buprenorfin i trudnoća

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by licaninsasela »

.
Last edited by licaninsasela on Sun May 24, 2020 1:22 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by Caty »

Anonimuskinja wrote:Rope82, htedoh da te pitam nesto. Vise je tema za 'novopecene tate na bupu', ali nisam sigurna da postoji takva tema, pa kad si ovde vec pomenuo... Jel si ti bio na bupu kad ti se zena porodila prvi put, jel si se skidao pre ili posle zeninog porodjaja?
Jao rejla sam da ne zelim da pisem vise ali ovo moram da iskomentarisem, mnogo mi je drago da si ti strejt i dalje pored njega mislim za to svaka cast eto mene je to uvek negde remetilo, kao i dan danas, no guram, trudim se, ali necu sad o sebi, tata na bupu... pa ovako u mom iskustvu on je bio odlican tata jedino sto je previse panicio za gluposti, i sada panici i brine previse ali nekad se mnofo vise igrao sa detetom, izvodio ga, uspavljivao kad je bio beba, hranio, mada iskreno ja sam volela da radim vecinu stvari oko deteta, hranjenje, kupanje i tako to ,u tome uzivam, ja smatram da sam odlicna mama a na bupu sam, iako imam svojih ispada na koje se ne ponosim ali to je razlog vise da se skinem, no i dan danas se igram sa detetom po ceo dan, i ne odvajam se od njega ali muz me zna razocarati nekad kad tako blene u telefon, tv, igra igrice ili sta god a dete ga zove da se igraju i on kao iskulira, ja tu uletim da dete ne oseti to i skrenem mu paznju naravno jer to bi sutra moglo imati neke posledice po dete, jos je njemu tata skoro uvek kuci a nekad se igraju svega pola sata dnevno,e kad ja nisam tu onda se iscima da ga zabavi sve vreme.
Dakle zavisi od mnogo toga , a ocito najvise od te glupe tablete.
Znam da dugo drzi ta euforija od deteta i da su majke slepe za sve druge probleme jer su zaludjene tim novim clanom porodice , meni je bup ubio emocije prema svima ali emociju prema detetu ne moze nikada nista da poremeti,tako da ipak mismim da su muškarci generalno drugačiji i ne gledaju isto na to. Ja ne mogu da kazem da je on los otac ali mislim da ima boljih i to ja njemu zamerim kad god primetim da je iskulirao dete, ilida se igra preko klinca, Znam da ga voli najvise na svetu ali zbog tog bupa je depresivan i sjeban pola dana i jako mi je tesko to da gledam, ne razumem da ne vidi koliko lose na njega to utice, i da je hiljadu puta bio normalniji 2mga da ne pricam strejt . Ali mi ne vidimo sebe
I ne znam koliko ces ti dugo izdrzati to, mislim da neces doveka svakako ili ce se on skidati ili ce se seliti, bar si u svojoj kuci i ti odlucujes.
Ja ako se skinem nema sanse da cu to trpeti iskreno sigurno cu zahtevati od njega da se unormali da bar vidim da spusta dozu i bar neki napredak a ne stagnaciju sve vreme!!!
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by Rope82 »

radi.kuzis li ti onako za ozbiljno da ce tome jednom morati doci kraj.
A sto ti mislis?
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by licaninsasela »

.
Last edited by licaninsasela on Sun May 24, 2020 1:22 pm, edited 1 time in total.
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by Rope82 »

Rope82 wrote:
radi.kuzis li ti onako za ozbiljno da ce tome jednom morati doci kraj.


A sto ti mislis?

s ovakvim razmisljanjem zasada tesko,nikako.
Sad vidis moj problem. Volio bi da se mogu maknut nedgje 2 mjeseca da me niko ne vidi, na pusti otok i da imam samo kruh i vodu....
Johnnye
Posts: 41
Joined: Wed Jan 24, 2018 6:13 pm

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by Johnnye »

Rope82 wrote:
Rope82 wrote:
radi.kuzis li ti onako za ozbiljno da ce tome jednom morati doci kraj.


A sto ti mislis?

s ovakvim razmisljanjem zasada tesko,nikako.
Sad vidis moj problem. Volio bi da se mogu maknut nedgje 2 mjeseca da me niko ne vidi, na pusti otok i da imam samo kruh i vodu....
Poz Rope
Nemoj da silis skidanje sa bupa. Nema nista od 2 meseca na ostrvu sa kolicinom koju ti uzimas. Vidim da imas teorijsko znanje o Buprenorfinu, kad osetis da je trenutak, tad kreni sa skidanjem i prilagodjavanjem organizma na sve manju kolicinu. Ovako, posle 6 godina i pristojnom dozom koju uzimas, odjednom, to je ludilo totalno. Samo laganini i bice sve kako treba.
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by Rope82 »

Poz Rope
Nemoj da silis skidanje sa bupa. Nema nista od 2 meseca na ostrvu sa kolicinom koju ti uzimas. Vidim da imas teorijsko znanje o Buprenorfinu, kad osetis da je trenutak, tad kreni sa skidanjem i prilagodjavanjem organizma na sve manju kolicinu. Ovako, posle 6 godina i pristojnom dozom koju uzimas, odjednom, to je ludilo totalno. Samo laganini i bice sve kako treba
Hvala na podrsci ;)
Anonimuskinja
Posts: 16
Joined: Sun Nov 26, 2017 2:00 pm

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by Anonimuskinja »

Ne znam da li mogu svima kratko odgovoriti, ali probacu...
Rope82, hvala na komplimentu, dfnt daje vetar u ledja! :D Daleko sam ja od boginje sa ovim mojim gresima, samo moja dusa zna sta je sve prezivela i radila da bi prezivela, ali idemo na bolje. Tesko je kad nikad nisi ziveo nazovimoga normalnim zivotom, samo ga gledao iz daleka kod drugih porodica, pa sad pokusavas da napravis nesto normalno. A opet sam sebe uvukla u slicno sranje hahaha, c'est la vie, jel? Jedna velika ironija koja se vrti u krug. What goes around comes around.
Ne, Rope, gresis debelo, nisi ti zena a ona muz :lol: Zeni realno treba dosta vremena, vise nego muskarcima, za negu tela, lepotu (pricam o osnovnim stvarima, ne volim sminku), za kuvanje, ciscenje, brisanje, pranje, istrazivanja pokazuju i da zenama treba vise sna nego muskarcima, i znam evo po sebi da moje dete mora nekad da istrpi, koliko god se ja trudila da napravim balans da svi budu srecni. Npr napolju ogrejalo sunce, pocelo zelenilo, zivotinje, ma lepota, a meni treba jos nekih pola sata da zavrsim nas i bebin rucak. I sad umesto da bude pola sata duze napolju ono mora pored mene u kuhinji da se igra, a vidim da mu je dosadno... I tu nastupa otac! Da izvede dete, da ga proseta... deca treba da budu vezana za majku, ali nisu vise majkina a manje oceva, ako razumes sta hocu da kazem. Tako da budi ponosan na sebe kad radis tako neke 'majcinske' stvari oko dece, ja sam ponosna na svakog takvog tatu!
Kontam da neke osobine nemaju veze da li se neko sljaka ili ne. Ako je neko lenj, asocijalan, bilo sta, tesko da ce skidanje pomoci. Toga sam svesna, i ne pokusavam sad ja da napravim od coveka nesto deseto, jer ne volim ni moju bit neko da menja. Ali kao sto Caty rece, znam ga kakav je kad je strejt, a to nije ovo sada. Ume on to bolje, samo mu je pajdo i bup sprzio mozak za sve ove godine. Opet kazem, ako je nekome potrebna duza substitucija da bi bio ok, slazem se sa tim. Sve dok ne pocne da bude ne-ok. Mene licno nista nije trgnulo do trenutka dok nisam saznala da sam trudna i do tada sam imala bezbroj pokusaja da se skinem i sa dopa i sa bupa i opet se sve isto zavrsavalo.
Licaninsasela, mislim i da ovo tvoje popustanje deci vise ima veze sa tim sto si odsutan, i da bi tako postupio skoro svaki otac u takvoj situaciji, bilo na subu ili ne. I da, i ja uvek kazem da nije poenta u samom problemu i okruzenju vec u nasoj percepciji istog. Ja npr svakog dana gledam kako ispred mene smrce bup i pusi travu. Pa ne posustajem, niti mi pada na pamet, cak i trava mi se ne pusi uopste, nijedan jedini dim (osim, ponavljam, neka casa loze u pms-u :D )
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by Ninocka »

:D
Ljudiii bree... cek da ne skrecem sa teme!!
Da nema ko dobar recept za gibanicu??
:shock:
Anonimuskinja
Posts: 16
Joined: Sun Nov 26, 2017 2:00 pm

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by Anonimuskinja »

Sorry, Ninocka, splet okolnosti, ponela me razmisljanja, ali je pomoglo na neki nacin, to je najbitnije!

Mada... i recept za gibanicu nije losa ideja. Trudnice na bupu koje zele da se skinu treba da okupiraju misli, ubiju vreme i depresiju, a i da njupaju fino, najbolje domacu hranu, pa je svakako dobro da naprave jednu domacu gibanicu! :P
Post Reply