Buprenorfin II

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Frajla »

evo ovde cu ti odgovoriti jer vidim da si na dve strane prisala mozda dobijes ovde vise odgovora

suboxone imaju sastav buprenorphin plus mali procenat blokatora, tako da je u sustini jedno te isto.
Bitno je da se stabilizujes na jednoj dozi i onda korak po korak. Nema 8 mg plus 2 pred spavanje. bitno je i da uzimas u isto vreme svaki dan. 8 mg ti je i previse, jer kao sto smo rekli 2 mg resava stvar, pokriveni su ti svi receptori.
Ja bi ti preporucila da recimo skidas 1 mg nedeljno,i kad dodjes do manje doze onda cu ti objasniti detaljno kako da meris manje doze.
1 mg nedeljno neces osetiti. Treci i cetvrti dan ces se malo vrteti u krevetu ali sledece jutro si kao nova.Kad osetis da ti je dobro ti opet smanjis dozu. Slobodno pitaj sta te interesuje
Eto ja sam uspela da se spustim na 0.08:) Vodim posao uspesno, zivim normalno i ne drma me jos uvek depra, jer idem polako.a 7 godina na njima.
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II

Post by Hemfri »

...
Last edited by Hemfri on Wed Dec 09, 2015 6:27 pm, edited 1 time in total.
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
dzankoza
Posts: 106
Joined: Thu Dec 09, 2010 1:16 am

Re: Buprenorfin II

Post by dzankoza »

Vidis da ovde neki ljudi dolaze iz ciste dosade i radoznalosti,neki po savet kako da se drogiraju,neki sto su utripovali da su u problemu zato sto su ispusili dzoint.Kao da vise nema ljudi sa pravim problemom koji ovde dolaze po savet za svoje lecenje.
Inkognita
Posts: 8
Joined: Mon Dec 07, 2015 6:22 am

Re: Buprenorfin II

Post by Inkognita »

Hemfri wrote:Kako bre neko uspe da se navuce na Buprenorfin,da me jebes nije mi jasno kad nema rad?
Zdravo Hemfri,
Prvo, na komentar ispod tvog necu ni odgovarati, jer mi nije dosadno I nisam zaludna I ne bih bila ovde da mi ne treba neka vrsta pomoci, kakve god. A najmanje sam ovde da bi citala da me neko vredja ili ne daj boze da ja radim isto. Dakle peace. Nisam u fazonu da se prepucavam niti imam bilo kakve zle namere I svima vam zelim sta vi sami sebi zelite.
A sad da ti odgovorim. Tebi Hemfri
Kad sam prvi put probala bup (preko koksa) spustio me i osecala sam toplinu i zabadala jedno sat - dva I bilo mi je lepo. I tako sam pojacavala dozu I nije da me on uradi kako ljudi ocekuju da IH uradi npr.dop, ali ja to nisam ni zelela. Meni je bilo lepo od tog zabadanja I blejanja I opustenosti od bupa. Ja verujem da za vas koji ga koristite terapijski on nema 'rad', ali stavi se u poziciju mene koja nista drugo ne uzimam niti sam ikad probala dop? Uostalom procitala sam ovde mnogo postova o bupu I ne moguce da sam luda. A znas verovatno I sam koliko se bup zloupotrebljava, da ga ljudi sa terapijom prodaju da bi imali da se urade, pa sta mislis kome ga prodaju? :) Elem, nije to nista ni vazno. Vazno je da prestanem da ga uzimam jer stvarno vise nema poentu I vise nema nikakav 'rad', cak ni tu opustenost, zabadanje I ne znam kako bih opisala osecaj jos.
Oboji mi zivot haosom nevolje.
Inkognita
Posts: 8
Joined: Mon Dec 07, 2015 6:22 am

Re: Buprenorfin II

Post by Inkognita »

dzankoza wrote:Vidis da ovde neki ljudi dolaze iz ciste dosade i radoznalosti,neki po savet kako da se drogiraju,neki sto su utripovali da su u problemu zato sto su ispusili dzoint.Kao da vise nema ljudi sa pravim problemom koji ovde dolaze po savet za svoje lecenje.

Zdravo, zao mi je ako sam te uvredila mojim postom, nije mi to bila namera. Nisam ovde ni iz dosade ni iz radoznalosti niti me zanima kako da se drogiram, vec kako da prestanem da uzimam bup. Mozda sam ja utripovala da sam problemu (bilo bi mi drago da jesam) ali zasto onda kad ga ne uzmem imam te nenormalne bolove u bubrezima, nogama, tromost jednu opstu?
Svesna sam ja da je moj problemcic nista u odnosu na to sa cime se ljudi susrecu, ali mislim da to ne znaci da ga nemam niti da je to razlog da me ljudi sa vecim problemima napusavaju I pricaju kako ja nemam problem. Okej, nemam ga. Trazila sam odgovor nekoga ko misli da ga imam, i javili Su se ljudi iz dobre namere. Ne vidim zasto to nekom smeta?
Opet izvini ako te moje prisustvo necim pogodilo, ja sam samo potrazila saver, a tebi zelim da uspes u onome sta si ti naumio da uradis za sebe. :) sve nejlepse. Pozdrav
Oboji mi zivot haosom nevolje.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Frajla »

Inkoqnita, otvori svoju temu ili se nadovezi na neciju.
Hemfri, insistirao si da se o bupu pise na ovoj temi u nadi da ce se dobiti veca podrska. Ja tvoje podrske ovde ne vidim.
Naziv oo teme bi mogao da promenis u trenutno stanje bupa kod nas i kako doci do njega.
Ako i dalje smatras da se na bup ne moze navuci i da je to zezanje onda sto si na njemu?
. Teras ljude kojima bi mozda i znacila necija pomoc
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Frajla »

dzankoza wrote:Vidis da ovde neki ljudi dolaze iz ciste dosade i radoznalosti,neki po savet kako da se drogiraju,neki sto su utripovali da su u problemu zato sto su ispusili dzoint.Kao da vise nema ljudi sa pravim problemom koji ovde dolaze po savet za svoje lecenje.
Sta je pravi problem za nekoga to je relativna stvar! Vi ste face jer sto dosli do horsa, to vam je najveci zivotni uspeh.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Buprenorfin II

Post by sanela »

Hajmo izbjeći prepucavanje.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Inkognita, Buprenorfin je JAK lek..znaci da se ne zavaravamo. Radi se o leku koji bez problema pokriva i teske Heroinske krize. To sto on posle nekog vremena ne daje taj osecaj euforije kao recimo Metadon i drugi..to ne znaci da je naivan lek.Jak je i kao analgetik i kao narkotik i daje dovoljnu tu opijatsku toplinu da moze da se pregura bez zelje za drogom. Ne bismo mi bili zadovoljni sa njim da nije tako. I tacno je i da se zloupotrebljava, i da se uzima na nos kao dop itd.To sto imas bolove u nogama, u bubrezima, tromost je upravo pokazatelj o kakvom se leku radi. Ja takodje imam iste simptome kada ga ne uzmem, sa tom razlikom sto kod ne koga moze da bude bol u bubrezima,kod nekoga nesto drugo i to sve zavisi od nasih hronicnih osetljivih tacaka. Tamo gde smo osetljivi, tu se i javlja bol. Jedino resenje je postepeno smanjivanje doze do nule. Najbolje bi bilo uz pomoc lekara, ali to je procedura sa tim lekom. Verovatno da kako se organizam adaptira na manje doze, tako na kraju i ti bolovi budu manji. Malo ipak mora da se pregura i na misice, na volju itd..kada dodje skroz do potpunog prestanka uzimanja leka.
...
dzankoza
Posts: 106
Joined: Thu Dec 09, 2010 1:16 am

Re: Buprenorfin II

Post by dzankoza »

OK zene smirite strasti nije mi bila namera da bilo koga vredjam. Samo sam komentarisao stanje na forumu.
Post Reply