Buprenorfin II

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Mark_Renton »

Ide li neko u Drajzerovu po buprenorfin?
Ako ima nekog, molio bih da mi se javi u PM.
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Buprenorfin II

Post by sanela »

Rentone, covjece, jesi ziv?
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II

Post by Hemfri »

Srecna nam svima Nova godina u koju smo usli (bar u Srbiji) SA NESTASICOM BUPRENORFINA! - NEMA ga nigde jos su mi rekli da Alkaloid Skoplje NECE zbog nekog problema sa cenama novim-UOPSTE DA ISPORUCUJE VISE BUPRENORFIN ...i tako se sad uopste ne zna kad i gde i kako ce se nabaviti Buprenorfin....jeeeebote,ne mogu da veruje Ponovo stara prica ,em ga skupo placamo,em ga malo malo pa nema....ne pa to je politika vucica da nas treba sve lepo pobiti i resen problem.....super....
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
Nicolo b
Posts: 71
Joined: Wed Aug 20, 2014 5:20 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Nicolo b »

Da,ipak je nestasica po celoj SRB,jer se otprilike mnogo uzima na fals recepte a lekare to ne interesuje bukvalno,beze od odgovonosti i ne interesuje ih uopste,kazu da ima neki problem oko uvoza iz Alkaida,sve sto imaju da kazu je snalalazite se nije do nas.Pa ko je duzan da obezbedi terapiju i lecenje nismo se valjda u apotekama prijavili na lecenje pa da su oni duzni,pogotovo sto se radi o ovakvoj vrsti leka,ako vec ima problema oko nabavke valjda je neko duzan da obavesti nekoga da bi se preduzele odgovarajuce mere a ne ovako*snalazite se*.Po cetvrti put prelazim po 250km da bi dosao do leka i to jedva,okrenuvsi bar 30brojeva apoteka,inace posto vidim da se i dalje vodi polemika oko procedure buprenorfinske terapije ona je moguca u svim malo vecim mestima a nedeljna terapija 7x8 tableta kosta 900din,a ovaj momak DonDop kao da radi za Drajzerovu bukvalno pa ubedjuje sebe i druge da je samo tamo dostupan po nekim banalnim cenama.Svejedno otprilike da leka nema pa nema,citao sam prethodne postove i neko je pomenuo neku ribu koja podize na fals recepte a odgovori na njegov post su bili negativni sto se javno ovde prica o tome iako nisu navedeni ni njeni podaci ni grad u kome se to desava,po meni bas treba o tome da se diskutuje.Svi smo se snalazili za gudru na razne nacine i radili svasta da bi dosli do nje ali zasto bi se regulare prijavljivali na lecenje,prolazili kroz cimanja i ostajali bez lekova da bi neko na fals recept podizao i dilovao te iste lekove i to za 140e po tabli.Da se razumemo ja sam prvi da se cinkarosi obese svi i ne interesuje me ko to radi ali to se desava i zbog toga puca po nama,nemam nista protiv prijavi se brate na lecenje neka ti odrede terapiju makar ona bila i 32mg pa onda radi sa njom sta hoces,prodaj,poklanjaj,bacaj.Ako neko ima neki info kakva je situacija sa bupom po Srb neka pise da znamo cemu da se nadamo i da se pripremimo
PROTECT ME FROM WHAT I WANT !!
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II

Post by Hemfri »

Nicolo b napisaLo="Svejedno otprilike da leka nema pa nema,citao sam prethodne postove i neko je pomenuo neku ribu koja podize na fals recepte a odgovori na njegov post su bili negativni sto se javno ovde prica o tome iako nisu navedeni ni njeni podaci ni grad u kome se to desava,po meni bas treba o tome da se diskutuje."
A Hemfri na to odgovara =

Ja sam "Taj neki" sto je pisao o tome,i bio napljuvan sto to pisem jer sta se to mene kao tice-PA TICE ME SE,JER UPRAVO ZBOG TAKVIH DOLAZI DO OVAKVOG PROBLEMA KAO STO JE NESTASICA BUPRENORFINA-KOJOM NIKO IZ POMENUTOG RAZLOGA NE ZELI DA SE AKA,BAVI,vec nas upucuju na"snadjite se-uostalom kako ste se snalazili za dilere?...e pa sad tu "vestinu snalazenja-primenite na nalazenje Leka koji Vam doduse JESTE od lekara prepisana terapija ali boze moj......Ja sam Uspeo da nabavim dve kutije od 8mg i to tako sto je moja majka pozvala prijateljicu koja radi u skoplju u Najvecoj apoteci njihovoj-pa je ona posebnim putem poslala do Beograda,i na kraju samja tako LAKO i JENOSTAVNO nabavio terapiju za 7 dana,evo sad opet u sredu-sutra,POOJMA NEMAM KAKO CU DA NABAVIM TERAPIJU,jer ovo je moglo sam jednom tako nakaradno da se nabavi iz skoplja-DIREKTNO,umesto regularno u nekoj Beogradskoj apoteci na drzavni mi prepisan recept.....o gospode....Vucic je i rekao da ce da nas sve ...niz vodu... :vom: :( :cry:
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Don Dop »

U Drajzerovoj leka ima, a i po apotekama u Beograu nije neka frka. Mozda Vam se desilo trenutno znog praznika. Pisanja o nekakvom prevelikom trosenju leka i kako ce nas Vucic podaviti su neozbiljna i nemojte time da se bavite vise. Ostavimo po;litiku politicarima i ekonomiju ekonomistima jer po vasem sve firme koje prodaju 'previse' bi se same od sebe zatvarale. Srecna Nova godina i budite mi svi zdravi, lepi i debeli.... :-D :-D :-D
Ja sam Bog
User avatar
macak_fric
Posts: 25
Joined: Tue Jul 06, 2010 2:35 am
Location: beograd

Re: Buprenorfin II

Post by macak_fric »

Slucajno sam pre neki dan ukucao u telefon, u pretragu, spisak apoteka gde ima bupa od 8mg. I naletim na stari dobri poznati forum. Doduse, vise sam citao i sa jednom osobom se pp dopisivao nego sto sam pisao, ali ajd..Od kad sam ugledao forum ponovo, i ovu temu, procitao sam jedno 50ak strana. Ima tu svega, stare price, nova iskustva, a ima i novih ljudi sa starim iskustvima. To je valjda taj krug, nekoga centrifuga iscedi i izbaci iz ove price, nekoga opet okrece..Sve u krug. Gde sam ja u tom krugu? Evo me, posle dve godine, tacnije, u februaru ce tacno dve godine od kako sam na programu u Drajzerovoj. Placao onih cuvenih 20 000 neka 3 meseca, a onda se "ukazalo" jedno prazno mesto, te sam kao dobitnik na lotu presao na recept. Neko ce reci da je previse, ali verujte, sve sam radio sa svojom doktorkom. Nista nisam smisljao, muljao, jednostavno sam govorio kako se osecam, i dosli smo do sledece terapije:14mg bup, 4x1 ksalol, cipralex 1, tolvon 1+1. Moram napomenuti da mi je valjda metabolizam takav. Secam se ranije, u "onih 20 godina", sedimo u kolima nas dvojica, podelimo ket, ortak se prevrne a meni skoro nista. Uvek su se svi cudili koliko mogu da uzmem..Bilo cega..I, evo me srecnog i veselog sa svojom terapijom, i kako vreme odmice, vidim, prosto osecam da iz mene izlazi onaj zov ulice, blejanje po ulazima, cimanje za lovu, itd, itd. Sad da me neko natera da palim auto da odem u Zemun npr. popio bi odjeb automatski. Heej, ja legnem u pola do ponoci, i ustajem oko 9, osim ako radim pa moram ranije. Da skratim pricu, sasvim sam dobro, nabacio sam 8,9 kila, i mnogi mi kazu da bolje izgledam, na poslu vise nisam mrgud koji jedva ceka da otalja posao..Mene je bup izvadio iz mrtvih, to odgovorno tvrdim. I napominjem-MENE !! Ali, sto neko rece, sahranice me drzava. U cetvrtak, kad sam i video i podsetio se foruma, ceo bogovetni dan sam trazio 8mg. Na onaj info telefon su mi rekli da ih nema nijedna drzavna apoteka. Mecku sam rodio dok nisam iskopao jednu privatnu koja je imala. Sta ce biti za dve nedelje kada mi je sledeca terapija, to niko ne zna. A o Drajzerovoj je suvisno trositi reci. Ono je najgori zdravstveni salter u vremenu i prostoru. Cekas pola sata, nikad nemaju evidenciju o onom haracu koji naplacuju, (a moja keva knjigovodja u penziji, ne mozes je zajebati za jedan broj a ne da fali racun,izvestaj,bilo sta), pa se oni metadonci guraju,svadjaju, nemaju onaj citac knjizice nego samo sto ne umacu pero u mastilo dok te upise u onu knjigu, ma..UZAS!! A oko onoga da neko "zaobilazi" lekara-ne, nisam cinkaros i prvi ih mrzim iz dna duse. Jedino sto mogu da potvrdim reci moje doktorke, kad sam (relativno skoro, pre 2 meseca otprilike) bio na kontroli i po izvestaj. Kaze zena ovako "Zamislite, neka zenska osoba je lepo falsifikovala moj potpis i pecat i uzimala lekove gde je stigla". To mi je rekla jer su zvali Drajzerovu, iz neke apoteke, ili doma zdravlja, i pitali kako moze toliko izvestaja da daje. Kad ono, ispostavilo se ono o cemu je ovde pisano...Eto,toliko za sada. Cisto sam hteo da se javim, a kad sam vec procitao o tom falsifikovanju, setio se ovoga sto mi je doktorka rekla.. Tako, sta da vam kazem, cuvajte se, gurajte napred nekako, pa do nekog sledeceg kuckanja, pozdravcina od macka frica!!
It's so lonely when you don't even know yourself.. it's so lonely
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Buprenorfina od 8 nema nigde, to sto se nadje su stare zalihe. Znaci nema kod dobavljaca. Od 2 moze da se naruci jos uvek po apotekama. Priča se da ce i od 8 da bude uskoro a kad ce i da li ce videcemo..
...
jocabg
Posts: 1
Joined: Sun Jan 11, 2015 7:34 pm

Re: Buprenorfin II

Post by jocabg »

I ja nisam mogao osmice da nadjem a i dvojke sto je ostalo ja mislim da sam poslednje kupio jer ni njih nema nigde.Jerl ima neko informaciju kad ce stici u apoteke bup nije vazno dal od 8 ili 2?
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Ima sad Buprenorphine od 8, ja sam podigao u drzavnoj apoteci sve regularno. I puko sam 60 evra jer sam platio punu cenu i privatnog lekara za recept, posto mi je termin kod opsteg tek 29. Januara pa nisam hteo da čekam da opet ne nestane. Proverio sam i druge apoteke i svuda je stigao, znaci ima ga kod dobavljaca.
...
Post Reply