buprenorfin i trudnoća

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

nana34
Posts: 4
Joined: Fri Jan 25, 2013 8:47 pm

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by nana34 »

nanana wrote:evo mali apdejt...

bila kod infektologa; potvrdio da je ok dojit unatoč hcv infekciji. svi nalazi i dalje ok i stabilni (u trudnoći se valjda i inače to stabilizira).

beba napreduje, a sa njom i ja :-D ... ja malo više :oops:
sve je u redu, kao i u bilo kojoj drugoj trudnoči, tako da u biti ni nema nekih događanja.

eto, javim kako je sve prošlo...
Nanana, pratim tvoje postove od samog početka i kamo sreće da sam mogla tako nešto naći i pročitati prije godinu dana kad sam bila u toj situaciji i imala 100 pitanja i potpitanja.
Moja trudnoća je nažalost završila 10 tj. missed AB, (doktori tvrde da nema veze sa suboxonom jel sam na njemu zanjela te samim time po njihovom nije imao utjecaja na ishod), količine minimalne, u trenutku začeća 2 mg, kasnije nemjerljivo 2 mg razvučeno na 5 dana.
Susjeda je bila u istoj situaciji kao i ti, mislim na količinu buprenorfina (nema hcv), s time da je do kraja trudnoće uspjela doći sa 8 na 2mg, ali postepeno tako da nije osjetila niti imala i najmanju krizu.
Beba rođena, zdrava, 3900, 53cm, bez apstinencijskog sindroma, danas 2 god., prohodala sa 9 mj., sa 12 mj.skinula pelene, sa 15 mj. priča kao da ima 3god itd, da ne nabrajam dalje..., ugl. predivna mala, pametna i omiljena pričalica u našoj zgradi.
Eto.., nije osobno iskustvo ali je blisko i praćeno od početka do danas.

Želim ti puno sreće i zdravlja, te veseli i bezbrižan život sa svojom obitelji.

Majku NS ne želim ni komentirati, previše se uzrujam i iznerviram kad mi neinformirani,neuki i zatucani ljudi idu dijelit savjete i solit pamet i to o nečemu o čemu pojma nemaju (nastavno na tvoj post i upit o iskustvima slijedi "Ja kad sam saznala da sam trudna, a bio je tek početak trudnoće, tog momenta sam ostavila cigarete" - CITAT VRIJEDAN SMIJANJA i PLAKANJA ISTODOBNO :lol: :cry: :lol: :cry: :lol: :cry: )
nanana
Posts: 47
Joined: Sat Feb 18, 2012 12:18 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by nanana »

nana34, hvala!

javim se ubrzo sa dobrim vijestima nadam se PDT_Love_09
nana34
Posts: 4
Joined: Fri Jan 25, 2013 8:47 pm

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by nana34 »

nanana wrote:nana34, hvala!

javim se ubrzo sa dobrim vijestima nadam se PDT_Love_09

obavezno se javi..., makar znam da će vijesti biti sigurno dobre,ali svejedno sam radoznala jakooo...
nanana
Posts: 47
Joined: Sat Feb 18, 2012 12:18 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by nanana »

evo sad u kratko jer nemam vremena...
beba se rodila, sve je ok. apstinencijskog sindroma nema, niti ikakvih drugih problema. sad smo kući, mazimo se i dojimo i to je to. drugi put više detalja, pa možda nekad nekom pomogne...
guska
Posts: 12
Joined: Sun May 08, 2011 9:17 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by guska »

ovo je jako dobro da je neko podelio svoje iskustvo o trudnoći i buprenorfinu, biće jako jako korisno ubuduće, mnogima.
i dalje je veliki bauk trudnoća dok je majka na bupu . ili zavisnica, uopšte. i čestitam ti nana na prinovi, od srca :) kao što sam pratila @Lujkino skidanje sa metadona, tako sam ispratila i tvoju trudnoću. dve velike pobede
User avatar
draguljce
Posts: 163
Joined: Fri Nov 24, 2006 2:54 pm

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by draguljce »

Sorry na ovaj komentar

Na sve imam razumjevanje i sve to shvatam kao nasu bolest ALI ne shvatam ZASTO POBOGU RADJAS DIJETE koje ce (ako bude zdravo) toliko da se pati sa apstinencijom dok se rodi! Kako mozes biti tako sebicna?!
Ako zelis dijete, stisni zube i reci e pa dosta je ovog ( pa zajebi Alkaloid i onako je sranje, meni nije djelovalo po 24 mg, dok mi Sub. 8.mg sasvim dovoljan). Makedonija napravila neki test sa tabletom koju u oko stavis i trne ti jezik samo.
Ali ako radjas, skini se sa dopa, terapije, rodi pa onda se gudraj ako ti je vec stalo i ako moras. U suprotnom nemoj radjati, ne zbog sebe jer tebe minije zao kao ni mene ali zbog bebe, nje mi je jako zao!

Kazem sorry.
nanana
Posts: 47
Joined: Sat Feb 18, 2012 12:18 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by nanana »

čuj ako dijete bude zdravo. pa nema razloga da ne bude. ima jednake šanse za bit il ne bit zdravo ko i svako drugo dijete. a apstinencijskog sindroma nema. nema ga jer sam na bupu i na maloj količini i u startu se znalo da su šanse da će se apstinencijski sindrom ispoljit jako jako male. pogotovo obzirom da se kriza u svom tipičnom obliku ne javlja ni kod mene kad prestanem uzimat bupre. depresija da. ali da će beba bit depresivna ne bih baš rekla.
eto, nadam se da se dobro osjećaš sad kad si mi reko. e nek si.
mene libo taki. jer ja znam da sam jaaaaako dobra majka, znam to jer kad vidim svoju djecu, vidim da su sretna i kad ih promatram u interakciji s drugima također se jako dobro vidi da su to odgojena djeca s manirima, a ne krkani (što je danas učestala pojava među klincima jer se nikom ne da trošit vrijeme na odgoj. lakše upalit dvd/pc/playstation...).
baš mi nije jasno zašto i među ovisnicima vladaju tolike predrasude o tome kakav jedan narkoman treba bit. i kad se javi netko tko baš i ne upada u tu šemu odma ide horda njih da ga strpaju u ladicu gdje spada. a još više me smeta izjednačavanje aktivnog ovisnika sa nekim tko je na supstitucijskoj terapiji (al da se izvodi kako spada, a ne da je život još uvijek onaj narkomanski- stalno šeme, preprodaje itd).
A ja sad odoh dojit svoju bebicu. zamisli.
nanana
Posts: 47
Joined: Sat Feb 18, 2012 12:18 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by nanana »

samo još mali komentarčić- ljudi moji kako je lijepo imat bebu i bit mama... pogotovo kad je beba ovako dobra kao moja...
nana34
Posts: 4
Joined: Fri Jan 25, 2013 8:47 pm

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by nana34 »

Nanana..., čestitam ti i želim još puno puno ovakvih sretnih i zadovoljnih trenutaka..., bravooooo

A sad jedna info ako nije problem, na koliko mg si bila prije i tokom trudnoće, da li si nešto dirala, smanjivala i sl., terapiju kako je trudnoća odmicala., ili si stalno bila/varirala sa 4 kako si navela na početku trudnoće...

znam da si sad u gužvi i imaš pametnijeg posla,ali bila bi ti jako zahvalna kad uhvatiš malo vremena...

tnx i sretno još jednom....
nanana
Posts: 47
Joined: Sat Feb 18, 2012 12:18 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by nanana »

bila sam cijelo vrijeme na 4mg, cijelu trudnoću, a i prije. nisam ništa dirala, iako mi je pred kraj trudnoće bilo jedno razdoblje kad sam htjela čak i povisiti terapiju- da li sam se samo loše osjećala ili je to imalo veze sa povećanom kilažom- ne znam, u svakom slučaju prošlo je. ako još šta želiš znat, pitaj... poz
Post Reply