Buprenorfin II

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II

Post by Hemfri »

Jbt,ljudi
Vec skoro dve nedelje nisam uzimao Buprenorfin,kao ni bilo sa drugo od OPI PAS,sem nesto malo bensedina,i evo danas-jutros uzeo 8mg(da ne bi uzeo ono drugo i lose),pa da sprecim sebe u tom iskusenju uzmem tih 8mg,kad ono,ijaaoj,koliko me je zabolela glava posle 40 tak minuta+kao da sam popio extremno jaku pilulu za NE Spavanje,a da dodam da sam imao ne prospavanu noc,tako da sam sav iscrpljen ali mi bup sad ne da da zaspim,plus NENORMALNO JAKA GLAVOBOLJa! -Nije ovo prvi put da mi se pomenuto desava posle uzimanja buprenorfina.....jbt ...jaako cudan lek,,,, :( ... evo sad pijem neke cajeve za umirenje tonusa,i glavobolju... :(
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Buprenorfin II

Post by Voyager »

To je poznati nezeljeni efekat buprenorfina, kada je niza tolerancija i doza visoka, ume da poveca intrakranijalni pritisak.

Trebao si da uzmes 2mg.
Ne bi te bolela glava, a osecao bi se mnoooogo bolje.

Dve nedelje si bio cist i onda se roknes tako jakom dozom buprenorfina...nije bilo potrebe, mogao si da uzmes 2mg, ako si zaista bio cist 2 nedelje, bilo bi ti odlicno.
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II

Post by Hemfri »

Jbg,hvala na informaciji-da znam sad za ubuduće,da nema potrebe za celom tabletom od 8mg,čak sam imao par dvojki,ali,posle skoro pune dve nedelje ne uzimanja opijatskih PAS,dobih želju da šmrknem malo praha,i da ne bih uradio pomenuto-ja se latim Buprenorfina od 8mg i bi ono što sam već napisao,ništa sad znam za ubuduće.
P.S. Tek SLEDEĆEG DANA,je počeo da se "smiruje i spušta"tonus organizma,jer pored veoma jake glavobolje,kao da sam uneo u sebe neki amfetamin koji mi nije dozvoljavao da usnim ni na tren,pored budnosti od dva dana :( ....,ništa ,to mi je bilo za NAUK,a tebi Voyo,fala na informaciji,ne samo za mene,već i drugi da to znaju-taj pomenuti podatak.
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II

Post by Hemfri »

-->Nastavak od mojeg prošlog posta vezano za neželjena dejstva Buprenorfina koje je Voyager pojasnio-objasnio ,moram da dodam da sam mogao da uzmem manje,ali onda bi postojala mogućnost da lako probijem blokatrosko dejstvo Bupa na OPI receptore,i tačno bi kasnije sa ostalom kintom vrlo verovatno uzeo žuto i pokvario sve,da ne bi došlo do toga,preciznije da bih sebe onemogućio da bacvam pare na taj prah,uzeo sam odjenom celu 8cu jer je onda nikakva šansa da se probije a opet sam uzeo supstancu koja "namiruje" i opijatske receptore,eto zašto nisam uzeo manje.kao što Voya reče 2mg ,već 8mg.
Znam iz ličmnog ranjeg iskustva da se puno puta sa početka programa dešavalo da sam na 4mg i da BEZ IKAKVIH PROBLEMA ILI VEIKIH DOZA DOP-a,dešavalo da sam ,čim sam imao nešto više para uzimao to loše i da me je samo maaaaalo slabije radila roba,a ako bih već uzeo 8cu,e onda nije ni naj jačom robom,moglo da se probije antagonističko dejstvo supstanci u Bupu,eto zašto sam uzeo tada 8mg a ne recimo DVA mg.(Jer sam već sve to is-oprobao i sad samo idem na sigurno),a da se vratim gudriranju-...paaa..ne želim još uvek...eto.
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Buprenorfin II

Post by Voyager »

Pa da si uzeo 2mg rasturio bi se vrhunski, ne bi ni hteo heroin da uzmes, o tome se radi....
Kada je niska tolerancija, 2mg nije isto sto i 4mg i nije isto sto i 8mg.
Znaci 2mg puca.
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Don Dop »

Hemfri wrote:Nisam pročitao ovaj post kad je napisan-i sad čitam i moram da postavim JAVNO pitanje - a KOLIKA JE TO DOZA Don Dop , kad kažeš da bi te koštalo-ili košta()prim.aut.) 4000 dinara ?!? O čemu ti pričaš čoveče? Kutija od 8mg (7 tableta) košta 1750 dinara u SVAKOJ apoteci i to je FULL cena,A ako imaš DRŽAVNI RECEPT-plaćaš pola od toga,mene nedeljna terapija od DVE Kutije po 8mg Buprenorfina košta toliko koliko sam napisao ,i ja za tih 1750 Dinara dobijem DVE KUTIJE BUPRENORFINA OD 8mg,znači odem u apoteku koja prima plave-državne recepte(recept dobijam u dva primerka-takvo je pravilo kad se izdaju lekovi koji imaju opioidne supstance u sebi),što se kaže"na dupli recept" i TO JE TO. Kakvih 4000 Dinara NEDELJNO?!? O čemu ,to jest,o KOJIM TI TO DOZAMA PIŠEŠ OVDE-JOŠ KOMENTAR DA BI NA RECEPT UMESTO 4000 DINARA ,TREBALO da plaćaš samo 200 dinara ??? - Ja bih te zamolio da malko pojasniš to što si napisao jer ako umem da računam(a mislim da ipak koliko-toliko umem) ,onda bi mene terapija koštala-po tebi, pošto uzimam na državni recept uz knjižicu i sve po ps-u,MENE BI PO TOME TREBALA TERAPIJA DA KOŠTA OKO STOTINAK DINARA ?!? Alo rođače ,o čemu ti bre pišeš ovde,kakvih 4000 Dinara -naspram 200 Dinara !?!?! ... Molim,znači,PREKLINJEM TE ,da mi/nam pojasniš to oko tih cena koje spominješ,hvala unaprIJed.

Post editovao admin.
- Sad naidjoh pa da ti pojasnim "covece". Kutija buprenorfina od 2mg sa drzavnim receptom i ucescem od 50 procenata kosta u apoteci oko 270 dinara, ja sam ga zaokruzio na 200. E sad, posto ja pijem minimum minimuma tj. 2 mg dnevno, nedeljnu dozu placam tacno 4450 dinara, tu je uracunat i test koji radim apsolutno svaki put kad dodjem po lek. Test je 800 dinara, znaci 3650 dinara trenutno kosta tabla buprenorfina u svakoj Beogradskoj privatnoj klinici. Elem, cena nije fiksna vec zavisi od kursa evra i ako evro skoci skace i lek, ali da ti pojasnim jos malo, 1mg=1 euro, "COVECE".
- Ti ako pijes 8-cu dnevno, sjebao si se, kao i svi ostali. Ja sam vise godina pio 4-ku i jedva sam sastavljao da imam za nedeljnu dozu.
- Eto, to ti je situacija sa Bupom kod nas. Neverujes? Pozovi Naltrexzone, Lorijen i ostale bitange pa proveri
Ja sam Bog
meinkampf74
Posts: 1
Joined: Wed Jul 02, 2014 1:31 am

Re: Buprenorfin II

Post by meinkampf74 »

Ljudi trebam pomoc Od 17god.sam intravenski narkoman.Imam 39 god.poslednjih 10 god. sam na Metadonskom odrzavanju od 9kubika.To mi je bilo malo pa sam pre 6 godina poceo piti,polako sam dogurao do 3 litre pelinkova od uvece 8h do ujutru.Pre 2 god.sam pao u komu i srecom ostao ziv,vise ne pijem,imam cirozu jetre i dobijam i dalje istu terapiju!Moj psiholog mi preporucuje da predjem na sub,ja ga nikada nisam probao.Strasno se bojim tog prelaska,POMAGAJTE SAVETIMA!Pozdrav svima!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Don Dop wrote:
Hemfri wrote:Nisam pročitao ovaj post kad je napisan-i sad čitam i moram da postavim JAVNO pitanje - a KOLIKA JE TO DOZA Don Dop , kad kažeš da bi te koštalo-ili košta()prim.aut.) 4000 dinara ?!? O čemu ti pričaš čoveče? Kutija od 8mg (7 tableta) košta 1750 dinara u SVAKOJ apoteci i to je FULL cena,A ako imaš DRŽAVNI RECEPT-plaćaš pola od toga,mene nedeljna terapija od DVE Kutije po 8mg Buprenorfina košta toliko koliko sam napisao ,i ja za tih 1750 Dinara dobijem DVE KUTIJE BUPRENORFINA OD 8mg,znači odem u apoteku koja prima plave-državne recepte(recept dobijam u dva primerka-takvo je pravilo kad se izdaju lekovi koji imaju opioidne supstance u sebi),što se kaže"na dupli recept" i TO JE TO. Kakvih 4000 Dinara NEDELJNO?!? O čemu ,to jest,o KOJIM TI TO DOZAMA PIŠEŠ OVDE-JOŠ KOMENTAR DA BI NA RECEPT UMESTO 4000 DINARA ,TREBALO da plaćaš samo 200 dinara ??? - Ja bih te zamolio da malko pojasniš to što si napisao jer ako umem da računam(a mislim da ipak koliko-toliko umem) ,onda bi mene terapija koštala-po tebi, pošto uzimam na državni recept uz knjižicu i sve po ps-u,MENE BI PO TOME TREBALA TERAPIJA DA KOŠTA OKO STOTINAK DINARA ?!? Alo rođače ,o čemu ti bre pišeš ovde,kakvih 4000 Dinara -naspram 200 Dinara !?!?! ... Molim,znači,PREKLINJEM TE ,da mi/nam pojasniš to oko tih cena koje spominješ,hvala unaprIJed.

Post editovao admin.
- Sad naidjoh pa da ti pojasnim "covece". Kutija buprenorfina od 2mg sa drzavnim receptom i ucescem od 50 procenata kosta u apoteci oko 270 dinara, ja sam ga zaokruzio na 200. E sad, posto ja pijem minimum minimuma tj. 2 mg dnevno, nedeljnu dozu placam tacno 4450 dinara, tu je uracunat i test koji radim apsolutno svaki put kad dodjem po lek. Test je 800 dinara, znaci 3650 dinara trenutno kosta tabla buprenorfina u svakoj Beogradskoj privatnoj klinici. Elem, cena nije fiksna vec zavisi od kursa evra i ako evro skoci skace i lek, ali da ti pojasnim jos malo, 1mg=1 euro, "COVECE".
- Ti ako pijes 8-cu dnevno, sjebao si se, kao i svi ostali. Ja sam vise godina pio 4-ku i jedva sam sastavljao da imam za nedeljnu dozu.
- Eto, to ti je situacija sa Bupom kod nas. Neverujes? Pozovi Naltrexzone, Lorijen i ostale bitange pa proveri
I ja sad naidjoh pa sad ni meni nesto nije jasno.
Zasto radis test svaki put ?
Ja pijem 4 mg ali dobijam recept od 8 mg jer mi izlazi mnogo jeftinije, znaci pijem pola tablete dnevno.
Kutija od 8 mg kosta 870 dinara i meni kutija traje 2 nedelje, znaci 7 tablete po pola dnevno to je 14 dana.
Znaci meni nedeljna doza kosta 430 dinara, odnosno pola kutije
Za mesec dana to su 2 kutije od 8 mg - ukupno 1740 din, ili u prevodu 15 eura.
I to je ceo trosak.
Mesec dana - 15 eura a test radim kada idem na kontrolu, jednom u 3 ili jednom u 6 meseci.
Naravno test ne placam, radim ga tu gde dolazim na kontrolu.
Drzavna bolnica, i vodi me jedan od najboljih neuropsihijatara u Srbiji..
Sto se lecite po tim nekim privatnim klinikama, nije mi jasno
Pa vi i dalje dajete ogromne pare za taj lek, tim nekim klinikama..
Ti placas 10 puta skuplje od mene, jos ja sam u drzavnoj bolnici i imam neku sigurnost u smislu da se sve vodi u mom zdravstvenom kartonu u kome pise sve od kada sam rodjen.
Takodje ovi u drzavnim apotekama drugacije gledaju kada se pojavis sa izvestajem i receptom iz te maticne bolnice, gde je taj neuropsihijatar i jedan od direktora zdravstvenog centra..
Prebacite se u drzavne bolnice, nemojte da bacate pare.
Mnogo skuplje to izlazi, ako se izracuna i vise od 10 puta..
Kutija od 8 mg, sa ucescem od 50 posto izlazi 870 din a to je 7 evra
Ako cemo u miligramima, to je 56 mg kosta 7 evra..
...
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II

Post by Hemfri »

Eto,kolega ziki je sve lepo pojasnio druze da ne moze biti jasnije-isto je i kod mene,test radim kad moj doktor koji je istovremeno i direktor zdravstvene ustanove koja ima prava da daje izvestaje na osnovu kojih se opet sme izdavati drzavni recept i ja sa time ,evo dANAS,sam podigao recept-E,i dve kutije,sto se tice testa,Ne placam ga,radio sam ga prosle nedelje bas,ocigledno je ziki fora sto je on u privatnoj nekoj za razliku od nas koji smo u drzavnim institucijamaa koje se ,po meni,mnogo bolje i iskrenije bave,dok za ove privatne mislim da ih vise zanima novac nego li da resavas problem....njima je u interesu da se vracas i vracas i vracas sto je vise moguce,jos te bezobrazno skupe i "svaki put" kontrole-opet izgovor da se uzme kinta....no further comment.
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Meni i dalje nije jasno..
On kaze da tablu buprenorfina na klinici placa 3650 dinara a zna da lek u apoteci kosta 270 din, taj od 2 mg.
Da li oni njemu na toj klinici recept naplacuju tih 3650 din i plus test 800 din, ili mu odmah daju i lekove za te pare..
Kako god bilo ti mnogo placas covece, previse..
I kazes Hemfriju kako ce da pukne sa parama, a on i ja smo podizali lekove u istoj apoteci u Bg-u po toj ceni koju sam pomenuo.
Znaci kutija od 8 mg na drzavni recept kosta 870 dinara, ili 7 evra i nista se drugo ne placa.
Tebe 1 mg kosta 1 euro..
Informisi se malo, imas pravo na lecenje u drzavnim bolnicama.
Treba ti samo overena zdravstvena knjizica.
...
Post Reply