prvi post

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Triton
Posts: 31
Joined: Wed Sep 26, 2012 12:52 pm

prvi post

Post by Triton »

Prvi forum, i prvi post. Rodjen u Sarajevu, zivim u BGD-u 28 god...Nebitno...Ono sto je bitno je da sam posle 7 godina strejta uspeo malo po malo da se navucem (na dop naravno). U nizu sam od 40-ak dana i ne znam kako prekinuti, kako nabaviti sub ili sta vec. Skidao sam se u Niklošićevoj u Beogradu, sada tamo ne mogu da se pojavim, a i deru bre !!! Kako doći do suba, bupa, kako prestati. :(
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: prvi post

Post by zeleni »

idi u drajz. tamo će da te skinu za dž.
treba ti samo zdravstvena knjižica.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Triton
Posts: 31
Joined: Wed Sep 26, 2012 12:52 pm

Re: prvi post

Post by Triton »

Dobro, koja je procedura. Da li moram tamo da ležim, da li ce mi odmah dati terapiju. i da li ce me zavesti kao komana. Posto radim, hteo bih to da znam. Hvala unapred
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: prvi post

Post by zeleni »

zavešće te ko mišel fajfer što je zavela tonija m. :P

daj, leba ti, gde radiš, u vojsci ili u muriji, pa se brineš da li će te oni "zavesti ko komana"? njihovi podaci su njihovi podaci, ako nisi u navedenim službama nema šta da brineš.

procedura zavisi od toga oćeš li ti da se skidaš il oćeš na održavanje. lepo, knjižicu u ruku, pa prošetaj i njih pitaj. lep je dan, taman malo da udahneš svežeg vazduha :D
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: prvi post

Post by ziki »

Ti si taze navucen, 40 ak dana...
Izdrhti to i a u p.m..
Za nedelju dana imas da budes ko nov.
...
Triton
Posts: 31
Joined: Wed Sep 26, 2012 12:52 pm

Re: prvi post

Post by Triton »

Brate u drajz ili u Lorijan, danas sam video njihov tim psihića na sajtu. Tu je jedna doktorka koja je radila u Miklošićevoj pre 7 godina kada sam se skidao. Traži ću da pričam sa njom i da dodjem do Bupa bez nekih OGROMNIH troškova. A sada ću se verovatno uraditi. Skapirao sam da su robe užasne i da je ovo sada još veće bacanje para nego pre 10-ak godina. klasične šećerleme.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: prvi post

Post by ziki »

Covece sta ce tebi buprenorfin ako si navucen 40-ak dana kao sto si rekao, tek ces onda da postanes pravi zavisnik.
Jedino ako to zelis, da se radis legalnim putem.
Ti za tih mesec ipo dana se jesi navukao to stoji ali jos uvek nisi dosao u onu fazu da nemozes da budes cist, to je nemoguce ipak je tebi lakse da se vratis u normalno psihicko stanje nego nekom koje godinama bio na drogama, ja preko 15 godina na primer.
Meni je tesko jer sam izgubio taj osecaj da budem strejt non stop na drogama ziveo, radio i moja licnost je promenjena pa sam opet nekako se vratio.
Uzimao sam i suboxon jer mi je bio neophodan, nisam imao volje da ustanem ujutru da zivim a kamoli nesto jos da radim. Prekinuo sam i sa tim, ali dugo vremena mi je trebalo da prestanem.
Neznam koliko dugo sam bio na samo pola mg suboxona dnevno da bi smanjio tu toleranciju pa mi je opet bilo tesko da potpuno iskljucim to sranje.
Kako hoces ja ti nebih preporucio, da si uzimao i po 5 grama extra heroina dnevno za mesec ipo dana ti nisi mogao da izgubis taj osecaj za normalno funkcionisanje, bez droge.
Ovako ces da udjes u to vrzino kolo posle ces da se mucis da izadjes pogotovo sto kod nas to sa buprenorfinom nije regulisano kako treba, i mora da se muva, placa itd.. jos se ne dize po apotekama.
Kod tebe je fizicka kriza, tebi detoksikacija- ciscenje, fizicka aktivnost, malo vracanje vitamina i organizam i ako zatreba neki lekic za smirenje,raspolozenje i to je to.
Sta bih ja dao da sam odmah posle mesec dana shvatio da imam problem i poceo da ga resavam.
Sad bih bio 100 puta bolji covek u svakom smislu.
Ja ne verujem ni da ce tebi da daju buprenorfin s obzirom koliko si kratko na drogama, jedino da burgijas sa drugim lekarima i privatno.
U drajzerovoj cisto sumnjam, to se ipak daje ljudima koji su duboko u tome duzi period.
...
Triton
Posts: 31
Joined: Wed Sep 26, 2012 12:52 pm

Re: prvi post

Post by Triton »

Ma ja sam bio navučen 2 godine svaki dan pa sam se skinuo. u zadnjih 6 meseci sam se malo po malo navukao.Verujem da ću uspeti to da odradim tako, a ne mogu ni do lekova za smirenje bas tek tako da dojem. Tj. nemam pojma kako. pošto 6-7 godina nisam uzimao nista osim Wu. Sada trebaju recepti i ostale kb-cije. I ne ostaje mi nista drugo nego da se uradim. Ma glupost, 40 dana nisam se dobro odvalio 7-8 puta i to kada sam pakovao liku. Probaću danas da se ne uradim, ali nemam nikakvih lekića.
User avatar
Djomlanija
Posts: 84
Joined: Mon Jan 04, 2010 1:45 am

Re: prvi post

Post by Djomlanija »

Triton wrote:pošto 6-7 godina nisam uzimao nista osim Wu.
...pa kako jbte,znaci znao si sve, i sta je i kako to ide pa opet dojp,a kakav je osecaj,rad,posle toliko vremena,taj prvi put posle 6-7 god. jesi mrkno na njenjo il si se ubo?
Triton
Posts: 31
Joined: Wed Sep 26, 2012 12:52 pm

Re: prvi post

Post by Triton »

Ma ne znam šta da ti kažem, osećaj je lep. samo 10-ak puta sam se baš otkinuo sa 2-3 lutke I kada se pakuje. Na nuve nisam nikad uzeo pošto sam video autiranja u vrat i sl. Pola folija pola na nos. Osetio sam par puta pravi rad, brdo puta nisam osetio ništa. Btw, večeras nisam uzeo ništa, vario sam. A možda i nisam neki koman, videćemo narednih dana. Za ovih dva tri dana pokupio sam dosta saveta svih VAS, biće neke koristi od toga. Toleranciju sam jako brzo vratio na 2-3 lutke, znaci oko 650e mesečno.
Post Reply