Buprenorfin II

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Don Dop »

juznjaci wrote:Ma upravo sam trazio ovakav odgovor , pitao sam da ne bude neki problem tipa mucnine i da mi bude tesko od 2-3 piva , inace dobro podnosim alkohol i nece biti problema , znaci ovaj lek je kao i svaki drugi sto se tice alkohola.Hvala momci na odgovoru.
Znači nikako se ne preporučuje alkohol i bup. i moj ti je savet da zaista ispoštuješ ovo upozorenje.
Imao sam žešći problem zbog kombinacije leka i alkohola, da sam jedva ostao živ. Veruj mi najgore je u svemu ovome što sam i Ja mislio da dobro podnosim, pa me je sačekao na 101-om pijanstvu. Apsolutno je nepredvidivo kad će i dal će da te lupi nešto i iz tog razloga je ludost piti alkohol u ovoj kombinaciji.

Ja za posledicu imam delimično oduzetu desnu stranu,jake nesvestice i na ovom svetu sam od danas do sutra. Nikada se ne zna kad će me lupiti drugi, a zna se da hoće. Tek mi je 32.

Molim te ko boga vodi računa i ti i svi ostali.
Ja sam Bog
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Don Dop »

besantesteras wrote:jedino što sa njom SADA imam,...donekle prijateljski odnos i normalan razgovor na mobilni (naravno: pre toga me je pitala da li ću u ponedeljka, kada trebamo da se vidimo dati potpis njoj da može ići sa mamom i detetom na more), tj dokle god sam ok i poštujem sve što ona misli da je ok, imaćemo i ok komunikaciju.
Ovaj citat objašnjava sve što ti je potrebno po pitanju braka. Jako si svestan da je došao kraj i džaba suze i reči.
Nekako iz celog tvog dopisa se naslućuje da je ona nastavila dalje i mislim da bi i ti tebao. Nikakvo samosažaljenje i pripisivanje zasluga Ti nije potrebno. Svoje dete si čuvao i podizao i jedino je ostalo pitanje šta si spreman da uradiš za to isto dete. Ono te još uvek voli i treba, a na tebi je da pokažeš da si vredan detetove ljubavi. Tu pronađi life motiv i tu se pokaži. Svestan si da ste bili u nezdravoj zajednici koja je od početka osuđena na propast. Dva đankija nikako ne idu zajedno i budi srećan što ste stavili tačku na to. Veruj mi život nosi toliko lepih stvari, da ćeš vremenom uviđati koliko je toga na dohvat ruke. Samo se ne okreći za sobom. Ništa tamo nema vredno žaljenja. Sad si ti i budućnost, jedan na jedan i potrudi se da ti bude blistava. Imaš najveći razlog za život, a to je dete koje mora da se ponosi tatom. Na tebi je da iscrtavaš tu liniju ponosa. Ti MORAŠ da mu utabaš staze, jer samo jak i zdrav otac je preduslov za srećan život deteta. Nemoj da izigraš tu sponu.

Što se tiče preseljenja moj ti je savet da nikako ne odlaziš od roditelja. Kakvi god da su odnosi shvati da te oni vole. Razočarani jesu, nikada ti neće verovati 100%, ali uvek će biti tu da se raduju tvojim uspesima. Tvoj uspeh je njihova sreća i iz tog razloga ostani uz njih i dokazuj da vrediš. Moraš jedne činjenice biti svestan. Posle drogiranja počinje obnova mostova koje smo svi srušili tokom zavisnosti. Ja sam evo 6 godina skroz čist. Ugradio sam preko 15 implanata, bio na blokatorima, ali sam zaista postao svestan da mogu bez gudre tek sa suboksonom tj. buprenorfinom. Bio sam u svakom mogućem i nemogućem stanju, dani su mi bukvalno odbrojani, ali veruj mi ništa mi nije lepše nego kad se probudim i zahvalim Bogu na još jednom danu. Još jednoj prilici da budem pored deteta i žene koja me neizmerno voli. To je moja sreća, a tebe tvoja čeka budi siguran. Trgni se, ošišaj se, obrij, doteraj i u život. Tu depresiju u kojoj si sada nijedan lek ti neće popraviti, ali onaj momenat kad ti je najteže i mrzi te da dišeš, a ti ustaješ i ideš protiv sebe je najbolji lek. Mozak samo na taj način motivišeš da se vrati u stanje kad je na izazove odgovarao rešavanjem istih. Prepuštanje reci života je najgore što možeš odabrati.

Puno pozdrava od mene.
Ja sam Bog
zelski
Posts: 2
Joined: Wed Jul 17, 2013 10:29 pm

Re: Buprenorfin II

Post by zelski »

Pozdrav svima.

Nov sam ovde ali mi forum kao forum nije stran, jako ga dugo pratim i odavno sam zeleo napraviti svoj nalog samo eto, bicu iskren zasto to nisam pre uradio (od 2009 godine pratim forume ovog tipe) zato sto me je uvek nerviralo to sto svako ima svoju pricu, svako je upravu, svako zna najbolje i na kraju skontas da covek koji pise sve to i nije narkoman ili ex-narkoman, ali je ipak tu i pise o svemu, kao sto je Hemfri ovde, ja tebe ne poznajem i mrzim kada meni neko nesto pise preko neta a ne zna uopste kakva sam ja licnost ali po onome sto si ti napisao ja mislim da tu nesto nije ok, vidim da su i ostali primetili i bas zbog takvih likova nikada nisam hteo da pravim naloge nigde i da upadam u neku pricu i da pitam za neki spas, ideju, sta, kako, gde jer svi znaju najbolje i sto je najgore svi su upravu..

Nazalost to nije realnost, niste realni prema sebi, lazete sebe i ostale oko vas, da li ste svestni toga ili niste u to ne ulazim ali eto, da konacno posle par godina izbacim ovo iz sebe, sta zapravo mislim o nekome ko se skida necim sto je jako ozbiljna stvar i odjednom postane najpematnija osoba na planeti..

No, da ja napisem sta sam zapravo hteo..
Ovaj thread citam jos od prve poruke, svaka je zanimljiva na svoj nacin i moram priznati da je vas 90% ovde iskreno i zaista dajete pomoc likovima poput mene i ostalih ljudi koji ovo budu citali svojim porukama koje su ispunjene istinom i dobrotom, nekako se to oseti..

Ovako, ja sam na Heroinu bio 5 godina + 2 zadnje godine koje (7 ukupno) sam proveo uzimajuci ga ali ne kao tih 5 konstantno, ali opet to nikako ne umanjuje to da sam ja narkoman veci/manji, sve je to isto, dakle, priznajem sebi i svakome da ja jesam to jer sam i dalje nastavio da uzimam, manje? Da, manje ali ono sto jesam to jesam. Zapravo, desilo mi se to da sam u zadnjih 6 meseci uzimao tolike kolicine heroina da nisam bio normalan slobodno reci, 5 do 10 grama sam uzimao i bukvalno samo trpao dok sve ne uzmem a to se desi za maksimum 2 dana, zatim budem ok narednih 3, 4 dana, ne koristim nista, i tako opet u krug, tako da za zadnjih par meseci, zapravo ja sam se vise navukao i TOTALNO, ovo zaista moram da podvucem, sjebao svoju psihu do neke granice gde ja stvarno, ne znam, evo i sada kada pomislim, jezim se od toga, sta sam radio, kako i koliko me je zapravo to kostalo. Imao sam para, za nase uslove slobodno mogu reci previse, naravno ja sam sam kriv za sve ovo sto sam radio i sto mi se desava ali naravno, da nije bilo toliko para, nista od ovoga se nebi desilo, nisam od onih koji ce uleteti i pljackati ako nemam para ili tome slicno. Da ne duzim sto se ovoga tice, uglavnom, psihu sam mnogo poljuljao. Od 0% do 100%, 90% sigurno.

Dolazim iz sasvim dobre porodice, normalne, imao sam period od 3 meseca kada sam bio "cist", zivim sa devojkom, verenicom, buducom zenom, godinama vec i dok sam bio u tom nekom periodu pre par meseci, period ok zivota, svestno smo to uradili, pricali o tome, i evo, ona je u sestom mesecu trudnoce, sve ide onako kako treba, ja sam presrecan kao i ona i zaista sto se toga tice, porodica, skroz ok, uvek podrska 100% i sve sto sam radio u zivotu radio sam sam, nisam od onih koji to ne zele da priznaju sebi pa se zavaravaju tako godinama zive u nekom drugom svetu i kada se probude, bude kasno.

Nazalost, moram reci nazalost, nisam jedan od vas koji su se lecili po klinikama nekim jer sam bio i ostacu protivnik toga, ok, pomogli su mnogima, necu napisati imena ali za mene su oni nista do samo tihi kriminalci koji se bogate sto bi braca Bosanci rekli, uzimanjem para od sirotinjske raje, i sada na ok nacin dolazite do Bup-a, a napisao sam nazalost zato sto sam jedan od verujem jako malo ljudi koji je iskren, dosao do kutije Bup-a od 8mg na crno, u meni i dalje ima postenja i uvek ce ga biti, zato sto znam da je ova kutija bila namenjena nekome ko dolazi do njega zakonski odredjenim putem, ali nazalost dosla je u moje ruke i moram da napisem da lik od koga sam uzeo ima uvek, da skratim, zasto forsiram rec nazalost, zato sto malo malo pa nema Bup-a u apoteci nekoj, a ko je kriv za to i koga treba kriviti za to i zasto je to tako, znamo svi, da ne duzim sa tim.

Lek je prve klase tu nema bas mnogo da se doda, zelim da pitam ovim putem i nadam se da cu odgovor dobiti u sto kracem roku od onih ljudi od kojih ocekujem odgovor, koji su ovo sto cu pitati culi bas bas licno od doktora.
Uzimao sam Bromazepam od 6mg, nisam se nikada drogirao ili sta vec, zloupotrebljavao Bromazepam, vec ga pijem odavno zbog zivaca, psihe itd itd..
E sada sam poceo da uzimam Bup i pitam da li smem da uzimam i Bromazepam uz njega?
Procitao sam negde da mogu, ali u uputstvu pise da ne smem zato pitam vas.
Navikao sam na Brom i dosta mi pomaze u nekim situacijama i kontam da ce mi trebati.

Hvala svima na razumevanju, i nadam se brzom odgovoru jer dok pisem sve ovo osecam potrebu za Bromazepamom.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Ja imam istu dilemu.
Ja sam pre par dana dobio Bromazepam od gastronterologa, zbog problema sa varenjem itd..
A na buprenorfinu sam i lekar je bio upoznat sa tim...
Ne bi trebalo da bude nekih problema, a ipak su moguci i tako pise u uputstvu Bup-a, da se to ne kombinuje...
Ja cu u svakom slucaju da pitam svog neuropsihijatra, javicu sta mi je rekao.
Meni je prepisan Bromazepam 2 puta 3mg a Buprenorfin 4mg.
...
Dado manson
Posts: 31
Joined: Sun Jun 02, 2013 5:05 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Dado manson »

Jarane slusaj ja kad sam dobio suboxone posto sam volio ksalol isto sam piti doktora,nije preporucljivo,bensedin,ksalol,bromazepam,diazepam tj sve sto spada u ovu grupu lijekova,medjutim pocela me velika depra sopat sto sam vec piso na ovom forumu i dr mi je prepiso flunisan ujutru to je antidepresiv slican zoloftu,seroxatu i tim vrstama antidepresiva sto se piju ujutru,i navece mi je prepiso rivotril kao on moze uz sub!!!Vjeruj mi da je rivotril ok,ja pijem tu terapiju vec dva mjeseca i osjecam se mnogo bolje!!!Tako da mozes pitati dokotora da ti prepise rivotril slican je bromazepamu ustvari mnogo jaci i bolji,nece ti trebat toliko kolko si pio bromazepam!!!Pokusaj pa vidi,al neces imati nikakve kontradikcije od rivotrila...pozz i javi sta je bilo!!
zelski
Posts: 2
Joined: Wed Jul 17, 2013 10:29 pm

Re: Buprenorfin II

Post by zelski »

14 dana vec uzimam svaki dan Bup od 8 mg, zelim da mi neko kaze da li cu ako ostavim vec sutra, imati neku krizu? 14 dana mislim da nije ni bas malo tako da sam iskreno malo uplasen kroz sta cu proci..
Ako neko moze da mi odgovori, hvala od srca unapred..
Dado manson
Posts: 31
Joined: Sun Jun 02, 2013 5:05 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Dado manson »

Pa brate od covjeka do covjeka,bolje da si smanjivo po miligram nego odma prekinuo odjednom,a na 8-ci si 14 dana!Ne bi trebala velika ziza al obezbjedi nesto za spavanje jer je to uvijek najveci problem,neki antidepresiv i jbg ako budes imo bolove nesto za bolove i lako ces proci kroz zikru,mada ako mozes nabavit jos suboxona,pa polako spustat do nule to bi najbolje bilo!!!!!!pozzz sretno
Don Dop
Posts: 171
Joined: Mon Jul 08, 2013 8:14 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Don Dop »

14 dana vec uzimam svaki dan Bup od 8 mg, zelim da mi neko kaze da li cu ako ostavim vec sutra, imati neku krizu? 14 dana mislim da nije ni bas malo tako da sam iskreno malo uplasen kroz sta cu proci..
Ako neko moze da mi odgovori, hvala od srca unapred..
Realno ti nemas cega da se bojis jer za dve nedelje niko se nikada nije navukao ni na sta pa ni na buprenorfin.

Mislim da bi trebalo da se plasis heroina, jer kad ostavis lekove pocece psihicka heroinska kriza, tako da i dalje si u prici sa dopom.
Cuvaj se seme veruj mi, jer kad krene depresija i ostale heroinske trzavice tipa miris i ostalo, to su izazovi na koje moras odoleti. Za buprenorfin je jos rano.

Moj ti je savet da vidis sa lekarom sta da radis kad ostavi bup., jer ostanes li na suvo velika je sansa da ces napraviti recidiv sto ti nikako ne zelim.

Pozdrav
Ja sam Bog
Voyager
Posts: 1078
Joined: Sun Nov 13, 2005 12:54 am

Re: Buprenorfin II

Post by Voyager »

Heroin, Morfin, Metadon pa i Trodon izazovu fizicku zavisnost vec nakon 5 do 7 dana svakodnevne upotrebe i nagli prekid izaziva nezeljene reakcije.
Buprenorfin je po tom pitanju daleko ugodniji, pa mu treba vise od 20 dana da stvori neku ozbiljniju fizicku zavisnost.

Nakon 2 nedelje na 8mg Buprenorfina, sve sto trebas da uradis je da ga u roku od par dana spustis na nulu i relativno bezbolno je.

Ako naglo prekines...pa nece ni tada da ti se nesi neko cudo, ne trebaju ti silni lekovi...mozda Bensedin i to je to.

Pozdrav !

V
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II

Post by Hemfri »

A kako suzbiti onaj cudan i jako neprijatan miris u nosu kad se prekine sa uzimanjem opiata,jer taj "cudan miris" tera i nagoni osobu da ponovo posegne za heroinom,da se razumemo meni se taj ne prijatan osecaj javi kad prestanem da uzimam buprenorfin-a to radim jer zelim da POTPUNO IZBACIM SVAKU HEMIJU I BILO KAKAV OPIJAT,OPIOID iz svog zivota,ajde voyo imas li ti savet?
Doktori nisu za "suvo",kad god sam vodio pricu da zelim da prekinem sa unesenjem hemije,ma koja ona bila,lekar mi kaze da to nije dobro i da cu onda gotovo sigurno napraviti heroinski recidiv-sto ja nikako ne zelim,hocu da potpuno ostavim SVE i bez postapalica u vidu nekih medikamenata-necu da jednu zavisnost zamenim drugom.
Sem ako ta druga "zavisnost" nije neka slatka curica :)- e tooo je "droga" NAD drogama ;)
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
Post Reply