KAKO DA SE OTRESEM KSALOLA

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

arctic
Posts: 8
Joined: Fri Sep 19, 2014 3:36 pm

Re: KAKO DA SE OTRESEM KSALOLA

Post by arctic »

@atomant, puno hvala na odgovorute pogotovo linku koji si mi u pp poslao - međutim iako sam ti pokušala odgovoriti --hvala puno u pp poruci -- neizvodljivo je, piše kako neki korisnici namestiše opciju da ne rimaju privatne poruke (?!) evo pola sata sam oko toga kliktala okolo...

što se savetovanja sa psihijatricom tiče - pomenuh kako tu stvari stoje. link stranice koju si mi poslao deluje dosta dobro i kvalitetnog sadržaja , sad ću je pomno proučiti..

u malopređašnjem tvom postu me zbunilo tvoje pominjanje lorazepama ?

kako ide tvoja borba sa ksalolom ? još jednom, hvala ti -- puno mi ovo znači

pozdrav, arctic
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: KAKO DA SE OTRESEM KSALOLA

Post by sanela »

Targetol & Klonopin


greška u nazivu :wink:

Tegretol & Klonopin
User avatar
atomant
Posts: 7
Joined: Wed Sep 17, 2014 6:31 am

Re: KAKO DA SE OTRESEM KSALOLA

Post by atomant »

arctic wrote:@atomant, puno hvala na odgovorute pogotovo linku koji si mi u pp poslao - međutim iako sam ti pokušala odgovoriti --hvala puno u pp poruci -- neizvodljivo je, piše kako neki korisnici namestiše opciju da ne rimaju privatne poruke (?!) evo pola sata sam oko toga kliktala okolo...

što se savetovanja sa psihijatricom tiče - pomenuh kako tu stvari stoje. link stranice koju si mi poslao deluje dosta dobro i kvalitetnog sadržaja , sad ću je pomno proučiti..

u malopređašnjem tvom postu me zbunilo tvoje pominjanje lorazepama ?

kako ide tvoja borba sa ksalolom ? još jednom, hvala ti -- puno mi ovo znači

pozdrav, arctic
Tačno , ispao je nesporazum ... Iskreno ni sam ne znam zašto sam napisao "lorazepam" umjesto "alprazolam" , ali sve su prilike da se i tako nešto dešava kad požurim sa pisanjem :( .. BTW - podesio sam setting za PP , i poslao poruku sa još par dodatnih detalja na ovu temu ...
Nema na čemu & svako dobro ti želim !
Pozdrav!!
sanela wrote:
Targetol & Klonopin


greška u nazivu :wink:

Tegretol & Klonopin
-Ispravka Tegretol (carbamazepine) & Klonopin (Clonazepam)
"What is mind? Mind is Matter. What is matter? Nevermind."
User avatar
atomant
Posts: 7
Joined: Wed Sep 17, 2014 6:31 am

Re: KAKO DA SE OTRESEM KSALOLA

Post by atomant »

Preporučujem - "Psihijatrija - Industrija smrti (Psychiatry - An Industry Of Death)"
http://bit.ly/1uciGxv
"What is mind? Mind is Matter. What is matter? Nevermind."
User avatar
atomant
Posts: 7
Joined: Wed Sep 17, 2014 6:31 am

Re: KAKO DA SE OTRESEM KSALOLA

Post by atomant »

Našao sam odličnog neuropsihijatra sa 30+ godina iskustva iza sebe ... Sa njim sam napravio program , popričao je i sa mojim roditeljima uputivši ih u sve potrebne detalje i za sada je dobro ...
Sa 6 miligrama Xanaxa propisao mi je 5x 10 mg dijazepama (plus u slučaju velike nužde 0,25 alprazolama između doza valiuma ) Uz to sam pio Zoloft 50 mg ujutro & naveče . To je bio plan za 15 dana . Da budem iskren, nisam se tripovao , sa spavanjem nije bilo težih problema,a Xanax od 0,25 sam uzeo možda 3-4 puta kad mi je bila frka za to vrijeme. Poslije 2 nedelje na takvoj terapiji , isti doktor je predložio da dijazepam smanjimo , alprazolam potpuno izbacimo , Zoloft da ostane u terapiji kao i ranije , ali najvažniju ulogu u svemu odradio je Taxilan - ( Perazin )-Taj lijek je u grupi antipsihotika . Pakovanja su od 25 - 50 i 100 mg. Na žalost vrlo ga je teško naći ( ja sam uspio zahvaljujući dobrim prijateljima u Njemačkoj ) Ima da se naruči i preko net-a , ali ovo mi je bila 100% sigurna varijanta , tako da sam uspio dobiti 3 kutije x100 tableta x100 mg za 95 evra . Naravno morao sam kod svog specijaliste dobiti recepte za taj lijek kako bi uspio obaviti kupovinu u Njemačkoj. Sadašnja terapija koju koristim ( i uz koju se prilično dobro osjećam ) je Taxilan 3x50 mg + dijazepam 3x10mg + zoloft 2x 50 mg ... Na kontrolu sam naručen za oko 20 dana i vjerovatno će biti nekih promjena u dozama , ali za sada kao što rekoh dobro podnosim odsustvo Xanaxa nakon čitave decenije konzumiranja . Toliko za ovaj "update" .. Ako imate nekih pitanja , javite se .
Pozdrav &sve najbolje ! ;-)
"What is mind? Mind is Matter. What is matter? Nevermind."
bgovac
Posts: 10
Joined: Sat Dec 14, 2013 5:43 pm

Re: KAKO DA SE OTRESEM KSALOLA

Post by bgovac »

^^ Drago mi je da cujem da si poceo sa skidanjem. Good job!

Diazepam je ubedljivo najbolji lek za skidanje sa bilo kog benzosa tako da se slazem sa tim, ali bi samo hteo da ti dam par saveta oko ovih drugih lekova.

Ako mozes, i u zavisnosti kako se osecas, probaj da sto pre izbacis Zoloft i Taxilan. Narocito Zoloft, jel anti-depresivi isto stvaraju zavisnost posle 2-3 meseci svakodnevnog koriscenja a onda neces imati nista da uzmes da ti pomogne kad dodje vreme da se skines sa toga. Naravno popricaj sa tvojim lekarom o svemu ovom.

Sto se tice diazepama, smanjuj skroz po malo. Bolje da vise traje i da je postepeno. Ja bi ti preporucio da procitas "Ashton Manual", tu ima informacije o "water titration" metodi, sto je nacin rastvaranja diazepama u vodi tako da mozes da smanjujes malo lakse kad dodje do tih malih doza kao sto je 0.5mg diaz pa onda 0.45mg i tako dalje.

Srecno :-D
ksalol
Posts: 3
Joined: Sat Apr 01, 2017 9:19 am

Re: KAKO DA SE OTRESEM KSALOLA

Post by ksalol »

procitala sam dosta razlicitih komentara u vezi prestanka uzimanja ksalola. moje iskustvo je slijedece: ksalol (xanax) sam bila sigurno 6-7 godina u kontinuitetu, nekada i po 4-5-6 mg dnevno uz kombinaciju sa lorazepamom (5-7 mg dnevno), sanval (20 mg dnevno), apaurinom (20mg dnevno), kao i sve sto mi je doslo pod ruku. odlucila sam prije dva mjeseca da prestanem sa svim. jednostavno sam prestala piti. najmanje 15 dana sam imala bolove koji su, po meni, bili gori i tezi od bolova koje sam ikada osjetila, a rodila sam dijete i operisana nekoliko puta. mislila sam da necu prezivjeti. srce mi je lupalo, tresle su mi se ruke, znojila sam se toliko da sam se presvlacila svakih sat vremena. bolovi su konstantni bili u svakom dijelu tijela. smetala mi je svjetlost, zvukovi, apsolutno sve. dobila sam strasne podocnjake i crnilo u licu. nisam uzela apsolutno ista, cak ni bilo kakve tablete za bolove. nakon 15tak dana bolovi su bili nesto slabiji i sve ostalo sto sam navela. san je bio skoro nikakav i spavala sam u intervalima od 15tak minuta, maksimalno sat vremena. nakon prve dve tri sedmice sve se polako sredjivalo. sada je proslo oko 2 mjeseca. spavam normalno, nemam nikakve zelje za tabletama, znojim se daleko manje, nekad se i ne moram presvuci po noci. jedino je ostao sum u usima. znam da mnogi govore da se treba skidati postepeno, ja nisam. ne mogu reci da je lako, ali je moguce. moja prednost je bila u tome sto je suprug bio uz mene i podrska i sto nisam morala ici na posao, mogla sam da lezim i setam. preporucujem svima da ostave to zlo od ljekova. ne znam kako izgleda ovisnost o pravim narkoticima, za mene je ova ovisnost bila strasna. bolovi koje sam istrpila su vise nego strasni, ali se moze izgurati. poz svima.
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: KAKO DA SE OTRESEM KSALOLA

Post by noel »

ksalol wrote:moje iskustvo je slijedece: ksalol (xanax) sam bila sigurno 6-7 godina u kontinuitetu, nekada i po 4-5-6 mg dnevno uz kombinaciju sa lorazepamom (5-7 mg dnevno), sanval (20 mg dnevno), apaurinom (20mg dnevno), kao i sve sto mi je doslo pod ruku.
ne znam kako izgleda ovisnost o pravim narkoticima
:mrgreen:

Nego, svaka čast... opasan poduhvat si napravila, može to gadno završiti kad se naglo ukida.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
ksalol
Posts: 3
Joined: Sat Apr 01, 2017 9:19 am

Re: KAKO DA SE OTRESEM KSALOLA

Post by ksalol »

citala sam da moze. zeljela sam samo pomoci, alo ikome pomogne i ohrabriti ljude koji se bore sa tom vrstom ovisnosti da je moguce. mogu tek da zamislim kako je kada si ovisnik o nekim konkretnijim narkoticima, mada mislim da su i ove "sarene" pilule strasne. meni su upocetku propisane od strane doktora, ali da sam znala nikada ne bih uzela bilo sta od toga. zaista je u pravom smislu otrov. svi oni koji zele i imaju pravu motivacijh-mogu. da je lako nije, probavala sam par puta, ali je moguce. bitno je da ima neko ko vas razumije i bez osude i da imate nekog ko ce biti uz vas fizicki. bilo kakav stres je poguban i tim trenutncima. sretno svima.
rogi mash
Posts: 27
Joined: Sat Jun 01, 2013 10:10 pm

Re: KAKO DA SE OTRESEM KSALOLA

Post by rogi mash »

joj ja sam imao mega problem sa ksalplpm.
meni je pomogao EFTIL i po potrebi veoma male,ali bukvalno veoma male doze bensa pod 1mg

a da ujednom trenutku sam pio kutiju kecheva dnevno
Post Reply