do horsa, to vam je najveci zivotni uspeh.




Malo reći da je ovo prestrašno, reći nekome, ustvari vrijeđati nas konstatacijom da nam je najveći životni uspjeh korištenje horsa, i da mislimo da smo radi toga face???
Nemam komentara na ovo, zbilja nemam pojma što odgovoriti na to...
Uglavnom, htjedoh napisati što mi se sve izdogađalo za ovo vrijeme dok nisam pisala, ali se uhvatih čitanja propuštenog, i tek sada vidim kako je proletjelo vrijeme, već je 4,30...tražila sam dininu ispovjest, da vidim što joj je sa sinom...pozdrav svima koji nalete na post, nastavit ću sa svojom storijom slijedećih dana...
tu sam draga …moja ispovjest ..proscitaj molim te zadnja dva posta -poslalsam ti privatnu poruku ...
dina_d
Posts: 265
Joined: Sun Mar 10, 2013 1:44 am

Re: Buprenorfin II

Post by dina_d »

javi se lujka molim te ….
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II-Nestašica?2016?

Post by Hemfri »

Da li je utisak varljiv-ili je OPET došlo do nestašice Buprenorfina u Srbiji,konkretno ,u Beogradu ga VEC praktično nema....sem nešto malo ,po negde...hmm...?...
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Bilo ga je pre dve nedelje.
Pre bih rekao da je opet neki zastoj u narucivanju ili u transportu.
Njega inace narucuju samo drzavne apoteke i mali broj privatnih, tako da kad nestane to je vrlo lako uocljivo.
...
Post Reply