Buprenorfin II

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Buprenorfin II

Post by Hemfri »

Auuuu,,,,,koliko se ono dvoje podžapaše na temi Buprenorfin koju je postavila Missy,a onda kad je ziki "bacio bombu"o podizanju istoimenog leka na recept u apoteci-sve legalno i što je NAJ BITNIJE (bar nama nekima ovde) primetno JEFTINIJE nego u drajzerovoj.

Hajde da zajedničkim snagama,pomognemo jedni drugima,posebno nama koji živimo u Beogradu a NIKAKO nam ne "dozvoljavaju" da preskočimo monopolističku poziciju koju drži drajzerova-koja inače ako niste znali,malo se raspitajte,Buprenorfin UOPŠTE I NE NAPLAĆUJE-LEK DAJU POTPUNO BESPLATNO!!!
Onih 200Eura koje plaćamo ,nije kao za lek,već time ,kao,plaćamo "usluge"centra za bolesti zavisnosti u Teodora Drajzera,samo ima još jedna stvar evo danas,čitaj juče,posto je sam već vreme za da se pajki(što ću i uraditi,zevam odavno ali sam bio zaintrigiran da pročitam prepisku-prpucavanje misy i zikija) mislim da su oboje u pravu i da oboje greše :),hajde da sad ,ako Sanela nema ništa protiv,OVDE nastavimo ,ili bolje rečeno,da
IsPOČETKA krenemo da se bavimo temom koja je ,posebno NAS Beograđane "pogodila",a to je
KAKO DA LEGALNO USPEMO DA U APOTECI KUPIMO BUPRENORFIN,KOJI NAM JE INAČE VEČ U SUPSTITUT.TERAP.
PREPISAN,ALI sa ipak MANJIM UDAROM NA DŽEP u odnosu na drajzerovu koja em drži monopol,em je preskupa sa tim"uslugama" (evo moj lični primer i sad su velike šanse da ovo dospe i do mog lekara,koga missy zove vujke,i da se naljuti,jer sem uzimanja terapije i iz meni nekog ne jasnog razloga,me je istoimeni doktor "uzeo na pik"i već dva meseca me REDOVNO SVAKI PUT TERA PRVO NA DETEKCIJU PA TEK ONDA KUTIJA BUP-a u ruke,a kad mu se obratim na kontrolnom razgovoru-SVE sem drogiranja-a da moram napomenuti da NITI JEDNOM NISAM BIO POZITIVAN NI NA JEDNU PAS -SEM NA BUPRENORFIN,DAKLE DOBAR I POSLUŠAN SAM PACIJENT,)vujke,za SvEEEe,za šta mu se,požalim,obratim,ponadam da ću dobiti u njemu neki vid saveznika itd,jer je priča u kući jaaako zamršena,NA SVE TO on samo sa osmehom odmahuje glavom i kaže da sve to nema nikakvu važnost-bitno da se ja NE drogiram....i TO ja treba da plaćam ???
........ajmo dalje,"Borba za buprenorfin koji koristimo kao supstitut ali jeftinije"
P.S. mislim ,da se ne lažemo,ko ima 200 eura da daje mesečno,naćiće i koji Euro preko da se održava NE Buprenorfinom VEĆ "lepo" Heroinom,još nema detekcija,nema cimanja do klinike ujutru,nema smaranja sa vujketom...itd... (i šta smo onda postigli !?!)
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
NeFa
Posts: 7
Joined: Wed Oct 31, 2012 8:13 pm

Re: Buprenorfin II

Post by NeFa »

Sta mi je sve potrebno da dobijem Bup u drajzerovoj ?
Posto sam ja iz juzne Srbije , a nikada do sada nisam bio u drajzerovoj.
Na primer kada bih otisao kod psihijatra ovde u svom gradu , dobio uput za drajzerovu .. da li bih vec posle prvog pregleda u drajzerovoj dobio terapiju za taj dan ?
Vec sam se jednom skidao sa Bup .. i mogu vam reci da od krize nisam imao ni "K"
User avatar
Missy
Posts: 88
Joined: Fri Jan 27, 2012 4:02 pm
Location: Capital city in state of fallen

Re: Buprenorfin II

Post by Missy »

Pozdrav NeFa..
Moj predlog ti ja da pre nego što se uputiš u Drajzerovu,prvo pozoveš telefonom (011/367-14.29),traži dr. Vujoševića,napomeni odmah da zoveš u vezi sa Buprenorfinskim održavanjem,pa ga pitaj sve šta i kako.
Ne znam tačno kako to ide sa novim pacijentima,pa ne bih da ti dam neku pogrešnu informaciju.Mi stari,koji smo tamo i ležali nekoliko puta,samo je trebalo da dođemo da se dogovorimo sa dr kad želimo da počnemo sa održavanjem.Onda ti on/a kaže (ukoliko hoćeš da počneš odmah sutra) da minimum 17h mora da prođe od poslednjeg uzimanja heroina,dakle da dođeš baš u zikri da bi ti odredili dozu,a i da bi Buprenorfin mogao uopšte da deluje.
Jedino što sigurno znam je da ti treba uput i overena zdr.knjižica i pratilac sa overenom zdr.knjižicom i 20000din. Eto..
Žao mi je što nisam mogla da budem od neke veće pomoći,ali dosta je vremena prošlo od kad sam se ja uključila na program i sumnjam da ide onako glatko kao što je tada išlo.
Pozdrav i srećno!

Hemfri,nemam sad vremena,ali dobijaš jedan PP uskoro..da amlo proćakulamo po nekim pitanjima koja ti se nesviđaju ;)
Pozdrav i tebi i hvala za novootvorenu temu!
Mudar covek ne kaze sve sto misli..ali misli sve sto kaze!
NeFa
Posts: 7
Joined: Wed Oct 31, 2012 8:13 pm

Re: Buprenorfin II

Post by NeFa »

Hvala puno za informacije , bile su mi od pomoci !


btw.Definitivno sam se odlucio za komunu i sutra idem . :rock:
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Buprenorfin II

Post by sanela »

U koju komunu ides?
User avatar
Missy
Posts: 88
Joined: Fri Jan 27, 2012 4:02 pm
Location: Capital city in state of fallen

Re: Buprenorfin II

Post by Missy »

Nema na čemu NeFa,nisam nažalost imala mnogo toga da pružim. No,svakako mi je drago da si odlučio da pokušaš sa komunom,jer neko moje mišljenje je da ljudi koji reše da naprave taj korak imaju ogromnu volju da istraju u odluci da droga postane ništa do ružna prošlost. Ogromna volja i hrabrost! :smt023

Želim ti svu sreću i uspeh!
Mudar covek ne kaze sve sto misli..ali misli sve sto kaze!
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II

Post by Hemfri »

Samo ovo cu jos napisati i poruciti i drugima,ako nista drugo-da se zna!

Dr.Vujosevic UOPSTE nema nekog pozitivnog efekta na mene i cela ta terapija Buprenorfinom,sa silnim detekcijama i OBAVEZNIM raportima-ponavljam NE razgovorima,terapeutskim,vec pre svega OBAVEZNIM NEELJNIM RAPORTIMA I DETEKCIJAMA sam i u naj iskrenijem i potpuno otvorenom razgovoru sa mojim roditeljima dosao-to jest zajedno smo dosli do zakljucka da cela ta prica oko drajzerove i buprenorfina ne da ne vodi ni kakvom boljitku ,vec cak donosi i ozbiljnu stetu!!!
Evo sta se desilo,iako sam imao upalno stanje,neka jaca prehlada,otac je prosle srede otisao da uzme bup za mene,Vujosevic je INSISTIRAO I TO u policijskom maniru da MORAM da se nacrtam sledeceg dana-cetvrtak da me vidi i da mu raportiram sta ima!?! I sta se desilo,morao sam iako se moj rodjeni otac,sa kojim nikada nisam imao dobre odnose,protivio tome da ja bolestan sa visokom temperaturom izlazim iz kuce,NE ,vujketa to NE ZANIMA,ja MORAM da se pojavim i tu nema pregovora!?
Otisao sam kolima sledeceg dana-tog KOBNOG cetvrtka 22.Novembra 2012,na Raport kod njega u drajzerovu popodne i evo sta je bilo,posle razgovora od 20 tak minuta -koji uzgred budi receno nije vodio nicemu pametnom,sem u smislu suvisle kontrole policijskog tipa,kako sam izasao iz zgrade imao sam sta da vidim,moja kola su visila u vazduhu koje je pauk podigao da nosi jer od jednom ,a milion puta sam na tom istom mestu parkirao kad dolazim i nikada nije bio problem,a sad,...i nekako jedva sam uspeo da namolim ljude da spuste kola i da cam i storniraju kaznu,i puste me da idem kuci kao da nista nije bilo-hat medjutim,taman sam mislio hvala bogu sto me je pogledao i sto sam imao neverovatnu srecu da ne odvezu kola i da nema kazne,kad ono,100 metara dalje od drajzerove,u bulevaru mira u 15:45 dok sam normalno isao u koloni ne brze od 50 tak km/h,lik ispred mene je BEZ ikakvog upozorenja,citaj migavca,naglo zakocio i eto lancanog sudara 4 automobila -ja sam bio drugi iza tog idiota a ostali iza mene,i zakljucak,dosla policija,a lik koji je to sve i izazvao je trazio po 100 eura da mu damo da ne mesamo policiju u udes jer cemo svi ionako da najebemo i da popijemo maksimalne negativne bodove-poene i da cemo svi ,pogotovo JA ostati bez dosvole ,pa je naj bolje da mu dam 100 eura odma ,pre policije,njemu je na prastarom nekom kecu iz vremena sfrj i josipa broza TITE,steta od mene bila naprslina desnog zadnjeg stop svetla i mala ogrebotina branika a meni totalno nabijen na suzukiju swift,sa prednje desne strane ,nabijen ceo prednji kosh,far,hladnjak,hauba....da skratim,steta je bez majstora oko 500-600 eura MINIMUM!!! Jos sam se dodatno previse nahladio vec bolestan i rovit,dok sam cekao policiju i uvidjaj a taj lik ispred mi NIJE dozvoljavao sa pretnjama da udjem u svoja kola da ne budem na tadasnjih 4 stepena i vetru,trazeci sve vreme tih 100 eura,,,nista,dosla je policija ,napravila uvidjaj,iako je je i njima bilo jasno da je taj lik ispred izazvao ceo haos,zna se i staro je pravilo da ga uvek najebe onaj pozadi,i sad pored stete koju ne da nemam da platim za kola,vec me ceka i kazna,i tako umesto da se oporavljam kod kuce bolestan,da lezim i odmaram,ja sam MORAO da pored protivljenja mog oca,se pojavim na raport kod vujosevica,i eto stete-zaklucak,ne samo ja koji sam doziveo slom nerava,posle svega,porpdicno smo odlucili da cemo prekinuti celu tu prokletu pricu sa drajzerovom i po recima citiram svoje roditelje"bolje da tebi odvajamo da uzmes ono sto ti vise odgovara aludirajuci na Heroin nego li na situacju da unistavam svoje zdravlje i dozivljavam ne potrebne stete,napominjen da vozim kola od svoje 15 te godine i da nikad nisam ni ogrebao ni jedan auto,legalno vozim ,naravno od 18 te,ali sam izuzetno dobar vozac i za dvadeset godina vozackog iskustva sam imao samo jednu kaznu za prebrzu voznju 2004 na auto putu i to je sve,a da mi se deci udes-NIKAKO!!! Eto ,to je sve sto imam da kazem i za buprenorfin i za drajzerovu a i bogami ,za moje roditelje koji su me iznenadili koliko me bolje razumeju nego pomenuti lekar. Inace,ja nikada nisam spadao u kategoriju zavisnika koji su ikada presli na iglu,koji nikada nisam cinio krivicna dela iliti krao da bih nabavljao drogu-NE ,jesam zavisnik,ali onaj koji to vrlo dobro drzi pod kontrolom i kad ima ima,kad nema ,nema. Nikada nisam doveo sebe u situaciju iako sam preko 10 godina zavisnik ,da droga upravlja mnome,cuo sam da nisam jedini u tome ali da je procenat nas koji to umemo da drzimo pod kontrolom i da nikada nismo presli na iglu je svega dva-tri procenata,na planetarnom nivou!. Nije mi trebalo ovo sto se desilo posle potpuno nepotrebnog odlazka u drajzerovu koja mi je pored stete donela sad i upalu pluca,da indirektno,ali sve jedno,porodicno smo se dogovorili da je ta drajzerova jedna ustanova koja je toliko natopljena negativitetom,i bolestima nei zlecivim(koje ja nemam,ne ni jednu),i tuga koja obuzima celu tu ustanovu verovao neko u ezoterijski energetski naboj ili ne,meni donela ne srecu i trenutno se borim sa po drugi put ,smrtno ozbiljnom upalom pluca-nije mi bilo dozvoljeno da odlezim kuci,ne bi bilo stete koja je ocigledno bila maktub-zapisana za taj dan,nije slucajno,prvo pauk,pa onda udes,pa upala pluca....steta,steta,steta...a nije bilo potrebno. U samom pocetku sam trebao da sednem sa roditeljima i otvoreno i iskreno razgovaram o svemu a ne da se prepustam toj ustanovi koja ,evo sta mi je-ajde da ih ogradim-indirekto(citaj DIREKTNO) donela NIKAKAV boljitak ,ali OZBILJNU STETU JESTE! Za kraj-Deco zavisnici,ne radite ovo na svoju ruku i bez konsultacije bar sa strucnim licima koji se bave problemom zavisnoscu,ovo je samo za nas koji spadamo u "verovali-ili ne"procenat manjinu kojoj takve ustanove ne donose resenje -cak sta vise,da se ne ponavljam,toliko o CELOJ prici moje zavisnosti i hvala mojim roditeljima sto ih imam,i ipak bogu koji me je sacuvao da ne izginem,niti ikada postanem zavisnik koji je na igli i koji nema nikakvu kontrolu nad narkotikom koji je tesko ZLO ali,postojimo i mi koji umemo da se kontrolisemo i kojima takve institucionalne price ne donose nikakvo resenje,mada priblizili su me posredno,sa roditeljima i sada smo blizi nego ikada u zivotu,spojila nas je nesreca ali pre svega ne eticko ponasanje lekara i osoblja Bolnice za Bolesti zavisnosti u Teodora Drajzera. P.S. Moj primer ne treba NIKOME DA SLUZI JER JA SPADAM I PO RECIMA LEKARA U APSOLUTNU MANJINU,OSTALIH 98%+ MORA DA SE OBRATI TAKVIM INSTITUCIJAMA ZA POMOC,JA NISAM PROSEK NITI KLASICAN PRIMER OVISNIKA!-toliko.
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
Fela Kuti
Posts: 158
Joined: Tue Feb 09, 2010 9:26 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Fela Kuti »

E moj glumac, pa kad već spadaš u tih 2% iskoristi to, ne gubi vreme po institucijama.
Udri se dopčinom, ionako ti to držiš pod kontrolom.
Mami i tati svaki dan izvuci keš za ćamila i milina svima.
Baš zrelo. Divota od života.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Buprenorfin II

Post by yasujirozu »

Hemfri wrote:JA NISAM PROSEK NITI KLASICAN PRIMER OVISNIKA!

istina živa! ti si ispod-prosječna ujdomančina, na grbači roditelja.

i kaj veliš - oni ti prijedložili, maltene te prisiljavaju, da se vratiš heroinu?!

e moj ti. :-D
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Buprenorfin II

Post by nanii »

Hemfri wrote: po recima citiram svoje roditelje"bolje da tebi odvajamo da uzmes ono sto ti vise odgovara aludirajuci na Heroin nego li na situacju da unistavam svoje zdravlje i dozivljavam ne potrebne stete
Hemfri wrote:jesam zavisnik,ali onaj koji to vrlo dobro drzi pod kontrolom i kad ima ima,kad nema ,nema. Nikada nisam doveo sebe u situaciju iako sam preko 10 godina zavisnik ,da droga upravlja mnome,cuo sam da nisam jedini u tome ali da je procenat nas koji to umemo da drzimo pod kontrolom i da nikada nismo presli na iglu je svega dva-tri procenata,na planetarnom nivou!
Hemfri wrote:ali,postojimo i mi koji umemo da se kontrolisemo i kojima takve institucionalne price ne donose nikakvo resenje
Hemfri wrote: hvala mojim roditeljima sto ih imam,
Hit hitova tooooooooooooooo Bogart

nego reci ti meni šta ćeš kad ostaneš bez njih
Hemfri wrote: po recima citiram svoje roditelje"bolje da tebi odvajamo da uzmes ono sto ti vise odgovara aludirajuci na Heroin nego li na situacju da unistavam svoje zdravlje i dozivljavam ne potrebne stete
Hemfri wrote: hvala mojim roditeljima sto ih imam,
skinut se s gudre možda? Prisilno?
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
Post Reply