Buprenorfin II

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Deep_Dive
Posts: 29
Joined: Mon Apr 21, 2014 4:20 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Deep_Dive »

Captain's log, day 3....

da, definitivno se nešto događa ali nije prejako. maltene izguravam sve na nogama. u trenutku me je uhvatio maleni očaj i popijem dva Coldrexa pa mi je bilo malo bolje ali to kratko drži pa sad opet imam ono trnjnje nogu koje naginje ka nervozi (onaj "bicikl") ali nije ovo tako strašno. verujem da je to onaj pik kao i kod svega ostalog, tih famoznih 72 sata i nešto preko..... opet velim "dobro je, mogao si i gore da prođeš. još i nisi sam, tu ti je i žensko, šta hoćeš više od toga?" i zahvalan sam. :)

javiću se još, srdačan pozdrav svima iz jedne prelepe vukojebine.


p.s. btw, pokušao sam da kačim YT linkove ali ne izlazi slika već samo link? verovatno negde grešim pa bih molio da mi neko objasni kako i šta da uradim? unapred zahvaljujem
Trebalo me je streljati još u pelenama.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Pa nisi mnogo skuplje platio.
Da imas knjizicu u apoteci si mogao da kupis samo 147 tableta, odnosno 18 kutija za taj novac..
Zezam se malo,i ja sam se vala naplacao..
I skuplje nego ti.
Sve najbolje, samo guraj.
Dobro je sto si promenio sredinu, i sto si u prirodi.
To mnogo znaci..
...
Lujka
Posts: 200
Joined: Sun Feb 03, 2013 4:42 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Lujka »

Vratilo me ovo unazad 15 mjeseci kada sam se ja počela skidati i redovito pisati na forumu, bilo mi kao nekako lakše dijeliti sa ljudim svoju frku i muku.
Deep, junače, ajde, držim ti fige i od srca želim da što bezbolnije izguraš frku koja te čeka, a čeka te, nisi naivan da misliš da će sve samo nestati.
Javljaj kako ide, i još jednom sretno!
Postoje stvari koje su poznate i one koje to nisu, između njih nalaze se vrata.
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Buprenorfin II

Post by Voyager »

Uff, ja nisam mogao nista da radim, a kamoli da sedim i da kucam/pisem.
Vama svaka cast...
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: Buprenorfin II

Post by nepopravljiv »

ako coldrex pomaze onda super to nije ni K od krize.ti si na konja vrh vrhova olicno si prosa
User avatar
Deep_Dive
Posts: 29
Joined: Mon Apr 21, 2014 4:20 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Deep_Dive »

e bogami, grbavo... danas je ipak taj vrh planine. javiću se sutra.
Trebalo me je streljati još u pelenama.
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II

Post by Hemfri »

Voyager wrote:Uff, ja nisam mogao nista da radim, a kamoli da sedim i da kucam/pisem.
Vama svaka cast...
Vala Bas tako,kad sam bio u apstinencijanlom syndromu-to jest podnosio posledice istog,koji nisu bas tako lagani da bi imao pod jedan snage a zatim i volje da palim komp,da se logujem na net,pa da onda sednem i iole razumno kucam-kakva li je TO onda kriza?! .... Ocigledno smo dijametralno razlicito to dozivljavali recimo Voyager i moja malenkost u odnosu na Lujku koja kaze da se u tom periodu pisala svaki dan ovde-svaka cast,ja nisam mogao da se krecem a ne da pisem....zanimljivo.... :?
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
Deep_Dive
Posts: 29
Joined: Mon Apr 21, 2014 4:20 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Deep_Dive »

pa dobro deco, nije totalni raspadakis, ipak mi je ovo lakše u svakom pogledu od većine aps koje sam izgurao, ali nekako dolazi u naletima. čas mi je sasvim dobro, čas nisam nizašta. inače, da mi se desilo to što vi pominjete - dakle, ono uobičajeno, ne bih se ni registrovao na forum a kamoli nešto napisao. :lol:

evo, danas je već peti dan i kao da se ništa nije promenilo u odnosu na prethodnih četiri. dokle će ovo još da traje jbt...? sreća je, ponavljam, da mi je ovo čeljade tu, i na neki način mi ide u korist što vreme nije baš za neko zujanje po prirodi. nekako se namešta taman da će od prekosutra ponovo da se razvedri pa će se i moći napolje, a tada će mi valjda već biti mnogo bolje.
Trebalo me je streljati još u pelenama.
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II

Post by Hemfri »

Kažeš PETI DAN DANAS? Odlično,
Posle sedmog,što će reći prekosutra bi već trebalo da VIDNO i OSETNO NESTAJU apstinencijalni simptomi,sama kriza,u ovom slučaju -pod pretpostavkom da si bio iskren i da je u pitanju SAMO BUPRENORFIN sko prekidanje,a ne neka kombinacija,u periodu između 7 i 10 dana ,SVI simptomi bi trebalo da se povuku,onda ti ostaje ona,možda i naj teža kriza a to je psihička-međutim,koliko sam shvatio ti pored sebe imaš neku devojku,ženu,šta li...koja je uz tebe i sa kojom provodiš vreme a to onda BITNO I VIDNO treba da UMANJI taj psihički deo apstinencijalnih momenata-da se tako izrazim ,
Hej čoveče,BRAVO,još JAKO MALO i PREGURAO SI NAJ GORE,drž se i samo napred,biće to sve ok ;)
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
Deep_Dive
Posts: 29
Joined: Mon Apr 21, 2014 4:20 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Deep_Dive »

ok, ovo je prethodilo šesnaestodnevnom lečenju bupom:

mesecima sam se svaki čas nešto navlačio na hors pa onda skidao metom, pa opet i tako u krug. bilo je nekih kraćih str8 perioda ali, pretposlednji put posle meta sam nekoliko dana hteo bukvalno da umrem. ipak sam izgurao i bilo je sve ok. onda se opet jave duhovi prošlosti sa svojim demonima i eto mene opet na horsu desetak dana. tada ukapiram da sa metom više nema zezanja, te kupim 2 bočice i krenem definitivno da se skidam. mislim da sam ih trošio nedelju dana, s tim da nisam istrošio sve. ono ostalo mi čuči negde na gajbi ali ozbiljno razmišljam da ga ili bacim, ili ga poklonim nekom kome bi olakšalo muke dan - dva, a znam bar jednog svog ispisnika kome će možda ustrebati....

e, tada krenem na bup i povežem tih 16 dana. ovo je cela istina, bez zavlačenja. samo još da dodam da imam sreću u nesreći što ne gutam ova govna poput benzosa i sl. nikad me to nije privlačilo, niti imam tu praksu u životu. jbšga, prosto je neverovatno da čovek za neke stvari jednostavno nema taj "kod", dok na neke druge skače kao Trbosek na kurvu u magli...

samo da dodam da nemam nekog iskustva s buprenorfinom i zbog toga sam prvenstveno izložio ovde svoju muku. da ne bih pisao o nekim stvarima na neodgovarajućem mestu i tako trolovao temu, zamoliću da mi skrenete pažnju, s obzirom da sam nov ovde. pozdrav svima :)
Trebalo me je streljati još u pelenama.
Post Reply