Buprenorfin II

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

rogi mash
Posts: 27
Joined: Sat Jun 01, 2013 10:10 pm

Re: Buprenorfin II

Post by rogi mash »

Chitam postove oko upa i ima svega od deziformacija do veoma pametnih stvari.Nama iz Srbije neka je bog u pomoci!!
Iskreno sada kada sam procitao kako to rade u Hrvatskoj,znam za hep prichu,ali da je tako jednostavno i zahvalno,em smanje kriminal,spb,i ono najbitnije vracaju choveku nadu i mogucnost za normalnim zivotom.
evo u Makedoniji koja pravi i met i bup,i za koju kazu da ce uci u EU odmah posle srbije,da se politicki neuplicemo,necemo to docekati josh 10godina,taman kada se raspadne eu,no chk i makedonij koja na nekoj listi koju pravi un za borbu,prevenciju i odrzavanje iza srbije,bih,crne gore opet je lakshe,oni ljudi bre kupuju bum i met po smeshnim cenama ispod ruke,drugarica mi donela kada se vracala iz grcke 5 flasha alkaloidovog metadona i 3 kutije od 8mg bupa,cena je manja od 100e,a na kosovu u svakoj,ali svakoj apoteci metadon je od 7-10e a bup otpr oko 10 i to 8mice!!To za kosovo je pricha stara godinu dana,ali ako je moglo tada,verovatno i sada moze!!
da konacno lepe i ruzne vesti,nevezano za bup,ali bebi koracima,u dosta drzava gde je marihuana dozvoljena u medicinske upotrebe,i gde posle i za vreme skidanje mesto da gutate 15 vrsta lekova oni vam daju vutru na recept,dali nekom zbog spavanja,anksioznosti,depresije... evo u srbiji je 23.09.2014 registrovana 4 leka na bazi trava 0 thc i 0 cbd,ali prodaju prichu da pomaze,eto umesto da je legalizujemo medicinske svrhe,dekriminalizujemo,kod nas,dok u svetu sve vishe zemalja ide na to,kod nas je farmaceutska mafija jacha od drzave. i trpecemo njihova izlvljavanja,sa geslom imash za dop,pa imash i za uslugu za bup.

molim admina,ako sam omashio neka premesti poruku gde smatra ili ako je uvredljiva,slobodno izbrishe!!
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Buprenorfin II

Post by sanela »

pa na granici je, ali ću ostaviti...
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Lujka »

sanela wrote:pa na granici je, ali ću ostaviti...

OK, ja jesam zapalila joint, bože moj....i 3 puta sam pročitala post rogia, i sada mi nije jasno što je to uvredljivo, što je to na granici, ali neće biti izbrisano :?
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Buprenorfin II

Post by sanela »

Ooo, pa gdje si Lujka, dugo te nije bilo!? :)
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Lujka »

sanela wrote:Ooo, pa gdje si Lujka, dugo te nije bilo!? :)
Sanela, šefice, jel slušaju narkomani, jel ih držiš pod kontrolom :)
Da sam znala da ću dobiti smajlić od Tebe, odavno bi se bila javila, svratim ja često i šacnem nove postove, ali nekako sam trula za pisanje, čim dobijem malo volje napišem samo Tebi nekoliko lijepih riječi, evo šaljem pusu iz toplog Primorskog grada :D
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Buprenorfin II

Post by sanela »

Lujka wrote:
sanela wrote:Ooo, pa gdje si Lujka, dugo te nije bilo!? :)
Sanela, šefice, jel slušaju narkomani, jel ih držiš pod kontrolom :)
Da sam znala da ću dobiti smajlić od Tebe, odavno bi se bila javila, svratim ja često i šacnem nove postove, ali nekako sam trula za pisanje, čim dobijem malo volje napišem samo Tebi nekoliko lijepih riječi, evo šaljem pusu iz toplog Primorskog grada :D
Nek si se ti meni javila s pusom sa Obale, odmah si mi popravila ovaj sivi sarajevski dan.
Samo ti skitaj po forumu, a kad budeš voljna napiši koji red da znamo da si dobro, zdravo i sretno u životu. A i ako nisi, da ti možemo reći da je to faza i da će proći, kao što je sve u životu ovom prolazno. Lijep pozdrav i smajli :D samo za tebe...

A sad da se vratimo na temu....
User avatar
manson4ever
Posts: 36
Joined: Tue Sep 30, 2014 10:30 am

Re: Buprenorfin II

Post by manson4ever »

Sanela jesi to pocela da klanjas?
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Buprenorfin II

Post by sanela »

Ne.
Meditiram.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Lujka wrote:
sanela wrote:Ooo, pa gdje si Lujka, dugo te nije bilo!? :)
Sanela, šefice, jel slušaju narkomani, jel ih držiš pod kontrolom :)
Da sam znala da ću dobiti smajlić od Tebe, odavno bi se bila javila, svratim ja često i šacnem nove postove, ali nekako sam trula za pisanje, čim dobijem malo volje napišem samo Tebi nekoliko lijepih riječi, evo šaljem pusu iz toplog Primorskog grada :D
Cao Lujka ! :smt041
...
User avatar
manson4ever
Posts: 36
Joined: Tue Sep 30, 2014 10:30 am

Re: Buprenorfin II

Post by manson4ever »

Osjeca se odredjena smirenost i zrelost u pisanju, znao sam! Pa eto, kada se vratim, mozemo zajedno?
Post Reply