skidanje sa suboxona

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

bluegirl
Posts: 2
Joined: Mon Sep 10, 2012 4:59 am

skidanje sa suboxona

Post by bluegirl »

lijep pozdrav svima,
odlucila sam se nakon 2,5 godine cuclanja suboxona skinuti sa njih.. uzimala sam 2mg (cetvrtina velikog).
pocela sam ih koristit bez recepta,ovak s ulice jer su mi pomagali u krizi od pdo,a nakon nekog vremena sam se navikla na njih i stvarno nisam mogla ni pomislit da odem negdje bez toga. ma nisam se ni ustajala iz kreveta ak me ne ceka 1/4 na polici.. uzas.
sad mi je dosta svega,imam 24 god, studiram,radim... moram se skulirati..a kasnije ce biti samo teze.

ovak, uzela sam godisnji par dana, da 'isfuram' ovaj rehab na brzinu. jako sam se prevarila jelda?

prva 3 dana je sve bilo ok, bila sam suha,nikakvu tabl nisam uzela...sad je pocelo,4 dan! ne mogu spavat,bicikl, ma tradicionalno...

trebam savjet koju tabl mogu uzeti bez recepta da se malo skuliram i zaspim...? jedino mi dramamine padaju na pamet :)

drzite mi fige da izdrzim bez subova, u utorak radim,ali ne znam kako ?!
lp,
blue.
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: skidanje sa suboxona

Post by ivica »

NIšta od toga zenska. Nema žurbe! Žurila si godinama za nabavljat sve i svašta, sad je druga priča . Sad treba ostat sabran koliko se da.
Samim tim što si navućena na sub si u velikoj prednosti. Doze smanjuj malim korakom ,svaka 4 dana po miligram dole, neš osjetit vjeruj, stuci smrvi polovi snađi se ako imaš kontrolu nema frke.
Dakle 4 dana piješ 1mg (pola male) ,a onda 6-8 dana i to polovi, male mikroskopske doze, svaki dan popij sat vremena dulje. (ponedjeljak u 8, utorak u 9, ...) ... E onda kad sve riješiš UZMI ODMOR.... jer ćeš spavat koliko toliko vjeruj mi. 3 dan tj. noć ce ti počet tremor koji će bit mala beba za standardni tremor kada si u krizi. Meni je sestra na rabu dala neko sranje da mi malo uspori srce i ja sam zaspao.
Ma samo polako stvar je da uzmeš 7 dana za sebe onda kada se riješiš suba. Uspićeš , nisi jedini đaner na svijetu ,ima nas još ...
ignorance is bliss!
bluegirl
Posts: 2
Joined: Mon Sep 10, 2012 4:59 am

Re: skidanje sa suboxona

Post by bluegirl »

tnx, sad kad sam vec krenula 4 dan bez suba cu nastavit, trebala sam smanjivat znam, vjerovatno bi bilo lakse.. napokon sam odspavala, i to kad je vec svanulo...
preporuka za danas navecer? kupit ce mi cimerica dramamine, ne znam sto bi drugo?
.. jer mi se ne da nalazit sa starom ekipom pa kemijat neke normice i sl.

citala sam na nekoj prethodnoj temi da je netko spomenuo melatonin, na prirodnoj bazi.. jel pomaze?
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: skidanje sa suboxona

Post by ziki »

Sporo to ide pogotovo kad se tako prekine sa 2 mg ili vise..'
Umorim se od same pomisli na to.
Ali izdrzi se nije to neka jaka kriza ali je dosadna i traje vecnost..
...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: skidanje sa suboxona

Post by ivica »

ziki wrote:je dosadna i traje vecnost..
Ne trubi bezveze , oprosti ,ali govoriš stvar koja nije baš motivirajuća . Osim toga nije tako, ja znam iz moje kože, da je stvar brza i lagano prođe.
ignorance is bliss!
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: skidanje sa suboxona

Post by ivica »

bluegirl wrote: .. jer mi se ne da nalazit sa starom ekipom pa kemijat neke normice i sl.
Je ti treba napomenit da je ta ekipa prvo i osnovno što ćeš zaboravit i izbjegavat. Bar 6 mjeseci. Nema tu hvaljenja, nikakvog egoizma,ali niko nije toliko jak i osim toga čemu se stavljat u takve situacije ako si se odlučio skinit, čemu se stavljat među staru ekipu?
Biž od toga!
ignorance is bliss!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: skidanje sa suboxona

Post by ziki »

ivica wrote:
ziki wrote:je dosadna i traje vecnost..
Ne trubi bezveze , oprosti ,ali govoriš stvar koja nije baš motivirajuća . Osim toga nije tako, ja znam iz moje kože, da je stvar brza i lagano prođe.
Neznam na koji nacin si se ti brzo skinuo sa suboxona, ja ne pricam da bi demotivisao devojku da ne prestane sa suboxonom vec iz svog iskustva i iskustva mnogih drugih i ljudi sa kojima zivim ovde svaki dan i onih koji su pisali na forumu svoja iskustva .
Sam si poceo da pises devojci polako da ne zuri, vec da smanjuje na 1.mg pa na pola, pa da deli mikroskopski itd.da bi se skinula a sad kazes da nije tacno vec da ide lako.
Posle 2.godine uzimanja po 2 mg.dnevno to bas ne ide tako lako.
Nesto mi govori da ti nije neko iskustvo sa prekidanjem suboxona, jer i vrapci na drvecu znaju da se kriza od suboxona sporo razvija i da dugo traje.
Pa evo neka prestane pa neka ti sama kaze koliko ce da joj traje ta kriza.
Ja joj zelim da se skine za 2 dana ali to malo nije realno.
Ali evo da ja ne trubim vise ti je motivisi kako to ide lagano i nema problema, sto bih ja kvario tu pricu.

- Ako si citao njen post ona pise kako joj tek cetvrti dan krece problem, isto kao i kod mene. Znaci tek posle 3 dana jaca kriza tek krece da se razvija jer suboxon dugo deluje i sporo se osobadja iz organizma, sad je ceka jedno dve do tri nedelje slabosti, bolova u misicima, povisene temperature, nesanice ,malo povisenog pritiska itd..
Zna ona sama kako se oseca, devojka ima sad drhtanje i osecaj hladnoce i ako je vrucina napolju.
Bolje joj reci neki savet posto si prosao to da i ona to pregrmi a ne to ide lako, vidi ona sama kako ide lako.
.
...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: skidanje sa suboxona

Post by ivica »

Tako i vrapci znaju onu "lako se skinit al tesko ostat cist". elte, pa zato govorim da je to lako a to je motivirajuće puno više od "biće teško,al moraš proć" .Za mene je bilo lako ja sam u 3 mjeseca svaku noć spavao (dodatni lijekovi)u početku po 3-4 sata a pred kraj i po 6 sati zato što sam polako spuštao, na svoju ruku, sam svoj doktor. Unatoč tome bilo je pakleno, bilo je nesvjestica,infuzija, preznojavanja, halucinacija, vezanja za krevet,pišanja po sebi, povraćanja vlastite duše.... motivirajuće jelda :D Uostalom svatko ko sam sebi prepisuje odvikavanje na svoj način radi uglavnom istu računicu 3-4 dana po mg dole i na kraju razvuci...
ignorance is bliss!
User avatar
Djomlanija
Posts: 84
Joined: Mon Jan 04, 2010 1:45 am

Re: skidanje sa suboxona

Post by Djomlanija »

bluegirl wrote:melatonin, na prirodnoj bazi.. jel pomaze?
NE pomaze :D ,neces izdrzati ,7 dana i to je to,ako napravis vise od 7 a ne slazes svaka cast.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: skidanje sa suboxona

Post by ziki »

Evo ovako, naoruzaj se strpljenjem i znaj da svaki dan koji izguras je jedan korak blize resenju problema.
Kriza kao kriza nije neizdrziva i daleko je od heroinske,
Dobro je Ivica rekao da samim tim sto si vec na suboxonu je prednost nego da si na dopu, jer je to ipak kontrolisan i bezbedan lek.
Sama ta promena kad si dugo na necemu pa onda guras na suvo dovodi do pada energije, malo neraspolozenje itd. ali ako se u glavi nastelujes kako treba mora da bude ok.
Biti cist i biti na suboxonu je velika razlika i neces moci tek tako da ocekujes da se brzo osecas nesto sveza i puna energije, ali korak po korak radi ne sebi.
Zagrevaj misice na nogama, setaj, jedi dobro i pij dosta tecnosti.
I umor i bol su prirodne stvari i znaci da se organizam bori i naravno da dolazi do poboljsanja.
Nemoj da padnes u iskusenje da posle 7 ili 10 dana odustanes i kazes idem sad da uzmem malo, izgurala sam dosta sad cu jedan dan da se opustim, jer to ti ne pomaze vec te vraca unazad.
Znaci grabi svaki dan i jednostavno nemoj vise ni da mislis na suboxon kao na resenje, zaboravi suboxon.
Pumpaj se nekim drugim adrenalinom jer ima u zivotu i drugih stvari koje mogu potpuno da te ucine srecnom i zadovoljnom.
Kad se preokupiras necim malo se i umoris i lakse ces i nocu da spavas.
Tolko od mene, drugo nemam sta da preporucim osim jake volje i pozitivne energije.
Ljudski mozak je pametniji od svake droge i on i kad spavas radi kao sat bez prestanka i resava sve probleme u organizmu.
Jednostavni covek je takav, i kad imas neku ranu ili povredu ona odmah krece da zarasta bez tvoje volje.
Tako se i neki drugi procesi sami resavaju, prirodno.
Eto, pozdrav.
...
Post Reply