buprenorfin i trudnoća

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by Rope82 »

Rope82, htedoh da te pitam nesto. Vise je tema za 'novopecene tate na bupu', ali nisam sigurna da postoji takva tema, pa kad si ovde vec pomenuo... Jel si ti bio na bupu kad ti se zena porodila prvi put, jel si se skidao pre ili posle zeninog porodjaja?
Bio i osto, vec 6 godina...jbga
Anonimuskinja
Posts: 16
Joined: Sun Nov 26, 2017 2:00 pm

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by Anonimuskinja »

Pitam zbog ovog mog 'tinejdzera'... uzima i dalje, 'ne moze da se skine', pa bar da funkcionise u nekim granicama normale. A njemu je vazda lose, ili zato sto je uzeo premalo ili zato sto je uzeo previse. :|
Been there, done that, kontam da je u nekim slucajevima duze vreme potrebna substitucija, antidepresivi i sl. Pa i ja drmnem neku lozu kad sam u pms-u da ne bih napravila neku veliku stetu. :P
I ako nije tajna, kako funkcionises kao otac i muz tako na bupu? Jel ti je terapija konstantna?
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by licaninsasela »

.
Last edited by licaninsasela on Sun May 24, 2020 1:21 pm, edited 1 time in total.
Anonimuskinja
Posts: 16
Joined: Sun Nov 26, 2017 2:00 pm

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by Anonimuskinja »

Ko prizna, pola mu se prasta. Svaka cast za mesec i po, drz se, ne daj se!
Ne znam kako ce ovo kod mene da se zavrsi, al nekad mora doci kraj. U pravu si za ovo, jeste dovoljan sam sebi, zatvoren u jednu prostoriju, posao, hobi, nema sexa, ni jebenog poljupca, ni pomoc oko deteta, kuce, neka bar zainteresovanost, nista... samo cao, zdravo, 'trebaju mi pare' i ponekad 'gladan sam, zeno, sta ima da se jede'. I u fazonu kao 'pa meni nije hladno, zasto si pojacala grejanje', kao da beba ne postoji u kuci. Gadno, bas gadno, u pm. Ne krivim, ne osudjujem, samo ne vidim resenje. A njemu kao da je super ovako, to mi nije bas jasno. :?
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by licaninsasela »

.
Last edited by licaninsasela on Sun May 24, 2020 1:21 pm, edited 1 time in total.
Anonimuskinja
Posts: 16
Joined: Sun Nov 26, 2017 2:00 pm

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by Anonimuskinja »

Videces za godinu dana kako je tek tad lipo! :D slobodan ka tica na grani! Ja ovih dana slavim godisnjicu, ponosna i nemam nameru da se vracam.
Ali da, jeste tesko gledati ga, i za ovih godinu dana sam svasta pokusavala. I razne motivacije i ultimatumi, bila i meka i stroga, i dobrica i zloca, i nista nije upalilo. Razumem nedostatak volje, ali valjda postati otac nije mala stvar! Da se spakujem i odvedem bebu ne mogu, jer zivimo u mojoj kuci hahaha :lol:
A ti kad dodjes doma probaj se skloniti od svih ljudi i mesta koji te mogu povezati sa dopom, subom, itd... okidaci znaju biti veoma gadni.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by licaninsasela »

.
Last edited by licaninsasela on Sun May 24, 2020 1:22 pm, edited 1 time in total.
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by Rope82 »

A njemu je vazda lose, ili zato sto je uzeo premalo ili zato sto je uzeo previse. :|
To je do njega, nije do suba! Sjeban tip jbga. Ali ti si mi boginja. Kako zena to lezerno ispise, hahaha, svaka cas.

Iz ovog texta sto si do sad napisala vidim da ti imas dosta visoku toleranciju na frustracije, dok je u njega ko u djeteta od 3 godine....
E sad, zena ko ti je jako malo dns, vrsta pred izumiranje. Mozda je to jer si i ti otvorila pandorinu kutiju pa razumijes i malo te stid, a mozda si jednostavno takva jer si se takva rodila i zivot te nije mazio.
Uglavnom nemoj mu bit majka, neces moc! Jedno vrijeme mozda ali ces se slomit i sebe razjebat.
Vas odnos bi bio takav i da se niko ne drogira jer si ti takva a on je mamin sin uvijek bio i osto. Sad imas dijete, dijete koje ima PRAVO bit tvoje dijete, on to vise nema.
Volila ga ili ne on ne moze bit to sto sad jes, radi tebe i radi vaseg djeteta.
Daj mu malo vremena ali daj mu i do znanja da ne moze dugo tako, nek se lomi malo,mora se slomit na jednu ili drugu stranu.

A ja....jbga sad ja o sebi, kakav sam otac trebalo bi pitat moju djecu. Licanin ima lose iskustvo s subom...ja vidis ne. To i jes razlog zasto sam vec 6 god na njemu. Mislim da sam dobar otac. Kako znam?
Recimo, mislim da je djwci puno bolje kad ostanu sa mnom sami nego sa zenom. Bolje pojedu, vise ih izvodim na sunce, vise paznje im poklanjam....hmmmmm.....ja sam ustvari picka!! Jbte!! Sto ako sam ja mama a ona tata?!? Hmmmm......
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by Rope82 »

.....malo me teza izbacila iz tracnica...
Ugl. dobar tata, ne previse popuatljiv, strog i pravedan (bar pokusavam bit). Muz...vodenjak, malo gore malo dole ali sve pali. Nekad previse paznje, nekad premalo. Malo ja nju peglam za sex, pa malo ona mene, jbga, vise ja nju nego ona mene :twisted:
Sve u svemu dobar brak moram priznat.
Meni je sub lego ko budali samar, imam svog demona s kojim se borim u svom tajnom svijetu i zauzimam jedan dio mentalnog prostora s tim jer bi mi bilo dosadno. A ostaje mi dovoljno RAMa za normalan zivot. Zato je to sranje i ko zna kad cu se skinit. Mozda kad dodje 5do12
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by licaninsasela »

.
Last edited by licaninsasela on Sun May 24, 2020 1:22 pm, edited 1 time in total.
Post Reply