Buprenorfin II

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Buprenorfin II

Post by Voyager »

Buprenorfinska kriza traje duze i treba joj duze da postigne peak (najjaci intenzitet).
To opet zavisi od doze i duzine vremena koliko si bio na njemu.
Ako je sada peti dan, 4mg dnevno 16 dana, a pre toga bio i heroin i metadon...pa kriza ti je sada u principu najjaca.
Tokom narednih nedelju dana ce slabiti i proci.

Ne traje bas samo nedelju dana, u tvom slucaju posto je 16 dana po 4mg u pitanju i pre toga isprekidani naleti sa heroinom i metadonom, osecaces simptome jos nekih nedelju dana.

I da, to je karakteristicno u krizi od bupsa, ide tako u nalete.
Ja se secam da mi je bilo te hladno te toplo, stalno sam drzao grejalicu kraj sebe i palio-gasio.
U jednom momentu sam popizdeo tamo 4-ti dan, u smislu i hladno mi je i toplo mi je u isto vreme i pride taj nemir u telu i generalni feeling kao da imam jaku gripu i ne mogu ni da spavam...uzas...ne volim da se prisecam toga.

Pozz !

V
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Traje stvarno dugo to postbuprenorfinsko stanje..
Nije to kriza u onom smislu da ces sada da se uvijas po krevetu, i da sanjas dilera kako kuci uziva u svojoj robi dok se ti patis..
Ali je beskonacno dosadna ta slabost u nogama, taj osecaj da ces da se smrznes napolju i ako ima 25 stepeni..
Pa nesanice nocima i nocima...
Mnogo puta pomislis, ovo nece nikad da prodje i pocnes da se miris sa tim..
Ipak svemu jednom dodje kraj..
Ljudski organizam je takav da se sam isceljuje i dovodi u neko prvobitno stanje.
E sad za neke stvari treba vise vremena, za neke manje..
...
User avatar
Deep_Dive
Posts: 29
Joined: Mon Apr 21, 2014 4:20 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Deep_Dive »

pa da, događa se upravo to - prosto svikneš da ti nije dobro. poznat scenario. jedini mi je problem krštenica. eh, da sam makar 10 leta mlađi, gde bi mi bio kraj... a eto, sećam se kao da je juče bilo, pre 10 godina sam kukao kako se omatorilo :lol:

jbt, od muke se smejem...
Trebalo me je streljati još u pelenama.
User avatar
Deep_Dive
Posts: 29
Joined: Mon Apr 21, 2014 4:20 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Deep_Dive »

Sedmi dan....

kao da mi je malo bolje, iako i dalje imam "tu" nervozu. doduše, pijem taj Xanax uz Coldrex i Probiotic (zbog nemira u stomaku). imam redovna buđenja u 5 ujutro a povremeno i neke jezovite košmare. upravo noćas sam se otkačio s neke vrste kaiša i odleteo u totalno crnilo. ne vidim i ne čujem ništa. mlataram rukama i nogama ali ništa materijalno se ne nalazi u blizini. čak nemam osećaj ni da se krećem. rekao sam sebi: "Misli, samo misli, mora da postoji izlaz!"
tada sam se probudio znojav i ugledao lice koje volim u mraku, ali ipak vidljivom. pridigla mi je glavu, dala čašu vode i Xanax, utrpala mi neku Bonžitu u usta i potrudih se da odspavam kako - tako još koji sat....
da se razumemo, dobri moji, mogao sam da ponesem kojekakve pizdarije sa sobom i zapravo:
- ne rešim baš ništa.
- produžim sebi agoniju tako što ću na brzinu smanjivati.
- jesti govna sa trodonima, benzosima i(ili) neurolepticima i biti sam svoj doktor. moš' misliti...

ovako, rock'n'roll ;)
Trebalo me je streljati još u pelenama.
User avatar
Deep_Dive
Posts: 29
Joined: Mon Apr 21, 2014 4:20 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Deep_Dive »

evo ga i osmi dan, osam mu se majki.....
kakve su ovo nenormalne amplitude, za poludeti! doduše, opet je padala kiša pa mi to nikako ne pogoduje. gledam nešto, kažu da će popodne biti lepo pa ću iskoristiti da se pod ruku prošetamo malo tamovamo. zasad toliko.
Trebalo me je streljati još u pelenama.
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Lujka »

Deep_Dive wrote:evo ga i osmi dan, osam mu se majki.....
kakve su ovo nenormalne amplitude, za poludeti! doduše, opet je padala kiša pa mi to nikako ne pogoduje. gledam nešto, kažu da će popodne biti lepo pa ću iskoristiti da se pod ruku prošetamo malo tamovamo. zasad toliko.
A što bi ti htio, što si mislio, da će to sve preko noći.
Ne ide to kolega brže, ne ide nikako.
Ti si još i dobar, čitam da čak i spavaš, ja evo nakon 15 mjeseci da sam se otkačila metadona, još nisam pri sebi, još sam manita, a kada zaželim odspavati u komadu nekoliko sati zapalim pljugicu, pomalo, i zbilja ti želim da uspiješ. Ne zaboravi jednu stvar, što smo stariji, to je teže, ja sa sigurnošću znam da mi je ovo bilo zadnje skidanje. Ako se opet privalim na nešto to će onda zbilja biti DO KRAJA. Ne bih to mogla ponovo preživjeti, prestara sam, preistrošena, preumorna...
Drži se i javljaj kako ide.
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Ja neznam sta se jos moze promeniti, ako se nije promenilo za 15 meseci..
...
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Lujka »

Ništa se više ziki neće promijeniti...to je to, što je, tu je.
Navikneš se jednostavno na ovakav život, nekako funkcioniraš, održavaš kuću, kuhaš, izvršavaš neke kao obaveze, počela sam čak ponovo raditi, i dan za danom grizeš dalje.
Pa čemu bi se ja više mogla veseliti u ovom životu? Sin mi je zdrav, fax mu ide i više nego dobro, znači tu sam da do kraja odigram roditeljsku ulogu...drugoga nemam. Navikavam se da ću do kraja života ostati sama, mali ima svoj život, hvala bogu, pa neću njega uvlačiti u ovu svoju depru. A pere me gadno, pere i većinu ljudi u Hrvatskoj koji se bore da nekako prežive, po čemu bi ja to trebala biti posebnija od tih tzv. normalnih ljudi.
Ne znam što sam ja to očekivala, pa ne mogu vratiti vrijeme i sve početi ponovo, ali činjenica je da sam uspjela, skinula sam se, čista sam, sin mi neće nikada morati odlaziti po terapiju, a to je i bio cilje svega ovoga, da mu ne ostavim to u nasljeđe.
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
User avatar
Deep_Dive
Posts: 29
Joined: Mon Apr 21, 2014 4:20 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Deep_Dive »

deveti, kišni dan do maločas.... hlorofil & lepi mirisi proleća.... upravo se probilo i Sunce kroz oblake. izgleda da su se Ra i Inženjer pozabavili bilateralnim odnosima glede lokalne meteorologije. hm, možda smognem snage i da siđem malo do obale na pecanje.

počinje ovo sranje definitivno malo da me popušta, nije da sam spreman za triatlon, štaviše, nisam ni za qr, ali ovo je sad čista poezija prema onom jadu od pre neki dan. razmišljam da nastavim sa pisanjem svoje priče ali ću nastavak ipak ostaviti za malo kasnije, kad zaista budem bio u stanju da to uradim kako valja. polazim od toga da smo prevashodno ljudi, a ne spletovi od krvi i mesa koje pokreću nagoni. kad se to bude desilo, eto mene opet.

rekoh, samo da javim da guram dalje, da svima zahvalim na podršci a posebno voljenom biću koje je 24/7 uz mene. čuvajte se.
Trebalo me je streljati još u pelenama.
User avatar
Deep_Dive
Posts: 29
Joined: Mon Apr 21, 2014 4:20 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Deep_Dive »

Lujka wrote:
Deep_Dive wrote:evo ga i osmi dan, osam mu se majki.....
kakve su ovo nenormalne amplitude, za poludeti! doduše, opet je padala kiša pa mi to nikako ne pogoduje. gledam nešto, kažu da će popodne biti lepo pa ću iskoristiti da se pod ruku prošetamo malo tamovamo. zasad toliko.
A što bi ti htio, što si mislio, da će to sve preko noći.
Ne ide to kolega brže, ne ide nikako.
Ti si još i dobar, čitam da čak i spavaš, ja evo nakon 15 mjeseci da sam se otkačila metadona, još nisam pri sebi, još sam manita, a kada zaželim odspavati u komadu nekoliko sati zapalim pljugicu, pomalo, i zbilja ti želim da uspiješ. Ne zaboravi jednu stvar, što smo stariji, to je teže, ja sa sigurnošću znam da mi je ovo bilo zadnje skidanje. Ako se opet privalim na nešto to će onda zbilja biti DO KRAJA. Ne bih to mogla ponovo preživjeti, prestara sam, preistrošena, preumorna...
Drži se i javljaj kako ide.
ej, kad bi me sad neko pitao koliko puta sam se navlačio, ne bih znao da mu dam ni približan odgovor. i svaki put je sve gore. ne mora to biti nešto tako strašno, ali datum proizvodnje je ubitačan faktor. moja je sreća da sam ovog puta ipak stao posle nekih 24 dana (prvo met pa bup), tako da je ovo što se događa bilo za očekivati. zanimljivo je da sam se samo jednom dugoročnije navukao na met, nekih 4 meseca, i posle toga bio u krizi bar 50 dana. verovatno sam zbog toga kasnije bio dosta oprezan s njim. mogu samo misliti kako je posle godinu i po....

i da, takođe sam razmišljao, slično kao i ti: ako mi se još jednom desi da se navučem, prodaću sve i odoh u fuckin_Avganistan ili bolje Kašmir (bar su manje opasni), jer neću imati snage da se borim, jer sam takođe prestar, preumoran i potrošen.
Trebalo me je streljati još u pelenama.
Post Reply