HITNO,POMOC!

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Post Reply
lejdi
Posts: 2
Joined: Thu Oct 11, 2012 6:46 pm

HITNO,POMOC!

Post by lejdi »

Molim Vas, ako neko moze da mi kaze nesto vise o lecenju u manastiru, savet, misljenje... ?
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: HITNO,POMOC!

Post by sanela »

lejdi wrote:Molim Vas, ako neko moze da mi kaze nesto vise o lecenju u manastiru, savet, misljenje... ?
Imaš podforum TERAPIJSKE ZAJEDNICE, pa potraži informacije koje te zanimaju.
lejdi
Posts: 2
Joined: Thu Oct 11, 2012 6:46 pm

Re: HITNO,POMOC!

Post by lejdi »

Hvala!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: HITNO,POMOC!

Post by ziki »

Izvinjavam se sto upadam ovako ali inace je danas nesto malo postova na forumu...
Sto se tice manastira ja to nebih nazvao bas hitnim lecenjem, posto vidim da je naslov Hitno..
U neku od tih zajednica se ulazi nakon fizickog oslobadjanja od droge, i tamo se radi o prvo udaljavanju sa ulice i drugo o ostvarivanju sebe kroz zajednicu, sa ljudima i naravno sa Bogom posto je rec o manastiru.
Jeste to lecenje, ali ne u medicinskom smislu, vise u duhovnom.
Vracanje identiteta, volje za zivotom...
Tamo ljudi odlaze na zalost kad izgube tlo pod nogama u drustvu i u porodici itd.
Ostvariti sebe kroz zajednicu kao licnost kroz rad-fizicki i kroz taj odnos i svakodnevni zivot sa ostalim ljudima.
Ima tu dosta postova na tu temu kao sto rece Sanela ali sam samo to hteo da kazem, posto je naslov - Hitno.
Tu nema nista hitno, u manastir se ulazi polako, sa strpljenjem i sa smirenjem.
I naravno kao sto rekoh posle detoksikacije itd..
Imaju i oni lekare, ali to fizicko skidanje se ipak obavlja uz lekara u klinici ili bolnici uz pomoc terapije pre odlaska tamo.
U svakom slucaju sve najbolje, mislim da je Bog najbolja adresa za pomoc u nevolji.
...
zanesen_tom_lepotom
Posts: 4
Joined: Fri Oct 26, 2012 1:02 am

Re: HITNO,POMOC!

Post by zanesen_tom_lepotom »

U kom to manastiru imaju lekare, keve ti?
Sva ta lecenja po manastirima, ret(r)o centrima i svim vidovima komuna su obicne budalastine. Crpe ti snagu, iza slike Boga. Bolje ti je da se zaposlis negde, jer ces bar neki kes uzeti. Imas lekice i sljakaj brate kod kuce. Zikru neces ni osetiti, ali to si vec cuo verujem. Moj ti je savet u nikakve robovlasnicke komune nemoj da ides. Pozdrav!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: HITNO,POMOC!

Post by ziki »

zanesen_tom_lepotom wrote:U kom to manastiru imaju lekare, keve ti?
Sva ta lecenja po manastirima, ret(r)o centrima i svim vidovima komuna su obicne budalastine. Crpe ti snagu, iza slike Boga. Bolje ti je da se zaposlis negde, jer ces bar neki kes uzeti. Imas lekice i sljakaj brate kod kuce. Zikru neces ni osetiti, ali to si vec cuo verujem. Moj ti je savet u nikakve robovlasnicke komune nemoj da ides. Pozdrav!
Molim ?
Decko sa kog si ti drveta pao, da nisi mozda pao na glavu pa ti se muti...
Kome to manastiri crpe snagu iza slike Boga?
Kao prvo to nisu slike vec ikone medju kojima su mnoge i cudotvorne i poznate po isceljenjima bolesnih, ali na tebe ne treba trositi reci o tim stvarima.
A drugo koji to manastir deluje kao robovlasnicka komuna, ajde kazi pa cu ja licno da prijavim nadleznoj eparhiji i sinodu srpske pravoslavne crkve.
Ti nekome dajes savete da pije lekice i da sljaka, sta mislis od cega mi zivimo od vazduha i lekica.
Vecina nas radimo i zaradjujemo za hleb sto za tebe nebih rekao, koliko se ja razumem u ljude.
A suplja tikva sama zveci sto je upravo slucaj kod tebe.
I trece u manastirima poput Kovilja se redovno organizuje dolazak lekara, cak sta vise i medju kaludjerima ima lekara i cak ima i ordinacija..
Ako ne verujes u Boga to je tvoj problem ali nemoj da vredjas nikome verska osecanja, zena ili devojka se obratila za neki savet u vezi odlaska i manastir a ne da tebe pita dali da ide ili ne, pa ces ti da joj kazes da ne ide.
Manastiri crpe snagu od ljudi i to iza slike Boga ? ti si izgubljen slucaj nadji neku drugu temu pa se tamo pravi pametan.
...
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: HITNO,POMOC!

Post by nepopravljiv »

jedan moj drug je poso u manastir da se lijeci jer nije vise imao gdje po ulici je spavao.veli da kad je poso tamo,2 mjeseca ili 3 je izdrzao sve se svodilo na molitvu i rad.diciplina rad molitva itd.na kraj je uteka posto je to manastir na ostrvu jezera on je ukrao camac sa motorom kresnuo motor i patos gas uteko,poso od tamo.naravno cim se docepao civilizacije zvao je najblizeg lika da zavrsi nesto ,poso nausput u apoteku kupio insulinke.i bum,tras.sve zavisi od osobe nije svaki manastir isti i osoba mozda bolje neku komunu da podjes manastiri i nisu tolko specijalizovani za lijecenje zavisnosti.moje misljenje komuna prije nego manastir.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: HITNO,POMOC!

Post by ziki »

To je tacno da nije za svakog, ali nemoze tako da se kaze kao sto rece ovaj momak da oni tamo navodno iza slike Boga koriste ljude i teraju ih da budu robovi.
Ispada da su svi monasi prevaranti a manastir robovlasnicka komuna.
To sto rade tamo -a tu iskljucujem crnu reku to je proslost, ali recimo Kovilj je najbolji primer tamo ljudi rade ali ono sto je za njih korisno, poljoprivredu, oko zivotinja i razne delatnosti ali to je sve zbog njih tako organizovano i oni jedu tu hranu, zive od tog rada i niko ih ne tera na silu.
A i kroz taj rad se bolje osecaju jer je sama bolest takva da covek treba da bude preokupiran necim a ne samo da sedi i razmislja...
Molitva je naravno centralna i najvaznija delatnost, ako moze tako da se nazove, u svakom manastiru.
...
Post Reply