Buprenorfin II

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Buprenorfin II

Post by Voyager »

Mmmda, bolje ti je.
Samo ti guraj, prosao si sa laganom krizicom, dobar si...

Izlazi se Suncu - ON je tvorac, davatelj zivota i regenerisuca sila koja isceljuje.

Savetujem da pokusas neke prakse drevnog egipta kao sto su Pozdrav Suncu ujutru, u podne i uvece.
Potrazi na Internetu spis pod nazivom Liber RESH.
Mogu se veoma lepo izvesti uz tehnike disanja i klasicnu jogu - ukoliko si upoznat sa osnovama Tai Chi-ja, tim bolje !

Pozdrav !

V
User avatar
Deep_Dive
Posts: 29
Joined: Mon Apr 21, 2014 4:20 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Deep_Dive »

definitivno je bolje, hvala :finga:

opet lep dan, čekam da se ova moja vrati iz prodavnice pa pod ruku u prirodu. ima nekih borova, more je tu nedaleko, pa ćemo nešto iskombinovati. ide ovo lagano i dobro je. kao da ponovo počinjem da osećam snagu, doduše stidljivo, ali je ipak osećam na momente. nisam se bavio tai - čijem ali zašto da ne, pa praktikuju ga i devedesetogodišnjaci. čak i samo gledanje predstavlja plezir.

taj liber resh mu beše dođe jedno 3 milenijuma kasnije u nekoj vezi s Kroulijem, ovako napamet? ne mogu reći da sam poznavalac ali sam dosta toga overio kroz muziku.... imam ja "svoj" ritual: svakog dana, kad god je to moguće, pogledam direktno u Sunce makar jedan sekund. to mi je ostalo od detinjstva.

pozz
Trebalo me je streljati još u pelenama.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Buprenorfin II

Post by Voyager »

Praksa datira iz perioda drevnog Egipta, ali je veoma lepo i jasno izneta u spisu Liber RESH.
Da, to je Kroulijeva publikacija.

Ako imas svoj sistem, onda odlicno, bitno je da imas nacin pomocu kojeg odrzavas taj iskonski oblik veze sa Suncem.

Pozz !

V
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Leba preko pogače

Post by Hemfri »

Moram,mislim ne moram,ali sam osetio ne IZdrživo jako potrebu da napišem sledeće,a to je:

Da imam "voljeno biće" pored sebe ,uopšte ne bih više bio u ovom svetu kao i sam problem zavisnosti!
Već sam jednom to probao,bio sam u vezi,kratko je trajala,ali dok je trajala-meni nije na um ni ideja o uzimanju neke psiho Aktivne Supstance padala,tako da sam već sebe testirao po tom pitanju,e sad neke druge stvari i neki ozbiljni problemi se dešavaju u mom životu i veoma ne povoljne okolnosti (naj naj najblaže rečeno),tako da nisam za vezu sad.
Isto tako moram da prokomentarišem,kako mi NIKADA NEĆE BITI JASNO ,TAČNIJE NEĆE MI NIKADA BITI JASNI LIKOVI KOJI IMAJU pored sebe tu neku posebnu osobu "voljeno biće" a pored toga se drogiraju!?!
TO NIKADA NEĆU RAZUMETI.
(čitam ovde neke koji se žale i ispovedaju svoje zavisničke probleme ausput pišu kako IMAJU pored sebe tu neku devojku/momka koji ih vole,podržavaju,a oni se rade i pored toga!?) -Kao neko ko je prošao sve i svašta u svetu zavisnika,pomenuta konstatacija i komentar mi baš upada u oči i NIKADA to neću razumeti,eto.)
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: Buprenorfin II

Post by nepopravljiv »

neko je zaljubljuve prirode vise nego neko drugi.ja bi volio da sam mogo kao ti tako kad sam naso zenu,djevojku koja mi pasuje pa da se batalim drogiranja.ali trebale su neke druge stvari da mi se dese da dodjem svijesti kolko tolko.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Buprenorfin II

Post by sanela »

Sve je individualno i svakome treba nešto drugo da ga otrijezni. Da svakome može "pomoći" djevojka/momak da se riješi od ovisnosti, onda bi taj problem bio puno lakše rješiv ;)
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Neuro-Bio Hemija Mozga

Post by Hemfri »

...mada ima Ziki neku teoriju da u stvari to i nije veza u punom i pravom smislu-već "konzumiranje" te devojke/momka,od strane ovisnika,tako da možda ja nisam tada pomišljao na gudru baš zato,jer sam konzumirao tu devojku umesto ,jel...mada opet...nisam baš ni u tu konsatataciju naj sigurniji...hmm...

ajde ovako,Radi se PRE i Iznad svega o Bio Hemiji mozga-i lučenju slededećih hormona,dopamin(osećaj ispunjenosti-zadovoljnosti sobom),serotonin(osećaj sreće),oxitocin(osjećaj zajedništva posebno po partnersko-muško-ženskom pitanju),ja,bar govorim u svoje ime,sam u toj vezi,ne samo toj,imao dovoljan nivo pomenutih hormona,dok sam u momentima samoće-samim tim i odsustvom te moždane hemije ,posezao za diacetilmorfinom,kao sredstvom za nadomešćivanje istih.....moram da idem...nastaviće se...
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Neuro-Bio Hemija Mozga

Post by sanela »

Hemfri wrote:...mada ima Ziki neku teoriju da u stvari to i nije veza u punom i pravom smislu-već "konzumiranje" te devojke/momka,od strane ovisnika,tako da možda ja nisam tada pomišljao na gudru baš zato,jer sam konzumirao tu devojku umesto ,jel...mada opet...nisam baš ni u tu konsatataciju naj sigurniji...hmm...

ajde ovako,Radi se PRE i Iznad svega o Bio Hemiji mozga-i lučenju slededećih hormona,dopamin(osećaj ispunjenosti-zadovoljnosti sobom),serotonin(osećaj sreće),oxitocin(osjećaj zajedništva posebno po partnersko-muško-ženskom pitanju),ja,bar govorim u svoje ime,sam u toj vezi,ne samo toj,imao dovoljan nivo pomenutih hormona,dok sam u momentima samoće-samim tim i odsustvom te moždane hemije ,posezao za diacetilmorfinom,kao sredstvom za nadomešćivanje istih.....moram da idem...nastaviće se...
To o čemu ti govoriš nije zdrav odnos s djevojkom, nego supstitucija za drogu.
Ali, odosmo s teme. Ako želiš dalje pisati na ovu temu, otvori novu diskusiju.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Nije to bas neka moja teorija.
Ja samo mislim da ne mozes da ocekujes od jedne osobe da te usreci, ako nisi sam odlucio da kod sebe menjas neke stvari.
A ljubav se ili dogodi, ili se ne dogodi..
Veza se gradi, i nije uvek sve sjajno i bajno, tu treba razumevanje,tolerancija,uzajamno poverenje..
Naravno da ima i svadje, ljubomore i mnogo cega..
Ne postoji savrsena osoba koja ce uvek da bude tu pored tebe, i da ti pruza bezuslovnu ljubav da bi tebi kako kazes radio taj hormon srece..
Malo je to plastičan primer..
Ti mozes da nadjes savrsenu osobu za sebe, ali ne da mistifikujes tu osobu kao neko bozanstvo, niti da je gledas kao sredstvo za ostvarenje srece.
Svi ljudi su slabi, i imaju lose dane i svoje zute minute.
Nekad i ti trebas za nju da budes neki izvor energije i podrska, a ne samo ona za tebe.
Jednostavno treba ti neko ko ce da te prihvati takvog kakav si, i da ti prihvatis tu osobu takvu kakva je.
Kad ti se dogodi prava ljubav prepoznaces je sigurno, ali ne samo po tome koliko ti je lepo vec koliko si spreman da se zrtvujes, i istrpis i progutas neke stvari itd..

IZVINJAVAM SE AKO JE OVO OFF TOPIC, nadovezao sam se na prethodni post.
Imas Sanelin predlog da otvoris novu temu.
...
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II

Post by Hemfri »

Nema potrebe da otvaram novu temu o gore pomenutom,samo sam se i SAM nadovezao na skorašnje postove u kojima se opisivala Buprenorfinska kriza i kako se ima pored sebe "voljena osoba"-a sve jedno se koriste opijati i Psiho Aktivne Supstance-koje su po meni u tom slučaju Ne potrebne ,pa sam zbog TOGA se uopšte i latio te teme,ali avaj,ne bitno....Vraćamo se na temu BUPRENORFIN (II).
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Post Reply