KAKO DA SE OTRESEM KSALOLA

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

nesalomivi
Posts: 4
Joined: Tue Jul 03, 2012 9:05 am

KAKO DA SE OTRESEM KSALOLA

Post by nesalomivi »

Pozdrav forumasi,da ne duzim previse o svojoj narkomanskoj proslosti jer sam prosao isto sto i 99 posto vas,bicu odredjen i postaviti par pitanja u nadi da ce te mi vi pomoci vasim savetima.
Naime,ima vise od dve godine kako ne koristim heroin ali mi je ostala navika(doktor mi je pripisao pre 4 godine) da pijem 2 mg ksalola dnevno,pola mg ujutro i jedan i po uvece.Stvar je u tome da mi se to nikako ne dopada,niti deluje,niti sam ja raspolozen da podizem miligrazu,vec zelim da odjebem to sranje iz svog zivota...e sad,kada god sam pokusavao na svoju ruku,zavrsavalo se neuspehom...cak i postepeno smanjivanje mi je donosilo paniku,otezano disanje...pritisak mi je skakao(pre neko vece mi je prvi put u zivotu pukao kapilar u nosu),nisam imao predstavu da je to toliko sranje od leka i da stvara toliku zavisnost.
Cesto mi se desavalo kada ne uzmem na vreme da dok govorim sa nekim,imam neki cudan osecaj u glavi kao da hocu da se onesvestim itd,itd...
Da li je neko od vas imao slicno iskustvo i moze li mi neko od vas dati neki savet u vezi sa tim osim"idi kod psihijatra" jer imam svoje razloge zasto necu to uciniti,osim ako bude potpuno neizbezno.
Pozdrav i unapred hvala na pomoci.
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: KAKO DA SE OTRESEM KSALOLA

Post by nepopravljiv »

nesalomivi da ti kaze nesto nepopravljivi,zadnja droga na koju sam bio navucen su bili lorazepami,ksalol,lorazepam i ostali iz porodice benzodiazepama,sve isto sranje neki lijek malo jaci od drugog,slicne simptome sam imao kad ne pijem lorazepam otezano disanje ,pritisak visoki koji mi je bio najgori od svih simptoma,malaksalost.ja sam se otreso toga na silu nisam imao kud lezao sam u bolnicu sjeban iz kreveta nisam mogo da se ustanem pisao sam u bocu,kakio u krevet u tutu.i jos kriza od lorazepama.koja nije kao heroinska ali isto losa.tako jedno mjesec sam gulio i proslo je na kraju.znam da sam dnevno pio po 7 tableta onih od 2,5 mg.nekad i vise imao crne rupe nesjecam se po po dana sto sam radio dje sam bio i tako dalje.posalji privatnu poruku Vojageru mozda ti on moze pomoci kako da se batalis toga sto bezbolnije.meni je najvise smetalo to sa pritiskom vena na celu pulsira osjecam kako da mi srce u glavu kuca.i ona malaksalost samo da mi je sjest nedje nikudj nisam mogo.jedno mjesec treba iskulirat pregrmiti sve to bar je tako meni bilo.plus sam ja jos i lokao alkohola sa lorazepamom,dok nebi izgubio potpuno samog sebe potpuna amnezija.ali moze se sve to pregrmjet,mi narkomani smo ko stoka svasta mozemo izdrzat sto nijedna zivotinja ne moze.puno srece i snage ti zelim u skidanju sa ksalola. :smt039
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: KAKO DA SE OTRESEM KSALOLA

Post by ziki »

Ti sedativi znaju da budu vrlo nezgodni, u pocetku mislis to je samo lekic za smirenje ali nije bas tako.
Ja sam bio malo na bromazepamu, i na folrmidalu.
Bromazepam mi je smirivao nervozu u zeludcu i malo sam bio raspolozeniji ali pospan medjutim, kad sam naglo prestao da ga pijem zeludac mi nije radio uopste, nisam mogao da jedem i glava mi je bila mutna.
A i to sa pritiskom isto zna da bude zajebano.
Jedino resenje jeste postepeno smanjivanje doze, to ti i pise u uputstvu ali ti je najbolje da pitas lekara makar nekog privatnog onako neformalno.
Mozda postoji neki drugi lek koji zamenjuje taj a da pravi manje probleme, pa da se on koristi dok zavisnost od ovog prvog ne prodje.
...
nesalomivi
Posts: 4
Joined: Tue Jul 03, 2012 9:05 am

Re: KAKO DA SE OTRESEM KSALOLA

Post by nesalomivi »

Mesec dana,a nepopravljivi?pu jebo te bog,pa ja se lakse skinuh sa heroina i ostalih gluposti...U pravu si,trebao bih da pitam voju i ovim putem apelujem na njegovu dobru volju da mi objasni sta i kako.Hvala na predlogu.@Ziki zaboravih da napomenem,kada sam zamenio ksalole sa bromazepamima(izmedju dva zla da izaberem,satro,manje)ekvivalentnom miligrazom i meni je stao zeludac pa samim tim i volja...Otkad ne koristim supstance,bavim se sportom pa se ukenjam kada ne jedem da ce mi spasti misicna masa i to.
Kako god da okrenem,jebao mi je psihic majku kada mi je,nicim izazvanim,prepisao to govno od ksalola... :(
nesalomivi
Posts: 4
Joined: Tue Jul 03, 2012 9:05 am

Re: KAKO DA SE OTRESEM KSALOLA

Post by nesalomivi »

moram priznati da je vojager bio daleko vise od pomoci dok se drogirao...
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: KAKO DA SE OTRESEM KSALOLA

Post by zeleni »

eliote nese, xnanax ti gaće trese :))

sa tih benzokuraca se skida mnogo duže od mesec dana.
imaš na netu, guglaj
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: KAKO DA SE OTRESEM KSALOLA

Post by winston85 »

zeleni wrote:eliote nese, xnanax ti gaće trese :))

sa tih benzokuraca se skida mnogo duže od mesec dana.
imaš na netu, guglaj
:D :D

I ja imam isti problem, za 4.god. najduze sam bio cist od benzopickamaterina 3-4 meseca. uvek sam se vracao.
Evo ti shema za skidanje. Smanjujes prvih 5.dana pola mg. i to tih uvece, ono pola ujutro ces zadnje izbaciti, zatim sledecih 5.dana opet pola uvece, bice malo muke oko spavanja ali bez muke nema nauke :) kad se stabilizujes narednih 5.dana na 1.mg. pola ujutro pola uvece, skidas vecernju terapiju, kratko, naredna 3.dana pijes to pola ujutro i kraj.
E onda lepo odes u zdravu hranu i kupis sebi nekih 300.gr. caja od nane i kapi valerijane. To ce ti biti substitucija. Ujutro na prazan stomak pre kafe i cigara ako to uopste koristis popijes malo jaci caj od nane i u caj posto ga prethodno ostavis poklopljenog bar 5.min. sipnes 10.ak kapi valerijane. Tako i u podne ikad god osetis potrebu. Na to se ne mozes navuci =). I netripuj se da ti nije dobro. Sublimiraj, kad ti navru ogavne misli u glavu ti odma okreni na neku zajebanciju, smeh. Trajace to podosta dugo al jbg.
Mislim da je ksalol najvece smece benzodiazepina.
Osim toga nana regulise rad zeludca i creva, tog trakta, kako li se vec zove. I odklanja tu "tremu" ili kamen od od kiselog kupusa u zeludcu.
Probaj tako. Tako sam ja radio ali verovao sam u to i proslo. Ali kasnije sam se opet uzeleo starih dobrih bensedina od 10.mg i jbg. i tako u krug par godina...
Puno srece i snage volje. jebes misice ako nisi jak u glavu...kapiras? :)
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: KAKO DA SE OTRESEM KSALOLA

Post by sanela »

nesalomivi wrote:moram priznati da je vojager bio daleko vise od pomoci dok se drogirao...
Uh, ovo je zeznuta tvrdnja... i nimalo okej.
User avatar
nepopravljiv
Posts: 402
Joined: Fri Apr 08, 2011 4:48 pm
Location: CRNA GORA

Re: KAKO DA SE OTRESEM KSALOLA

Post by nepopravljiv »

ziva istina.
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: KAKO DA SE OTRESEM KSALOLA

Post by oxo »

ja sam od petka potpuno cist, pio sam rivotril i seroxat od kako sam se skinuo sa dopa, krajem 2008. (u stvari rivotril sam pio u svim periodima strejtiranja od prvog skidanja u drajzerovoj)

jebeno je bilo, namucio sam se u picku materinu dok sam skinuo ove lekove, verujem da ni tebi nece biti lako. doze sam smanjivao MESECIMA (imas na netu sta i kako).

cudan je osecaj biti potpuno cist posle toliko godina. cini mi se da je poslednji put prosao dan a da nisam uzeo BAS NISTA u vojsci par dana (2004.) a pre toga mozda za bombardovanje 1999. a mozda ni tada

uvek se nalazila barem neka tabletica/alkohol, bilo sta, ako vec nije bilo dopa

lele
Post Reply