buprenorfin i trudnoća

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by licaninsasela »

Takoder zato sta u ovim jebenim uvjetima za tvoje dite tebi je na pameti samo da se ne dozna tvoja istina i pravo tvoje stanje. Narkomanko i dalje prvo gledas sebe i svoju guzicu a dite je u drugom planu. Zalosno. Zaista zalosno al to je prava istina o danerima da prvo sebe zastite bez obzira na cijenu. Za ostalo cemo lako tinkerbel. Jasno mi je da nisi trazila ovako misljenje ali jednostavno san ovo mora reci jer tebi dite nije na prvom mistu nego ti sama. Za mi je sta ti ne mogu reci bravo ili sta nisan sentimentalan. Ti si danki koji treba pomoc ako ne radi sebe onda zbog diteta. Koliko ljudi ne moze imati dicu i sve bi dali za nju a protuhama narkomanskim bog dijeli sakom i kapom dicu. Nema pravde nema smisla.
Anonimuskinja
Posts: 16
Joined: Sun Nov 26, 2017 2:00 pm

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by Anonimuskinja »

Licaninsasela, smiri strasti 😆
Razumem ja tebe sto tako pises, al najlakše je osudjivati nekoga cije muke nisi prosao. Moze da mi prica ko sta hoce, ali kada si dzankerka a trudna si, to mnooogo menja stvari i pogled na bilo sta. Samo majka to zna.
Sve ovo sto si napisao tu, sve ona to zna, kao sto sam i ja znala. I mogu ti reci da zenu (normalnu zenu sa normalnim majcinskim instiktom) nista ne pokrece kao dete i za njega je spremna na sve. Stvarno je tako. I ona ce uraditi ono sto misli da je najbolje za njega.
Imaj u vidu da bilo kakav stres utice na plod, tj bebu. Poznavajuci svoju i suprugovu porodicu ja sam znala da necu dobiti nikakvu podršku od njih ukoliko kazem sve, zato sam resila da idem drugim, tezim, putem. Da se skidam sama svesno poznavajuci rizike i posledice krize. To je takodje veliki teret koji mora zena izneti.
Ako ode kod doktora produzice joj i povecace terapiju, pa ce se beba roditi na neki nacin kao zavisnik (niko ne zeli da obeleži tako svoje dete). Ako proba sada da se skine upusta se u rizik da pobaci (ni to ne zeli nijedna majka).
Opet ti kazem, razumem zasto imas takvo misljenje, ali devojci/treba sad puna podrška, nije joj lako jer treba da napravi ovakav izbor i vec je dovoljno grize savest, veruj mi.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by licaninsasela »

Anonimuskinja wrote: Wed Sep 09, 2020 4:15 pm Licaninsasela, smiri strasti 😆
Razumem ja tebe sto tako pises, al najlakše je osudjivati nekoga cije muke nisi prosao. Moze da mi prica ko sta hoce, ali kada si dzankerka a trudna si, to mnooogo menja stvari i pogled na bilo sta. Samo majka to zna.
Sve ovo sto si napisao tu, sve ona to zna, kao sto sam i ja znala. I mogu ti reci da zenu (normalnu zenu sa normalnim majcinskim instiktom) nista ne pokrece kao dete i za njega je spremna na sve. Stvarno je tako. I ona ce uraditi ono sto misli da je najbolje za njega.
Imaj u vidu da bilo kakav stres utice na plod, tj bebu. Poznavajuci svoju i suprugovu porodicu ja sam znala da necu dobiti nikakvu podršku od njih ukoliko kazem sve, zato sam resila da idem drugim, tezim, putem. Da se skidam sama svesno poznavajuci rizike i posledice krize. To je takodje veliki teret koji mora zena izneti.
Ako ode kod doktora produzice joj i povecace terapiju, pa ce se beba roditi na neki nacin kao zavisnik (niko ne zeli da obeleži tako svoje dete). Ako proba sada da se skine upusta se u rizik da pobaci (ni to ne zeli nijedna majka).
Opet ti kazem, razumem zasto imas takvo misljenje, ali devojci/treba sad puna podrška, nije joj lako jer treba da napravi ovakav izbor i vec je dovoljno grize savest, veruj mi.
Ona niti je normalna zena niti djevojka vec narkomanka pod broj jedan. Pod broj dva, hoces li ti preuzeti odgovornost ili neko ko je ovdi savjetuje ako sta pode po zlu? Naravno da neces. Pod tri, da joj je imalo stalo do diteta otisla bi kod doktora. Pod cetiri, da li je vaznije zdravlje i nadzor diteta ili to kako ce nju ka narkomanku dozivljavati obitelj? Sta ti mislis sta je vaznije? Gledati svoju guzicu i potajno se pokusat izljecit ili priznat i uz pomoc obitelji se pokusat uz lijecnicki nadzor skinuti. Joj joj. Uopce nisam uzrujan ali bi sve takve majke pohapsio i osudio da gledaju kako im dica rastu bez njih.
Pod pet, ona nije majka. Ona je narkoman i nema majcinski instinkt jer da ima ne bi tako razmisljala.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by licaninsasela »

Koja podrska joj izostaje. Moja sigurno ne jer me niko niti ne dozivljava ozbiljno. Tako da siroko trudnoj narkomanki polje di se moze sta bolje skriti i zamaskirati svoje stanje uma duha i tijela. Nije preporucljivo ostati trudan a drogirati se ali sta je tu je. Poslije jebanja nema kajanja. Sad joj valja tri miseca ovdi kopati po svakom komentaru dok ne skuzi da se vrti u krug. A kad zagusti onda ce kod doktora. Nikad nije kasno. Bitno da se ne sazna da se riba ponovo danka. To je najbitnije.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by licaninsasela »

Anonimuskinja wrote: Wed Sep 09, 2020 4:15 pm Licaninsasela, smiri strasti 😆
Razumem ja tebe sto tako pises, al najlakše je osudjivati nekoga cije muke nisi prosao. Moze da mi prica ko sta hoce, ali kada si dzankerka a trudna si, to mnooogo menja stvari i pogled na bilo sta. Samo majka to zna.
Sve ovo sto si napisao tu, sve ona to zna, kao sto sam i ja znala. I mogu ti reci da zenu (normalnu zenu sa normalnim majcinskim instiktom) nista ne pokrece kao dete i za njega je spremna na sve. Stvarno je tako. I ona ce uraditi ono sto misli da je najbolje za njega.
Imaj u vidu da bilo kakav stres utice na plod, tj bebu. Poznavajuci svoju i suprugovu porodicu ja sam znala da necu dobiti nikakvu podršku od njih ukoliko kazem sve, zato sam resila da idem drugim, tezim, putem. Da se skidam sama svesno poznavajuci rizike i posledice krize. To je takodje veliki teret koji mora zena izneti.
Ako ode kod doktora produzice joj i povecace terapiju, pa ce se beba roditi na neki nacin kao zavisnik (niko ne zeli da obeleži tako svoje dete). Ako proba sada da se skine upusta se u rizik da pobaci (ni to ne zeli nijedna majka).
Opet ti kazem, razumem zasto imas takvo misljenje, ali devojci/treba sad puna podrška, nije joj lako jer treba da napravi ovakav izbor i vec je dovoljno grize savest, veruj mi.
Uostalom nikog ja ne osudujem samo iznosim svoje misljenje. U kojim je to ona mukama? Zena ostala trudna. Pa kolike zene su ostale trudne pa nikom nista. A to sta se gospidicni sad zivot izokrenija priko glave i ne zna di joj je glava a di guzica nihe kriva trudnoca nego njene lazi i dankanje. Kad cujem tako nesto da se prvo misli o sebi a satro je zdravlje diteta na prvom mistu povraca mi se. I naravno da ju ne mogu smatrati niti za pravu zenu a jos manje za majku. Mjesto da se veseli novom zivotu kako za dite tako i za sebe ona tone sve dublje svojom krivicom. Sta je to toliko grozno opet, dakle ne prvi put, priznati da si u problemu a uz to nosis dite? Svako normalan bi vec pri shvacanju trudnoce bija kod doktora i vidija sta kako dalhe a ne ovdi trazit instant rjesenja koja dobiti nece. Bar od normalnih ljudi nece. Triba ici doktoru i to je jedini i pravi put da se pomogne kako bebi tako i njoj. E sad narkomani su manipulatori i vrsni lazljivci tako da ce ona sve napravit da ne ide doktoru vec da sama pobijedi ovisnost a sta nije niti prvi put uspila jer kako kaze zabrljala je. Nije zabrljala nego se ponovo pocela drogirati. Zar samo to nije dovoljan pivod da se obrati nekom pametnijem a ne hrpi danera.
Anonimuskinja
Posts: 16
Joined: Sun Nov 26, 2017 2:00 pm

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by Anonimuskinja »

licaninsasela wrote: Wed Sep 09, 2020 5:44 pm
Anonimuskinja wrote: Wed Sep 09, 2020 4:15 pm Licaninsasela, smiri strasti 😆
Razumem ja tebe sto tako pises, al najlakše je osudjivati nekoga cije muke nisi prosao. Moze da mi prica ko sta hoce, ali kada si dzankerka a trudna si, to mnooogo menja stvari i pogled na bilo sta. Samo majka to zna.
Sve ovo sto si napisao tu, sve ona to zna, kao sto sam i ja znala. I mogu ti reci da zenu (normalnu zenu sa normalnim majcinskim instiktom) nista ne pokrece kao dete i za njega je spremna na sve. Stvarno je tako. I ona ce uraditi ono sto misli da je najbolje za njega.
Imaj u vidu da bilo kakav stres utice na plod, tj bebu. Poznavajuci svoju i suprugovu porodicu ja sam znala da necu dobiti nikakvu podršku od njih ukoliko kazem sve, zato sam resila da idem drugim, tezim, putem. Da se skidam sama svesno poznavajuci rizike i posledice krize. To je takodje veliki teret koji mora zena izneti.
Ako ode kod doktora produzice joj i povecace terapiju, pa ce se beba roditi na neki nacin kao zavisnik (niko ne zeli da obeleži tako svoje dete). Ako proba sada da se skine upusta se u rizik da pobaci (ni to ne zeli nijedna majka).
Opet ti kazem, razumem zasto imas takvo misljenje, ali devojci/treba sad puna podrška, nije joj lako jer treba da napravi ovakav izbor i vec je dovoljno grize savest, veruj mi.
Uostalom nikog ja ne osudujem samo iznosim svoje misljenje. U kojim je to ona mukama? Zena ostala trudna. Pa kolike zene su ostale trudne pa nikom nista. A to sta se gospidicni sad zivot izokrenija priko glave i ne zna di joj je glava a di guzica nihe kriva trudnoca nego njene lazi i dankanje. Kad cujem tako nesto da se prvo misli o sebi a satro je zdravlje diteta na prvom mistu povraca mi se. I naravno da ju ne mogu smatrati niti za pravu zenu a jos manje za majku. Mjesto da se veseli novom zivotu kako za dite tako i za sebe ona tone sve dublje svojom krivicom. Sta je to toliko grozno opet, dakle ne prvi put, priznati da si u problemu a uz to nosis dite? Svako normalan bi vec pri shvacanju trudnoce bija kod doktora i vidija sta kako dalhe a ne ovdi trazit instant rjesenja koja dobiti nece. Bar od normalnih ljudi nece. Triba ici doktoru i to je jedini i pravi put da se pomogne kako bebi tako i njoj. E sad narkomani su manipulatori i vrsni lazljivci tako da ce ona sve napravit da ne ide doktoru vec da sama pobijedi ovisnost a sta nije niti prvi put uspila jer kako kaze zabrljala je. Nije zabrljala nego se ponovo pocela drogirati. Zar samo to nije dovoljan pivod da se obrati nekom pametnijem a ne hrpi danera.
U pravu si, Licanin, ne kazem da nisi. I ja sam bila u govnima u kojima je ona sad i znam da sam svesno samu sebe uvalila. Naravno da treba bar nekom da kaze, ne razumem kako je uspela to od muza da sakrije. 🤔 Uostalom, njegovo je dete koliko i njeno, treba i on odlucuje sta ce dalje da rade.
Iz licnog iskustva kazem da je tesko da se prizna okolini. Mog supruga su bukvalno izbacili iz kuce dok se sljakao. Dosao je kod mene. S obzirom da smo oboje bili zavisnici kad sam ja ostala trudna, njega bi moj cale (s njim smo ziveli, majku nemam) bez razmisljanje izbacio. Jeste mi cale, ali ga poznajem, tezak covek, egoista sa ludim ubedjenjima, poslao bi me kod baba da me lece magijom i bajalicama, da mi gase zarcice...
Drugo, sistem je ovde takav da kada odes na mentalno dovoljno je da budes pozitivan na dop, trazis 32mg terapiju bupa, oni ti daju i onda ides na dve nedelje da ti samo izdaju recept za tu terapiju. Taj bup prodajes i uzimas pajdo. Toliko od doktora i njihove pomoci...
Kao sto rekoh nisam joj rekla radi ovako ili radi onako, necu nikog na dusi, samo sam objasnila kako stoje stvari i da procita iskustva i drugih. Ni meni niko nije pricao sta da radim, ali ste mi davali savete i podršku i mogu da kazem da ste mi stvarno pomogli u prvih godinu dana. Zato mislim da i njoj treba podrška da se da, a ona i muz ce zajedno da vide sta misle da je najbolje.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by licaninsasela »

Sta njoj to ima sad biti tesko svojima ponovo reci da je u problemu. Znaci da nije trudna onda nikada ni muzu ni obitelji ne bi priznala da se danka. Pa nije svaki narkoman predodreden da bude cist i ok. To je privilegija samo za jebene fajtere nikako za kukavice. Ako je vec pala ko kaze da nece i kad se dite rodi. Ja bi dao desni bubreg za jos jedno dite bez razmisljanja. Spreman sam i usvojit klinca samo da moji oce. Ona nije sposobna sa sobom izaci na kraj a di jos s bebom. Iskreno mi se jebe zivo sta ce odluciti ali jedini ispravan korak k boljem sutra za nju i djete je da se obrati strucnom nekom za pomoc. Od ginekologa do psihologa pa do opce prakse i jos razno raznim ustanovama koje nude pomoc u takvim situacijama. Evo to njoj sve treba. Neznam dal je svjesna koliko je zajebano i koliko psiha radi kad si potpuno cist. Na volju joj ali bez adekvatne pomoci nema tu kruha i sta ja radi nje koji kurac razbijam glavu a ona je samo postavila pitanje i odjebala odgovore dobivene. Vjerovatno na subu razmislja kako ga ostavit i tako ce proci cijela trudnoca jer sama to nece moci odraditi. I sta je zalosno nema dakle iskrenosti u njenom braku tako da je i to sve veliki zajeb. Uf. Neka nje zive i pametne a ja glup sta se kacim na pricu mjesto da idem leci a 15 do 2 je.
Tinkerbell
Posts: 4
Joined: Sat Aug 29, 2020 12:28 pm

Re: buprenorfin i trudnoća

Post by Tinkerbell »

Anonimuskinja wrote: Tue Sep 08, 2020 11:00 pm Pozdrav! Ja sam se skinula sa male kolicine bupa u cetvrtom-petom mesecu trudnoće. Procitaj sto vise komentara sa ove teme, mislim da mozes da saznas sve sta te interesuje.
Ja sam sada str8 mama koja se trudi da zivi zdrav i organizovani zivot i uziva sa svojom porodicom. Klinac (2,5 god) mi je zdrav, jak, aktivan, pametan, sa jakim imunitetom i nikakvim zdravstvenih problemima. Samo ume da pravi probleme i nestasluke jer je vrlo hrabar i radoznao 😁
Ja sam ipak imala ludacku srecu sto je tako ispalo, jer medicina ne preporucuje skidanje i krizu u toku trudnoće zbog prevelikog rizika za plod. Ja sam isla na sve ili nista, ili ce dete imati normalnu majku i zdrav zivot ili ja nikad necu imati dete u takvom stanju (ja sam uzimala svasta jos pored bupa). I da, bili su u pravu kada su mi govorili da necu moci da se skinem kad dobijem dete. Nemoguce je da prolazis kroz krizu a treba da ga hranis, oblacis, uspavljujes, trcis za njim kad prohoda i jos milion stvari, mozak i telo moraju 24h da rade u svakom trenutku. Ne zelim da ti pricam radi ovako ili radi onako, ali kada procitas sve unazad skontaces da imas dve opcije: ili da probas lagano da se skines posle treceg meseca trudnoće ili ces da se skines tek kada ti dete poraste, krene u skolu npr.
Zelim tebi i tvom bepcu sve najbolje i pisi obavezno sta se dalje dogadja!
P. S. Savet takodje je da kazes svom muzu sta se dogadja, on moze mnogo da ti pomogne sta god odlucila.

Hvala ti puno, sada sam usla u 4. I lagano krecem sa spustanjem. Javicu ti sve, vjerujem da ce biti dobro.
A komentare ostale nisam ni citala, prozivka mi ne treba niti neko moralisanje, znam ja i ko sam i sta sam i ne ponosim se time. I da nisam to sto jesam ne bih ni pisala na ovom forumu, tako da... :)
Necu da se stresiram niti da se pravdam kome.
Pisacu ti ubrzo, nadam se da ce to sve biti ok, stabilizovala se trudnoca malo i ja sam bolje.
Post Reply