Buprenorfin II

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Buprenorfin II

Post by Voyager »

Svako tokom apstinencije ima neke aditivne psihogene simptome koji su unikatni.
Nemaju svi taj "miris" u nosu kao ti nakon sto prekinu sa unosenjem opioida - miris kao miris, uzmes i prevazidjes.

Nema leka protiv cudnih mirisa u nosu tokom apstinencije. :-)

Pozdrav !

V
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Buprenorfin II

Post by Boban »

Hemfri wrote:A kako suzbiti onaj cudan i jako neprijatan miris u nosu kad se prekine sa uzimanjem opiata,jer taj "cudan miris" tera i nagoni osobu da ponovo posegne za heroinom,da se razumemo meni se taj ne prijatan osecaj javi kad prestanem da uzimam buprenorfin-a to radim jer zelim da POTPUNO IZBACIM SVAKU HEMIJU I BILO KAKAV OPIJAT,OPIOID iz svog zivota,ajde voyo imas li ti savet?
Doktori nisu za "suvo",kad god sam vodio pricu da zelim da prekinem sa unesenjem hemije,ma koja ona bila,lekar mi kaze da to nije dobro i da cu onda gotovo sigurno napraviti heroinski recidiv-sto ja nikako ne zelim,hocu da potpuno ostavim SVE i bez postapalica u vidu nekih medikamenata-necu da jednu zavisnost zamenim drugom.
Sem ako ta druga "zavisnost" nije neka slatka curica :)- e tooo je "droga" NAD drogama ;)
svasta sam pisao i citao na forumu al' ovo je jedna od boljih :D
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Buprenorfin II

Post by Voyager »

Da... :)

Hemfri, ne mozes da se skines tek tako, sve, odmah, tras...osim ako nisi spreman da prodjes kroz ovo kroz sta smo Lujka i ja prosli.

Ako si spreman za tako nesto, onda moze.

Prezivis 6 meseci totalnog pakla i nakon toga si neko drugi.
Onda ti ostaje samo da lecis eventualne posledice ili ostecenja koja je telo dozivelo zbog tako agresivnog skidanja i da se nadas da te posledice nisu teske.

Ali totalno resetovanje je zagarantovano tim nacinom, samo ti nije zagarantovana visina cene koju ces platiti, to je malo zeznuto.

Pozdrav !

V
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Lujka »

Voyager wrote:Ali totalno resetovanje je zagarantovano tim nacinom, samo ti nije zagarantovana visina cene koju ces platiti, to je malo zeznuto.
Slažem se sa Yoyagerom u potpunosti, od prve do zadnje.
Ne znam da li radi dugogodišnje ovisnosti o opijatima (samo na održavanju metadonom 15), ali ja plaćam dobru cijenu.
Možda nije povezano sa skidanjem na ovaj način, ali činjenica je da nisam bila nešto bolesna dok sam bila na supstituciji, sada su me spopale sve neke perverzne boleštine. Za 2 tjedna idem na operaciju, tumor štitnjače, ako sve prođe u redu, sve se nekako nadam da ću se malo pribrati, jer ja se i dalje poput zombija jedva vučem po kući, već sam 6,5 mjeseci čista, nema nikakve krize više u mene, nema crva da sjedi na ramenu, ma, nema ničega, sve je ravno...ni sreće, ni tuge, ni radosti ni žalosti....prazna, ali totalno prazna :cry:
Tješim se na trenutke da sam momentalno takva radi štitnjače, bit će valjda bolje kada je izvade, valjda ću nekako profunkcionirati.
Pomislim što je Voyo rekao, da je tek nakon godine dana došao sebi....ma, ako je to istina, nema frke, progurati ću ja i ovaj ostatak do pune godine...kao da imam izbora, nazad više nikada, znači idemo dalje, jednog jutra ću se možda i ja probuditi puna energije, nasmijati se suncu i novom danu, grabim naprijed puževim korakom, pomalo.... :)
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
User avatar
Luna_81
Posts: 8
Joined: Sat Aug 10, 2013 5:24 pm
Location: Skoplje

Re: Buprenorfin II

Post by Luna_81 »

Koliko vremena treba da prodje od uzimanja heroin ,za da uzmesh buprenofin ? jel buprenofin polu blokator?
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II

Post by Hemfri »

Po Uputstvu i po lekarima,da bi se uveo BUPRENORFIN ,potrebno je da prodje 0d 12-24h,neki kazu da moze i posle 6-8 sati -ALI TO JE RIZIK I NIKAKO NE PREPORUCUJEM TU VARIJANTU! Lepo sacekas i istrpis,ako mene pitas,BAR 24 SATA-NAJMANJE,nije svaciji organizam u istom stanju i ne metabolise se heroin za isto vreme kod svakoga,vec to zavisi od stanja jetre,generalne brzine metabolizma(ako je brz,brzo ce pasti nivo opijata na nizak nivo,ako pak iz milion i jednog razloga imas malo sporiji metabolizam,onda ce duze trajati izbacivanje Heroina iz organizma)secam se da kad sam ja pocinjao sa Buprenorfinom-to jest sa uvodjenjem Bupa,PRVO su mi radili detekt-test na opijate i rekli da je pravilo da tek kada sam negativan na detekciji na OPI-je bezbedno da se pocne sa ordiniranjem Buprenorfina,jer u protivnom moze da izazove APPSy-apstinencijalni sindrom.
Na posletku,ako zelis da se bilo skidas,bilo predjes na odrzavanje Buprenorfinom-naj bolje ti je da lepo odes do lekara koji lece zavisnost i posavetujes se sa njima,ne bih ti savetovao da bilo sta radis na svoju ruku-moze da bude veeeoma opasno po zivot,pozz i sve naj Bolje ti zelim,kao i ostalima-zdravlje pre svega,ostalo ce uslediti samo,zdravlje pa posle sve ostalo :rock:

Samo nije buprenorfin blokator,vec jako lepo "legne" na opioidne receptore u mozgu,tako da neces osetiti efekat ni jednog opijata,znaci ima efekat KAO blokator,a uvodjenje pravih blokatora,tipa, naj poznatiji nalorex,naltrexon itd,koliko sam ja upoznat,tek kada si na detekt testu negativan-na, na Heroin,metadon i njima srodnim OPI "derivatima" je bezbedno da se pocnu uzimati blokovi-kod bupa to moze da bude i posle vise dana,jer je on dugodelujuci-sporodelujuci lek(narkoticni analgetik),opet ,naj bolje je ne rizikovati i lepo to uraditi u dogovoru sa lekarom.
Hvala i tebi Voyo i Lujki-dovoljo ste mi rekli,sve jasno.
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
Luna_81
Posts: 8
Joined: Sat Aug 10, 2013 5:24 pm
Location: Skoplje

Re: Buprenorfin II

Post by Luna_81 »

Hemfri ,hvala ti puno na odgovoru,pitam za mog muza,,koi je na heroinu vishe od desetak godina,ahh,eto sad uzimamo na crno buprenofin,ali on ne upotrebljava taj lek,on zloupotrebljva,..sad idemo malo na odmor ,jedno mesec dana,imamo tablete,i nadam se da ce ih tamo piti konstantno,iako znam koliko ce mu nedostajati ta prokleta folija i onaj dzavoski prah...jebem mu mater i onog ko ga izmisli,\..
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Re: Buprenorfin II

Post by nenormalan-a-lud »

ahahah pa nije kriv prah nego tvoj muz sto ga uzima :) hteo bi da pitam voyagera nesto ako bude video ovo,jednom sam citao jedan njegov post gde je pisao kako je mesecima krizirao kad se skidao sa meta,ali ne znam na kojoj temi,pa bi hteo to da procitam jos jednom,ako znas gde je to reci mi,hvala
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Buprenorfin II

Post by Voyager »

Obrisano je.
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Re: Buprenorfin II

Post by nenormalan-a-lud »

steta,bas si sjajno to opisao neka slepila ludila,svaka cast kad si izdrzao sve to
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
Post Reply