buprenorfin i trudnoća

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by Ninocka »

Anonimuskinja wrote:Sorry, Ninocka, splet okolnosti, ponela me razmisljanja, ali je pomoglo na neki nacin, to je najbitnije!

Mada... i recept za gibanicu nije losa ideja. Trudnice na bupu koje zele da se skinu treba da okupiraju misli, ubiju vreme i depresiju, a i da njupaju fino, najbolje domacu hranu, pa je svakako dobro da naprave jednu domacu gibanicu! :P
Vidi, ja sam dugo ok cigare su mi jedini porok!
Imam dvojicu prijatelja koji su na bupu. Jedan ujutru uzme 1 mg po jezik i zivi zivot, sa njim finkcionisem skroz ok, cak ponekad i zaboravim da je na supstituciji!! Strasan lik.
Drugi se radi bupom!! Pa jos plus vikendima alkohola , pa ponekad brzine... I tako, meni je on u istom haosu kao dok je bio na dopu. Nikako ne mozemo zajedno!!
Tako da , apropo oboga sto si rekla mozda je nekom potrebna duza supstitucija.
Sve zavisi kako se ko pridrzava terapije, i kako je dozivljava. Kapiras vec o cemu pricam...
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by Rope82 »

Sve zavisi kako se ko pridrzava terapije, i kako je dozivljava. Kapiras vec o cemu pricam...
Slazem se. Zato se to i zove 'zloupotreba'
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by Caty »

Pa i ja mislim da bup ne deluje isto na svakoga a naročito je velika razlika kada se bup smrce i kada se uzima pravilno pod jezik razumna doza a upravo tu vidim problem i u svojoj okolini gde vecina ljudi smrce bup i to koliko ima znaci mnogu uzimaju po dve osmice s početka nedelje sa bi na kraju dan dva bili bez icega ima svakakvih slucajeva ja prva dok sam vukla bup nisam mogla da se ustalim jer uvek juris taj nazovi rad koji naravno i te kako postoji ako se zloupotrebljava a opet ko uzima lepo pod jezik kao sto napisa nina i to 1 ili 2mg moze veoma normalno da zivi i funkcionise i to ne moze da se poredi, njega em sto bup ubije em doda vutru koja prirodno umrtvi i dovede i to neko stanje hibernacije, sta onda ocekivati, ja ti Kazem da to ne moze dugo da se trpi, samo ne BiH zelela da ti pafnes zbog njega i da kao ja nekada davno, zbog stresa i nerviranja pocnes da uzimas opet jer iskreno ti Kazem tako je kod mene sve krenulo bukvalno da ne BiH to gledala i nervirala se, ja sam se pridružila. Iako sad iz ovog ugla shvatam da sam time zakopala oboje Jos dublje u problem.
Drzi se ti prvenstveno i kad vidis njega gledaj to kao nesto lose, kad vidis u kakvom je stanju dakle da ne pozelis da budes i ti takva, probaj da za sebe izvuces najbolje iz toga i sacuvas sebe, jer si takva potrebna detetu, ne treba njemu supstitucija nego drogiranje jer iz svega sto si napisala on pokusava da se drogira sa supstitucijom i dobro znam sta je to, dakle ne koristi je pravilno pa da kazes da je to proces lecenja od heroina
Ne zelim da pominjem Vise mog muza ali iz iskustva ti pisem ovo.
Anonimuskinja
Posts: 16
Joined: Sun Nov 26, 2017 2:00 pm

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by Anonimuskinja »

Upravo sam i ja o tome pisala i na to mislila, zloupotreba bupa, razl kolicine vazda... necu mu se pridruziti sigurno, znam kako se mogu zavrsiti price gde se muz i zena sljakaju ili su na subst, dete najvise trpi, a to je nesto sto necu da dozvolim. Moj problem nije kako ja da se oduprem, jer nemam vise zelju za opijatima. Mozda me jos drzi euforija zbog skidanja ili bebe, ali kontam da je najlakse napraviti recidiv, treba imati muda da bi bio strejt. Problem je kako njega da izvucem, motivisem, itd. No, videcemo... odlucila sam da malo povecam strogocu i dam mu vreme, ne mogu takve stvari na silu, mora on da rascisti sam sa sobom sta zeli.
Draga Caty, hvala na savetima i podeljenom iskustvu!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by Caty »

Pa ti si jedna od retkih kojima sam uspela da dam koristan savet ali necu da preteram i zabrljam sad hehe posto ni samoj sebi nisam pomogla ali kontam nesto da ja imam muza koji je strejt i koji me cima da se skinem da BiH sigurno uspela, no ko to zna, on ima srece sto si tu ti da ga motivises i sto ti je stalo naravno zbog Vase porodice i deteta koje treba da ima pored sebe zdravog oca, i uvek prisutnog u svakom smislu, nesto mi govori da Cu i ja uskoro biti na tvom mestu a da ces se ti vec tada pohvaliti da se on uspesno skida i da je sve lepooo samo ljudi na bupu prosto kao da nemaju emocije u sebi i kao da su im svi drugi nebitni i zato je upravo tako tesko i dopreti do njega.
Znam da tu ne pomazu ucene svadje vike dreke moljakanje,to valjda mora da mu se smuci istinski da bi krenuo a i da zeli to naravno !
Sve naj ! Uzivaj sa detetom, on ispred nosa ,dakle ima primer kako je lep zivot bez bupa, koliko je lepsi tj,tako da je to vec velika motivacija i mora mu to dopreti do mozga pre ili kasnije jer svaki dan gleda tebe i dete kako uzivate mnogo je zajebano kad su oboje u tome i to je jako Teska situacija.
Wili
Posts: 2
Joined: Wed Jul 15, 2020 5:01 pm

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by Wili »

Citam ovaj post vec neko vrijeme mi iskace, I bas me zanima kako je mama i dal se porodila? Ja sam na zalost na subu treci mjesec trudnoce. Treca trudnoca. Prvu sam bila na dopu, pa se skinula u zajednici. Bila cista deset godina ubije mi se muz I pocnem uzimati sub da nebi dop - kobna greska. Iskreno sad bi vise volila da sam na dopu kako ovo mrzim. Pokusala sam se skinut ali od dizanja stomaka i grceva bilo me strah pobacaja pa sam ostala na cetvrtini dvojke nekad i uvece. To je ono samo da se nema kriza bas ali ipak je lose bas. I zlo mi je i prljavo se osjecam fuj fuj ali nebi volila da pobacim. Zanimaju me iskustva jer ovde nebi smjela reci da sam na subu nikako mali grad razapeli bi me i htjeli oduzeti dijete. Sada sam bas koma jer ne mogu da ga bacim. Ne znam sta da radim treci mjesec je prosao, radila sam prenatal test ok je. Hvala na iskustvima odavno vas citam
Wili
Posts: 2
Joined: Wed Jul 15, 2020 5:01 pm

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by Wili »

I jos nesto da napisem u nadi da ce nekome pomoci hepatitis nema veze sa dojenjem niti se tako moze dobiti. Na zalost meni su ukinuli dojenje zbog istog i onda sam dobila benigni tumor dojke sto je njihova greska i plod predrasuda. Dijete je imalo hepatitis 40 dana dok ga je izbacila iz krvi i posle je bila negativna. U Italiji gdje sam otisla potpuno drugačije gledaju na to, niko vas ne ugnijetava i imaju normalan pristup. Majke doje normalno.
Tinkerbell
Posts: 4
Joined: Sat Aug 29, 2020 12:28 pm

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by Tinkerbell »

Zdravo ljudi! Ja sam u 8 nedelji trudnoce, a vec pola godine unazad uzimam bup, doduse manje doze 1mg otprilike.
Zelim da se rijesim toga, da strejt rodin bebicu, molim vas pomagajte! Bas sam u frci, ne daj boze da se bebcu desi sta zbog mog ludila i gluposti. Moji naravno ne znaju nista, ni muz, a teek sada im ne smijem ni reci
Imate li neki savjet za mene?
Anonimuskinja
Posts: 16
Joined: Sun Nov 26, 2017 2:00 pm

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by Anonimuskinja »

Tinkerbell wrote: Wed Sep 02, 2020 8:49 am Zdravo ljudi! Ja sam u 8 nedelji trudnoce, a vec pola godine unazad uzimam bup, doduse manje doze 1mg otprilike.
Zelim da se rijesim toga, da strejt rodin bebicu, molim vas pomagajte! Bas sam u frci, ne daj boze da se bebcu desi sta zbog mog ludila i gluposti. Moji naravno ne znaju nista, ni muz, a teek sada im ne smijem ni reci
Imate li neki savjet za mene?
Pozdrav! Ja sam se skinula sa male kolicine bupa u cetvrtom-petom mesecu trudnoće. Procitaj sto vise komentara sa ove teme, mislim da mozes da saznas sve sta te interesuje.
Ja sam sada str8 mama koja se trudi da zivi zdrav i organizovani zivot i uziva sa svojom porodicom. Klinac (2,5 god) mi je zdrav, jak, aktivan, pametan, sa jakim imunitetom i nikakvim zdravstvenih problemima. Samo ume da pravi probleme i nestasluke jer je vrlo hrabar i radoznao 😁
Ja sam ipak imala ludacku srecu sto je tako ispalo, jer medicina ne preporucuje skidanje i krizu u toku trudnoće zbog prevelikog rizika za plod. Ja sam isla na sve ili nista, ili ce dete imati normalnu majku i zdrav zivot ili ja nikad necu imati dete u takvom stanju (ja sam uzimala svasta jos pored bupa). I da, bili su u pravu kada su mi govorili da necu moci da se skinem kad dobijem dete. Nemoguce je da prolazis kroz krizu a treba da ga hranis, oblacis, uspavljujes, trcis za njim kad prohoda i jos milion stvari, mozak i telo moraju 24h da rade u svakom trenutku. Ne zelim da ti pricam radi ovako ili radi onako, ali kada procitas sve unazad skontaces da imas dve opcije: ili da probas lagano da se skines posle treceg meseca trudnoće ili ces da se skines tek kada ti dete poraste, krene u skolu npr.
Zelim tebi i tvom bepcu sve najbolje i pisi obavezno sta se dalje dogadja!
P. S. Savet takodje je da kazes svom muzu sta se dogadja, on moze mnogo da ti pomogne sta god odlucila.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by licaninsasela »

Tinkerbell wrote: Wed Sep 02, 2020 8:49 am Zdravo ljudi! Ja sam u 8 nedelji trudnoce, a vec pola godine unazad uzimam bup, doduse manje doze 1mg otprilike.
Zelim da se rijesim toga, da strejt rodin bebicu, molim vas pomagajte! Bas sam u frci, ne daj boze da se bebcu desi sta zbog mog ludila i gluposti. Moji naravno ne znaju nista, ni muz, a teek sada im ne smijem ni reci
Imate li neki savjet za mene?
Mislis li da ces to moci sama iznijeti na ledima posto niko ne zna za tvoj problem? A da se obratis svom ginekologu il doktoru ak vec volis kako kazes svoje jos nerodeno dite ili je ipak strah sram i osuda jaca od te jubavi? Dobro razmisi. Nije narkomanija gripa da se lici ka gripa ma koliko jubavi tu bilo. Nista osobno al ako zaista volis i zelis dite idi potrazi strucnu pomoc bez obzira kako ce te obitelj i okolina gledati. Zivot stvarno zna biti surov prema malim i nevinim bebacima i nije ok da ispasta radi tvog ponosa. Potrazi pomoc a manje visi ovdi na forumu jer vrime brzo prolazi. Joj joj. Zasto te ne zelim podrzati? Zato sta si narkomanka koja ovdi trazi pomoc mjesto tamo di ju stvarno mozes dobiti. Zato sta ides linijom manjeg otpora.
Post Reply