Buprenorfin II

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Buprenorfin II

Post by Voyager »

@Hemfri

Buprenorfin nije isto sto i ostali full narkotici - njegovo dejstvo je znacajno drugacije i on deluje i kao lek, vraca u normalnije stanje razne centre u mozgu koji su poremeceni, itd.
Metadon, Morfin, Heroin i ostala ekipa nemaju nista od toga - oni su tu jednostavno tu da drogiraju i da zadovolje te centre i koliko-toliko stabilizuju osobu u socijalnom i psiholoskom smislu.

Ljudi koji imaju potpuno uredjene zivote , a kojima i dalje treba Buprenorfin....

O tome se vec puno pisalo ovde - nakon jako puno godina na opijatima, receptorski sistem se trajno menja i izuzetno je tesko to povratiti.
Ti ljudi mogu da ne uzmu Buprenorfin, da budu cisti, ali suocavace se svakodnevno sa serijom drugih problema koji nemaju puno veze sa krizama - manjak koncentracije, snazno variranje imuniteta, nemiri u grudima ili telu, anksioznost, nesanica, itd, itd.

Buprenorfin je trenutno jedini lek za koji smatraju da moze vremenom povratiti normalnu funkciju tih centara i da jednog dana osoba moze da zivi bez icega, a da nema nikakvih psiho-somatskih smetnji.

Pre Buprenorfina, ljudi koji bi se nakon 10 ili 15 godina na opijatima skinuli, suocavali su se sa tim raznim problemima i ti problemi bi trajali godinama i to jednostavno vecina nije mogla da podnese - mnogima vremenom u takvom stanju jednostavno zivotna energija pocinje da opada, pocinju tokom narednih godina da se cesce razboljevaju i ti ljudi bi se nakon toliko puno godina mucenja jednostavno pretvarali u zaista bolesne ljude koji vise nisu u stanju da normalno funkcionisu.

Opioidni receptorski sistem je jedan od vitalnih sistema u CNS-u koji regulise telesnu temperaturu, metabolizam, ishranu, koncentraciju, raspolozenje, imunitet, itd, itd.

Kada se to poremeti tako jako, to onda nece proci za par meseci - to traje godinama, a cesto se nazalost cak nikada ne oporavi - takozvani Permanentni Post-apstinencijalni Sindrom.
Buprenorfin je lek za koji naucnici tvrde da moze povratiti normalnu neurotransmisiju endogenih peptida i OP receptora u roku od 2 do 4 godine terapije - ali po meni, ne u sumanuto visokim dozama tipa 8mg ili 16mg...

Tako tvrde strucnjaci, no sa njima se i ja slazem, jer sam do sada video jako puno uspesnih primera tretmana Buprenorfinom koji potvrdjuju takve teze.

Poz !

V
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II

Post by Hemfri »

...ma koga ja zavaravam,nema meni spasa,sve je otišlo dovraga u mom životu,sve što je IOLE trebalo da bude-uspe,je PROPALO.
Sad ću ja "lepo" da se vratim heroinu mom jedinom "pravom prijatelju koji me nikada neće napustiti-čak ni do smrti"......gotovo ...kraj...nemam više šta ni glupo pogotovo pametno da napišem,jer sam i sam OTPISAN!
Bio jednom jedan ja-zaboravite me,...da nešto valjam već bi nešto uradio sa svojim životom,ovako je očigledno da sam šljam naj gori i da me ne treba ni žaliti,ZBOGOM svima.. :( .
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Hemfri, nemoj tako da pricas za sebe.
Stani malo na loptu, uzmi vazduh malo...
Sve moze da se resi, nije bas sve tako kako ti ponekad izgleda...
Nisi ti nikakav sljam malo si pod velikim pritiskom a to se svima desava...
Opusti se, razmisli malo, bice bolje...
...
juznjaci
Posts: 14
Joined: Sun Apr 14, 2013 12:42 am

Re: Buprenorfin II

Post by juznjaci »

I ja da vam se javim nema me dugo da ne pomislite da sam zalutao negde i da se vratio na staro.Ma tu sam evo na bupenorfinu i dalje i sve je normalno i ekstra.Bio sam i na derbi i ono malo opet pobedili cigane , klasika :D .Ima 2 ili 3 meseca sam na bupu i osecam se izvaredno.Znate sami kad ne razmisljate koliko dugo ne uzimate pajdo i ne brojite dane onda se smatra da je to ta terapija i da je to pravo skidanje!!!Bar ja tako mislim.Bup je izvaredan lek ma ja nisam popio nijedean lek drugi ,nijedan bensendin , nijedan trodon a pio sam po 50 trodona do skoro.Bolji je i od blokatota mnogo , pod blokatorima sam prelazio na bensendine ili alkohol i tako ziveo , sada ne korisrim nista osim 8mg dnevno bupa!!!Cak mi se desilo da idem na utakmice i pijem samo sok ili vodu.Na slavi kod brata me zezaju pitaju me .Sta ces da popijes?JA KAZEM SOK, brat me pita koji?Ja ne znam koji i svi xaxaxaxaxaxaxaxa ludak nikad nije pio sokove pa ne zna koji pije.Sada bi pitao nekoga posto sam pregurao ovo prvenstvo u fudbalu pa slavu i sada za vikend svadbu bez alkohola , dal mogu ja popiti 2-3 piva uz ovaj lek uvece?Ide leto jbg ici cu na more pa da popijem 2-3 piva ako moze a da ne utice na nista , spreman sam ako popijem 2-3 piva NE VISE da ne uzmem vecernju dozu leka , posto pijem 2x4mg.Daj neko privatno ili ovako da mi odgovori jer zelim da znam ima li neki problem ako ima necu uopste piti , ovako mi je vrhunski sa zenom sam ok sa mojima ok , sa ekipom ok , svi kazu da sma najzad normalan , cak sam skinuo ciganima samo 4 sala na derbi , inace skidam po 20-ak. , i tu sam se unormalio , dobar ovaj lek posteno.Ovaj decko sto ima problemsa poslom i zenom , nek izdrzi sta da mu kazem , mada po njegovom pisanju nije jos spreman za bupe ali nisam ja dr pa da odlucujem o tome.Prati te keva jbg , pa mora tako ,godinama si je varao i lagao i nista ti ne veruje tako sam i ja prolazio , ti brate im sada dokazi da si resio da neces da se gudras i videces kako ce se vratiti poverenje ali to ne moze za dan,mesec vec mora proci odredjeno vreme.Inace ja nemam problem sa nabavkom leka , ovde na jugu Srbije ne znam koliko ljudi pije ovaj lek , jer ja stvarno u drustvu nemam takve ljude ali lek ja kupujem u apoteci i uvek ga imna ,903 dinara kosta kutija i nisam imao problem ,vidim neki kukaju kao nema ga ovo ono , ma ima jbg ako nema u bg odes do nekog grada i kupis , nazoves telefonom ko sto kaze ziki.Lep pozdrav svima i neka mi odgovori neko na pvt ili ovde .
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Buprenorfin II

Post by Voyager »

Cak i jedno pivo preko opijata malo osamuti.
Ne preporucujem ti 2 do 3, oblesavice te.

Poz !

V
juznjaci
Posts: 14
Joined: Sun Apr 14, 2013 12:42 am

Re: Buprenorfin II

Post by juznjaci »

Voyager wrote:Cak i jedno pivo preko opijata malo osamuti.
Ne preporucujem ti 2 do 3, oblesavice te.

Poz !

V
Druze ne planiram da se samutim ili da se radim pivom , vec jednostavno pitam ide leto i kada odem na more mogu li ako jedan dan ne popijem bupe da popijem 2-3 piva.Pitam kakve posledice ima ?Dal su smrtnog ishoda?Nisi me razumeo ,pitanje je dal mogu i kad popijem lek pa ako se nazdravlja uzmem mali gut piva , dal bi to smeo , razumes.Glupo je kad neko nazdravlja da ne liznem alkohol i to pitam dal smem.Jer popio neko bar pivo pod terapijom?Ako ima takvih nek mi odgovore , ne planiram da se opijam jer znam kako je to kad se skidas od dopa pa predjes na lakohol.Pa mene osamuti pivo i kad popijem ranije bensendin jel na to osamucivanje mislis ako je tako nije strasno .
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Evo da ti prenesem moje iskustvo sa tim...
Ja sam u avgustu bio na jednoj svadbi i taj dan sam popio sigurno jedno 6,7 piva, za ceo dan...
Pre toga sam ujutru uzeo suboxon 4 mg.
Nije mi bilo nista, cak me nije ni glava zabolela sutra ujutru.
Ali to se ne preporucuje, pise ne uzimati sa alkoholom...zabranjeno je.
Ja nisam mogao da odolim, bila je vrucina i jeo sam neki rostilj i tako...
Mislio sam, ajde da popijem jednog jelenka ladnog i posle mi se otvorila dizna...
Tacno je da osetis malo kako lek deluje jace, medjutim ja se nisam nesto lose osecao...
To sad zavisi, mozda bi nekom bilo lose.
Ovo sam ti preneo samo kako je meni bilo, nisam rekao da ne smeta...
Ne mogu da ti kazem pij pivo slobodno, pa ako se preturis posle negde da te nosim na savesti...
...
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Buprenorfin II

Post by Voyager »

Definitivno kako ko.
Ako si navikao na alkohol pre, ako si ga pio u zivotu, onda i nece biti nista posebno od 3 piva - osetices sigurno neki efekat, ali nece ti se desiti nista lose.

Ail imaj na umu da ne preteras.
Suboxone je poznat po tome sto ubija u jakoj kombinaciji sa alkoholom ili benzodiazepinima.
Umre osoba u snu...fucked up stuff....

Zato i stoje u uputstvu ta razna upozorenja za alkohol i ostale depresore CNS-a.

V
juznjaci
Posts: 14
Joined: Sun Apr 14, 2013 12:42 am

Re: Buprenorfin II

Post by juznjaci »

Ma upravo sam trazio ovakav odgovor , pitao sam da ne bude neki problem tipa mucnine i da mi bude tesko od 2-3 piva , inace dobro podnosim alkohol i nece biti problema , znaci ovaj lek je kao i svaki drugi sto se tice alkohola.Hvala momci na odgovoru.
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Don Dop »

Hemfri brate mogu te pitati samo ko je ludji od Vas ukućana. Keva i Ćale savetuju da se vratiš na dop jer im je jeftinije od lančanog sudara itd... alall vera.

Nego imam 2 pitanja.

1. Pošto je ova priča evoluirala od otvaranja teme, interesuje me dal sada drajzerova i dalje drži monopolističku poziciju po pitanju buprenorfina ili se recept može dobiti i u domovima zdravlja?

2. Ja sam na održavanju u lorijenu tri godine. Pošto su pukli skroz hoću da ih napustim.
Interesuje me dal mogu u Drajzerovu ili neki dom zdravlja ukoliko je moguće da se javim sa izveštajem i nastavim da dobijam lekove, odnosno recept, ili postoji neka druga priča. Ne bih da ostajem bez lekova dok čekam nekakve procedure ukoliko postoje.

Izvinjavam se ukolio je neko napisao nešto o ovome, ali stvarno nisam mogao da pronađem.
Ja sam Bog
Post Reply