Buprenorfin II

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Don Dop »

ziki wrote:Ajde cuti bolje brukas se.
Ja nemam ni mamu ni tatu da mi placaju lekove, i pretpostavljam da sam mnogo stariji od tebe i samim tim mnogo bolje upoznat.
Pricas gluposti, sa namerom da ispadnes pametan.
I vrapci po drvecu znaju da se Buprenorfin danas moze dobiti od svakog psihijatra, i da ga moze prepisati svaki lekar opste prakse.
Skoro niko vise ne ide u Drajzerovu ko je nekada isao.
I ako bi neko tebe poslusao taj bi platio u Drajzerovoj 20 hiljada...
Da li si ti normalan covek..
Ja govorim onako kako jeste i kada bi mene neko poslusao ne bi izgubio nista, a tebe kad bi neko poslusao zavrsio bi kod lopova u drajzerovoj.
I za Beograd sam bolje upoznat od tebe.
To ako ti nisi sposoban da sebi obezbedis lekove na normalan nacin, to nije razlog da ovde lecis frustracije.
Hemfri ti je pricao, ja sam ti pricao i ti i dalje tupis ovde.
Udji kod bilo kog lekara i zatrazi knjigu lekova, to je ona knjiga u kojoj se nalaze sifre leka koje upisuju na recept.
Videces da tamo pod slovom B postoji Buprenorfin sa sifrom 1182052.
A zasto postoji, zato sto ga oni prepisuju.
A to da li je izvestaj iz Drajzerove ili od nekog drugog Neuropsihijatra to se njih ne tice.
Koliko ja znam i lekari u Drajzerovoj su NEUROPSIHIJATRI.
Po cemu bi jedna klinika imala iskljucivo pravo da samo ona pacijentima prepisuje odredjeni lek.
Ta komunisticka pravila vise ne vaze ni u Srbiji, prema tome probudi se malo.
Pricas neke stvari koje nisu ni logicke uopste.
Nekada je samo Drajzerova imala direktno na klinici Buprenorfin, suboxon itd i oni su ga prepisivali, i tamo su ga izdavali pacijentima.
Sada ga ima po apotekama sirom Srbije, i to tebi nista ne govori..
Zasto bi u apoteci na primer u Gornjem Milanovcu bilo Buprenorfina, ako moras da ides u drajzerovu u Bg da ti ga odobre.
Smanji dozivljaj malo.

- Da li meni roditelji placaju lekove je diskutabilno isto kao i da li si stariji, ali nije diskutabilno da pricas nebuloze. Prvo Drajzerova je specijalna bolnica za lecenje bolesti zavisnosti i zbog toga jedina za podrucje Beograda ima pravo da izdaje izvestaje za lecenje Buprenorfinom. Tu knjigu o kojoj Ti govoris nemaju svi psihijatri ili neuropsihijatri i nije bas tako lako dobiti je. Obican psihijatar ili Ti neuropsihijatar MORA da ima dozvolu od strane ministarstva zdravlja Srbije da bi se bavio lecenjem narkomanije i prepisivanjem terapija. Iz tog razloga kad pitas nekog on Ti kaze svoju specijalnost. Znas nisu svi oni obuceni za bavljenje Narkomanijom. Ne ide to bas tako kako si Ti zamislio.
- Medjutim, ukoliko procitas Hmefrijevo izlaganje docices na ideju da je covek svoje dobijanje leka vezao usko uz Drajzerovu. Procitaj sta je napisao i nelupetaj vise molim te.
Ja sam Bog
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Don Dop »

sanela wrote:Hajde vas dvojica prekinite više. Ziki je dao svoje argumente, dondop svoje. Svako ima svoje iskustvo i neka na tome ostane. STOP!
Ako nastavite, zaključaću temu.

- Pa ovo je tema Buprenorfin. Neradimo nista sto bi te izazvalo da zakljucavas temu ili opominjes. Niko nikoga nevredja vec civilizovano razmenjujemo misljenja i iskustva. Ja samo zelim da objasnim Zikiju da se ne bavi procedurom u Beogradu, a on pokusava da objasni da je svuda isto i to je to.
-
Ja sam Bog
User avatar
manson4ever
Posts: 36
Joined: Tue Sep 30, 2014 10:30 am

Re: Buprenorfin II

Post by manson4ever »

stvarno je steta da se ovakva tema zakljuca
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Buprenorfin II

Post by sanela »

Don Dop wrote:
sanela wrote:Hajde vas dvojica prekinite više. Ziki je dao svoje argumente, dondop svoje. Svako ima svoje iskustvo i neka na tome ostane. STOP!
Ako nastavite, zaključaću temu.

- Pa ovo je tema Buprenorfin. Neradimo nista sto bi te izazvalo da zakljucavas temu ili opominjes. Niko nikoga nevredja vec civilizovano razmenjujemo misljenja i iskustva. Ja samo zelim da objasnim Zikiju da se ne bavi procedurom u Beogradu, a on pokusava da objasni da je svuda isto i to je to.
-
Koliko puta ste ponovili jedno te isto?
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Necemo se vise baviti procedurama i sve je ok, nema potrebe za zakljucavanjem zbog toga.
Ako nije potrebna tema onda zakljucavajte, ali zbog ovoga nema potrebe jer ja necu vise da se bavim time.
Inace mislio sam na knjigu lekova koju imaju lekari opste prakse, ne psihijatri.
To je knjiga sa siframa lekova koje upisuju na recept.
Tu se nalaze svi lekovi koje prepisuju , po abecednom redu i nalazi se i Buprenorfin.
Na to sam mislio, a takodje i na cinjenicu da lekari opste prakse postupaju po nalazu specijaliste Neuropsihijatra.
Ako je jedan Neuropsihijatar odredio pacijentu Buprenorfin, onda ce opsti lekar da napise recept na osnovu tog izvestaja i nece se uopste baviti time da li taj NPS radi u Drajzerovoj ili vec gde, i nece proveravati da li je on strucan posebno za oblast narkomanije.
A sam Neuropsihijatar zna da li je kompetentan da leci jednog zavisnika, neki i jesu strucni bas za zavisnost.
Neki i nisu pa ga i ne prepisuju, ali im nije zabranjeno.
Mene vec 2 godine leci Neuropsihijatar koji radi u obicnoj bolnici, odnosno domu zdravlja i njegov izvestaj se postuje.
Niko ga nije osporio jer nije iz Drajzerove.
A Drajzerova jeste specijalna bolnica za zavisnost.
Takodje postoji i Reumatoloski institut, a imas i Reumatologe koji rade u nekom lokalnom domu zdravlja i u oba slucaja prepisuju istu terapiju.
Isto je i sa ovim..
Niko ne drzi monopol na lecenje neke bolesti, niti moze po zakonu.
Svako ko ima diplomu i zakonsko pravo da leci, taj moze i da primenjuje svaki lek koji je namenjen za tu vrstu bolesti.
Ali jasno je da se jos uvek ne postupa svuda isto, iz razloga sto je to ipak relativno nov lek kod nas itd..
U nekim domovima zdravlja su lekarima odrzana predavanja vezano za temu zavisnosti i promocija leka, kako bi bili upoznati sa njim itd.
Do nesporazuma dolazi jer sistem nije savrsen jos uvek, ali bice valjda jednom.
To je sve.
...
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II

Post by Hemfri »

Evo napisaću samo ovo moje poslednje iskustvo što se tiče Beograda i Izveštaja na osnovu kojeg se dobija recept,evo šta mi se desilo u sredu,znači pre dva dana-pisao sam kako mi već duže vreme NE TRAŽE NIKAKAV Izveštaj u domu zdravlja,i da mi samo odštampaju recept a ja samo dođem i podignem ga,bez ikakvih cimanja,traženja izveštaja i slično-E pa SAD u SREDU 15.Oktobra 2014. se desilo upravo ono što sam se nadao da bar još neko vreme neće-kad sam otišao po recepte,sestra mi je rekla da sačekam malo u čekaonici da me primi moja lekarka pa će mi onda dati recept,već sam video da se nešto dešava,jer su mi prošli put izdali recept bez ikakvog čekanja,e sad nije bilo tako,elem,
Primila me je Doktorka i ovog puta mi je zatražila IZVEŠTAJ Neuro psihijatra,ali NE BILO KOG ,VEĆ mog do sadašnjeg lekara iz DRAJZEROVE!,prvo sam pokušao da dobijem recepte na osnovu izveštaja NPS koji NIJE IZ DRAJZEROVE ,i taj izveštaj moja Doktorka NIJE HTELA DA UVAŽI!?! Znači BAŠ je INSISTIRALA da joj donesem IZVEŠTAJ MOG DO SADAŠNJEG NPS IZ DRAJZEROVE,njihov izveštaj inače po samom izgledu se potpuno razlikuje od običnih izveštaja lekara ,ima poseban memorandumski a4 papir,na kome piše sve ono što sam već pominjao u svojim postovima-dakle ,NISAM USPEO DA DOBIJEM RECEPT NA OSNOVU IZVEŠTAJA NPS KOJI nije iz drajzerove,ponadao sam se da ću moći i da NEĆU morati da opet idem tamo da se cimam i plaćam ,doduše samo detekciju,ne 20 000 dinara već,par hiljada mesečno,što nisam radio neko vreme i ,moram reći da uopšte nije bilo jednostavno da objasnim zašto nisam dolazio na kontrole U DRAJZEROVU KAO I TO DA OD SADA MORAM da ,Imao para ili NE,ako nemam da platim tu detekciju,izaći će mi u susret,pa ću platiti neki drugi put,zaista cifra nije nešto velika,ali poenta je u TOME,DA SAM POKUŠAO DA DOBIJEM RECEPT U BEOGRADU NA OSNOVU IZVEŠTAJA KOJI NIJE IZ DRAJZEROVE-MEĐUTIM ,U DOMU ZDRAVLJE MI NIJE UVAŽEN TAJ IZVEŠTAJ-ZAKLJUČAK,sve sam regulisao i dobio prvo taj Njihov "poseban Izveštaj"pa na osnovu toga i recept za Buprenorfin,ali morao sam da se dosta cimam i zezam oko tih procedura,što mi je DEFINITIVNO POTVRDILO,a nadao sam se da NEĆE VIŠE BITI TAKO,da BAR U BEOGRADU,MORAM DA IDEM PREKO SPECIJALNE BOLNICE ZA LEČENJE BOLESNI ZAVISNOSTI U TEODORA DRAJZERA,mislim da ovo dosta govori o tome šta i kako može a šta NE može,bar pišem iz ličnog iskustva,što se tiče podizanja državnih plavih recepata u domu zdravlja u Beogardu,jbg ziki,ipak NISAM uspeo da ih zaobiđem,i dobijem recept a da nisam prvo doneo NOVI IZVEŠTAJ IZ DRAJZEROVE,sad sami zaključite koja je situacija,samo pišem svoje iskustvo od pre dva dana,eto toliko,pozdrav.
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Pa dobro to je sasvim ok.
Znaci ipak recepte dobijas od svog lekara a ne u Drajzerovoj.
Nekada si i za lekove morao tamo da ides, sada dobijas recepte od svog lekara i sam ih podizes u apoteci.
To sto moras u Drajzerovu na kontrole, detekcije itd. vama koji ste iz Bg-a i ne menja mnogo stvari.
To bi bio problem nama koji nismo iz Bg-a da moramo da trcimo stalno za Bg.
Ja da zivim u Bg ne bih imao nista protiv da idem na kliniku, jer isto mi se hvata isao kod nekog neuropsihijatra u dom zdravlja ili u drajzerovu.
...
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Don Dop »

ziki wrote:Pa dobro to je sasvim ok.
Znaci ipak recepte dobijas od svog lekara a ne u Drajzerovoj.
Nekada si i za lekove morao tamo da ides, sada dobijas recepte od svog lekara i sam ih podizes u apoteci.
To sto moras u Drajzerovu na kontrole, detekcije itd. vama koji ste iz Bg-a i ne menja mnogo stvari.
To bi bio problem nama koji nismo iz Bg-a da moramo da trcimo stalno za Bg.
Ja da zivim u Bg ne bih imao nista protiv da idem na kliniku, jer isto mi se hvata isao kod nekog neuropsihijatra u dom zdravlja ili u drajzerovu.

- Ajde sad Ti meni objasni zasto si drvio mesec dana da moze da se dobija lek kako stignes? Objasni Mi cemu ono da sam zelen, da ne izlazim iz kuce i ostalo podjebavanje od strane tebe, a lupetao si gluposti i ispao glup na kraju. Mislim da bi trebao da poradis na osnovama konverzacije i da pocnes da uvazavas ono sto Ti sagovornik govori, a ne da teras glavom kroz zid i pri tom pokusavas da vredjas sagovornika, a jedini si koji nisi upravu.
Ja sam Bog
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Don Dop »

sanela wrote:
Koliko puta ste ponovili jedno te isto?
- Ime najlepse, nekada je potrebno da ponovis nekim bandoglavim ljudima vise puta da bi shvatili da nisu upravu. Poenta je da se ljudi koji prate temu ne dovode u zabludu pisanjima kojekakvih sveznalica ili mozda je bolje reci neznalica.

Pozdrav... :)
Ja sam Bog
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Zato sto jesi zelen, i zato sto se to kod Hemfrija u medjuvremenu promenilo o cemu ti je i on sam pisao letos. I kao sto vidis on lekove dobija od lekara opste prakse, a ne u Drajzerovoj. Znaci on ne placa njima 20 hiljada kao ti i ne daju mu oni lekove. A to sto mu je ovoga puta doktorka trazila izvestaj sa klinike kakve to ima veze, svakog po potrebi mogu poslati na specijalne klinike. I dalje tvrdim da nemas pojma i bolje da prestanes sa citiranjem i administratora i mene, jer ta opcija sluzi za neku normalnu razmenu misljenja. I ja nikad nisam govorio da se lekovi mogu dobiti bilo kako, vec sam vise puta vrlo jasno opisao ceo postupak.
Ti da si malo duze na forumu znao bi da bih ja prvi kritikovao nas zdravstveni sistem, kao sto i jesam. I o buprenorfinu sam pisao dok se jos nije ni pojavio. Drajzerovu sam mnogo puta pomenuo, kao i cinjenicu da im nikada necu platiti toliki novac da bi me drzali u saci. Da je nemoguce leciti se bez njih ja bih to prvi rekao ovde. Isprovociraces da se ova tema zakljuca a to nije fer zbog drugih jer si se ti juce pojavio ovde, i nastupas prilicno jednosmerno iznoseci samo svoju stranu price.Odmori malo i iskoristi ovaj forum za neke druge stvari.
...
Post Reply