skidanje sa suboxona

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: skidanje sa suboxona

Post by ivica »

Ziki pričaj ti šta oš a i ja šta oću ali ova sada debelo negdi kljuca........
ignorance is bliss!
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: skidanje sa suboxona

Post by Param-parcad »

iako mi je mrsko,moram se sloziti sa ivicom...debelo ona kljuca,daleko od ovog foruma...ovde smo samo mi jadnici koji eto,nesto strejtujemo i sviramo kurcu(cast izuzetcima)VUDD-E VRATI SE...SVE TI JE OPROSTENO :lol:
User avatar
Djomlanija
Posts: 84
Joined: Mon Jan 04, 2010 1:45 am

Re: skidanje sa suboxona

Post by Djomlanija »

...ma i Vudd kljuca 100 %
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: skidanje sa suboxona

Post by ziki »

Boli nju dupe, pustila pricu ovde kao skida se suboxona treba joj savet i sad kljuca, smrce, lize, pusi i ostale radnje radi...
Devojko zezas se sa opakim likovima ovde, neznas ti ko su Ivica, demijan,djomlanija,param, vudd i naravno ziki i ostali... Umesto da slusas savete mudrih staraca ovde ti tako.
Ko ne slusa pjesmu slusace oluju.
...
User avatar
ivica
Posts: 869
Joined: Tue Nov 30, 2010 2:16 pm
Location: ZG

Re: skidanje sa suboxona

Post by ivica »

ziki wrote:Boli nju dupe, pustila pricu ovde kao skida se suboxona treba joj savet i sad kljuca, smrce, lize, pusi i ostale radnje radi...
Zato se zna navuć.
ignorance is bliss!
User avatar
piscies
Posts: 15
Joined: Thu Jun 23, 2005 12:36 pm

Re: skidanje sa suboxona

Post by piscies »

Pozdrav svima. Nisam dugo bila na forumu, a pogotovo nikad nisam tražila savjet ili slično, međutim ovaj put mi treba. Ukratko, trenutno sam na suboxonu (2mg) dnevno i mislim i to bataliti ali malo me je prpa. Evo već dva dana tragam po forumima iskustva drugih ljudi oko ovog pitanja i malo je reći da sam isprepadana. Čak sam na jednom hrvatskom forumu pročitala izjavu neke cure da joj je kriza poslije suba trajala 11 mjeseci???! :shock: Da rezimiram, moram ići na posao, možda mogu uzeti koji dan bolovanja na neku foru ali čisto sumnjam da mogu skidanje odraditi na suho. Stoga, kao najpovoljnije rješenje mi se čini presjeći dvije nedelje sa trodonima da prođe ono najgore, koji lex, diklofenak i sl. i onda kad ukinem trodon uzeti par dana bolovanja da dođem sebi malo i preći na blokator. Interesuje me dakle, da li je iko od vas imao iskustva sa skidanjem trodonima sa suba i kakva je bila kriza? Inače pijem sub oko godinu dana. Pila sam ga i ranije 2004-te ali to je više bilo ujutru uzmem mrvu subotexa pa ako odlučim da ga probijam (a uglavnom jesam) popodne se sredim, na kraju sam se skidala sa dopa, ne znam ni kako izgleda kriza od suba. Na metadonu nisam nikad bila. Unaprijed hvala.
Dying is an art, like everything else.
I do it exceptionally well.
I do it so it feels like hell.
I do it so it feels real.
I guess you could say I've a call.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: skidanje sa suboxona

Post by ziki »

Ovako nesto me uvek isprovocira da moram da napisem nesto.
Pa suboxon je ta zadnja stanica na putu ka skidanju, bar bi tako trebalo da bude.
To da se prebacis na trodon dve nedelje je suludo, jer se na trodon navuces za nedelju dana i to do daske.
I sta posle...
Napravices sebi dupli problem.
Nije najveci problem skinuti se fizicki sa bilo cega, vec da li mozes da zivis posle toga i kako...
Zasto bi ljudi odlazili u komunu na po dve, tri godine ako skidanje traje nedelju dana.
I to odlaze tek nakon se fizicki skinu, detoksikuju itd.
Te kombinacije sa lekovima kako bi se bezbolno doslo do neke pozitivne nule su stvarno vec toliko isprobavane, da svako ko je malo duze u ovom problemu i ne razmislja o tome uopste.
Mozda je moguce da se u nekom trenutku krize privremeno potisne fizicki bol nekim jakim narko analgetikom poput trodona, ali da se napravi taj prelaz kako bi se stiglo do nekog potpuno bezbolnog stanja je prakticno nemoguce.
Ono sa cim treba da se suocis je cinjenica da ti zivot nakon skidanja postaje mnogo tezi, i da svakog dana moras da ulazes velike napore da se izboris sa depresijom, sa fizickim bolovima, sa gubitkom samopouzdanja, sa konstantnim padovima raspolozenja itd.itd...
Sto se tice tog Suboxona on je upravo lek koji te odrzava u tom nekom relativno normalnom stanju do onoga trenutka kada budes spremna da se i njega oslobodis.
A postoje i oni koji se nikada i ne skinu sa njega.
Ako upitas nekog doktora koji se bavi Suboxonom, koliko dugo trebas da budes na tom leku dobices odgovor - onoliko koliko je potrebno.
Naravno tu mislim na lekare iz drugih drzava gde postoje specijalisti bas za suboxon, ne na ove nase neznalice.
Poenta je da ako ides na skidanje onda ides sa Suboxona na nulu, postepeno i uz pomoc lekara.
Zasto bi se sad i sa njega skidala drugim narkoticima.
Istina o bolesti zavisnosti nije bas sarena, ali je bolje gledati istini u oci nego se zavaravati.
...
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: skidanje sa suboxona

Post by sanela »

Dijelim misljenje sa zikijem. Ako nisi spremna za drasticnu zivotnu promjenu u svim segmentima, onda se drzi suboxona. Za pocetak, prije nego sto pocnes eksperimentisati sa skidanjem, nadji dobrog psihoterapeuta, razgovaraj, postavi ciljeve, odredi prioritete za promjenu, a onda se posavjetuj sa psihijatrom o nacinu skidanja sa suba, ako ti on bas predstavlja toliki problem.
Dobro razmisli sta dobijas, a sta mozes izgubiti skidanjem sa suba, tako, na svoju ruku, sa tramalima.
Imas ovdje pricu momka koji se sa suba, cini mi se, skida heroinom. To je gora opcija nego tvoja, ali ni tvoja nije bezazlena... Sretno!
User avatar
piscies
Posts: 15
Joined: Thu Jun 23, 2005 12:36 pm

Re: skidanje sa suboxona

Post by piscies »

Niste mi ni jedno ni drugo odgovorili na pitanje. O razlozima zbog kojih želim ukinuti sub nisam pisala, niti imam namjeru na ovoj temi o tome pisati, možda u ispovjestima... U svom dugogodišnjem iskustvu sa narkoticima, trodon sam koristila isključivo za ublažavanje simptoma fizičke krize, što imam namjeru učiniti i ovaj put. Dakle, ne namjeravam se prebaciti na drugi narkotik, kao što nikada ni nisam. O tome šta me čeka poslije skidanja, znam vrlo dobro, a ja sam najzadovoljnija bila kad sam bila samo na blokatorima. Ono što mene interesuje je da li je iko imao iskustva sa skidanjem trodonom sa suba i može li mi reći koje je jačine kriza da se mogu orjentisati kako i šta da uradim, s obzirom da sam zaposlena i radim posao sa strankama, za koji i najnormalnijem čovjeku treba živaca, a kamoli u krizi. Je l' ovo tema "skidanje sa suboxona" ili ne? Inače, imam iskustva sa skidanjem kod kuće, a imam iskustva i sa doktorima. Bila sam godinu i po dana na grupnim terapijama dok sam bila na blokatoru. Svaki put sam se sama skidala, bez nadzora i tako sam odlučila i ovaj put. Pride da kažem, da ovaj put ne mogu ići doktoru iz više razloga. Dakle, da li je iko imao slično iskustvo i ako jeste da ga opiše ili da me uputite na temu gdje mogu da dobijem odgovor na ovo pitanje. Hvala unaprijed.
Last edited by piscies on Tue Sep 30, 2014 12:56 pm, edited 2 times in total.
Dying is an art, like everything else.
I do it exceptionally well.
I do it so it feels like hell.
I do it so it feels real.
I guess you could say I've a call.
User avatar
piscies
Posts: 15
Joined: Thu Jun 23, 2005 12:36 pm

Re: skidanje sa suboxona

Post by piscies »

To da se prebacis na trodon dve nedelje je suludo, jer se na trodon navuces za nedelju dana i to do daske.
:shock:
Ne znam kakav si trodon ti uzimao i da li si ga uopšte uzimao? Moja tetka je imala trodon za terapiju zbog problema sa kukovima i pila ga je mjesec dana i nije se navukla. Inače, tetka je strejt totalno, tako da ne bih rekla da ima neku toleranciju na to...Ali ko zna, možda se i na travu može navući :mrgreen:
Dying is an art, like everything else.
I do it exceptionally well.
I do it so it feels like hell.
I do it so it feels real.
I guess you could say I've a call.
Post Reply