Buprenorfin II

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
raskorak
Posts: 453
Joined: Wed Dec 06, 2006 7:20 am
Location: u svemiru

Re: Buprenorfin II

Post by raskorak »

Samo par stvari Hemfri - apoteka kod "Londona" se zove "Prvi maj", a "Sv. Sava" ti je kod štajge - u Nemanjinoj ulici. NE ONA VELIKA PRIVATNA DISKOTEKA IZA (tamo gde u svako doba možeš da kupiš gan), nego državna. Cena za 10mg je 1200 dinara nedeljno, što će biti 4800 dinara na mesečnom nivou. Ja sam kao majmun uplatio u petak drugu ratu, tako da će i meni onda dati do kraja jaguara. Ortak je juče podigao, pa mi javio cenu. I da je čekićao do 16h, jer im je nestalo u teci.

Za kontrole ne znam ništa još. Zavisi od pacijenta i lekara. I međusobnog odnosa, istorije bolesti itd... Aj' odoh ja da igram nba2k11 evroligu.
To sam ja:
Čudo, ali ne i čudovište
Svetlost, ali ne i Sunce
Mrak, ali ne i tama
Radost, ali ne i sreća...
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Buprenorfin II

Post by yasujirozu »

Hemfri wrote:gde su se oraspoložili kda su posle 15 tak minuta videli da sam ok
laboranti, masovno pocese zvat svoje najmilije, priopcujuci im radosnu vijest, egzaltirano zabacujuc glave, dizuc ruke, i eksklamirajuc: hallelujah, zivot je radost, zivot je hemfri.
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: Buprenorfin II

Post by nanii »

Šta reći..............
U Sarajevu se isti već odavno dobija na recepAt i uveliko dila i zloupotrebljava......

Finaly someone let me out of my cage.......
I aint happy
I'm feelin' glad
I got sunshine in my bag
I'm useless but not for long
My future is coming on
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=LoQYw49saqc[/youtube]

Ne vjerujem u zamjenske droge..............
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Buprenorfin II

Post by yasujirozu »

pretjerujes jerbo si se svukla; moze ti se... in my book, svije sto pomaze, aferim.*



*patoloski gmazovi, a la dorcolac, ne bi ni smijeli uc u substitucione reciklaze, mada razumijem zasto jesu.
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: Buprenorfin II

Post by Param-parcad »

yasujirozu wrote:
Hemfri wrote:gde su se oraspoložili kda su posle 15 tak minuta videli da sam ok
laboranti, masovno pocese zvat svoje najmilije, priopcujuci im radosnu vijest, egzaltirano zabacujuc glave, dizuc ruke, i eksklamirajuc: hallelujah, zivot je radost, zivot je hemfri.
interesantno...i mene je obasjalo sunce kad procitah ovo...kako li su se tek laboranti odusevili obzirom da su prisustvali cudu. :lol:
guska
Posts: 12
Joined: Sun May 08, 2011 9:17 am

Re: Buprenorfin II

Post by guska »

čita vas čovek i oseća u najmanju ruku - paru iz ušiju jer pohađamo istu ustanovu u istom gradu i osim jedne medicinske sestre koja je najavila moguće promene, ništa se tu desilo nije, mesečna cifra je ostala ista - ode plata.
još iz dva dela , ma fuj. a vi ovamo o nekakvih par iljada apotekama (???!!!) pa dobro kakve su to zone sumraka? različiti lekari - različiti svetovi ?

ja ne mogu ovo, stvarno. nerviram se jako
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Znaci dosli smo do toga da sam ja pustio pravu informaciju oo buprenorfinu i podizanju istog u apotekama. Prethodna tema je zakljucana jer sam ja navodno lagao itd. Ja ga podizem vec 5 meseci u apoteci a jos sam i kasno saznao, neki iz mog mesta ga podizu vec 8 meseci. Cena je 1940 din za kutiju od 8 mg, bio je jeftiniji za 200 din ali je poskupeo. Recept se podize kod svog lekara a priznaje se i od privatnog, normalno dupli recept. Vec je poceo da se zloupotrebljava jer pojedini privatni lekari prepisuju bez radjenja testa i cak bez izvestaja i naplacuju davanje recepta po par hiljada dinara tako da u apotekama cesto nestaje lek za nas koji ga podizemo regularno, testiramo se idemo na kontrole itd. Pa onda cekamo po par dana da apoteka lek naruci da bi ga podigli. Planiram da te privatne lekare prijavim nadleznom ministrastvu jer sam jednom prilikom otisao u apoteku i nije bilo ni jedne kutije buprenorfina, a zatim sam sreo devojku koja je nosila 6 kutija podignutih sa receptom od privatnika. I naravno od tih 6 kutija 4 su bile na prodaju za po 50 evra po kutiji. Nekim ljudima jednostavo ne treba pomoci jer zloupotrebljavaju svaku situaciju gde im se pruzi neka mogucnost. Znaci sad im ne valja sto su do juce placali na ulici 1.subokson tabletu 20 evra , sad placaju celu kutiju toliko vec ga rasturaju po ulici i privlace sumnju i apoteka i policije. Ja stvarno pozivam sve da prijave lekare koji pisu recepte tako jos uvek navucenim narkomanima, bez izvestaja kojima buprenorfin sluzi samo kad im nestane heroin. Jer zbog njih ja crvenim kad udjem u apoteku i kazu mi nema lek mora da se naruci prodali smo sve,mnogo se uzima...itd. Ko nece da se leci i da se zadovolji time sto ima lek za sebe vec ga menja za heroin i prodaje nije zasluzio da ga dobije.
...
guska
Posts: 12
Joined: Sun May 08, 2011 9:17 am

Re: Buprenorfin II

Post by guska »

ti se nešto buniš, tužio bi nekoga - a po sopstvenim rečima zadnjih 5 meseci plaćaš minimalno lek (učešće) ??? u čemu je tvoj problem, ako sam ja za razliku od tebe - očigledno - tih istih poslednjih 5 meseci isti lek, samo jer nismo iz istog grada - plaćala DESET puta više - nego ti.

tako da - molim te, ne preteruj.
ili ajde da pričamo kada si zadnji put dao nekome dvadeset hiljada mesečno i ko je na kojoj dozi. meni svejedno, sa strane gledam promene koje uvode i pitam se kako ih nije sramota što su nas pljačkali kontinuirano, a sad ko pse - raspustili. no comment.

kome ja ziki da pišem mail - što me 5 meseci leka koštalo iljadu evra

gamad jedna neetična
Hemfri
Posts: 206
Joined: Mon Feb 06, 2012 5:49 am

Re: Buprenorfin II

Post by Hemfri »

Dobro Jutro Kolumbo-ili Gusko,ima to svoj naziv i ime -Dupli moralni standardi,i ja sam isto placao 200eura u drajzerovoj 9 meseci,od maja 2012-znaci 9x200eura = 1800eura,ili,poslednjih 5 meseci,sam platio 1000eura kao i ti Guska-o,a on i jos se buni,ajde da Svi trazimo koga cemo da TUZIMO i prijavljujemo,evo ja bi trebao da lepo doznam podatke o gore pomenutom i da njega tuzim zbog javnog klevetanja,za pocetak-lik me ni naj manje ne poznaje a daje sebi pravo da ne sudi o meni i kako sam ja ovakav...onakav...ja ne lazem,ali eto,spominju se tuzbe,Djilas je tuzio Kurir ybog klevetanja"povrede casti i ugleda" za milijardu eura,po svoj toj a i njegovoj-zikijevoj logici i ja imam pravo da njega tuzim za sve sto NIJE istina a ovde je izneo i javno napisao o meni kao da to jeste tacno,da zakljucim Gusko,mozda je covek u pravu sa tim Tuzbama,sve se dozna,ja pocinjem da snimam posle priprema o kosarkaskom novom filmu InterMedia network fimske kuce koja je radila i Montevideo,i imacu para da platim advokate,koji lako mogu da dokazu da sam bio na pripremama za predstojeci film u hali sportova na novom beogradu-dok je o meni pisano naj gore,nema problema,obaska sto takvi nece moci ni da pridju mestima i koktelima na kojima sam cest gost,kao glumac koji sve vise dobija ponuda,skoro sam imao premijeru jednog domaceg filma u sava centru-dok je o meni ovde pisano kao da sam samo se drogirao i krizirao,...jadno,i da nisi TI gusko skrenula paznju oko "tuzakanja" koje je spomenuo gospodin-jer me komantari takvih i inace njemu slicnih,ne da mi ne smetaju,vec me apsolutno zabole za iste-kad me shljam kudi-pa to je pohvala. Ne zna ni ko sam,kad je on poslednji put bio na sceni Sava Centra u svojstvu ekipe filma na premijeri?,kad je bio na naslovnoj strani novina - na crvenom tepihu za premijeru?...Ja sam naj gori shljam bese napisa-e pa to je materijal za tuzbu,toliko.

P.S.
Sledeci post koji ce on i njmu slicni da pisu ne bi li nastavili sa pljuvanjem,necu citati,prepusticu to advokatima i detektivskoj agenciji,pa nek se oni bave time,ja da prljam ruke sa pacenicima-necu,a vrlo neprijatno ce da se iznenadi kad bude saznao KO sam ja i kad bude morao da iskesira novac za odstetu zbog pomenutih pljuvanja i "povrede ugleda i casti"-samo napred,da bude sto vise materijala za sud i pomenute TUZBE.
P.P.S. Dakle da se zna da SVE sledece sto ce biti ovde pisano -a meni upuceno,NECU ja citati,moja zakonska obaveza je da objavim da ce to ici sve u materijal za TUZBE. Guska,hvala sto si skrenula paznju na to.
"Ne ljutim se ja Što TI Mene Lažeš-Već Što Misliš da ti ja Verujem!" - (PRA stara Kineska poslovica)
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Buprenorfin II

Post by ziki »

Dok ste vi u beogradu u drajzerovoj dobijali buprenorfin i placali ga po 200 evra mi koji smo van beograda smo mogli samo na ulici da ga kupujemo jer ga nije bilo ovde po lokalu i nije se prepisivao na recept, i to smo kupovali od ljudi koji su ga upravo tamo podizali u beogradu.To kao prvo, a kao drugo ja ovde govorim o privatnim lekarima koji recepte pisu onima koji nemaju izvestaj i ne lece se buprenorfinom, o ljudima koji buprenorfin koriste samo u nestasici heroina i taj isti lek diluju na ulici na nacin kao i heroin.O ljudima koji podignu po 6 kutija buprenorfina od recepta privatnog lekara, bez dijagnoze i bez izvestaja i isprazne zalihe u apotekama, tako da ja kada odem na redovnu tromesecnu kontrolu, urade mi test, odem kod svog lekara po recept i kada dodjem u apoteku leka nema.
I dok ja cekam da ga naruce,i nekad ostanem bez leka po par dana ljudi koje sam pomenuo zahvaljujuci obrtu novca od droge i prodaje leka na crno plate usluge privatnog lekara i buprenorfin rasturaju na ulici.
i sta tu nije jasno? Znaci ako se na ovom forumu bavimo stvarima koje se ticu lecenja i odvikavanja od droge onda pricamo o realnim problemima sa kojima se srecemo u zivotu a ne ukljucujemo se da izmisljamo vrucu vodu samo da bi napisali nesto.
Jel ispravno da privatni lekar prepisuje recepte bez izvestaja onima koji lek rasturaju na ulici i to u enormnim kolicinama za novac?
Znaci taj buprenorfin je dosao u srbiju posle toliko godina da bude dostupan na recept, za razliku od susednih drzava gde se koristi odavno i to na mnoge zalbe i molbe upucene ministarstvu zdravlja sa svih strana i sada treba da se prepisuje klosarima koji ga drobe i smrcu, i valjaju na ulici a ja cu da sve to gledam i da odobravam?
Ajde da se malo uozbiljimo... nece moci tako, licno cu da sprecim sve privatne klinike ovde gde zivim da rade takve stvari meni na stetu.
Svaki lekar koji bude prepisao 5,6 kutija buprenorfina nekome ko nema izvestaj lekara da se leci tim lekom i bez uradjenog testa na droge ce da bude okategorisan kao nemoralan i kao neko ko zloupotrebljava svoju lekarsku profesiju i bice prijavljen kao i svaki narko diler. Jer kao prvo izdaje lek pacijentima koji nisu testirani na druge opijate, samim tim ugrozava njihov zivot a drugo prazne zalihe po apotekama i na celu pricu ostavljaju ruzan utisak i vracamo se u narkomaniju i tabletomaniju. Muka mi je da gledam te valjatore ceo zivot kako svuda guraju svoju njusku radi finansijske koristi.
...
Post Reply