buprenorfin i trudnoća

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
demijan
Posts: 858
Joined: Wed Dec 21, 2011 4:57 pm

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by demijan »

ma daj ne ljuti se :D ovo je forum,ima i recidiva i svega i psihicki naprslih i ovakvih i onakvih naravno...Mene je samo pogodilo to sto si rekla da sudis lose o zeni kao da je namerno svoje dete napravila narkomanom...Za svoje postupke sam sam kriv.Nije mi kriv ni tata ni mama.
Nema ljutis? :D
I nije moj stil da se prepucavam sa zenama posebno sa trudnim zenama koje su u problemu tako da se izvinjavam ako sam bio malo neprijatan...
Sve dok si mek, drugima će biti ugodno gaziti po tebi...

Citat:"Ptica se probija iz jajeta. Jaje je svet. Ko zeli da se rodi, mora razoriti svet.
nanana
Posts: 47
Joined: Sat Feb 18, 2012 12:18 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by nanana »

sve ok...
nanana
Posts: 47
Joined: Sat Feb 18, 2012 12:18 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by nanana »

vadila neki dan opet jetrene enzime- normalni još uvijek :thumbsup:.
to je super i sve, al kako ću onda dobit odobreno liječenje bez povišeih jetrenih enzima :smt102?
čini mi se da imaju neke šeme u vezi toga :drinkers: , al tim ću se bavit ionako najranije za godinu dana... nadam se da do tad bude i novosti što se tiče liječenja.

eto... kuham sarmu...četam po netu... prava sam baba :mrgreen: .
a sad će i mužić kući :smt075 (hi hi super su mi ovi smajlići...)
nanana
Posts: 47
Joined: Sat Feb 18, 2012 12:18 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by nanana »

mužić je došao... :smt066

jesam dijete... e šta i mene nasmijava :-D
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by ziki »

eto... kuham sarmu...četam po netu... prava sam baba :mrgreen: .

sarma - srpski specijalitet koji se pravi od listova kiselog kupusa i fila od mlevenog mesa i pirinca...
U vojvodini domacice umesto mlevenog takodje upotrebljavaju i meso iseckano na sitne kockice...
...
User avatar
MaXX
Posts: 45
Joined: Mon Jul 23, 2012 11:27 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by MaXX »

nanana wrote:i samo napomena za trudnice koje će možda ovo čitat, da se ne bi širile dezinformacije, ovo gore što je max napisao za krizu kod bebe, to nije normalna pojava takva kriza kako ju je on opisao. toliko je ekstremna da pretpostavljam da je majka ili bila na heroinu ili ga uz supstitut debelo uzimala sa strane.
i to da do krize mora doći isto nije istina. psihijatar (koji je vodio već desetke trudnica) mi je potvrdio ono o šansama 50 posto za neispoljavanjem nas-a. također i dio da su te bebe večinom manje težine i to, isto se odnosi samo na heroinske bebe. eto
Da,na heroinu,pa na suboxonu.Ali kad je skontala da je trudna-prebacili je na metadon.I to je evo sad nazvao i pitam-prije treceg mjeseca su je prebacili,ona kaze u prvom.
Dijete je dobro,dvije godine skoro ima-nikakvih vidljivih znakova za sada o posljedicama.Bas sam pitao kako je sada i kazem da na forumu pisem-dobro,skinuta sa svega i ona ti zeli srecu,naravno sretno i od mene.Izvini ako je sta zvucalo lose-ja samo prenosim ovdje sto mi je receno i sto vjerujem da je istina.
Nadam se da ces proziviti jos mnogo godina u zdravlju i sreci sa svojom porodicom.
Ludim smatraju onoga čije se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Sigurd Hoel
nanana
Posts: 47
Joined: Sat Feb 18, 2012 12:18 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by nanana »

hvala max na dobrim željama.
nije ništa zvučalo loše, ja sam samo ispravila ono šta sam smatrala da nije sto posto ispravno. sve najbolje i tebi, pozz
nanana
Posts: 47
Joined: Sat Feb 18, 2012 12:18 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by nanana »

evo mali apdejt...

bila kod infektologa; potvrdio da je ok dojit unatoč hcv infekciji. svi nalazi i dalje ok i stabilni (u trudnoći se valjda i inače to stabilizira).

beba napreduje, a sa njom i ja :-D ... ja malo više :oops:
sve je u redu, kao i u bilo kojoj drugoj trudnoči, tako da u biti ni nema nekih događanja.

eto, javim kako je sve prošlo...
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by sanela »

Super :D
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by sunrise »

Ok,konkretno na medicinsko osoblje
UZAS

Broj 1,bio Bozic i nas stavili u lijevu bolnicu a ne u onu glavnu koju sam ja odabrala. U tri ujutro sam se porodila.Placenta nije izasla avni pa sam ipala post op...odmah odvojena od male...I dok sam dosla sebi je bilo oko 6 ujutro i isla sam na wc,tamo sam imala kolaps jer sam bila izmorena i namucena...
Kad sam dosla sebi sve majke imaju djecu pored sebe a meni nitko nista ne govori niti mi se obraca...Cujem jedno diete kako place a pojma nemam da je to moja...Potom mi dolazi sestra i kaze "sta ti ne cujes da ti dijete place,sta ga ne zelis vidjeti,kakva si ti osoba?" A ja niti sam imala pojma di su djeca,niti da smijem lutati okolo,pogotovo nakon kolapsa i svega...I ja njoj kazem da mi dovedu dijete...Ona meni ne,mi smo nju spremili,ona ide u djecju bolnicu jer mi joj tu ne mozemo pomoci i nek oni vide sta je sa njom...I ja nekako dodjem do te prostorije a malena vec sva obucena,zabundana,bio Bozic,mirna,gleda me onim mudrim okicama i ja je htjela uzeti,zagrliti ali nisu mi dali jer su sanitetari cekali da je vode u djecju bolnicu....Kao oprosti se od male jer ces ti lezati sigurno jos 7 do 10 dana...A,ja,jadna,pa di ju vodite,mogu makar broj od bolnice imati ili kako cu doci do nje...Kasnije su mi dali broj

Najgore je bilo...osoblje,sestre a jos gore,druge zene kad su me ispitivale "A gdje je tvoje dijete,zasto tvoje dijete nije sa tobom, jel zivo (jebale mater)...nisam uopce odgovarala na pitanja
Tretiralu se kao smece, nisu mi objasnile ni kako se dijete kupa ni previja ni nista.Kad sam trebala izaci vani ja sam trebala potpisati da vse to znam i normalno nisam htjela i kazem toj filipino sestri da necu potpisati jer u tih 5 dana nitko samnom nije pricao,ni doktor,ni sestre ni itko i da necu to potpisati....Onda mi je u roku 15min dala brzinske instrukcije...Ipak,imala sam hendi pa sam zvala po nekoliko puta u djecju bolnicu gdje je bila mala.To je jako puno igralo u onome sta je bilo kasnije. Cim sam izasla vani sam isla direkt taksijem u drugu bolnicu di je bila mala i opet,aha to je ta majka,nije je bilo 5 dana...Dok im nisam scenu napravila i rekla da hocu sobu pored nje i biti sa njom...To su mi omogucili drugi dan i jos tri dana smo bile skupa u bolnici i tada su kao sestre rekle da sam ok i brzina majka i da mi je stalo do male..
Svejedno,kad je ona izsala vani,nakon par dana,rano ujutro,prije 7 mi je bubnula socijalna radnica da vidi stan u kojem zivim i kako je dijete i da li mala ima sve potrebno.Bila je minutu dvije...
Nakon toga sam morala potpisati da cu u iduca 3mj redovito malu voditi tamo i tamo i ne dao Bog da ne ispostujem neki dogovor,i dobila je monitor za slusanje otkucaja srca i pluca i cim nije lezala ga je morala imati na sebi i svakih 15 dana na kontrolu da ga ocitaju...Nakon toga je sve bilo ok...Hvala Bogu

I,doktori kad bi isli u vizite bi govori "A to je ta,ok idemo dalje"

Jako ruzno iskustvo ali sve to brzo zaboravis cim je tvoje dijete pored tebe i uz tebe...to je moje iskustvo u EU zemlji,znaci ne hrv
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
Post Reply